Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1596348 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11295 Dátum: 2017.05.18 13:17:43 »
Sziloplaszt vagy hasonló "építési ragasztó", vékonyan felhordva?

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11296 Dátum: 2017.05.18 13:58:08 »
FBS, az a folyékony Powertape... Ragaszt mindent, mindennel, tartós, és ha nem oda van hányva, még esztétikus is lehet...  ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11297 Dátum: 2017.05.18 14:52:16 »
Az FBS tényleg jó. Gyártják még? Régen használtam.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11298 Dátum: 2017.05.18 16:52:39 »
Ahogy nézem még az OBI-ban is van. Akkor ezt próbálom ki.
Látszani nem fog, mert felül van a műanyag keret, ami takarja az üveg szélét, ott engedett el az eredeti agasztó.
Köszi
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11299 Dátum: 2017.05.19 19:48:35 »
Sziasztok!
Ismét fejtörő, illetve a hiányos tudásom kiegészítése miatt kérdezek.
Adott egy Lilo alatt induló zenei program, de ez nem is annyira lényeges (talán)
Szóval a Seagete 40GB HDD ezzel fut, de nem tudok belemásolni plusz zenéket.
Összekötöttem Linux Mint géppel, látja is, de másolni nem tudok mert nincs jogosultságom.
Át sem tudom állítani, hogy tudom ezt megváltoztatni?
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11300 Dátum: 2017.05.20 21:41:18 »
Lilo alatt induló zenei program

 :eek: Az igen! Megnézném ám!

Linux Mint alatt hogyan látod? Grafikus fájlkezelőben? Alapértelmezetten az csak a helyi user jogosultságával fut, lehet hogy emiatt nem fogod tudni írni azt a meghajtót.

Feltétlen javasolnék mielőtt bármit csinálsz, hogy készíts róla egy full mentést, ha már úgyis Linux-ozol, akkor ez pofon egyszerű:
sudo dd if=/dev/hdX of=/root/mentes_neve.imgahol a /dev/hdX az eszköz elérési útvonala, amin a rendszer látja a 40GB-os winyót. Ezt megtudhatod egyszerűen a
mountparancs beírásával, be kell azonosítanod a kiírtak közül melyik sor vonatkozik a 40GB-osra! Vigyázz ne a rendszerwinyót akard önmagára másolni.
dd-vel egy pontosan ugyanakkora image fájlod lesz, mint amekkora a forrás adathordozó, jelen esetben tehát 40GB-os.

Merthogy egy 40GB-os winyó nem mai darab... IDE/PATA csatlakozója van még? Vagy SATA?
Ugyancsak dd-vel vissza tudod írni (akár egy másik winyóra, vagy flash-alapú hordozóra), ha gáz lenne.

Be tudsz-e lépni root-ként a Mint-be? Ha nem, én úgy csinálnám hogy előbb ránéznék a meghajtóra grafikus fájlkezelővel (hogy mount-al húzza be automatikusan) majd egy terminál ablakból feltelepíteném a Midnight Commantert (ki emlékszik a jóöreg Norton Comanderre, DOS alól?):
sudo apt-get install mcmajd elindítanám:
mcmajd kilépnék belőle F10-el, majd elindítanám ismét root jogokkal:
sudo mcés kikeresném a főgyökérből /media/<usernév>/meghajtó vagy a /mnt/meghajtó útvonalak alól, és az mc-vel próbálnék másolni rá.

Ha sikerült, akkor mc-ből F10-el szépen kilép, grafikus fájlkezelőből tisztességesen leválasztod, vagy kikapcsolod a gépet.
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.20 22:09:49 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11303 Dátum: 2017.06.10 23:01:12 »
Nem tud valaki megbízható, és 10.000-nél nem hajszálnyival olcsóbb (multifunkciós) nyomtatószervizt? (Epson).
Összegyűrte a papírt, és egy félkörömnyi darab valahol benne maradt, azt is tudom, hol, de nem tudom sem kiszedni, sem arra rábírni, hogy pörgesse a görgőit, hátha azok kihozzák. Az eddigi legolcsóbb, amit találtam, 7600+ÁFA, ebben kiszállás és 1 óra munkadíj van.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11304 Dátum: 2017.06.16 21:34:51 »
Linksys, a DLink és a Belkin router tulajoknak:
http://index.hu/tech/2017/06/16/felelmetesen_fejlett_kemprogrammal_tud_a_cia_behatolni_otthonainkba/
(és az érdekesség az, hogy nem az ominózus rossz hekkerekről van szóm hanem...)
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.16 21:40:58 írta robi (Robi) »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11305 Dátum: 2017.06.17 07:21:19 »
Egy ismerősömnek feltűnt, hogy a routereinek a működése megváltozott, holott látszólag a szoftver verziója és a beállítások változatlannak tűntek. Amikor többedszerre a főnökéhez fordult soron kívül orvosi ellenőrzésre küldték. Az orvos persze csak kikérdezte a router fertőzései meg nem szerepeltek az orvosi tankönyvekben, ezért gyógyszerrel kezelte a problémát. Szegény ember teljesen összetört.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11306 Dátum: 2017.06.17 08:57:18 »
Tettél már alternatív firmware-t ilyen fajta home router-ekre?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11307 Dátum: 2017.06.17 10:30:41 »
Régen használtam. Most az ONT mellett nem kell külön router ( még). Sajnos az még inkább trójai, semmi nyilt forráskódú alternatív fw sincs hozzá. Mivel hamarosan lesz egy közel k-i hw em amit egészségesebb lenne elkülöníteni, önállón és ellenőrizhetően a hálózatra kötni, most töröm a fejem.
A gond az, hogy vagy neten kersztül felügyelem, vagy egy lokális szerverrel kommunikál, de több helyszín miatt irreális a költség növekedés, és ha a szerverek nincsenek hálózatra kötve akkor oda a távfelügyelet ami szintén veszteséget okozhat.
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.17 10:36:48 írta Agyarka »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11308 Dátum: 2017.06.26 20:06:27 »
SRÁCOK!

CSAK NEKEM TŰNT EL PÁR NAPJA AZ "ÁLTALÁNOS" TOPIC? NÉGY GÉPEN IS CSEKKOLTAM, SZERINTEM A  HIBA NEM AZ ÉN KÉSZÜLÉKEMBEN VAN ÉS A TELEFONOKON SEM LÁTSZIK. HA RÁKERESEK, MONDJUK A KERESŐBEN, AKKOR MEGVAN, DE A TOYOTA FÓRUM MAGYARORSZÁG EGYESÜLET IRÁNYÁBÓL EGYSZERŰEN HIÁNYZIK.

BOCS A KIABÁLÁSÉRT! :D


és tegyétek át nyugodtan a megfelelő topicba, ha ez nem az.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11309 Dátum: 2017.06.26 21:08:22 »
SRÁCOK!

CSAK NEKEM TŰNT EL PÁR NAPJA AZ "ÁLTALÁNOS" TOPIC? NÉGY GÉPEN IS CSEKKOLTAM, SZERINTEM A  HIBA NEM AZ ÉN KÉSZÜLÉKEMBEN VAN ÉS A TELEFONOKON SEM LÁTSZIK. HA RÁKERESEK, MONDJUK A KERESŐBEN, AKKOR MEGVAN, DE A TOYOTA FÓRUM MAGYARORSZÁG EGYESÜLET IRÁNYÁBÓL EGYSZERŰEN HIÁNYZIK.

BOCS A KIABÁLÁSÉRT! :D


és tegyétek át nyugodtan a megfelelő topicba, ha ez nem az.
Nálam látszik.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer