Szavazás

Elégedett vagy az alakoddal?

Igen
6 (19.4%)
Azért eltudnám magam képzelni kicsit soványabbnak.
16 (51.6%)
Hízhatnék egy kicsit
2 (6.5%)
Nagyon rám férne a fogyás
7 (22.6%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2006.06.02 19:00:51

Szerző Téma: Életmód  (Megtekintve 123148 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Életmód
« Válasz #30 Dátum: 2006.03.29 15:25:25 »
Idézetet írta: "afekete"
Aki izzadékony, az ne felejtse el, hogy nem elég inni, sót is kell bevinni - nem konyhasóra gondoltam.
Nekem nyáron futás után szabályosan fehér por van a bőrömön. :-)

Ezért kell inni ásványvizet, de ha sok ásványvizet fogyaszt az ember az se jó, vagy marad az aranyközépút a forrásvíz szerűségek, (nestle aquarell stb) melyben kisebb mennyiségű ásványi anyag van de nagymennyiségben fogyasztva bekerül ugyanannyi, mintha egy nehezebb ásványokban gazdag vizet inna az ember. (szerintem) ja és izzadékony voltam nagyon tavaly mikor elkezdtem az életmódváltást/fogyást. Viszont azelőtt sose fáztam. Régen kinevettem azokat akik jégeralsót is felvettek most meg nem volt ritka hogy jégeralsó vastagfarmer meg 3 pulóver + póló sapka sál (ezeket se szerettem sose) meg jómeleg téli kabát öltözékbe mertem csak kimenni a házból. Szóval kiváncsi leszek hogy a nyári nagy meleget hogy fogom viselni, mert eddig kicsit szenvedtem a melegbe.

rezol

  • Vendég
Életmód
« Válasz #31 Dátum: 2006.03.29 15:32:27 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ugyanis azt vettem észre , hogy amikor lefogytam az amúgy számomra teljesen OK 79-80 kilóra (182 cm vagyok) , a pocakom bár kisebb lett , de jól láthatóan megmaradt  :x ... na , el szeretném valahogy tüntetni .

Ez pont azért van amiről írtam, vagyis, hogy minden szövetedből fogytál, tehát az arány ugyanaz maradt.
Idézetet írta: "KLaco"

Szoktam járni úszni haverokkal, nekik olyan lapos hasuk van, hogy az már fáj. Az egyiknek kockás, pedig nem is gyúr. Nekem mindig is volt kis pocakom, nem sok, mert most is a 190 mellé csak 74kg vagyok, de 1-2kiló háj mindig marad a pocakomon, alatta kockás lenne a hasam, mert a hasizmommal nincs baj amúgy, kicsit erősítésre szorulna csak, de az a fránya 2 kiló háj az zavar.
Pontosan, mivel az úszók folyamatos aerob tevékenységet folytatnak és általában 40 percnél többet.
Ennyi idő kell annak a bizonyos kb fél kiló szénhidrátnak az elégetéséhaz.
Így ők gyakorlatilag mindig zsírból dolgoznak, illetve ennek hiányában szénhidrátot visznek be, amelyet azonban egyből fel is használnak, tehát az nem tud lerakódni.
Ne felejtsd el, hogy a versenysportolók mögött komoly tudományos team dolgozik sportorvosokkal, dietikusokkal, edzőkkel, akik meghatározzák az edzés adagot, módszert és táplálkozást.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Életmód
« Válasz #32 Dátum: 2006.03.29 15:49:33 »
Én azért az édesítők használatát mellőzném :\ Ha a cukor méreg, akkor az aszpartam és barátai kész öngyilkosság :!:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Életmód
« Válasz #33 Dátum: 2006.03.29 15:50:13 »
Idézetet írta: "Szonár"
Pontosan, mivel az úszók folyamatos aerob tevékenységet folytatnak és általában 40 percnél többet.
Ennyi idő kell annak a bizonyos kb fél kiló szénhidrátnak az elégetéséhaz.
Így ők gyakorlatilag mindig zsírból dolgoznak, illetve ennek hiányában szénhidrátot visznek be, amelyet azonban egyből fel is használnak, tehát az nem tud lerakódni.
Ne felejtsd el, hogy a versenysportolók mögött komoly tudományos team dolgozik sportorvosokkal, dietikusokkal, edzőkkel, akik meghatározzák az edzés adagot, módszert és táplálkozást.

Ők nem úszók, csak félévente eszünkbe jut, hogy le kellene menni úszni, mert már fáj mindenünk, akkor pár hétig járunk, aztán mindig jön a nyár, aztán akkor mindenki másfelé, inkább strand, ott meg nincs kedvem úszni szal csak úszással nem megy a dolog. Multkor is inkább szaunáztam  :nagymosoly: Hiába no, fél év sok idő 800 méter után már alig bírtam kimászni, máskor meg a 3km se volt sok.
Laco 73 :D

rezol

  • Vendég
Életmód
« Válasz #34 Dátum: 2006.03.29 15:56:57 »
Idézetet írta: "squiddy"
Én azért az édesítők használatát mellőzném :\ Ha a cukos méreg, akkor az aszpartam és barátai kész öngyilkosság :!:
Tudom, de egyszerűen nembírom keserűen meginni a teát.
A kávét még csak-csak.
Az édesítőknek egyébként a bomlástermékeik mérgezők. Pl az aspartamnak hangyasav.
A szaharin meg a herékben raktározódik/szaporodik fel, hosszabb távon sztem ez sem jó.
Én azért olyan sokat nem fogyasztok.
Remélem.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Életmód
« Válasz #35 Dátum: 2006.03.29 21:26:28 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ennek a felülés-elősegítő gépnek le tudnád írni a pontos nevét-típusát ? Érdekelne  :)


AB.TRIMMER (Body Sculpture gyártja).
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Életmód
« Válasz #36 Dátum: 2006.03.29 21:32:49 »
Idézetet írta: "afekete"
Kiváncsi vagyk ki támogatta ezt a vizsgálatot.

Hát biztos nem a BKV :ordog: .
Idézetet írta: "afekete"
Ha aktívan mozogsz - biciglizel, futsz - sokkal több levegő megy át a tüdődön, mintha csak állsz a buszon. És szerintem közelebb is vagy a gázokhoz, mint fent a buszon.

Ez részben igaz.
Valóban több levegőt szívsz be, ezáltal több mérget is, de egyrészt a kiválasztásod is felgyorsul, másrészt szabadtéren van esélye a károsanyagokat eloszlató szélnek, egy busz belsejében kevésbé. Ott viszont a képedbe tüsszentenek...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Életmód
« Válasz #37 Dátum: 2006.03.30 01:52:26 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Én sose voltam 1 hízós alkat, annyit ehetek, amennyit akarok, szerencsére nem hízok nagyon. Viszont ami engem érdekelne, hogy hasizom erősítésre mit tanácsoltok, ami gerinckímélő, mert a gerincemnek nem tesz jót a felülés, és utánna nem akarok homorítani ugyanannyit. Szal a bordásfalas lábemelgetésen kívül mi az amit itthon is meg lehet csinálni esténként?


Ez engem is érdekelne !

Ugyanis azt vettem észre , hogy amikor lefogytam az amúgy számomra teljesen OK 79-80 kilóra (182 cm vagyok) , a pocakom bár kisebb lett , de jól láthatóan megmaradt  :x ... na , el szeretném valahogy tüntetni .

Szoktam járni úszni haverokkal, nekik olyan lapos hasuk van, hogy az már fáj. Az egyiknek kockás, pedig nem is gyúr. Nekem mindig is volt kis pocakom, nem sok, mert most is a 190 mellé csak 74kg vagyok, de 1-2kiló háj mindig marad a pocakomon, alatta kockás lenne a hasam, mert a hasizmommal nincs baj amúgy, kicsit erősítésre szorulna csak, de az a fránya 2 kiló háj az zavar.


Hát valami ilyesmi van nekem is . Ha fogyok , a pocak mégis arányosan megmarad , ahogy Szonár is írja . Szal mit lehet tenni , hogy NE maradjon meg ? Kocka- , vagy legalábbis laposhas rulez  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Életmód
« Válasz #38 Dátum: 2006.03.30 07:46:47 »
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "whis"
Az kimaradt, hogy ha natúr kéne meginni ezt a tejet, akkor nem innám, mert semmi íze. Viszont kakónak, tejes- jegeskávénak megteszi  :kacsint:
És azt sem írtam, hogy a fogyi alatt nem volt beiktatva sport, tehát plusz kaóriaégetés nuku.  :oops:

Natúr iszom (forralatlanul ahogy a tehenből kijön, bár ehhez tudni kell hogy honnan hozza és ki a tejet) és szerintem nagyon finom  :oops:  Izlések és pofonok (max a pofon nekem jár) :pofa:  :nagymosoly:

ohh, ismét egy kis félreértés  :oops:  A natúr a 1.5%-os csomagolt tejre vonatkozott.  :pofa:
Ami a tehénből kijön, az nagyon finom, bár én csak hidegen szeretem. Melegen "tehén íze" van  :kacsint:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Életmód
« Válasz #39 Dátum: 2006.03.30 07:50:10 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "music"
Sokan azt mondják, hogy városban nem jó biciklizni, mert beszívod a kipufogógázokat. Nemrég egy vizsgálat bebizonyította, hogy buszon/villamoson utazva ugyanannyi!!! károsanyagot szívunk be, mint az utcán.

Kiváncsi vagyk ki támogatta ezt a vizsgálatot. Ha aktívan mozogsz - biciglizel, futsz - sokkal több levegő megy át a tüdődön, mintha csak állsz a buszon. És szerintem közelebb is vagy a gázokhoz, mint fent a buszon.

A különbség szerintem abból adódik, hogy más időfaktorral számoltak. Amíg bicajjal odaérsz 10 perc alatt, ez BKV-val megvan 25 perc is. Így aztán lehet, hogy bicajon 2,5x annyi levegőt használsz el, de a buszon 2,5x annyi időt töltesz. Szerintem így jött ki a hasonló eredmény  :kacsint:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Életmód
« Válasz #40 Dátum: 2006.03.30 07:51:53 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "whis"
Az kimaradt, hogy ha natúr kéne meginni ezt a tejet, akkor nem innám, mert semmi íze. Viszont kakónak, tejes- jegeskávénak megteszi  :kacsint:
És azt sem írtam, hogy a fogyi alatt nem volt beiktatva sport, tehát plusz kaóriaégetés nuku.  :oops:

Natúr iszom (forralatlanul ahogy a tehenből kijön, bár ehhez tudni kell hogy honnan hozza és ki a tejet) és szerintem nagyon finom  :oops:  Izlések és pofonok (max a pofon nekem jár) :pofa:  :nagymosoly:

ohh, ismét egy kis félreértés  :oops:  A natúr a 1.5%-os csomagolt tejre vonatkozott.  :pofa:
Ami a tehénből kijön, az nagyon finom, bár én csak hidegen szeretem. Melegen "tehén íze" van  :kacsint:

Én is, csak úgy értettem hogy kezeletlen tej (nem forralt vagy pasztőrözött) mellegleg a hűtőhideg tejtől kevés frissitőbb nedű van :oops: :pofa:  :nagymosoly:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Életmód
« Válasz #41 Dátum: 2006.03.30 19:22:01 »
Idézetet írta: "taby"
Én is, csak úgy értettem hogy kezeletlen tej (nem forralt vagy pasztőrözött) mellegleg a hűtőhideg tejtől kevés frissitőbb nedű van :oops: :pofa:  :nagymosoly:

Ezen kevesek közé tartozik a kánikulai melegben elfogyasztott folyékony kenyérnek titulált gyöngyöző sörital. :beer:  És mond, hogy nincsen igazam.... :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kacsa

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1327
  • a club védett madara
Életmód
« Válasz #42 Dátum: 2006.03.30 19:28:55 »
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "whis"
Az kimaradt, hogy ha natúr kéne meginni ezt a tejet, akkor nem innám, mert semmi íze. Viszont kakónak, tejes- jegeskávénak megteszi  :kacsint:
És azt sem írtam, hogy a fogyi alatt nem volt beiktatva sport, tehát plusz kaóriaégetés nuku.  :oops:

Natúr iszom (forralatlanul ahogy a tehenből kijön, bár ehhez tudni kell hogy honnan hozza és ki a tejet) és szerintem nagyon finom  :oops:  Izlések és pofonok (max a pofon nekem jár) :pofa:  :nagymosoly:

ohh, ismét egy kis félreértés  :oops:  A natúr a 1.5%-os csomagolt tejre vonatkozott.  :pofa:
Ami a tehénből kijön, az nagyon finom, bár én csak hidegen szeretem. Melegen "tehén íze" van  :kacsint:

Én is, csak úgy értettem hogy kezeletlen tej (nem forralt vagy pasztőrözött) mellegleg a hűtőhideg tejtől kevés frissitőbb nedű van :oops: :pofa:  :nagymosoly:

szerintem nagyon finom a frissen kifejt forró tejcsi.......

rezol

  • Vendég
Életmód
« Válasz #43 Dátum: 2006.03.30 19:58:26 »
Idézetet írta: "kacsa"
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "whis"
Az kimaradt, hogy ha natúr kéne meginni ezt a tejet, akkor nem innám, mert semmi íze. Viszont kakónak, tejes- jegeskávénak megteszi  :kacsint:
És azt sem írtam, hogy a fogyi alatt nem volt beiktatva sport, tehát plusz kaóriaégetés nuku.  :oops:

Natúr iszom (forralatlanul ahogy a tehenből kijön, bár ehhez tudni kell hogy honnan hozza és ki a tejet) és szerintem nagyon finom  :oops:  Izlések és pofonok (max a pofon nekem jár) :pofa:  :nagymosoly:

ohh, ismét egy kis félreértés  :oops:  A natúr a 1.5%-os csomagolt tejre vonatkozott.  :pofa:
Ami a tehénből kijön, az nagyon finom, bár én csak hidegen szeretem. Melegen "tehén íze" van  :kacsint:

Én is, csak úgy értettem hogy kezeletlen tej (nem forralt vagy pasztőrözött) mellegleg a hűtőhideg tejtől kevés frissitőbb nedű van :oops: :pofa:  :nagymosoly:

szerintem nagyon finom a frissen kifejt forró tejcsi.......
:oops:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Életmód
« Válasz #44 Dátum: 2006.03.30 20:02:02 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "taby"
Én is, csak úgy értettem hogy kezeletlen tej (nem forralt vagy pasztőrözött) mellegleg a hűtőhideg tejtől kevés frissitőbb nedű van :oops: :pofa:  :nagymosoly:

Ezen kevesek közé tartozik a kánikulai melegben elfogyasztott folyékony kenyérnek titulált gyöngyöző sörital. :beer:  És mond, hogy nincsen igazam.... :kacsint:


Óóó ... ne is mondd ... nyáron , a Balatonparton , miután kijöttél a vízből , kikapni a hűtőből egy jó kis söröcskét (mondjuk Drehert , azt nagyon szeressük  :D ) , kinyitni és egyből bele is gurítani a fejedbe ... mekkora feeling  :10:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )