Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1596753 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11730 Dátum: 2018.10.01 10:55:49 »
SSD _ Adata , Samsung
Költzésre: CloneZilla.
SSD EVO 860 lett (60 hónap garival), a klónos programot köszi! :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11731 Dátum: 2018.10.03 11:30:33 »
Húztak be végre FTTH-t az ADSL mellé. Bakker, a két ***i az úgy nézett ki, mintha valami ruszki novicskás elkövetők lennének. Az eszköz hegyekkel se vagyok kibékülve. Gateway, meg router, egymásra halmozva, sárga tekercsekkel.
Vajon ha a Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-be betolok egy S-85DLC05D SFP modult, akkor kiváltható a kupac? :hmmmm:
Na erre én is kíváncsi lennék, hogy az optikai végződés mehet-e saját eszközbe? Igaz nálam van TV és telefon is, amiket az ONT csinál, így jelenleg nem lenne opció a kiváltás. (Pláne, hogy nekem is 2011-es routerem van és az nem birkózik meg a gigabittel (PPPoE + NAT)  :no: )

Nem valószínű, mert az ONT-t ők távmenedzselni akarják, és ragaszkodnak is hozzá, így esélytelen rábeszélni őket hogy közvetlen modult használj. Ha lenne ilyenre lehetőség máris azonnal cserélném.

Amúgy nem értem, miért hoztak külön gateway-t és routert is? Nekem egyetlen eszközöm van tőlük, és eleve úgy is kértem, legyen bridge módba téve, első perctől úgy van. Két LAN port van rajta, az egyik maradt aktív, a másikat le is tiltották. Gyakorlatilag teljesen transzparens a dolog, az egyetlen szépséghiba hogy van egy külön szappantartó doboz táppal, de hát a rackben elfér.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11732 Dátum: 2018.10.04 22:19:16 »
150.000ftbol milyen laptopot vennétek?
lényeg h uj legyen, számlával garival. köszi.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11733 Dátum: 2018.10.05 08:42:46 »
150.000ftbol milyen laptopot vennétek?
lényeg h uj legyen, számlával garival. köszi.
Attól függ mire kell. Lesz mozgatva/utazol vele? Mi lesz a tervezett felhasználás célja a következő 3-5 évben? Mekkorea kijelzővel kell? Stb.
Használt üzleti kategóriás gépből szerintem masszívabbat tudsz venni mint új alsókategóriásat. Egy akksicserére kell csak számítani, egyébként eléggé rendben vannak. A szervizelésük is egyszerűbb. Az újonnan vett Lenovo-m szétszedése egy rémálom, gyakorlatilag az utolsó csavarig le kell bontani egy rendes takarításhoz, vagy proci átpasztázáshoz. Karbantartással nem terveztek. Vedd meg, dobd ki, vegyél újat. Üzleti gépeknél meg simán hozzáférhető minden. 3 éves i7-es ~90kHUF pénzért számlával, bőven jó vétel, akkor is ha csak fél év gari van rá.
De ha mindenképpen új kell, akkor írd meg mire és lesz segítség. ;)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11734 Dátum: 2018.10.05 09:03:14 »
induló magánvállalkozáshoz kéne egy ütősebb  laptop...ezért kell a számla meg a gari.
meg az sem volna baj ha fullhd netán 4k videokat le tudna játszani.
kijelzö 15.4 volna ideális.
hordozva is lenne néha, de ez nem szempont. föleg otthoni használat.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11735 Dátum: 2018.10.05 09:38:16 »
induló magánvállalkozáshoz kéne egy ütősebb  laptop...ezért kell a számla meg a gari.
meg az sem volna baj ha fullhd netán 4k videokat le tudna játszani.
kijelzö 15.4 volna ideális.
hordozva is lenne néha, de ez nem szempont. föleg otthoni használat.

Mi leszel Maci?
PIMP? A promó anyagok lejátszásához kell a 4k? :whistling: :whistling: :tt2: ::) :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11736 Dátum: 2018.10.05 09:38:33 »
induló magánvállalkozáshoz kéne egy ütősebb  laptop...ezért kell a számla meg a gari.
meg az sem volna baj ha fullhd netán 4k videokat le tudna játszani.
kijelzö 15.4 volna ideális.
hordozva is lenne néha, de ez nem szempont. föleg otthoni használat.
Nézz körül Lenovo (nekem a 4. lenovo laptopom van, és eddig mindig bevált) Asus és Dell márkák között. Az ipon.hu oldalon van jó kereső, és az áraik is elég jók. Olyannyira jók az áraik, hogy amikor egy éve gépet vettem, egy ismerős felajánlotta, hogy az informatikai cégébe megveszi és áfa nélkül átadja nekem. Elküldtem neki innen a linket, hogy milyen kellene és azt mondta, hogy a nagykerben nem tudja ilyen olcsón megvenni, szóval vegyem meg bátran.

Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11737 Dátum: 2018.10.05 12:23:48 »
induló magánvállalkozáshoz kéne egy ütősebb  laptop...ezért kell a számla meg a gari.
meg az sem volna baj ha fullhd netán 4k videokat le tudna játszani.
kijelzö 15.4 volna ideális.
hordozva is lenne néha, de ez nem szempont. föleg otthoni használat.
Én is a használt üzletire szavazok, garanciával, számlával. Pl. laptopsystem.hu több gépet is vettem már itt, jók a tapasztalataim velük.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11738 Dátum: 2018.10.05 12:54:05 »
Itt például egy izmos gép 130k. Ugyanez újonnan véve 260-300k körül van. Számlás ár, 6 hónap gari van. Ha újat veszel, akkor arra ügyelj, hogy ne a kínálat aljáról. Viszont az új sem fogja hozni a linkelt 130k-s gép teljesítményét.
Nekem alap Lenovo-k voltak,  meg üzleti Dell és HP, mindegyik bevált. Alap Lenovo-k esetében az riaszt vissza, hogy ki a szervizelő cég. Mikor gond volt a géppel, inkább eldobtam a garit és kinyitottam.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11739 Dátum: 2018.10.05 22:12:13 »
Mi leszel Maci?
PIMP? A promó anyagok lejátszásához kell a 4k? :whistling: :whistling: :tt2: ::) :flowers:
fodrászatot nyitok... te leszel az elsö paciens , haj..jaj...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11740 Dátum: 2018.10.05 22:14:10 »
Itt például egy izmos gép 130k. Ugyanez újonnan véve 260-300k körül van. Számlás ár, 6 hónap gari van. Ha újat veszel, akkor arra ügyelj, hogy ne a kínálat aljáról. Viszont az új sem fogja hozni a linkelt 130k-s gép teljesítményét.
Nekem alap Lenovo-k voltak,  meg üzleti Dell és HP, mindegyik bevált. Alap Lenovo-k esetében az riaszt vissza, hogy ki a szervizelő cég. Mikor gond volt a géppel, inkább eldobtam a garit és kinyitottam.
oldal nem találhato...
de értem a mondandódat...thanx.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11741 Dátum: 2018.10.05 23:49:05 »
oldal nem találhato...
de értem a mondandódat...thanx.
Érdekes, nekem nyílik ,egy jpg jön be.
Ha használt kell akkor itt a topkikban visszafele vannak linkek a boltokra. A nyugati cégek 3 évesen lecserélik a gépeiket, amiket a hazai vállalatok behoznak, megpucolnak, letesztelnek, ezeket árulják. Nekem pl. a Dell-hez asszem 2000 forint volt a dokkoló. Tök jó, hogy nem kell a 6 kábelt minden utaztatáskor húzkodni, elég csak a gépet bekattintani.
Ha mégis új gépet akarsz, akkor i5/i7, 8GB RAM alá ne menj le. Az elérhető árú gépek viszont a magas ár ellenére még mindig csak a belépő kategóriát fogják képviselni. Ezek viszont gyengébb műanyagból vannak, kevésbé bírja a házuk a nyúzást és a hardver is mád osztályozás benne.
Business gépeknél jellemző a karbantarthatóság, a masszívabb ház, a jobb hardver. Nemritkán van benne ujjlenyomat olvasó, SIM slot, smartcard olvasó, fizikai kapcsolós wifi, trackball. Szinte minden business géphez szokott lenni 8-12 cellás akku, amivel pofátlan mennyiségű időt bírnak elmenni és dokkoló is beszerezhető hozzájuk fillérekért.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11742 Dátum: 2018.10.06 08:55:32 »
igen,köszi. éjjel olvasgattam rola. nehéz döntés.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11743 Dátum: 2018.10.06 08:56:27 »
Nálunk a családból is az ismerősök közül szinte mindenki itt vásárol használt jó állapotú számítógépet: http://www.computerimperium.hu/
Egy ránézést megér, például egész jó áron vannak Lenovo Thinkpad-ek.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11744 Dátum: 2018.10.06 09:00:14 »
Nálunk a családból is az ismerősök közül szinte mindenki itt vásárol használt jó állapotú számítógépet: http://www.computerimperium.hu/
Egy ránézést megér, például egész jó áron vannak Lenovo Thinkpad-ek.
igen, átnéztem már öket. az fix h 15.4 kijelzös kell.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки