Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1591653 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11715 Dátum: 2018.09.25 12:44:21 »
"Helyén kell tudni kezelni ezeket a dolgokat."
Sajnos ez az amit sokan nem akarnak, vagy nem tudnak megtenni.

Nemrég hallottam, hogy ebben a témában korábban az élbolyban voltunk, aztán lekerültünk a nem jegyzettek közé. Jelenleg valahol a nincs és a mérhetetlenül kicsi között vagyunk.
Már meg sem lepődöm rajta, hogy egy informatikus jelszavakat felhőben tárol.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11716 Dátum: 2018.09.25 13:04:58 »
Oké, de hol tárolod?  :hmmmm:

Mert ugye nem használunk ugyanolyan jelszót mindenre. És ne legyen rövid, meg ne legyen értelmes, legyen szám, kis és nagy betű, meg egyéb karakter ...stb. De abból nem jegyzek meg max 2-3-at talán. Tehát tárolni kellene valahol.

Külső meghajtót használok  TrueCrypt-tel a kényes dolgokra aránylag biztonságos jelszóval (16 karakter), rejtett mappákkal. És elhiszem annak, aki ezt javasolta, hogy jó.
TrueCrypt
« Utoljára szerkesztve: 2018.09.25 13:21:49 írta Nagycitrom »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11717 Dátum: 2018.09.25 13:49:38 »
Felhőben semmiképpen.
Innen vannak fokozatok, hogy ki milyen módon tárolja.
Aki valamilyen kódoló programot vagy jelszószéfet használ, az néha keressen rá, hogy milyen sérülékenységét fedeztek fel azzal kapcsolatban. Átlagos magánembernek nem kell több, vagy ha igen akkor a cégének kell megtennie az ezirányú lépéseket.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11718 Dátum: 2018.09.25 13:54:26 »
Próbáltam már jelszó kezelő használatát:
Sokáig csak egy jelszóra volt szükségem, amit megjegyeztem, de legalább elfelejtettem a progi mesterjelszavát :D
Felhős jelszavak pedig szinkronizálódnak a telefonomra is.
Szoktak amúgy felhő szolgáltatóktól adatot lopni, mint ahogy lehet mesterjelszót elfelejteni, tönkremegy a külső meghajtó, vagy azzal szórakozol félévente hogy csinálj róla biztonsági másolatot (egy kezemen megszámolom hányan szoktak biztonsági másolatot készíteni), mobiltelefon lopható, ujjlenyomat mellé is kell legalább egy másik feloldási módszer, keyloggert telepíteni bármire szintén nem kihívás. PayPass kártya leolvasásához sem kell sok.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11719 Dátum: 2018.09.25 20:52:17 »
Segítséget kérnék.
HDD-t cserélnék SSD-re. Megtettem már ezt 3x, de most nem saját laptopba, PCbe kell, hanem egy munka gépbe. Eddig mindig Samsung aktuális EVO 8X0 verziót tettem 5 év garanciával.
Van ennél jobb javaslat?
A gyári hozzáadott klónozó program helyett más ajánlott program?
Szóval szívesen fogadnék bármi jó tanácsot az átköltözködéshez, mert itt kicsit nagyobb a rizikóm, mint egy otthoni OP rendszer költöztetésekor !  :flowers:
Köszönöm!

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11720 Dátum: 2018.09.26 09:56:20 »
Segítséget kérnék.
HDD-t cserélnék SSD-re. Megtettem már ezt 3x, de most nem saját laptopba, PCbe kell, hanem egy munka gépbe. Eddig mindig Samsung aktuális EVO 8X0 verziót tettem 5 év garanciával.
Van ennél jobb javaslat?
A gyári hozzáadott klónozó program helyett más ajánlott program?
Szóval szívesen fogadnék bármi jó tanácsot az átköltözködéshez, mert itt kicsit nagyobb a rizikóm, mint egy otthoni OP rendszer költöztetésekor !  :flowers:
Köszönöm!
Ha bevált, maradj a Samsungnál. A régi HDD-t meg tartsd meg addig, amíg nem vagy biztos hogy az átköltöztetés nem 100%-os.
Első SSD-nél valami live linux CDs verzióval költöztem, a második SSD-nél pedig Easeus egyik progiját használtam. Egyedül az eltolásra (Alignment) kell figyelni, meg utána kikapcsolni a töredezettségmentesítést.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11721 Dátum: 2018.09.26 11:15:38 »
Ha bevált, maradj a Samsungnál. A régi HDD-t meg tartsd meg addig, amíg nem vagy biztos hogy az átköltöztetés nem 100%-os.
Első SSD-nél valami live linux CDs verzióval költöztem, a második SSD-nél pedig Easeus egyik progiját használtam. Egyedül az eltolásra (Alignment) kell figyelni, meg utána kikapcsolni a töredezettségmentesítést.
Köszi!
Pénteken jössz mekibe?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11722 Dátum: 2018.09.26 11:19:35 »
Köszi!
Pénteken jössz mekibe?
Egyelőre úgy tűnik igen

Tapatalkkal küldve az én ONEPLUS A3003 eszközömről

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11723 Dátum: 2018.09.26 11:24:55 »
Akkor majd még kérdezgetek. Köszi!

Tapatalkkal küldve


DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11724 Dátum: 2018.09.26 11:41:40 »
Akkor majd még kérdezgetek. Köszi!

Tapatalkkal küldve
OK, lehet MRip még tapasztaltabb a témában, meg tudja hogy vállalati környezetben mivel migráncsoznak.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11725 Dátum: 2018.09.28 20:09:40 »
Húztak be végre FTTH-t az ADSL mellé. Bakker, a két ***i az úgy nézett ki, mintha valami ruszki novicskás elkövetők lennének. Az eszköz hegyekkel se vagyok kibékülve. Gateway, meg router, egymásra halmozva, sárga tekercsekkel.
Vajon ha a Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-be betolok egy S-85DLC05D SFP modult, akkor kiváltható a kupac? :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2018.09.28 20:31:27 írta Silent »

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11726 Dátum: 2018.09.29 09:50:53 »
Na erre én is kíváncsi lennék, hogy az optikai végződés mehet-e saját eszközbe? Igaz nálam van TV és telefon is, amiket az ONT csinál, így jelenleg nem lenne opció a kiváltás. (Pláne, hogy nekem is 2011-es routerem van és az nem birkózik meg a gigabittel (PPPoE + NAT)  :no: )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11727 Dátum: 2018.10.01 08:33:43 »
Laptopom egyszer csak elkezdett nagyon lassan tölteni. Óránként kb. 5%-ot. Hozzátartozik, hogy nincsen napi használatban, de legutóbb, kb. másfél hete még nem volt vele semmi gond. Haldoklik az akksija, vagy ez közel sem ilyen egyértelmű, többesélyes a dolog?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11728 Dátum: 2018.10.01 08:47:05 »
Laptopom egyszer csak elkezdett nagyon lassan tölteni. Óránként kb. 5%-ot. Hozzátartozik, hogy nincsen napi használatban, de legutóbb, kb. másfél hete még nem volt vele semmi gond. Haldoklik az akksija, vagy ez közel sem ilyen egyértelmű, többesélyes a dolog?
A konnektorral - pontosabban hosszabbítóval - lesz a gond, másik konnektorról megy rendesen.
music     

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11729 Dátum: 2018.10.01 10:47:09 »
Segítséget kérnék.
HDD-t cserélnék SSD-re. Megtettem már ezt 3x, de most nem saját laptopba, PCbe kell, hanem egy munka gépbe. Eddig mindig Samsung aktuális EVO 8X0 verziót tettem 5 év garanciával.
Van ennél jobb javaslat?
A gyári hozzáadott klónozó program helyett más ajánlott program?
Szóval szívesen fogadnék bármi jó tanácsot az átköltözködéshez, mert itt kicsit nagyobb a rizikóm, mint egy otthoni OP rendszer költöztetésekor !  :flowers:
Köszönöm!

SSD _ Adata , Samsung
Költzésre: CloneZilla.