Szerző Téma: Cressida  (Megtekintve 176324 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Cressida
« Dátum: 2006.04.05 15:56:24 »
Indulásként szokás szerint egy-két eladó darab.

No.1
No.2

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Cressida
« Válasz #1 Dátum: 2006.04.05 19:11:11 »
Nem is tudtam, hogy van (volt) ilyen is  :oops:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Toyota Cressida
« Válasz #2 Dátum: 2006.04.05 22:18:05 »
Idézetet írta: "Misi"
Indulásként szokás szerint egy-két eladó darab.

No.1
No.2


Gyerekek ! Tessék fölkerekedni , és megvenni a 150 ezres irányárú darabot , mert az szemlátomást egy tényleg megkímélt állapotú , hosszú jövőt és gondos tulajt megérdemlő , igazi youngtimer  :) ! Nem is láttam még ilyen Cressidát ennyire ép állapotban , és ehhez képest az ára (amiből ugye nagyon hangoztatja , hogy még engedne) teljesen reális ! Meg kell menteni , nehogymár valami mesteremberhez kerüljön trógerautónak , aki egy-két év alatt kivégzi  :szemforgat:

A másik hiába olcsóbb - gánynak tűnik . Az állapota sem meggyőző , és valaki egyszer átépítette automatáról kézi váltósra - AAARRGH  :banging:  :crazy:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12147
Cressida
« Válasz #3 Dátum: 2006.04.06 09:53:19 »
valóban ezek megkimélt vidéki autók. az elsö nagyon pöpec a 2 sem rossz föleg a beltér!
dobjuk össze rá a pénzt! én  10e el benne lennék! megcsináljuk és mindenki furikázhatna vele!  :hipnozis:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Cressida
« Válasz #4 Dátum: 2006.04.06 10:11:08 »
Idézetet írta: "murray"
valóban ezek megkimélt vidéki autók. az elsö nagyon pöpec a 2 sem rossz föleg a beltér!
dobjuk össze rá a pénzt! én  10e el benne lennék! megcsináljuk és mindenki furikázhatna vele!  :hipnozis:


KLub autópark? Érdekes gondolat. Hosszútávon viszont emelni kéne a tagdíjakat.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Cressida
« Válasz #5 Dátum: 2006.04.06 10:50:10 »
Idézetet írta: "murray"
valóban ezek megkimélt vidéki autók. az elsö nagyon pöpec a 2 sem rossz föleg a beltér!
dobjuk össze rá a pénzt! én  10e el benne lennék! megcsináljuk és mindenki furikázhatna vele!  :hipnozis:


Egy 10-est nekem is megérne a 150 ezres irányárú autó megmentése . Ezt most halál komolyan mondom  :!: Összedobnánk a pénzt , és a kocsi az egyesület nevére kerülne . Persze ehhez kéne az is , hogy legyen hol állnia , de végül is ezt nem lenne muszáj egy embernek vállalni , állhatna hol itt , hol ott , a lényeg csak annyi , hogy védett hely legyen .

Szerintem 120-ért tutira odaadná a gazdája , de talán még 110-ért is . És akkor erre még rá kell számolni durván egy százast eredetvizsgára-biztosításra-átírásra stb . Tehát legyen , fölfelé kerekítve , 220 . Ennyit kéne összedobni .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12147
Cressida
« Válasz #6 Dátum: 2006.04.06 11:04:24 »
na mit szóltok? én benne vagyok, mindenki bdob egy 10est vagyunk 20-25en egy vidéki kollégánál garázsban tartani és elosszuk magunk között hogy mikor kinek kell 1-1 napra :nana:
találjátok ki a részleteket én már az ötlettel el is fáradtam :faradt:
 :toy:  :toy:  :toy:  :toy:  :toy:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Cressida
« Válasz #7 Dátum: 2006.04.06 11:50:08 »
Szép gondolatok. És eszmeileg nekem is tetszik. De általában szkeptikus vagyok. Egy dolog valamit megszerezni és egy dolog megtartani. Most lelkesek vagyunk tegyük fel összedobjuk és megszerezzük de utána el is kell tartani. Első kérdés a Klub bevállalja e hogy a nevére kerüljön és a klubb pénzből fizessék a fentartást.(biztosítás,adó,zöldkártya,műszaki,alkatrészek,stb) A klubbon belül egyböl kéne egy felelős akinek az lenne a dolga hogy a klubbautó ügyeit felügyelje.

A másik ott kezdődik hogy mivel közös lónak túrós a háta.(ezért is lenne jó egy megbízható felelős ember aki felügyeli) Ki mondja meg hogy mikor ki használja és mire használja.

Valahogy ezeket és még amiket nem is mondtam. Az elött tisztázni kéne mielött felindulásból össze-dobjátok(dobjuk) a pénzt.

Plussz egyenlőre sem én és ha jól sejtem murray sem klubtag vagyis be kéne lépnünk a klubba hogy hozzájáruljunk a fenntartáshoz.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Cressida
« Válasz #8 Dátum: 2006.04.06 13:30:22 »
Mikrotalikon már sokszor felmerült, hogy szerzünk egy klubautót, amolyan vonulós kocsinak. Felmatricázva, stb...(Igaz, mi Suprában gondolkoztunk.)
De a lenti okok miatt rendre elvetjük a dolgot.
Persze ha valaki elválalja a dolog kézbentartását, akkor nem zárkozunk el előle. Csak mindent előre tisztázni kell, és persze a klubtagokat is meg kéne szavaztatni, hogy akarják-e, hogy a klubpénz egy része ilyen célokra menjen.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Cressida
« Válasz #9 Dátum: 2006.04.06 21:09:39 »
Az egyes számú Cressidát piszok régóta hirdetgetik már...
Az a baj vele, hogy karbis. (pedig volt már ezekből injektoros is!)
Biztos lehetne alkudni.
De szerintem ez a Cressida széria nem éppen reprezentatív és elegáns, túl kocka. Akkor már inkább Palaczk Coronája, azt matricázzuk föl  :nagymosoly:  :nagymosoly:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Cressida
« Válasz #10 Dátum: 2006.04.06 21:52:00 »
Idézetet írta: "Szeke"

De szerintem ez a Cressida széria nem éppen reprezentatív és elegáns, túl kocka. Akkor már inkább Palaczk Coronája, azt matricázzuk föl  :nagymosoly:  :nagymosoly:


És nem is kell felelőst keresni. Már van.  :lol:
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Cressida
« Válasz #11 Dátum: 2006.04.07 00:15:11 »
Idézetet írta: "Szeke"
Az egyes számú Cressidát piszok régóta hirdetgetik már...
Az a baj vele, hogy karbis. (pedig volt már ezekből injektoros is!)
Biztos lehetne alkudni.
De szerintem ez a Cressida széria nem éppen reprezentatív és elegáns, túl kocka. Akkor már inkább Palaczk Coronája, azt matricázzuk föl  :nagymosoly:  :nagymosoly:


Szerintem pont ez a poén ebben a Cressidában , hogy ennyire elüt a ma divatos designtól . Olyan , mint egy japán Volvo 240 , vagy mint egy japán Mercedes 123  :D ... de mondhattam volna épp japán Volgát is ;) ... szóval nekem tetszik (ahogy ez a felsorolt három autó is) . Az én Coronám egy lekicsinyített 70-es évekbeli amerikai autó , ez viszont olyan , mint egy szintén 70-es évekbeli európai családi batár . Igazi cool youngtimer . Nekem bejön ! Dehát ez persze ízlés dolga .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12147
Cressida
« Válasz #12 Dátum: 2006.04.07 08:48:11 »
hát ha igy megosztja a cressida a közvéleményt akkor inkább Palaczk autójának újjászületését támogassuk! :nana:
mint köztudott én egy garnitura használt de jó téli gumival támogatom a dolgot.  :vag2:
de pl van egy eredeti toyota rádiosmagnom is azt is szivesen felajánlom stb
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Cressida
« Válasz #13 Dátum: 2006.04.07 10:24:42 »
Idézetet írta: "murray"
hát ha igy megosztja a cressida a közvéleményt akkor inkább Palaczk autójának újjászületését támogassuk! :nana:
mint köztudott én egy garnitura használt de jó téli gumival támogatom a dolgot.  :vag2:
de pl van egy eredeti toyota rádiosmagnom is azt is szivesen felajánlom stb


Igazán köszönöm , de rádió van benne , egy originál kétgombos-tekergetős darab :) ... igaz , nem eredeti Toyota , hanem Philips , de abszolút korhű .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Cressida
« Válasz #14 Dátum: 2006.04.07 15:52:20 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Igazán köszönöm , de rádió van benne , egy originál kétgombos-tekergetős darab :) ... igaz , nem eredeti Toyota , hanem Philips , de abszolút korhű .


A Philips úgy látszik a kor nagy márkája lehetett. Az enyimet én is Philips tekerőssel vettem.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.