Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1596776 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11520 Dátum: 2018.02.16 19:45:45 »
Nekem már döglött meg hálózati eszközöm úgy, hogy csak a LAN kábelen nem volt védelem, elég volt neki az elektromágneses indukció.

Magyaroszágon villámvédelemmel viszonylag kevés magánember rendelkezik. 
Családi házakra nálunk nem kötelező. Olyan 600 e körül lehet tokkal vonóval + 6 évente a kötelező felülvizsgálat.

Amennyiben vki megelégszik a túlfeszültség védelemmel, akkor a ház méretétől függően 100-250e.

A fix eszközöknél én is a kábelezés híve vagyok.
Aki kamerarendszert wifi re épít, az meg is érdemli.
Nekem csak sima APC túlfeszvédő van 230-ra, rj11-re, rj45-re. Ha probléma áll elő akkor vagy védeni fog, vagy nem, de legalább megpróbáltam.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11521 Dátum: 2018.02.16 20:26:02 »
Nem szabad önmagában alkalmazni, csak a többlépcsős védelmi rendszer többi elemével együtt. Túlfeszültség esetén felrobban vagy felgyullad.-(

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11522 Dátum: 2018.02.18 01:52:16 »
Melyiket vennétek e kettő közül?
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11523 Dátum: 2018.02.18 09:50:05 »
A Brother-t, ha e kettő közül kéne választani. De szerintem a típusválasztás nem szerencsés...
- kerülném az all-in-one megoldásokat, mert ezekben mindig valamilyen kompromisszum van
- kerülném eleve a tintasugaras megoldásokat, mert az ember gatyája is rámegy a patronokra / overáll élettartam rövidebb

Ha mindenképp all-in-one kell, akkor legalább Ethernet port legyen rajta (routerre/switch-re kábellel tudjon csatlakozni; WiFi megbízhatatlan, pár hsz-al előbb tárgyaltuk). A hálózatban egyszerre több gép tudná használni nyomtatásra, szkennelésre. Például HP LaserJet Pro M130fn.

Azonban továbbra is azt mondom, a szkennelés és a nyomtatás jobb ha külön van, pl. egy Epson Perfection V19 és egy Lexmark CS317dn (28CC070) színes Lézer Nyomtató nálam szerencsésebb páros lenne, mint egy all-in-one. Ha nem színes lézert választasz, akkor még olcsóbb lehet.

A lézernyomtatás fajlagosan olcsóbb, és jobb minőségű mint az otthoni kategóriás tintasugaras. A lézer patron drágább valamivel mint a tintapatron, de egy patronnal 3x -4x több oldalt lehet kinyomtatni mint tintával.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11524 Dátum: 2018.02.18 10:15:00 »
Nekem már döglött meg hálózati eszközöm úgy, hogy csak a LAN kábelen nem volt védelem, elég volt neki az elektromágneses indukció.

Magyaroszágon villámvédelemmel viszonylag kevés magánember rendelkezik. 
Családi házakra nálunk nem kötelező. Olyan 600 e körül lehet tokkal vonóval + 6 évente a kötelező felülvizsgálat.

Amennyiben vki megelégszik a túlfeszültség védelemmel, akkor a ház méretétől függően 100-250e.

A fix eszközöknél én is a kábelezés híve vagyok.
Aki kamerarendszert wifi re épít, az meg is érdemli.

Korábban szabvány írta elő a kötelezettséget, melyet senki nem tartott és nem tartatott bé.
Most az 54/2014. (XII. 5.) BM rendelet a kötelezően irányadó  / XIII. fejezet 74. /. Minden ott van amit ma kötelező lenne tartani.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11525 Dátum: 2018.02.18 15:45:59 »
A Brother-t, ha e kettő közül kéne választani. De szerintem a típusválasztás nem szerencsés...
1 - kerülném az all-in-one megoldásokat, mert ezekben mindig valamilyen kompromisszum van
2 - kerülném eleve a tintasugaras megoldásokat, mert az ember gatyája is rámegy a patronokra / overáll élettartam rövidebb
3 Ha mindenképp all-in-one kell, akkor legalább Ethernet port legyen rajta (routerre/switch-re kábellel tudjon csatlakozni; WiFi megbízhatatlan, pár hsz-al előbb tárgyaltuk). A hálózatban egyszerre több gép tudná használni nyomtatásra, szkennelésre. Például HP LaserJet Pro M130fn.
Azonban továbbra is azt mondom, a szkennelés és a nyomtatás jobb ha külön van, pl. egy Epson Perfection V19 és egy Lexmark CS317dn (28CC070) színes Lézer Nyomtató nálam szerencsésebb páros lenne, mint egy all-in-one. Ha nem színes lézert választasz, akkor még olcsóbb lehet.
4 A lézernyomtatás fajlagosan olcsóbb, és jobb minőségű mint az otthoni kategóriás tintasugaras. A lézer patron drágább valamivel mint a tintapatron, de egy patronnal 3x -4x több oldalt lehet kinyomtatni mint tintával.
1. most is multifunkciós van (Epson MX-14 fekete-fehér lézer és otthoni használatra, ahhoz képest viszont elég sokat használjuk, a 2200 oldalas toner legrosszabb esetben is fél év alatt kifogy), ezen részével nincs bajom, elég sokat szkennelünk is vele, néha másolunk is. Igazából a színek hiányoznak néha, de annyira nem, hogy a színes lézer felára megérje. Szóval ha csak annyi a kompromisszum, amit a mostani Epsonnál tapasztalhatunk, akkor az nem probléma.

2. A tintasugaras azért jött szóba, mert néha, de a gyerekek iskolai dolgai miatt egyre gyakrabban jól jönne, ha színesben is tudna nyomtatni. Az élettartamot nem tudom, de az eddigi 3 nyomtatónkból (még az őskorban egy HP 510, aztán egy OKI4100 lézer, meg a mostani Epson) egyedül a csattogós HP-val nem volt gond, azt csak azért cseréltem le, mert azt hittem, a lézernyomtató jobb lesz. Meg az utántöltése kicsit macerás volt. De az OKI is kipurcant, ez a mostani is volt már javítva, újabban a behúzó mechanika is jelzi, hogy véges az ideje, és most éppen megharagudott az utángyártott tonerre, nem hajlandó felismerni az itthoniakat. A gyári ebből is aranyár (22.000 lenne a 2200 oldalas, tehát 10 Ft/oldal, az minden, csak nem olcsó). Az előző utángyártottal nem volt baja, a mostani egy még olcsóbb fajta, ez nem tetszik neki, bár már majd másfél éve ilyennel megy, most besokallt, és a maradék kettőből egyiket sem fogadja el. Kap még egy esélyt, rendeltem új tonert az előző fajtából, de ha azzal se fog működni, veszek másikat. A javítása már nem gazdaságos, 11.000 Ft-nál kezdődik, hogy egyáltalán ránéznek...

3. Ez nem gond, újranézem a feltételeket, hogy legyen ethernetje is, a mostani is kábeles, de amúgy a PC-től 0,5 méter távolságra van a nyomtatónk helye, odáig azért csak műxik a wifi, és általában csak ez az egy pc lenne, amivel nyomtatnánk, bár lehet, hogy rákapnánk a laptopra is...
Meg gondolom, nem ugyanolyan a wifije a 20.000 Ft-os nyomtatónak, mint az 50.000-nek, ahogy az ABS sem ugyanolyan egy Suzuki Altoban, mint egy S Merciben. De nem szeretnék több gépet a multi helyett, nem is nagyon férne el.

4. Pont azt olvastam, hogy ennek a kategóriájú tintasugaras nyomtatóknak szebb a képe, mint a lézeré. A költségekre meg direkt rákerestem. Egyrészt épp a mostani Epson is mutatja, hogy nem minden utángyártott lesz jó, a gyárinak pedig lézeresből is horror ára van. A tintásból is kétféle van, a külső tartályosoknak a költsége sokkal kedvezőbb, és abból az utángyártottal is kevesebb lehet a macera, megnéztem, hogy megbízhatónak tűnő utángyártott tintával mennyi a költség, 1 Ft alattira jött ki színenként. Ennél pontosabban meg nem lehet számolni, mert nem tudom, hogy ténylegesen hány kinyomtatott oldal alatt fogy el a felhasználható mennyiség. Tehát rá van írva, hogy a fekete 6000 oldalra elég, a kék/sárga/lila pedig színenként 5000 oldalra (5%-os fedettséggel számolva), de hogy az első 5000 kinyomtatott oldalból mennyi fekete, kék, sárga és lila szín használódott el ténylegesen, az már lutri, és ha jól értettem, nem kell egyszerre cserélni a különböző színeket.
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.18 15:48:09 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11526 Dátum: 2018.02.19 00:59:27 »
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11527 Dátum: 2018.02.19 07:53:24 »
a gyerekek iskolai dolgai miatt egyre gyakrabban jól jönne, ha színesben is tudna nyomtatni.
Ez nálunk is kezd szempont lenni, ezért a valszeg egy jóöreg HP Color LaserJet CP3505n lesz használtan. Ez egy matuzsálem a nyomtatók közt, használtan is van 1 év gari rá, alkatrész van hozzá dögivel, és még abból a korszakból származik a technológiája, amikor a gyártók még nem szabotálták direktben az utángyártott patronokat. Szkennerünk továbbra is van, és hibátlan, nem kell cserélni...
Most egy HP LaserJet 1022n-ünk van, úgy 2006 körül vettük, azóta is jó, és még mindig van hozzá patron (eredeti és utángyártott is), de nem fogok megválni tőle, átviszem az irodába majd, mert jó lesz tartalékolásnak.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11528 Dátum: 2018.02.19 14:29:11 »
Nem tetszik neki ez a patron sem, úgyhogy megrendeltem a Brother-t (700-as). Abba a gyári tinta - 5000/6000 oldalas - is bő 2000 Ft, kértem rá 5 év garit, többet nem tudok tenni.
music     

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11529 Dátum: 2018.02.23 10:41:38 »
Tabletbe, telefonba nehéz RJ45 csatlakozót dugni  :hmmmm:
Egyébként én is a kábeles dolgokat preferálom otthon (tv, telepített laptop, mint PC). Tehát amibe megy, oda dugni kell  :D
Pedig olyan helyen lakom, ahol nem látom más wi-fi hálózatát (messze minden szomszéd), tehát nálam nincs zavaró tényező. A munkahelyemen meg olyan káosz van a szomszédos 4 emeletes társasház miatt, hogy csak az 5 GHz-es vonal használható rendesen.

Esetleg ez lehet megoldás

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11530 Dátum: 2018.02.28 14:14:56 »
Megpróbálom érthetően leírni...
Kábel tévén átálltunk IP TV-re. Kérdezte az ember, hogy nem akarnánk-e a netet is onnan nyeti az ADSL helyett. Mondtam, hogy ha tud olyan megoldást, amihez nem kell telekábelezni a lakást, akkor lehet róla szó. Aszongya, hogyne tudna. Az IP TV--hez eleve van egy wifi képes modem, ami - ha kötünk szerződést - jelet is tud szórni, márcsak egy USB stick kell, amit ha bedugok a pc be, akkor az is képes lesz fogni a jelet. No, ez a problémám, hogy mi ez a kütyü? Azonos a mobilos stickekkel, vagy csak hasonlít rájuk, és mi a hivatalos neve? Azt mondta még az ember, hogy nekik is van (telekom), de létezik nagyobb kapacitású is, amivel jobban járnék. Nem sürgős, mert van az adsl-en hűségidő, bár biztos lehet abból is kilépni, ha drágábbra váltok...
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.28 14:55:13 írta music »
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11531 Dátum: 2018.02.28 14:36:35 »
Music a pali csak egy  WIFI vevő USB stickre gondol amit bedugsz  az asztali PC be

https://edigital.hu/halozati-adapter/tp-link-archer-t2uh-ac600-ketsavos-usb-wifi-adapter-p465013

a notebookon /okostelon van wifi vevő.
egy gond van: ha a PC wifi árnyékban van akkor LAN kábelt kell huzni
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11532 Dátum: 2018.02.28 14:56:42 »
Köszi.
(Átszerkesztettem egy kicsit a hsz-mat,  mert a prediktív szövegbevitel dolgozott keményen.)
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.28 15:03:57 írta music »
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11533 Dátum: 2018.02.28 15:27:00 »
ma du jön hozzám a Digi váltok Telekomról Digire
végre húztak kábelt.

Music, az IP tv-s modem sztem ok. nekem is ilyen van. egyre kell figyelni ha a net is a kábeltv-vel jön akkor a sávszélesség erős legyen. ha gyenge, szaggat a TV.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11534 Dátum: 2018.02.28 17:03:19 »
Mekkora sávszélességű netet igér a manus IPTV mellett?
Teszem azt, ha a kapcsolat bír mondjuk 10Mbit/s letöltési sebességet, és épp nem nézel TV-t akkor elképzelhető hogy meg is kapot a 10Mbit-et. Ha bekapcsolod az IPTV-t és megy a tévé, akkor máris levonódik a letöltési sávszélből a TV csatorna stream-sávszélessége, ami SD csatornán lesz kb. 2 Mbit, HD csatornán 3-4Mbit. Tehát marad netezésre 6-7 Mbit. Aztán ha netán az IPTV set-top-box PiP-es vagy műsorrögzítős, azaz miközben nézed a TV-t egy másik csatornáról közben rögzíted az adást hogy később megnézd, akkor egyszerre két TV csatornányi sávszélességet vesz le az internetből.