Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1595383 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #180 Dátum: 2004.04.23 11:47:03 »
Idézetet írta: "Szonár"
Ma délelött karbantartás miatt nem volt hálózat,ezért éltem az alkalommal és felraktam az outpostot.(ZA-t leszedtem.)
Majd segíts lécci.Pl van valami vírusom vagy mi,ami az IE-t használja.ZA-nál ez követhetö volt,mert annál nem csak engedélyez-tilt,hanem rákérdez beállítás is volt,így ki tudtam szürni a próbálkozásait.Outpostnál csak igen-nem van,ha letiltom akkor nem tudom használni az IE-t sem.
Mi tévö legyek?


Ha jol emlekszem irtam hogy ha eldontotted a tuzfalcseret akkor szolj, mert van mar jobb tippem is mint az Outpost(mar legalabb 5-6 honapos fejlesztes 8)  )
De a system tray -ben egy kek kerdojelet latsz ugye ?
Ha igen akkor megkerdezi ha valami kommunikalni akar ott pedig van valasztas tobb is : tiltod teljesen a progit, engedelyezed teljesen, szabalyt alkotsz a program nevevel jelolve, valamint hogy a szabaly 1 szer legyen ervenyes , egyszer tiltod ,vagy permanens legyen.

Ha jol emlekszem akkor a foablak szerszamokkal jelzett ikonjara kattintva valaszthatsz beallitasokat.Ott a general -ban kell kikeresni azt az oldalt ahol programokat latsz felsorolva, 3 csoprtba vannak osztva, ott szabadon pakolhatod oket a Trust - engedelyezett, block - tiltott es a kerdeses , szabaly alkotos csoportokba. A szabalyalkotos (kozepso) csoportnal ha kijelolod vmlyik alkalmazast akkor szerkesztheted a meglevo szabalyt.

Hmm ez a IE-t hasznalo virus nem valami adaware cucc ami beepult a bongeszodbe? szerintem ADaware, v.Seek&Destroy nevu progi , frissitve elintezi.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #181 Dátum: 2004.04.23 11:49:31 »
Es ajanlom meg a pc es a tuzfal ellenorzeset a http://wigwam.sztaki.hu/wigwam/index.shtml

oldal tuzfaltesztjevel.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #182 Dátum: 2004.04.23 12:12:35 »
Na akkor kedves hozzáértők.

ezt a mostani és néhány előző vírust nem tudok kiírtani. Az AGV (naprakész frissítéssel) megtalálja őket és amikor mondom neki, hogy "move to virus vault" akkor azt mondja, hogy egyik fájlt sem tudja eltávolítani. Ott maradnak. Bár nem tesznek semmit csak idegesít hogy vannak. Azt mondja, hogy a helyük a C:/RESTORE/TEMP de ilyen könyvtár nincsen, és ha a fájlok nevére rákeresek akkor sem találja meg őket. Hogyan tudnám ezeket a fájlokat kitörölni? Akár DOS-ból vagy vhogy. Úgy sem kellenek elvileg ha a TEMP-ben vannak.
Van vkinek ötlete?
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #183 Dátum: 2004.04.23 12:17:41 »
Idézetet írta: "MrIP"
Es ajanlom meg a pc es a tuzfal ellenorzeset a http://wigwam.sztaki.hu/wigwam/index.shtml

oldal tuzfaltesztjevel.
Kipróbáltam ezt a gyors tűzfalteszet. MInden portra azt mondta, hogy OK és hogy a port válaszol, de zárva van.
Ez most jó? Nincs is tűzfalam. Vagy az AVG az az?
Qrva hülye vagyok ehhez, bocsi
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #184 Dátum: 2004.04.23 12:35:28 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Na akkor kedves hozzáértők.

ezt a mostani és néhány előző vírust nem tudok kiírtani. Az AGV (naprakész frissítéssel) megtalálja őket és amikor mondom neki, hogy "move to virus vault" akkor azt mondja, hogy egyik fájlt sem tudja eltávolítani. Ott maradnak. Bár nem tesznek semmit csak idegesít hogy vannak. Azt mondja, hogy a helyük a C:/RESTORE/TEMP de ilyen könyvtár nincsen, és ha a fájlok nevére rákeresek akkor sem találja meg őket. Hogyan tudnám ezeket a fájlokat kitörölni? Akár DOS-ból vagy vhogy. Úgy sem kellenek elvileg ha a TEMP-ben vannak.
Van vkinek ötlete?


A tippem : XP hasznalsz - nincs kikapcsolva az rendszer visszaalitasi funkcio

Azert nem latod mert nincs engedelyezve az intezoben a
                rendszerfile-ok es a rejtettek mutatasa.

Az AGV - az AVG nem ? 8) (kicsit megszeppentem mert meg nem hallottam ilyesmirol, persze ez nem jelent semmit ha nem hallottam rola csak furcsa  :twisted: )
Amennyire En tudom nem tuzfal.
Viszont ha jol csalodom az ADSL routeredben van egy egyszeru NAT,(switch,hub, ADSL 'modem') ezt keveritek itt a forumon egy paran  :wink:

es az mar eleg jo vedelem a kintrol jovo tamadasok ellen( a bentrol kifele szaguldozo cuccokra nem) Az ellen nem ved - kerem kapcsojja ki  :)
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #185 Dátum: 2004.04.23 12:39:16 »
A C:/RESTORE/TEMP

konyvtar torlese nem tudom jo otlet-e , elvbol nem hasznalok XP-t, ezert csak keveset tudok rola.

De szerintem ki kell kapcsolni a rendszervisszaalitasi funkciot es csak utanna erdemes torolgetni azt a konyvtarat.

Egy XP -ben guru megmondhatna a tutit.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

rezol

  • Vendég
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #186 Dátum: 2004.04.23 13:24:20 »
Idézetet írta: "MrIP"
...elvbol nem hasznalok XP-t...

Mit használsz?
Van UHU linux telepítö CDm de nem tudom felrakni,mert láma vagyok hozzá.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #187 Dátum: 2004.04.23 13:35:12 »
Amúgy Windows ME-t használok.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #188 Dátum: 2004.04.23 14:11:00 »
Win2000 - elotte NT4 (cegnel is otthon is,jelenleg ez a legjobb oprendszer, ARRA amire en hasznalom a PC-t)

Szegecs - szoval WinME, hat arrol meg kevesebbet nyilatkoznek, mert kb. 3 x 4-5 orat 'kinlodtam" vele. Vegul arra jutottam hogy semmi olyat nem tud amiert hasznalnam.A rendszerfajlok, rejtett fajlok beallitasat nezted ?
Annyival jobb a ME mint az XP , hogy konnyebb kikapcsolni rajta a rendszervisszaallitast, allitolag ! en meg nem probaltam  :)

Szonar - irtam 1-2 oldallal elorebb hogy mi a hozzaallasom a Linuxhoz, hasznalok, de nem ezeket a csilli villi WIN masolatokat  :) , hanem egy ZORP cluster tuzfalat(meg grafikus felulete sincs, van hozza egy specko win-es terminalom, annyi a grafikus resz hogy korbeveszi a parancssort  :D )
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #189 Dátum: 2004.04.23 14:17:46 »
Majd megnézem. Végül is nem zavar amíg nem csinál semmit.
Köszi MrIP
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #190 Dátum: 2004.04.23 16:39:22 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Ezekszerint te nem informatikus vagy :P Milyen érthetöen leírta,hogy még a vidéki parasztgyerek is megértse :wink:  :P


Villamosmérnök vagyok és egész nap számítógéppel dolgozom, de az informatikusok nekem is könnyen mondanak olyan dolgokat amit nem értek (gyakran az a gyanúm, hogy ők se  :P ).

Üdv:
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

rezol

  • Vendég
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #191 Dátum: 2004.04.24 16:43:26 »
Idézetet írta: "MrIP"
Ha jol emlekszem irtam hogy ha eldontotted a tuzfalcseret akkor szolj, mert van mar jobb tippem is mint az Outpost(mar legalabb 5-6 honapos fejlesztes )

Szia!
És az is tud magyarul?
Mert az outpost tud,mégse értem mindíg,hogy mit akar.
Hiszen én nem vagyok informatikus.

rezol

  • Vendég
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #192 Dátum: 2004.04.24 17:02:38 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Na akkor kedves hozzáért?k.

ezt a mostani és néhány el?z? vírust nem tudok kiírtani. Az AGV (naprakész frissítéssel) megtalálja ?ket és amikor mondom neki, hogy "move to virus vault" akkor azt mondja, hogy egyik fájlt sem tudja eltávolítani. Ott maradnak. Bár nem tesznek semmit csak idegesít hogy vannak. Azt mondja, hogy a helyük a C:/RESTORE/TEMP de ilyen könyvtár nincsen, és ha a fájlok nevére rákeresek akkor sem találja meg ?ket. Hogyan tudnám ezeket a fájlokat kitörölni? Akár DOS-ból vagy vhogy. Úgy sem kellenek elvileg ha a TEMP-ben vannak.
Van vkinek ötlete?

Ugyan én nem vagyok hozzáértö,de nekem is volt ilyen jelenségem,akkor én írtam a gyártónak,elkérték a naplófájlt és az alapján megírták a választ.
Általában a mutálódott vírusokat nem tudja törölni,ilyenkor átmozgatja a karantén könyvtárba.

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #193 Dátum: 2004.04.24 21:30:41 »
Idézetet írta: "Szonár"

Szia!
És az is tud magyarul?
Mert az outpost tud,mégse értem mindíg,hogy mit akar.
Hiszen én nem vagyok informatikus.


Nem tud,vagyis nem lattam meg magyaritast hozza.
A neve Kerio Personal Firewall

ui: A magyaritott programokat en sem mindig ertem  :D
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

rezol

  • Vendég
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #194 Dátum: 2004.04.25 13:19:26 »
Idézetet írta: "MrIP"
Idézetet írta: "Szonár"

Szia!
És az is tud magyarul?
Mert az outpost tud,mégse értem mindíg,hogy mit akar.
Hiszen én nem vagyok informatikus.


Nem tud,vagyis nem lattam meg magyaritast hozza.
A neve Kerio Personal Firewall

ui: A magyaritott programokat en sem mindig ertem  :D


Az outpost úgy is 30 napos shareware,utána lehet,hogy bevállalom. :)