Szerző Téma: TMax - Szeged  (Megtekintve 28373 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
TMax - Szeged
« Válasz #15 Dátum: 2007.06.15 09:08:45 »
hát pedig ezt jól megkaptad /a keretet is/   :?
õrület. igazábol ott kezdeném h egy 1 éves kcosinak mért krepál be a generátora? :hmm:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
TMax - Szeged
« Válasz #16 Dátum: 2007.06.15 16:12:04 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Ja, és még valami: ÉN NEM KÉRTEM T-MAXOS RENDSZÁMTÁBLA KERETET!!!


Régen ez a rendszámtáblakeretesdi elõfordult más kereskedéseknél is, de õk már tudják, hogy klubos kerethez nem nyúlnak.
Gondolom neked meg azt vissza sem adták, a kukában landolhatott?  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
TMax - Szeged
« Válasz #17 Dátum: 2007.06.15 23:34:18 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Kgabe"
Ja, és még valami: ÉN NEM KÉRTEM T-MAXOS RENDSZÁMTÁBLA KERETET!!!


Régen ez a rendszámtáblakeretesdi elõfordult más kereskedéseknél is, de õk már tudják, hogy klubos kerethez nem nyúlnak.
Gondolom neked meg azt vissza sem adták, a kukában landolhatott?  :hmm:

M+F-es volt, nem klubos. Tényleg, ideje lenne már belépni... :hmm: Még murraynek: szerintem is gáz az egy éves generátor bekrepálása, de a turbóm 33000 km-nél történõ megdöglése is az volt, valamint a kuplung nyöszörgése is...
Gabe 254.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
TMax - Szeged
« Válasz #18 Dátum: 2007.06.16 12:53:24 »
Szerintem meg egyáltalán nincsen joguk ahhoz, hogy csak úgy kérdezés nélkül ilyet tegyenek. Ennyire csak nem lehetnek kiéhezve egy "ingyen reklámra"...  :hmm: Pláne még ha nem is tõlük vette az ember az autót, milyen alapon kezdenek ilyen magánakciókba?...
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
TMax - Szeged
« Válasz #19 Dátum: 2007.06.16 23:13:55 »
Idézetet írta: "Kgabe"
M+F-es volt, nem klubos.

Le tudták szedni? Nekem a hátsót odaragasztották, úgyhogy csak az elsõt tudtam klubosra lecserélni!
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
TMax - Szeged
« Válasz #20 Dátum: 2007.06.18 08:39:10 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Kgabe"
Ja, és még valami: ÉN NEM KÉRTEM T-MAXOS RENDSZÁMTÁBLA KERETET!!!


Régen ez a rendszámtáblakeretesdi elõfordult más kereskedéseknél is, de õk már tudják, hogy klubos kerethez nem nyúlnak.
Gondolom neked meg azt vissza sem adták, a kukában landolhatott?  :hmm:

M+F-es volt, nem klubos. Tényleg, ideje lenne már belépni... :hmm: Még murraynek: szerintem is gáz az egy éves generátor bekrepálása, de a turbóm 33000 km-nél történõ megdöglése is az volt, valamint a kuplung nyöszörgése is...


hát ez még durvább a turbós gáz.. remélem a benzines E12ket nem sújtja ez.. :crazy:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
TMax - Szeged
« Válasz #21 Dátum: 2007.06.18 13:02:06 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Szerintem meg egyáltalán nincsen joguk ahhoz, hogy csak úgy kérdezés nélkül ilyet tegyenek. Ennyire csak nem lehetnek kiéhezve egy "ingyen reklámra"...  :hmm: Pláne még ha nem is tõlük vette az ember az autót, milyen alapon kezdenek ilyen magánakciókba?...
Nekem, amikor vittem hozzájuk a Yaris-t akkor rákérdezett a csávóka , hogy le cserélhetik e a szép Toyota Klub -os keretemet...
Mondtam hogy ne merészeljék :D
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
TMax - Szeged
« Válasz #22 Dátum: 2007.06.18 13:14:10 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Nekem, amikor vittem hozzájuk a Yaris-t akkor rákérdezett a csávóka , hogy le cserélhetik e a szép Toyota Klub -os keretemet...
Mondtam hogy ne merészeljék :D


Ez kellene hogy legyen a normális hozzáállás a részükrõl, nem holmi magánakciók és nem kért rendsz. keret felrakások.
Mondjuk szerintem egy klubos keret esetén eleve kár vesztegetni kérdésekre az idõt, nem hinném, hogy lenne bárki is, aki megválna tõle.  :kacsint:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Ludi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
    • Toyota TMAX
TMax - Szeged
« Válasz #23 Dátum: 2007.07.24 02:43:10 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Lehet, hogy a hiba az én készülékemben van, de egy újabb negatív tapasztalattal gazadagítom az itteni hozzászólásokat.
Történt, hogy sajnos bekrepált a generátorom (1 év 50e km...) elég gázos hangja volt(05.26) , ezért úgy döntöttem, hogy nem megyek a jól megszokott, kedvelt M+F-hez, hanem itt Szegeden javíttatok. A dolog pikantériája, hogy a generátor zörgése elõtt egy nappal jelentkezett egy nyikorgás a kuplung felõl, ami ha kinyomtam a pedált elmúlt. Na, ez a hiba okozott késõbb még fejfájást nekem.
Szóval elvittem a gépet meghallgattatni (05.29), aholis a szaki kijött meghallgatta és mondta is, hogy biza generátor, de jöjjek vissza még másnap pontosabb diagnózisért, és, ha lehet, hagyjam ott a gépet. Megtörtént, vittem, hagytam. (05.30) Ígértek hívást ha van hír. Nem történt meg, én telefonáltam. Mehetek, de még nem tudják pontosan. Odaérve szervízes srác mondja, hogy biza csere, de lehet, hogy necc, mert elõttem kicsivel cseréltek generátort egy másikban, amire 1 hónapot kellettt várniuk. Hát mondtam, hogy remélem itt nem ez lesz a szitu és megpedzegettem a cserekocsit. Ezt azzal elhárított, hogy a kocsit lehet így használni, a másikat mikor behozták cserére, sokkal gázosabb hangja volt. :!:
No, én inkább arra voksoltam, hogy a következõ cca 1500 km-es hetemet inkább a céges gépben töltöm (Cordoba...:( )a kocsimat letettem a garázsba és vártam a megváltó telefont, amit akkora ígértek, mikor az alkatrész megérekzik. Teltek-múltak a napok, a telefon nem jött, így én csörögtem ismét (06.06 vagy 07.) és láss csodát, pont ott volt az alkatrész, volt nagy öröm. Megbeszéltük következõ hétfõre a látogatást. (06.11.)
Vittem a kocsit, és újra jeleztem, hogy a generátor mellett a kuplungból is fura zaj jön, azt is tegyék meg, hogy megnézik. Jó igen, OK.
10.30-ra vittem az autót, jeleztem, hogy du 1-kor el kell induljak vidékre, amit ha kell megoldok más autóval, ezért hívjanak idõben ha kész lesz, ha nem. Vártam a telefont, nem jött. Csörögtem, nincs válasz, csörögtem újra, megint nincs, hívtam a központi számukat, kapcsoltattam, volt válasz: kicserélték a generátort, de a kocsi a másik hangot nem produkálja, majd ha megyek menjünk egy kört, hogy hátha akkor. (megjegyzés: a kuplungnyenyerét felengedett kuplungnál a felengedéstõl számított 2-3 mp-en belül az elsõ alkalomtól kezdve mindig produkálta) Jó, semmi gond, megyek. (12.35 körül beszéltem velük, 12.50 körül értünk ki)
Munkafelvevõ kolléga épp nincs jelen, sebaj indul velem egy másik szervízes srác, de közben befut a mi emberünk is. Jön inkább õ. (most jönnek a pipámat kiváltó elemek)
Mondom vezetek, menjünk egy csendesebb helyre, hogy lehessen hallani. (úgy gondolom, ha hangra vadászunk így normális. kocsiban légkondi bekapcsolva, fúj ezerrel, ezeket visszaveszem arra az értékre, ahol legutóbb hagytam. Irány a 150m-re lévõ Baumax mögötti csendes pakoló út, ahol láss csodát már a kolléga is hallja a bizonyos hangot, irány vissza a szervízbe, közben beszélünk a lehetõségekrõl:
Hát, én szívesen foglakozok az autóval, de:
-ha szétszedik sem biztos, hogy megtalálják
-jöhet a hang bárhonnan a hajtómûbõl
-le kellene tenni újabb pár napra a kocsit (ötlet: pl, ha megyünk nyaralni...Mondom ezzel mennénk)
-felvetõdik bennem a csereautó: sajnos csak akkor, ha a kocsi két hetet áll javításra várva. (sztem az adott paragrafus pontos számát is ismeri)
-szétszedhetik a kuplungot, de ha meg van égve, akkor ez nem rendeltetésszerû használat, és ez bizony nem garanciális  :nene:  Na, belül ennél a pontnál szakadt el a cérna, és még csak meg sem tudom fogalmazni, hogy miért. De, mégis: a hangnem miatt.
Ez az ember be akart fenyegetni?! Mégis mit gondol? Jó, tudom lehet szó rendellenes használatról: pl sok hegymenet (kb 150km az 50000-bõl) sok városi használatban túl sok csúsztatás (kb 5%-a az 50000-nek) amatõr vezetés (talán nem, de ki tudja?), de mégis, nem az lenne a megfelelõ magatartás, hogy segítõen állunk hozzá a megoldandó problémához?! És még csak igazából egy szavam sem lehet, mert õ: "hát én szívesen foglalkozom az autóval" (ez többször elhangzott, de sajnos minden ismétlés után egyre hiteltelenebbül hangzott)
Lehet, hogy én kívánok sokat, de miért nem lehet a máshol tapasztalt hozzáállást megtalálni itt is? (pl a legutóbbi sajnálatos garanciális hibánál, mikor turbót cseréltek (M+F) akkor egy napra is volt csereautó. Mert akarták és megoldották.
Itt sajnos nem tapasztaltam a vevõmegszerzõ/megtartó magatartást, amit vártam volna.
Szóval a kérdések, amik bennem felvetõdtek:
-ha egy olyan jellegû panasszal megyek, hogy ilyen zaj, olyan zaj, akkor nem az lenne a normális, hogy egy csendes helyen meghallgatjuk és nem a legbotfülûbb kolléga megy próbakörre a város legzajosabb útján?! (ezek csak elképzelések)
-Jó-e ha burkolt fenyegtéseket teszünk az ügyfél fele?
-miért volt az, hogy a cca 45 km-rel azelõtt megtankolt autót, amit 4.8-as fogyimérõ állással vittem oda, majdnem 9 literes mérõállással kapok vissza? (hogy mentek vele, vagy mennyit járatták üresen? (és annyi idõ alatt miért nem halloták amit elõtte leírtam neki?)
-mikor indulni készülök miért látom, hogy a szervízkönyvbe nincs bejegyezve a csere, és a munkalapról sem ajánlottak fel egy másolatot? (ezeket úgy kellett kérnem. A válasz: "újraeladásnál ha vki fellapoza, majd látja, hogy csere így, csere úgy." Én meg úgy gondolom, hogy legyek korrekt eladó. Vagy ez itt nem így mûködik? :hmm:)
-akarok-e még valaha bármilyen kapcsolatba kerülni ezzel a bagázzsal?
Uff, bocsánat ha hosszú és hibás voltam!


Kedves Kgabe!

Olvasva az elõzõ hozzászólásaid, mint a Toyota TMAX Szeged szalonvezetõje nem tudom és nem is szeretném szó nélkül hagyni a fent elhangzottakat.
Elõször is a téli gumis esettel kezdeném ami az elsõ negatív elményt eredményezte. Sajnos a tavalyi téli gumi és felni kiszállítások nem úgy alakultak ahogy mindenki szerette volna. A felnik és gumik, bár nyár közepén elõrendelésbe le lettek adva, a beígért október közepe helyett csak december végére érkeztek meg. Ekkoriban a kollégák bizonytalansága sajnos megalapozott volt, mivel a rengeteg felvett rendelést saját hibánkon kívûl nem tudtuk teljesíteni. Emiatt természetesen elnézést kérünk.
A kövezkezõ eset viszont számomra is több, mint nyugtalanító. Az, hogy tényleg komolyan veszem a dolgot, misem bizonyítja jobban, hogy még most hajnal fél háromkor is a itt ülök és válaszolni próbálok. Nem vagyok egy gyakorlott forumozó - bár régóta regisztrált tag vagyok - ide is csak véletlen jutottam el.
Igyekszem sorrendben reagálni a felmerült problémákra.
Elég gyakran követem figyelemmel a szervízes munkákat. A Te autód esetében sem történt ez másképp, emlékszem rá. A generátor csere nem egy szokványos dolog, talán ezért is ragadt meg bennem. Ha jól tudom nem volt töltés gondja az autónak, "csak" a hangja tért el a megszokottól. Ilyen esetekben azért nem ajánlunk fel csereautót, mivel feleslegesen nem kívánjuk költségbe verni ügyfeleinket. Az alkatrész szerencsére hamarabb ideért, mint az kollégáim gondolták. Természetesen az értesítés hiányát én sem értem, nincs rá magyarázat.
A kuplung zajának problémája valószínû tényleg nem jött elõ a szervizelés során. Tipikus Murphy esete.
Ettõl a ponttól kezdve a komment olvasása során kezdett kerekedni a szemem. Elsõ gondolatom egy személyes találkozó lenne mely során közösen tisztázhatnánk a történteket, mivel olyan vádak merülnek fel melyet nem egy nyílt forumon kellene megbeszélni. (Az általad említett hangnem és fenyegetõzés)
A hang tényleg jöhet több helyrõl és megállapítani, hogy mi hibás csak megbontás után lehet. Nem szeretünk feltevéskbe bocsátkozni.
Nem értem viszont az ellentmondást a soraid között. A Baumax mögötti csendes helyre mentetek meghallgatni az autót vagy ahogy késõbb írtad a város leghangosabb helyére?
A botfülû kijelentést nem értem, nem hiszem, hogy Õ valaha is sértegetett volna téged, amiért kiérdemelné ezt a jelzõt. Szakképzett Toyota elõírásoknak eleget tevõ munkafelvevõink vannak. Mivel nem látnak bele az autóba, nem botfülõnek nevezném, csupán elõvigyázatosnak mivel, mint az feljebb is írtam, nem szeretünk feltevésekbe bocsátkozni
Abban viszont biztos vagyok, hogy kollégám nem fenyegetés képpen mondta, amit mondott. Pusztán kötelessége közölni a lehetõségeket. Ha ezt Õ nem megfelelõ hanglejtéssel vagy hangnemben közölte a nevében is elnézést kérek. Nem vagyunk egyformák. Hidd el mi is meg akarjuk és meg is tudjuk oldani a problémákat. Nem célunk elriasztani és lerázni az ügyfeleinket.
A fogyasztásmérõvel kapcsolatban nagyon könnyû a válaszadás. Mivel aznap a generátort cserélték az akkumulátort is kikötötték. Ezáltal a fogyasztásmérõ is nullázódott és a lassú közös próbálgatás alatt könnyen felszaladhat az átlagmérõ 9 literre, mivel lényegében csak egy gyorsítás és pár méter megtett utat tudott regisztrálni egy viszonylag hosszabb alapjárati járás után. Remélem nem gondolod, hogy közlelkedünk a nálunk ott hagyott autókkal. Lehet, hogy máshol elõfordul, de nálunk nem!
A szervizkönyvbe való beírás elmaradt, ezért ismételten elnézést kérek. Az utána következõ feltételezést nem értem.
A TMAX-os rendszámkeret ferakása 20% munkadíj kedvezményre jogosít fel. Gondoltuk jót teszünk vele, ha a következõ szervizek alkalmával már 20%-al csökkentett munkadíjat számlázhatunk ki. Ha tényleg ekkora problémát okoz levesszük és visszarakjuk a régit.
Persze nem kötelezhetünk rá, hogy ezzel a mi "bagázsunkkal" többet szóba álj, de Én lelkiismeretességem miatt szeretném, ha személyesen tisztázni tudnánk a történteket és a csorbát kiköszörülhetnénk.
Bármikor állok rendelkezésedre, a szalonban 8-tól 6-ig vagy telefonon a 20/5-832-500-as számon (akár este is) és a ludescheradam@tmax.hu e-mailen.

Várva válaszod, tisztelettel:

Ludescher Ádám
Szalonvezetõ
Toyota TMAX Szeged

Elnézést a hibákért, késõ este van már!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
TMax - Szeged
« Válasz #24 Dátum: 2007.07.24 22:24:43 »
Kedves Ádám (Ludi)!

Köszönöm a válaszod, megnyugtató, hogy figyelemmel kíséritek az ügyfelek dolgainak alakulását. (itt is) Ma hívott egy kollégád (a mûszaki vezetõtök, ha jól emlékszem) Vele abban maradtunk, hogy megejtünk egy személyes találkozást, mikor egy kicsit nyugodtabb idõszak jön nekem is.
Nem szeretnék most én sem minden pontra reagálni, csak a vélt ellentmondásra, amit említettél.
Ahogy az elsõ postban is írtam, a próbaútra vonatkozó soraim feltevések voltak. Egy oka volt, amiért botfület írtam (és elnézést kérek az esetleg megsértett kollégától): a zajt nagyon tisztán lehet hallani egy átlagos forgalmú úton is, lehúzott ablakkal.Amit én feltételeztem (bizonyára mérgesen, ezért rosszmájúan) az az volt, hogy nem vették a fáradtságot, hogy egy csendesebb helyre guruljanak vele. (hozzátéve, hgy menet nélkül is, álló helyzetben, felengedett kuplunggal is hallható a hang (mondjuk bent a szervízben.))
A fogyimérõ állása így érthetõ, köszönöm, és elnézést.
A rendszámkeretrõl: ha tudom, miért cserélitek le, akkor most talán szóba sem kerül. Csak tudjak róla...De lehet, hogy élni is fogok vele. Lassan jön a 60ezres szervíz.
Egyébként egy kis update: a kulungból származó hang változatlanul jelen van, a különbség annyi, hogy az eddigi állandóról egy árnyalatnyit ritkásabbra váltott. Ellenben most már csatlakozott egy újabb nyenyere: símán álló motornál (pl.:indítás elõtt) kinyomva nyöszörög. :( De majd levadásszuk.
Egyébként csak egy utolsó megjegyzés még ide. Anno, mikor az elsõ Corolámat vettem (2003 nyara) akkor is Hmvhelyre mentem (Szegeden még akkor nem ti voltatok) megvenni és nem is csalódtam. Jóval a garancia lejárta után is oda vittem szervízre az autót. (175ezres szervízig, aztán 190ezresre Szegedre, utána eladtam) Amiért váltottam, az egy apró csalódás volt. Az adott értékesítõ kolleg(ín)a egy rossz napja. (hozzáteszem vele addig folyamatos kontaktban voltunk, akárhányszor mentem szervízre, váltottunk legalább egy-két szót) Tehát 3 évig hûséges látogatója voltam a vásárhelyi szervíznek. Szeretném, ha Szegedre is hasonló megelégedéssel tudnék járni, nekem is legalább 90-szer olyan könnyû lenne (nem kellene ennyi km-t autózni) Bízom benne, hogy így alakul. Nem vagyok egy haragtartó típus. :D
Nos, akkor talán a jövõ heti viszontlátásig!

Kgabe
"a.k.a."
Kondor Gábor
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
TMax - Szeged
« Válasz #25 Dátum: 2007.09.20 17:11:59 »
Nos, ma hoztam el az autót a 60ezres szervíz után, és egy kuplungszerkezet-csere után. Köszönettel vettem a szervízes kollégák hozzáállását. Az ígért idõben jött a telefon és a kocsi is kész lett a megbeszélt idõre. :10: Ja, és még ráadásul tisztábban kaptam vissza a kocsit, mint vittem. :D (és milyen jó visszaülni a sajátba egy céges szutyok után! :szemforgat:)
Gabe 254.

ricsiszen

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
TMax - Szeged
« Válasz #26 Dátum: 2007.12.29 18:01:32 »
Sziasztok !

Minden Tmax-os dolgozónak Kellemes Ünnepeket, És Boldog Új Évet Kívánok !
dv.:ricsiszen

CsJános

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: TMax - Szeged
« Válasz #27 Dátum: 2008.08.01 17:18:08 »
Kedves Ádám!

Utána tudnál érdeklődni, hogy a GPS gyári navihez a térképfrissítés hogy áll? Mikor várható, Milyen ár várható? Lehet-e esetleg külön csak a Kelet Eu.-i lemezt kérni?
Válaszod előre is köszönöm!
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.01 17:20:26 írta CsJanos »

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: TMax - Szeged
« Válasz #28 Dátum: 2009.04.11 11:09:41 »
Sziasztok,
náluk vásároltam az Aurisunk, pestről mentünk le érte. Mindent mailen intéztünk, abszolút korrekt ügyintézés és abszolút gyorsak voltak.
Csillagos 5ös volt a kiszolgálás.
Sőt a kolléganőjük még ki is jött értünk a vasútállomásra kocsival, plusz figyelmességből 1óra parkolójegyet is kaptunk a városba, hogy kicsit körbe tudjunk nézni.
Mindenkinek tudom ajánlani a Tmax szegedet :-)

Kapirgáló

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: TMax - Szeged
« Válasz #29 Dátum: 2010.01.03 11:27:24 »
Sziasztok.  :clap:
Egy kis segitséget kérnék. Szeretnék egy Toyota Corolla D4D Linea Sol tipusú 2001/5 havi 122.000km állitolag . Ezt a vasat a T-Max árulja 790.000 ft-ért!
Szerintetek megbizható a T-Max hiteleség szempontjából???? Én ugy halotam hogy a D4D motorok egész jók, van valami megbujt hiba lehetöség ezeknél a motoroknál vagy valami
nyúnyór amivel számolnom kéne?? Előre is köszi