Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597044 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11925 Dátum: 2019.09.27 13:15:43 »
Az egyik gépünkön Windows 7 van. Kell félni januártól, vagy épp ellenkezőleg: örüljek, hogy nem terhelnek sok MB felesleges - mert minden feltörhető... - biztonsági csomaggal...
Új munkalaptopot kellett tennem, csak Win10 jöhetett számításba, mert a Microsoft keni a gyártókat, hogy Win7-hez ne adjanak már ki drivereket.
A hardver miatt villámgyors, az oprendszer viszont kissé csalódás. Nem éreztem még rá a beállítási lehetőségre -már amit lehet-, viszont 15 év óta először láttam kékhalált. A kékhalálra a világon semmi oka nem volt, szerencsére csak pár nem mentett dolgot vesztettem. Mindenesetre nem érzem rajta, hogy egy több éves stabil rendszer lenne. 45.000 forintos számla után nem volt felhőtlen az örömöm. Ha csak magán célra kell, akkor refurbished licenszt javasolnék, azon nem buksz sokat. Pro esetén marad némi kontroll a frissítések felett. Nem sok, de ha pl. szünetelteted a frissítéseket és beállítasz széles intervallumot a napi munkára, hogy olyankor ne frissítsen, akkor megúszol olyanokat amibe bele lehetett szaladni pár hete, hogy frissítés után elmentek a hangbeállítások.
A régi laptopot megtartottam tartaléknak, privát dolgokra pedig egy Ubuntu Mate LTS fut egy olcsó business kategóriás Dell laptopon, amin lehet netezni, filmezni, doksit írni.
Én nem paráznék a Win7-től sem, ha nem látogatsz vészes honlapokat és van normális router, tűzfal, AV védelem rajta.
« Utoljára szerkesztve: 2019.09.27 13:19:50 írta Silent »

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11926 Dátum: 2019.12.20 15:15:52 »
Be lehet állítani valahogy lézernyomtatót, hogy 300 dpi felbontással nyomtasson? Enyéim 600 és 1200 dpi-t tudnak (xerox 3020 és 3250), és gondolom,  hogy 300 dpi-ben kellene nyomtatnom, mert 600-nál kicsi a kép, 1200-nál még kisebb :D (bonyolult, de nem lehet méretezni, nem jpg stb; nagyon régi program, anno tintasugarassal ki tudtam szépen nyomtatni :) )
Köszi a tippeket előre is!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11927 Dátum: 2019.12.20 16:12:34 »
próbáld meg ezzel:
https://www.irfanview.com/

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11928 Dátum: 2019.12.20 17:38:03 »
Vagy ki kell nyomtatni file-ba és azt már leget macerálni.
(Pl. kinyomtatni pdf-be és átmásolni jpeg-be - pl GIMP-pel.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11929 Dátum: 2019.12.20 17:42:24 »
Irfanview-val nem tudom megnyitni a program képeit, ezáltal a felbontást sem tudom beállítani nyomtatáshoz :)
(a program képeit csak a saját szoftverrel lehet megnyitni. Van egy nyomtatóbeállítás menüje, ahonnan a gépre feltelepített nyomtatók beállítása érhető el, esetemben a 2 db xerox, 600 és 1200 dpi felbontással; vagy kreálhatok pdf-et, de azzal sem vagyok előrébb, mert akkor a pdf lesz olyan, hogyaz A/4-es pdf sarkában lesz egy kép...)
Nem a képek felbontását kell módosítanom, mert azt nem lehet, hanem a nyomtatás "minőségét".

afekete: pdf-be ki tudom "nyomtatni", de onnan megint csak nagyítás után képkivágás, nyomtatás stb... Végső soron működik, csak hát kényelmes az ember, egyszerűbb lenn ezeket kihagyni :)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11930 Dátum: 2019.12.21 08:07:12 »
"Nem a képek felbontását kell módosítanom, mert azt nem lehet, hanem a nyomtatás "minőségét"."

akkor másik nyomtató driverekkel kell próbálkozni
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11931 Dátum: 2019.12.21 08:40:24 »
Igen, valami hasonló vonalon próbáltam elindulni, de a xerox saját driverén kívül nem nagyon találok mást... Megnézem, a mai multifunkciós tintasugarasok mennyire állítgathatók

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11932 Dátum: 2019.12.31 12:25:45 »
Sziasztok! Segítsetek kérlek. Adott egy nem mai darab laptop, ami amúgy tök jól teszi a dolgát és ez jó lenne, ha így is maradna, amíg el nem szánom magam egy Macbook Air Retinára.  :devil:

Szóval az vannik :ph34r:, hogy Win10 fut rajta és tök gyors meg fain, amíg töltőn van. Kihúzom és olyan szinten belassul, hogy nem sokon múlt párszor, hogy nem kellett rég újat venni. Nem vagyunk síkhülyék, mindent átnéztünk, egyszerűen erre vonatkozó beállítást (amit nem próbáltunk még), nem találtunk. HELP, mi a bánatot állítsak át, hogy ne legyek kábelhez kötve ahhoz, ha dolgozni akarok (mondjuk sima netezés sem működik nélküle). Akksi amúgy jó, 8 éves létére bír vagy 3+ órát. Asus X55V lenne a főszereplő. Köszi, ha tudtok tippelni.  :flowers:
         

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11933 Dátum: 2019.12.31 13:43:38 »

Szia!

Vezérlőpult -> HW és hang -> Energiagazdálkodási lehetőségek -> Sémabeállítások szerkesztése -> (adott séma kiválasztása...?) -> Spec. energiaellátási beállítások módosítása -> processzor energiagazdálkodása , itt kutakodnék.

Ha esetleg ez már megvolt, akkor érdemes az asztalra csinálni egy spec. mappát, Settings.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} néven.
A kapcsos zárójeles rész a fontos, ezt az asztalról megnyitva minden beállítási lehetőséget megtalálsz logikus rendbe szedve, hasznos lehet kipróbálni, hátha találsz valamit máshol. Én csak ebben tudtam bekapcsolni a laptopon a mikrofont, miután megvettem, semmi más helyen nem ment.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11934 Dátum: 2019.12.31 15:08:02 »
Szia!
Szia!

Köszi, ez megvolt. :surrender: Jól látom, hogy ez alapján rendben van? :wacko:  Vagy vegyem fel a működés telepről 5%-ot 100-ra? (még nem ittam délutáni kávét, de ez lehet, megérne egy próbát)
         


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11937 Dátum: 2020.01.23 09:44:58 »
Az egyik gépünkön Windows 7 van. Kell félni januártól, vagy épp ellenkezőleg: örüljek, hogy nem terhelnek sok MB felesleges - mert minden feltörhető... - biztonsági csomaggal...
Még mindig nem csináltam semmit, egyelőre annyit észlelek, hogy a bejelentkezős oldalak nem jelentkeznek be automatikusan, hanem mindig be kell írni a felhasználónevet és a jelszót. Ez persze nem feltétlen baj.
Viszont.
Még decemberben egy apró kis hiba miatt szervizben volt a gép (asztali), és ott mondták, hogy mivel hologramos windows 7 matrica van a gépen, ezért tudnék frissíteni a 10-esre, csak valamit machinálni kell. Ez az a dolog, amiről lehetett olvasni, hogy ugyan a microsoft oldaláról technikailag lehetséges az ingyen frissítés, csak éppen jogilag ez nem számít tisztának, vagy valami hasonló, vagy egész más?
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11938 Dátum: 2020.01.23 09:56:19 »
Még decemberben egy apró kis hiba miatt szervizben volt a gép (asztali), és ott mondták, hogy mivel hologramos windows 7 matrica van a gépen, ezért tudnék frissíteni a 10-esre, csak valamit machinálni kell.
Nem tudom, most hogyan van, évekig ingyen lehet update-elni jogtiszta Winről (is  :devil: ). MIntha tavaly lett volna vége elvileg.
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11939 Dátum: 2020.01.23 10:05:18 »
Nem tudom, most hogyan van, évekig ingyen lehet update-elni jogtiszta Winről (is  :devil: ). MIntha tavaly lett volna vége elvileg.
Ez így van, csak az ember, ha nem muszáj, nem adja át önként a lehetőséget a kémkedésre.
De az is igaz, hogy egy refurbished licensz meg elszámolható kiadás...
Igazából csak arra vagyok kíváncsi, hogy amit a szervizben mondtak, az legális-e, vagy nem legális, de működik, vagy C verzió.
music