Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597219 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11235 Dátum: 2017.04.03 20:37:51 »
Sziasztok!
W8.1 bekapcsolás után néha ideiglenes profillal léptet be. Újra indítás után rendes profilt hoz be.
Mitől lehet ez?
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11236 Dátum: 2017.04.03 20:54:24 »
Ha az antivirus program épp bizgerálja a rendszermeghajtót bejelentkezés közben, elő tud ilyen fordulni sajna. Registry hackeléssel vissza lehet állítani a rendes profilt, ha nem akarna magától.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11237 Dátum: 2017.04.04 16:48:21 »
Ha az antivirus program épp bizgerálja a rendszermeghajtót bejelentkezés közben, elő tud ilyen fordulni sajna. Registry hackeléssel vissza lehet állítani a rendes profilt, ha nem akarna magától.
Köszi! Erre nem gondoltam és nem is találkoztam még ilyen jelenséggel.
Remélem "csak" antivírus bizergálja és nem kell registry -vel mókolnom majd.
Fery

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11238 Dátum: 2017.04.05 21:00:51 »
Létezik manapság olyan böngésző bővítmény (chrome alá; vagy program), aminek a segítségével le lehet menteni youtube videokat? Firefox alatt volt anno, de már azt sem engedte használni a youtube. Tudom, a szerzői jogok stb., de amire kellene, nem zenei klipek és egyéb védett tartalmak!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11239 Dátum: 2017.04.05 21:18:12 »
Bővítmények nélkül egyszerűbb: http://keepvid.com/

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11240 Dátum: 2017.04.05 21:35:31 »
Van (lenne) 5e Ft-om az 1 éves liszencért, de egyből felrakott egy bővítményt, ami szeretné MINDEN általam meglátogatott oldalról gyűjteni az adatokat, MINDEN adatot... Nem, köszönöm :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11241 Dátum: 2017.04.05 22:01:48 »
Mi van?  :eek:

Semmit nem kell felrakni. Copy+Paste a youtube linket a weboldalba, klikk a download gombra és máris nyújtja az opciókat a letöltéshez. Böngésző-függetlenül, én pl. Firefox-al Linux alatt használom.
Free.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11242 Dátum: 2017.04.05 22:04:05 »
Áúú... A honlapon felkínálja a telepítést (KeepVidPro), természetesen én arra rá is mentem :D MEA CULPA!  :flowers:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11243 Dátum: 2017.04.06 20:32:45 »
Most, hogy már videot tudok lementeni :D Linux-szal kerültem bajba...
Párom gépére felraktam Ubuntut (nem tudnám részletezni, hogyan, fent van...), telepítés elején keresi a wi-fit, de sem akkor, sem később nem látja a mi hálózatunkat. Az én gépem mellette van 10 cm-re, minden oprendszer alatta tökéletes, övével win8 alatt is baj volt (rengetegszer "ledobta"), rövidke win10 karriere alatt nem volt gond, Ubuntu alatt pedig egyszerűen nem látja. A házban lévő összes többit viszont igen...
Mi lehet a gond? (Lenovo G585, AMD processzorral)
Köszi a tippeket előre is! :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11244 Dátum: 2017.04.06 23:32:11 »
Most, hogy már videot tudok lementeni :D Linux-szal kerültem bajba...
Párom gépére felraktam Ubuntut (nem tudnám részletezni, hogyan, fent van...), telepítés elején keresi a wi-fit, de sem akkor, sem később nem látja a mi hálózatunkat. Az én gépem mellette van 10 cm-re, minden oprendszer alatta tökéletes, övével win8 alatt is baj volt (rengetegszer "ledobta"), rövidke win10 karriere alatt nem volt gond, Ubuntu alatt pedig egyszerűen nem látja. A házban lévő összes többit viszont igen...
Mi lehet a gond? (Lenovo G585, AMD processzorral)
Köszi a tippeket előre is! :)
Ha UTP-n direktben bedugod a netet és lefrissíted (parancssorban sudo apt-get update, majd sudo apt-get upgrade), akkor se jön rendbe?

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11245 Dátum: 2017.04.07 07:51:07 »
Odáig még nem jutottam, mert este "nem fértem" hozzá a routerhez, de kipróbálom, hátha... Köszi!

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11246 Dátum: 2017.04.07 08:23:00 »
Kábelre dugva van net, de nem sikerült a javasolt update/upgrade (...erőforrás nem elérhető... stb hibaüzenettel visszadob)
Mivel Linuxszal is iszonyat lassú a gép, nem tudok másra gondolni, mint hogy vmi hardveres baja (is) van, szóval elviszem vmi szerelőhöz (enyémbe korábban tettem ssd-t, száguld, mint állat, ezt és a processzort leszámítva teljesen ugyanolyan a 2 gép)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11247 Dátum: 2017.04.07 11:22:59 »
Valószínűleg driver probléma. Illetve kérdezném, hányas csatornára/frekvenciára van beállítva a WiFi a routeren?
Egy Ubuntu Mate-t kéne inkább rá rakni, az közelebb áll a Windows-hoz felhasználói élmény szempontjából, és sokkal kisebb is az erőforrás igénye mint a mainstream Ubuntu.
Ugyanúgy főágon támogatott amúgy.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11248 Dátum: 2017.04.07 12:13:11 »
Ha UTP-n sem lát netet, akkor ott driver gond lesz, ahogy Robi írja. Javaslat szintén Ubuntu Mate, azt raktam itthon mindenre, szinte gondmentes.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #11249 Dátum: 2017.04.07 13:12:42 »
Ubuntu Mate alatt sem látja a wi-finket :( (már telepítés közben csatlakozna a többihez hasonlóan, de nem látja, 10 másikat viszont igen)
Ahhoz, hogy én linux alatt elkezdjek terminálon drivert telepíteni, kevés vagyok :)
Hogy tudom megnézni, milyen csatornán/frekvencián van a wi-fi? (volt fent vmi program erre win alatt, de nem emlékszem a nevére)
Inssider-rel nézve 2,4 GHz, 13-as csatorna. Tény, hogy a lakás routertől távolabbi pontján vagyok, ott 13-ból kb a 10 legerősebb jel a miénk, szóval sok lekörözi :( De tegnap este a router mellett ülve is próbáltam, semmi eredmény, nem látta
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.07 13:19:57 írta MFerenc »