Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1591418 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11460 Dátum: 2018.01.03 11:35:46 »
Kezdem elveszteni a bizalmamat az Intel-be. Előbb a ME botrány, most meg ez.... Ja meg a C2000-es bug is amiről még mindig csak a sunnyogás megy.

Át kéne állni AMD-re lassan, még 15 éve az Athlon-ok és a Duron-ok korszakában nem szerettem őket mert túl bírtak melegedni, béna tokozásuk volt (lebírt pattanni a proci sarka ha az ember túlhúzta a hűtőborda rögzítést, amit azért tett, mert félt hogy túl fog melegedni), úgy overállba gagyinak tartottuk - manapság még mindig ez a szemlélet megy az AMD-nál?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11461 Dátum: 2018.01.04 08:22:30 »
Robi, életembe nem volt Intel CPU-m otthonra.
kétévente váltok konfigot (mindig AMD) mert a legújabb játékoknak menni kell.
nem melegedett az az Athlon anno, lehetett húzni a szorzót meg egy jó hűtő és kész.

most kipukkadt az Intel lufi. engem ez az egész a német autókra emlékeztet..eltitkolt hazugságok.

ja bocs van egy i5ös notim egy melóért kaptam. az marad.  :whistling:

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11462 Dátum: 2018.01.04 09:44:35 »
Az AMD úgy tűnik nem érintett, de a nagy dráma hogy bizonyos ARM procik igen, amelyek okostelefonokba, tabletekbe vannak:
Idézet
ARM, whose chip designs are widely used in cell phones and other devices, confirmed some of its chip architectures are affected, including some of its Cortex-A processors. "This method requires malware running locally and could result in data being accessed from privileged memory," ARM said in a statement to Axios. "Our Cortex-M processors, which are pervasive in low-power, connected IoT devices, are not impacted."

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11463 Dátum: 2018.01.04 09:49:44 »
Egyébként hatalmas a felháborodás. A szoftvergyártók évek óta azon dolgoznak tényleg, hogy elvi szinten akadályozzák meg az adatlopást, szivárogtatást az operációs rendszerek magjában. Erre most kiderül, mint egy övön aluli ütés, hogy egyszerűen hardver szinten, az oprendszer teljes kikerülésével el lehet érni adatokat.

Tehát nem arról van szó, hogy adatokat meg lehet semmisíteni, távolról törölni, módosítani, stb. hanem el lehet lopni, látatlan módon. Egyszerű böngésző által futtatott javascript-el, pusztán egy weboldal látogatásával - ha ez a weboldal éppen arra lett programozva, hogy a háttérben adatokat lopjon. Pl. mentett jelszavakat.

És a gáz most az, hogy lesz rá biztonsági folt, de nyilván csak szoftveres szinten megoldható, azaz az operációs rendszerekben kell előzetesen megakadályozni a hardver ilyen módú elérését. Emiatt sajnos elég komoly teljesítménycsökkenés várható bizonyos esetekben.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.04 09:57:20 írta robi (Robi) »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11464 Dátum: 2018.01.04 11:27:55 »
már nálunk is jönnek a melóba a körlevelek, nézhetem a régi intel szervereket...de nincs kedvem.. :devil:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11465 Dátum: 2018.01.04 13:34:09 »
Kezdem elveszteni a bizalmamat az Intel-be. Előbb a ME botrány, most meg ez.... Ja meg a C2000-es bug is amiről még mindig csak a sunnyogás megy.

Át kéne állni AMD-re lassan, még 15 éve az Athlon-ok és a Duron-ok korszakában nem szerettem őket mert túl bírtak melegedni, béna tokozásuk volt (lebírt pattanni a proci sarka ha az ember túlhúzta a hűtőborda rögzítést, amit azért tett, mert félt hogy túl fog melegedni), úgy overállba gagyinak tartottuk - manapság még mindig ez a szemlélet megy az AMD-nál?
Azért túlzott reményeket ne fűzz senkihez, és semmihez  :eek:
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11466 Dátum: 2018.01.04 19:30:31 »
már nálunk is jönnek a melóba a körlevelek, nézhetem a régi intel szervereket...de nincs kedvem.. :devil:
Jópár éve beszereztem több tucat HP t5730 Thin Client-et jelképes összegért. AMD Sempron 2100+ proci van bennük, 1GB RAM és 1GB flash tárhely, jogtiszta WinXP Embeddeddel, és ami a legjobb 1Gbit-es LAN port (meg hangkártya, meg USB2 stb.)
Überkirályul működnek mindenféle automatizációkba, többnyire Linux-ra áttelepítve, van amelyik XP-vel is, de ami a legjobb, full-os pfSense tűzfalként remekel atomstabilan. Nem ám gagyi raspberry, ez eredeti HP, ipari cucc. Mivel 1 db. hálózati interfésze van, de a VLAN-okat kezeli, 500/500-as net a max amit át bír engedni, de van rajta crypto segédprocesszor, ezért OpenVPN végpont is 100Mbit/en képes rajta muzsikálni. Reggelig tudnék mesélni mennyi mindent oldottam meg ezzel a dobozzal amit már több mint 10 éve gyártottak, és azóta nagyvállalatok leselejteztek. Igazi zöld computing, mert nem veszélyes hulladék lesz, hanem újrahasznosítás. Csak BIOS-elemet kellett bennük cserélni...
És ez egyrészt AMD proci, másrészt jó öreg 64 bites, semmiféle cicóval...
(ésmég van belőlük jópár tucat - tartalékolás bőven biztosított)
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.04 19:39:38 írta robi (Robi) »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11467 Dátum: 2018.01.05 08:52:11 »
nekem a régi otthoni konfigjaim amiket eladtam ismerősoknek még mindig mennek. 
első AMD gépem egy abitKT7 alaplap + Duron proci   ez alól kihalt az alaplap a proci otthon van a lomban. 2001ben vettem
utána athlon 1700+   ez még megy mert utána csak gigabyte lapokat vettem
stb.

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11468 Dátum: 2018.01.05 09:36:48 »
Azért túlzott reményeket ne fűzz senkihez, és semmihez  :eek:
Azért az beszédes, hogy az Intel vezérigazgatója még az információk nyilvánosságra hozatala előtt gyorsan eladott 39 Millió dollárnyi Intel részvényt. A maximális megengedett részvénymennyiségtől meg is szabadult. A hír után a részvények 8 hónapos mélypontra süllyedtek. És valszeg még többet fognak esni...

« Utoljára szerkesztve: 2018.01.05 09:40:53 írta robi (Robi) »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11469 Dátum: 2018.01.05 11:21:48 »
kb mint anno a vw
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11470 Dátum: 2018.01.05 13:20:21 »
Jópár éve beszereztem több tucat HP t5730 Thin Client-et

Mondd már mire használod e kis gépet és mit automatizálsz ??  :) :otlet:
Fery

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11471 Dátum: 2018.01.05 13:45:49 »
Mondd már mire használod e kis gépet és mit automatizálsz ??  :) :otlet:
Kockának ilyen gép kell közvetlenül a modem mögé, nem valami router meg hasonlók.
Én a múlt héten vettem egy belépő szint NAS-t (Zyxel 326), ami a UPC modem/router mellett szolgálja ki az otthoni feladatokat. A szükségesnél többet tud, de az új lakásban egy fix IP-s net/modem mögé saját magam fogom összebarkácsolni a HTPC-t, switch-t, AP-t, ami kiszolgálja majd a routolás, tűzfal, WiFi, NAS, "Videotéka", Git, webszerver feladatokat (meg amit közben kitalálok két barátnő között eltelt évtizedekben) :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11472 Dátum: 2018.01.05 13:51:11 »
- pfSense tűzfal, központi router, VPN szerver
- digitális fényképezőgép-vezérlés (távoli exponálás, kép átvétele a gépről és továbbküldés)
- médiatartalom lejátszás (speciális, egyedi gyártású rendszerhez illesztve, vezérlés alapján)
- access-point hálózat-felügyelet és management
- digital signage szerver
- még sorolhatnám...

Az tetszik bennük, hogy 100%-ban megbízhatók ma is, 24/7 üzemben. Sosem fagynak le, nincs hardverhiba sem már évek óta.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11473 Dátum: 2018.01.13 16:30:05 »
Guruk, segítsetek, légyszi!

Win7 alatt adott egy program, aminek minden bekapcsolást követően automatikusan kellene induljon a Windows-zal. A kérdésem, hogy ezt a funkciót hol/hogyan tudom bekapcsolni?
A kérdéses gép újra lett telepítve és aki végezte a telepítést, ezt elfelejtette beállítani, viszont nagyon szükséges.

Köszi előre is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11474 Dátum: 2018.01.13 16:51:51 »
Guruk, segítsetek, légyszi!

Win7 alatt adott egy program, aminek minden bekapcsolást követően automatikusan kellene induljon a Windows-zal. A kérdésem, hogy ezt a funkciót hol/hogyan tudom bekapcsolni?
A kérdéses gép újra lett telepítve és aki végezte a telepítést, ezt elfelejtette beállítani, viszont nagyon szükséges.

Köszi előre is.
A parancsikont bedobod az Indítópult (vagy mi a szösz) mappába (megtalálod a Start menü alatt)

Nincs itt most a környezetemben WIN7 gép és a szkennereink közül sincs online senki, hogy megnézzem pontosan.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.13 16:54:03 írta Nagycitrom »