Szavazás

Elégedett vagy az alakoddal?

Igen
6 (19.4%)
Azért eltudnám magam képzelni kicsit soványabbnak.
16 (51.6%)
Hízhatnék egy kicsit
2 (6.5%)
Nagyon rám férne a fogyás
7 (22.6%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2006.06.02 19:00:51

Szerző Téma: Életmód  (Megtekintve 126498 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Életmód
« Válasz #90 Dátum: 2006.06.26 20:18:33 »
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "taby"
Igyekszem izmositani magam, a combomra már talán túl sok is sikeredett. mert a nadrágok jórésze a vastag combom miatt nem jó rám :oops: :pofa:
Na ja, multkor már mesélted, mekkora súlyokat mozgatsz lábbal  :nagymosoly: Ez legyen a legkisebb bajod. Fuss Forest fuss  :nagymosoly:

Ja viszont a jobb térdem kezd KO lenni :( vmi nagyon durva kinövés nőtt rá. Viszont sosincs időm, energiám, merszem megmutatni egy ortopéd szakorvosnak :oops: nincs véletlenül ebben a szakirányban ténykedő klubtárs :oops: a nyári talin esetleg egy gyors vizitet lehetne tenni a térdemmel.  :elkeseredett:  :?  :pofa:


Schillerasz sebészkedik. A tököli talin minnyárt meg is tud matekozni, majd lenyitom a Nissan hátsó ülését, a sebészeti beavatkozást simán lehet a térben abszolválni!  :vag2:  :nagymosoly: Műtőssegédnek majd bemosaxom én magam.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Életmód
« Válasz #91 Dátum: 2006.06.27 09:29:22 »
Most tudom, hogy ki fogtok röhögni, de én a Norbi féle szisztámát űzöm. :oops:
176 cm-hez 80 kg voltam, amit sokalltam, 3 hét elteltével ~4 kg ment le. Még egyszer ennyit szeretnék leadni, utána "csak" tartani kell.
Ha valakit érdekelnek a tapasztalataim szivesen leírom.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Életmód
« Válasz #92 Dátum: 2006.06.27 10:41:29 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Most tudom, hogy ki fogtok röhögni, de én a Norbi féle szisztámát űzöm. :oops:
176 cm-hez 80 kg voltam, amit sokalltam, 3 hét elteltével ~4 kg ment le. Még egyszer ennyit szeretnék leadni, utána "csak" tartani kell.
Ha valakit érdekelnek a tapasztalataim szivesen leírom.

Halljunk szót, hisz azért van ez a topic hogy megosszuk egymással a fogyás titkát :)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Életmód
« Válasz #93 Dátum: 2006.06.27 12:45:22 »
Asszem a mai napi fogyózás sikeres lesz, reggel óta nem ettem semmit, annyira szar a gyomrom, valamit elkaptam sztem. :szomoru:
5000!!!  :nagymosoly:
Laco 73 :D

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Életmód
« Válasz #94 Dátum: 2006.06.27 12:57:27 »
Vannak pozitív és negatív tapasztalataim a Norbiféle diétával kapcsolatban.
Mivel nem vagyok kórosan túlsúlyos, nem tartok be minden szabályt, igyekszem jól érezni magam a bőrömben.
Reggelire szinte bármit eszek, amit korábban is, bár kezdek leszokni a fehérkenyérről.
A többi étkezés során hétfőtől péntekig az Optima menüt fogyasztom, hétvégén a drága feleségem igyekszik pároltzöldséget, salátákat tenni a húsok mellé.
Amit mond a Norbi, hogy ennek elégnek kell lennie (mármint a menünek) az nálam nem jött be. Kénytelen vagyok "nassolni", ami műzliszeletek, bio buláta és egyéb takarmányfélékből tevődik össze.
Miután sem túlzottan válogatós, sem haspók nem vagyok, alapvetően beérem ilyen kajákkal.
Az ára ennek a menünek egy hétre 8000 HUF (H-P!), talán sok, de azóta, alig járok a boltba, ahol egy csomó felesleges kaját is megvesz az ember. Ez a menü egy levesből, egy másodikból, egy desszertből és egy vacsorából áll. Volt már olyan nap, amikor valóban elég volt, de mint említettem némi töltőanyagot kell néha alkalmaznom.
A kaja minősítését úgy tudnám jellemezni, hogy 40%-ban finom, 55%-ban ehető, 5%-ban szörnyű.
Ez -gondolom- másoknál más arányt adna, ízléstől függően.
Ami nem tetszik, az a körítés, hogy miket vegyél, miből főzz otthon. 0,5 kg liszt 1100 HUF, 0,5 kg édesítőszer (ami 0,5 kg cukornak felel meg!) 1900 HUF. Tudom, hogy drága sportot űz a Norbi, de talán kisebb haszonkulccsal is kijönne neki.
Persze, meg kell említenem, hogy kétnaponta ~1 órát "sportolok" / mozgok.
Mindent egybevéve el kell ismerjem, hogy működik, méghozzá éhezés nélkül!
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Életmód
« Válasz #95 Dátum: 2006.06.27 15:52:59 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Vannak pozitív és negatív tapasztalataim a Norbiféle diétával kapcsolatban.
Mivel nem vagyok kórosan túlsúlyos, nem tartok be minden szabályt, igyekszem jól érezni magam a bőrömben.
Reggelire szinte bármit eszek, amit korábban is, bár kezdek leszokni a fehérkenyérről.
A többi étkezés során hétfőtől péntekig az Optima menüt fogyasztom, hétvégén a drága feleségem igyekszik pároltzöldséget, salátákat tenni a húsok mellé.
Amit mond a Norbi, hogy ennek elégnek kell lennie (mármint a menünek) az nálam nem jött be. Kénytelen vagyok "nassolni", ami műzliszeletek, bio buláta és egyéb takarmányfélékből tevődik össze.
Miután sem túlzottan válogatós, sem haspók nem vagyok, alapvetően beérem ilyen kajákkal.
Az ára ennek a menünek egy hétre 8000 HUF (H-P!), talán sok, de azóta, alig járok a boltba, ahol egy csomó felesleges kaját is megvesz az ember. Ez a menü egy levesből, egy másodikból, egy desszertből és egy vacsorából áll. Volt már olyan nap, amikor valóban elég volt, de mint említettem némi töltőanyagot kell néha alkalmaznom.
A kaja minősítését úgy tudnám jellemezni, hogy 40%-ban finom, 55%-ban ehető, 5%-ban szörnyű.
Ez -gondolom- másoknál más arányt adna, ízléstől függően.
Ami nem tetszik, az a körítés, hogy miket vegyél, miből főzz otthon. 0,5 kg liszt 1100 HUF, 0,5 kg édesítőszer (ami 0,5 kg cukornak felel meg!) 1900 HUF. Tudom, hogy drága sportot űz a Norbi, de talán kisebb haszonkulccsal is kijönne neki.
Persze, meg kell említenem, hogy kétnaponta ~1 órát "sportolok" / mozgok.
Mindent egybevéve el kell ismerjem, hogy működik, méghozzá éhezés nélkül!

Speciel ezért se voksoltam norbi rednszere mellett, mert zsebbenyúlós tematikájú. egyébként ezeket a kajákat töredékéből is ki lehet hozni, csak nem norbi lisztet kell venni hanem rozslisztet stb stb a proteinlisztet már hardcore szintek tartom. Nekem annyi volt a szerencsém hogy szeretem a rántott húst és azt ettem szinte csak meg zöldésget gyümölcsöt na és sok tejet ittam. Kenyér. kolopmár rizs és tésztafélék elfelejtve. Ja és sok sok mozgás. Mit mozogsz?

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Életmód
« Válasz #96 Dátum: 2006.06.29 15:48:32 »
Idézetet írta: "taby"
Mit mozogsz?

Biciklizés, görkorizás, némi súlyzózás (a házkörüli munkákat nem sorolnám ide, bár azok is igen kemény sportágak: fűnyírás, fűrészelés/metszés, ásás...)
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Életmód
« Válasz #97 Dátum: 2006.06.29 16:25:05 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
(a házkörüli munkákat nem sorolnám ide, bár azok is igen kemény sportágak: fűnyírás, fűrészelés/metszés, ásás...)
Az a baj a ház körüli munkákkal, hogy nem gerinckímélőek. Most is itthon kellene ásnom, nem is keveset, de nem mertem nekilátni, mert a derekam nem bírja. Ugyanígy vagyok a bútorcipeléssel is sajna, multkor egy 60kilós szekrényt kellett 10méterrel arrébb tenni, és másnap azért éreztem a derekamat  :szomoru: A fűnyírás, meg nem erősít sztem, hacsak nem 10hektáros telked van. A fűrészelés az karizomra jó viszont, a metszés meg a kéz izmait mozgatja meg, előnyben a régi rozsdás metszőollók :D
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Életmód
« Válasz #98 Dátum: 2006.06.29 18:49:37 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Rozsomák"
(a házkörüli munkákat nem sorolnám ide, bár azok is igen kemény sportágak: fűnyírás, fűrészelés/metszés, ásás...)
Az a baj a ház körüli munkákkal, hogy nem gerinckímélőek. Most is itthon kellene ásnom, nem is keveset, de nem mertem nekilátni, mert a derekam nem bírja. Ugyanígy vagyok a bútorcipeléssel is sajna, multkor egy 60kilós szekrényt kellett 10méterrel arrébb tenni, és másnap azért éreztem a derekamat  :szomoru: A fűnyírás, meg nem erősít sztem, hacsak nem 10hektáros telked van. A fűrészelés az karizomra jó viszont, a metszés meg a kéz izmait mozgatja meg, előnyben a régi rozsdás metszőollók :D


Hahaha, kérdezd csak meg Tabyt, hogy a fűnyírás, kaszálás nem erősít.... (Márha nekem nem hiszel...)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Életmód
« Válasz #99 Dátum: 2006.06.29 18:57:47 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Rozsomák"
(a házkörüli munkákat nem sorolnám ide, bár azok is igen kemény sportágak: fűnyírás, fűrészelés/metszés, ásás...)
Az a baj a ház körüli munkákkal, hogy nem gerinckímélőek. Most is itthon kellene ásnom, nem is keveset, de nem mertem nekilátni, mert a derekam nem bírja. Ugyanígy vagyok a bútorcipeléssel is sajna, multkor egy 60kilós szekrényt kellett 10méterrel arrébb tenni, és másnap azért éreztem a derekamat  :szomoru: A fűnyírás, meg nem erősít sztem, hacsak nem 10hektáros telked van. A fűrészelés az karizomra jó viszont, a metszés meg a kéz izmait mozgatja meg, előnyben a régi rozsdás metszőollók :D

Már második napja bohóckodok a motoros fűkaszával telkemen, iszonyat izomlázam van de még sehol se tartok a kaszálással. Szóval tuti edzés, aki akar edzeni velem az jöhet segiteni, mert sose lesz levágva a gaz. :) mellesleg a sport és mozgástematika is ki lenne vesézve ezáltal.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Életmód
« Válasz #100 Dátum: 2006.06.29 22:37:16 »
Idézetet írta: "taby"
Már második napja bohóckodok a motoros fűkaszával telkemen, iszonyat izomlázam van de még sehol se tartok a kaszálással. Szóval tuti edzés, aki akar edzeni velem az jöhet segiteni, mert sose lesz levágva a gaz. :) mellesleg a sport és mozgástematika is ki lenne vesézve ezáltal.
Bocsi a fű az max 10centi, fölötte már gaz, szal te gazt nyírsz, az más, az tényleg emberes, da a fűnyírót tologatni oda-vissza az nem fárasztó  :pofa:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Életmód
« Válasz #101 Dátum: 2006.06.30 14:37:18 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "taby"
Már második napja bohóckodok a motoros fűkaszával telkemen, iszonyat izomlázam van de még sehol se tartok a kaszálással. Szóval tuti edzés, aki akar edzeni velem az jöhet segiteni, mert sose lesz levágva a gaz. :) mellesleg a sport és mozgástematika is ki lenne vesézve ezáltal.
Bocsi a fű az max 10centi, fölötte már gaz, szal te gazt nyírsz, az más, az tényleg emberes, da a fűnyírót tologatni oda-vissza az nem fárasztó  :pofa:


 :nene: Nana, gyere csak át hozzám, nyírjál csak nálam füvet!! Nem öt perces meló, és a benzines gép is vagy 30 kg üresen... és a terület is nagy, meg az egyik része árokpart.... :kacsint:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Életmód
« Válasz #102 Dátum: 2006.06.30 16:07:46 »
Idézetet írta: "Trotter66"
:nene: Nana, gyere csak át hozzám, nyírjál csak nálam füvet!! Nem öt perces meló, és a benzines gép is vagy 30 kg üresen... és a terület is nagy, meg az egyik része árokpart.... :kacsint:  :nagymosoly:
Ja, aki a nagy telket akar... :D Amúgy meg a benzines gép se nehéz, csak az árokparton, amúgy ugyanakkora erő tolni, mint 1 vacak villanyost, aminek a kerekére rátapad a fű...
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Életmód
« Válasz #103 Dátum: 2006.06.30 19:03:14 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Trotter66"
:nene: Nana, gyere csak át hozzám, nyírjál csak nálam füvet!! Nem öt perces meló, és a benzines gép is vagy 30 kg üresen... és a terület is nagy, meg az egyik része árokpart.... :kacsint:  :nagymosoly:
Ja, aki a nagy telket akar... :D Amúgy meg a benzines gép se nehéz, csak az árokparton, amúgy ugyanakkora erő tolni, mint 1 vacak villanyost, aminek a kerekére rátapad a fű...


Szerinted egy 10 kilós gépet ugyanannyi tologatni hosszú távon, mint egy 30 kilóst? Egyenesben lehet, hogy nincsen markáns különbség, de fordulókban, faközökben és egyéb hasonló flikk-flakkos helyeken bizony-bizony bele kell kapaszkodni a gép szarvába... Hja, persze Te fiatal vagy, nem számít az erő, de én már - mint taby barátom - megjegyezte egy vén trott(y)er vagyok.... :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

rezol

  • Vendég
Életmód
« Válasz #104 Dátum: 2006.06.30 19:03:56 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Nana, gyere csak át hozzám, nyírjál csak nálam füvet!! Nem öt perces meló, és a benzines gép is vagy 30 kg üresen... és a terület is nagy, meg az egyik része árokpart.... :kacsint:  :nagymosoly:
Nem is tudtam, hogy a reptéren laksz!  :kacsint: