Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1596372 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11790 Dátum: 2018.12.09 12:45:51 »
Nálunk eddig nem volt ilyenből gond, pedig van jópár kártya.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11791 Dátum: 2018.12.09 22:10:12 »
Az bizonytalanít el, hogy visszafelé nem kompatibilis, ami SD-re van kiképezve, az nem feltétlen látja az SDHC-t, ugyanakkor egy sima micro SD nem lehet 32 GB-os. Az is igaz, hogy új a telefon, tehát a 32 gigás kapacitás SDHC-re kell, hogy utaljon. Meg persze kis összegről van szó, csak karácsonyi ajándék lesz, és szívesen megspórolom a csalódást, azért próbálom előre kiszűrni a hibalehetőségeket.
A szabvány szerint a sima (mikro) SD kártya max 2GB-os tud lenni, ezért hozták létre az SDHC-t, ami ugyanazon fizikai méret mellett már 32GB-ot tudott max, és nagyobb írás-olvasási sebességet. Aztán ez is kevés lett, ezért SDXC-t fejlesztettek ki, ami 2TB-ot tud max.

Magyarán, ha egy eszközre az van ráírva, hogy max 32GB-os memóriakártyát tudsz bele tenni, akkor azt jelenti, hogy az SDHC-vel való együttműködésre tervezték. Tehetsz bele jóöreg 2GB-os SD-t is, fel fogja ismerni, le fogod tudni vele formázni. De tehetsz bele SDXC-t is, ami ha nagyobb 32GB-nál, nem fog működni, egyből szólni fog, hogy formázni kell. Ha az ominózus kártya jobbfajta, akkor SDHC módban butítva működni fog az eszközödben, azaz amikor leformázod, akkor csak egy darab 32GB-os partíciót fog rajta létrejönni, a többi tárhely kihasználatlan marad. Pont 32GB-os SDXC-t ha találsz, az is valszeg jó lesz. Amúgy meg minden SD kártya ami 2GB-nál nagyobb, az tuti, hogy legalább SDHC szabványú. A legjobban akkor jársz, ha a gép lehetőségeit maximálisan kihasználva, egy 32GB-os SDHC-re lősz.
« Utoljára szerkesztve: 2018.12.09 22:15:07 írta robi (Robi) »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11792 Dátum: 2018.12.29 10:55:45 »
Na, összesküvés hívőknek (bár szerintem ők már rég kint laknak az erdőben):
Tegnap gondoltam felcsatlakoztatom a burkoló bácsi droidját a WiFimre, hogy meló közben tudjon Zámbó Jimmy-t hallgatni jutúbon. Jelszó beír, Kapcsolódás, erre telefon kiírja hogy jelszó megosztása.
Szóval mielőtt kiköttetem a netet és kiköltözök az erdőbe, megkérdezem hogy ki mit tud erről az android featuréről?
Emberünk nem egy hekker alkat, Aug óta van ilyen telefonja, ez az első okos. A készülék azt hiszem egy Mi valahányas.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11793 Dátum: 2018.12.29 11:11:02 »
Azt hiszem akkor generál egy QR kódot, és akivel megosztod a jelszót, annak azt lehet beolvasni.

TtkRN2...


DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11794 Dátum: 2018.12.29 12:38:44 »
Azt hiszem akkor generál egy QR kódot, és akivel megosztod a jelszót, annak azt lehet beolvasni.

TtkRN2...
Remélem én is hogy csak ilyen, nem hiszem hogy külön lett feltelepítve, gyárilag benne volt a telefonba
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11795 Dátum: 2018.12.29 20:11:58 »
Na, összesküvés hívőknek (bár szerintem ők már rég kint laknak az erdőben):
Tegnap gondoltam felcsatlakoztatom a burkoló bácsi droidját a WiFimre, hogy meló közben tudjon Zámbó Jimmy-t hallgatni jutúbon. Jelszó beír, Kapcsolódás, erre telefon kiírja hogy jelszó megosztása.
Szóval mielőtt kiköttetem a netet és kiköltözök az erdőbe, megkérdezem hogy ki mit tud erről az android featuréről?
Emberünk nem egy hekker alkat, Aug óta van ilyen telefonja, ez az első okos. A készülék azt hiszem egy Mi valahányas.
Lehet ilyet, de akkor húzz fel egy virtuális AP-t guesteknek. Korlátozott sávszél, csak a netre lát ki, külön alháló. Hazai wifire nálam még az ismerősök sincsenek felengedve. Legyél nyugodtan paranoid, abból nem lehet bajod.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11796 Dátum: 2018.12.29 20:18:40 »
Már az olcsó homekategóriás délinkek némelyike is ad alapból guest wifit külön alhálóban.... paranoia ide vagy oda....

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11797 Dátum: 2018.12.30 10:51:50 »
Már az olcsó homekategóriás délinkek némelyike is ad alapból guest wifit külön alhálóban.... paranoia ide vagy oda....
Na, akkor ennyire egyszerű.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11798 Dátum: 2018.12.30 11:20:01 »
Én egy hete vettem egy TP-link gigabit routert, ahogy néztem,  ahhoz is van guest wi-fi. Csak még én sem állítottam be.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11799 Dátum: 2018.12.30 17:36:25 »
Lehet ilyet, de akkor húzz fel egy virtuális AP-t guesteknek. Korlátozott sávszél, csak a netre lát ki, külön alháló. Hazai wifire nálam még az ismerősök sincsenek felengedve. Legyél nyugodtan paranoid, abból nem lehet bajod.
Nem jár át itt napi 1000 ember, hogy ennyire túl kelljen bonyolítani/biztosítani a hálózatot. És érzékeny adatok sincsenek a hálózat gépein. De ahogy fogalmaztam: most már Soros bácsi odaadhatja a WiFi jelszavam bármelyik migráncsnak, aki meg az én netemmel tud bombát gyártani. Nagyszerű :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11801 Dátum: 2019.01.02 10:39:33 »
Én egy hete vettem egy TP-link gigabit routert...

Melyik típust vetted, mi alapján döntöttél mellette, meg vagy-e vele elégedve?
Mostanában váltanék én is, ezért kérdezem.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
SOS
« Válasz #11802 Dátum: 2019.01.02 20:17:45 »
Figyeljetek, irtó nagy baj van.
Véletlenül letörlődött (delete all gombbal...) egy kamera memóriakártyájáról nagyon sok rövid videó, ami egy pályázat teljesítésének többhavi dokumentációját tartalmazta. Próbáltuk helyreállító progikkal megkeresni az mp4 fájlokat, meg is találta több progi is, de sérültnek titulálva egyik sem tudta megnyithatóvá tenni.
Létezik valami mód, amivel ezt helyre lehet hozni (akár pénzért - újracsinálni ugyanis többszáz órányi munka, gyakorlatilag lehetetlen)?
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11803 Dátum: 2019.01.02 20:35:25 »
Milyen programokkal próbáltátok? Arra most nagyon vigyázzatok, semmit se írjatok rá.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11804 Dátum: 2019.01.02 20:40:18 »
Kürt csinál ilyet aranyárban. Fontos, hogy a kártyát ne csesztessétek és semmiképpen ne írjátok.
Pár éve GetDataBack FAT verziójával állítottam vissza egy kártyát 98% hatékonysággal. Ez a program csak olvassa a kártyát.
szerk.
Ez lenne az: https://www.runtime.org/data-recovery-products.htm