Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1576456 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11970 Dátum: 2023.04.15 13:29:55 »
Igen? Akkor minek ekkora PR-felhajtás?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11971 Dátum: 2023.04.15 14:20:45 »
Igen? Akkor minek ekkora PR-felhajtás?
Nem értettem én sem.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11972 Dátum: 2023.04.15 15:20:11 »
Ha valaki szeretné a Windows-át / MacOS-ét viszonylag privátnak tartani: privay.sexy.
Összekattingatod, hogy mit szeretnél és adja hozzá a script-et. (Mondjuk angolul és ez sem a nagyon végfelhasználóknak való.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11973 Dátum: 2023.07.26 11:57:13 »
Úgy néz ki, hogy talán sikerült megoldani a Vodkafone céges router problémámat.

Kezdődött egy kb. másfél (?) éve történt modem (routerrel egybeépítve...) cserével. Adtak neki stabil IPv4 címet, azóta ment is, de pár hete nekiállt megint szórakozni, szaggatott a net nagyon. Próbálkoztam újraindítással, gyári alaphelyzetbe hozással, ügyfélszolgálattal, ők mindent rendben látnak, bár szerintem csak a modemig látják. A saját Network logban volt pár kritikus T3-as hibaüzenet, amit neten találtam róla, hogy kábelszakadás, viszont itt kb. minden mozdulatlan. Kicsit tisztítottam házon belül a csatlakozón, és ez a rész jobb lett...
Pár napja mondtam, hogy jöjjön ki valaki, nézze meg, mert már tele volt a hócipőm a szaggatással. Erre jönnek, hogy ha nem náluk van a hiba, akkor kiszállás tizenx ezer forint lesz. Gondolkodtam,mert kijönnek és éppen akkor tuti jó lesz, és fizethetek feleslegesen. Megpróbáltam hűvösebb helyre tenni  dobozt, mintha kicsit jobb is lett volna, de csak rövid ideig. Kipróbáltam azt is, hogy átkapcsolom modem módra, és akkor mi van, hát akkor hasított, ebből arra jutottam, hogy a wifi részével lehet probléma, tehát veszek egy jó is MIMO-s routert hozzá. Erre tegnap dobott egy hátast, és csak wifi volt rajta, kábelen nem tudtam elérni, bármit csináltam. Ilyet nem is hallottam. Ügyfélszolgálat, mi lehet a bánata, ők nem csináltak semmi frissítést. Kértem, hogy most csináljon, hátha. Semmi változás. Ma reggel megint elérem kábelen, de úgy, hogy semmi változás, minden az, mint tegnap, bekapcsolom és megy. Remélem így marad.
Elhoztam a routert és a biztonság kedvéért egy új patch kábelt a gépig. Összeraktam, modem módra tettem a vodkafone-os cuccot, és most stabil és gyors minden, hála Istennek. Pár dologgal többet tudok állítgatni rajta, mint a régin, de még nem volt időm belemélyedni, azért egyelőre tetszik :yes:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11974 Dátum: 2023.08.16 11:03:15 »