Szavazás

Elégedett vagy az alakoddal?

Igen
6 (19.4%)
Azért eltudnám magam képzelni kicsit soványabbnak.
16 (51.6%)
Hízhatnék egy kicsit
2 (6.5%)
Nagyon rám férne a fogyás
7 (22.6%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2006.06.02 19:00:51

Szerző Téma: Életmód  (Megtekintve 126463 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Életmód
« Válasz #15 Dátum: 2006.03.28 23:13:39 »
Idézetet írta: "KLaco"
Én sose voltam 1 hízós alkat, annyit ehetek, amennyit akarok, szerencsére nem hízok nagyon. Viszont ami engem érdekelne, hogy hasizom erősítésre mit tanácsoltok, ami gerinckímélő, mert a gerincemnek nem tesz jót a felülés, és utánna nem akarok homorítani ugyanannyit. Szal a bordásfalas lábemelgetésen kívül mi az amit itthon is meg lehet csinálni esténként?


Ez engem is érdekelne !

Ugyanis azt vettem észre , hogy amikor lefogytam az amúgy számomra teljesen OK 79-80 kilóra (182 cm vagyok) , a pocakom bár kisebb lett , de jól láthatóan megmaradt  :x ... na , el szeretném valahogy tüntetni .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Életmód
« Válasz #16 Dátum: 2006.03.28 23:23:47 »
Akkor leírom én is a tapasztalataimat .

Én sajnos hízékony vagyok , és ennek meg a munkámnak a kombinációja eléggé betesz nekem . Ugyanis ha éjszakázol , nem tudsz mellette fogyózni . Nem lehet egyszerre küzdeni a kimerültséggel és az éhséggel , azt nem bírja az ember . Ha hullafáradt vagyok és összevissza alszom , akkor legalább zabálnom kell , különben tényleg csak szédelgek , kvázi nem vagyok eszemnél  :szemforgat:

Így aztán eljutottam oda , hogy 2003 tavaszára a mérleg azt mondta , hogy 100  :shock: ... megjegyezném , mielőtt elkezdtem volna éjszakázni , sosem voltam több 75-80 kilónál . Na , ezen a ponton azt mondtam , hogy elég . Mivel amúgy is abbahagytam akkor egy időre az éjszakás melót , ezért neki tudtam állni fogyózni .

Ez voltaképpen elég egyszerű volt . Elhagytam az éjszakai zabálásokat (nagyon fontos!) . Igyekeztem este 6-7 után semmit nem enni , és előtte vacsira is csak annyit , hogy épp elverje az éhemet . Ebédre is igyekeztem mérsékelt mennyiséget enni . Csak reggel volt szabad jóllakásig kajálni . Igyekeztem szelektálni hogy mit eszem - több gyümölcs és zöldség , kevesebb kolbász-szalonna-tepertő-libazsír , kevesebb kenyér és krumpli . Üdítők helyett ásványvíz . Sörmennyiség napi egyre redukálva - ezt viszont elalvás előtt ittam meg , így elnyomta az éhemet és szépen elálmosított , el tudtam aludni anélkül hogy a kaján filóznék ;) ... hát nagyjából ennyi volt az én fogyókúrám .

Viszont mozogni nem mozogtam többet , mint előtte (azaz - sajnos elég keveset) .

Ezzel együtt is sikerült leadni négy hónap alatt teljes 20 kilót - 100-ról 80-ra mentem le  :) !

----------------------------

Utána , egészen tavaly őszig-télig , sikerült is megállnom , hogy megmaradjak 80-85 között . Viszont télen oda lett az önuralom , megint elkezdtem este 10-11-kor nagyokat zabálni , és egyébként is pukkadásig enni , élvezetből . Föl is mentem februárra megint 90 fölé - úgyhogy most megint fogyó lesz , 2003-ban is áprilisban kezdtem ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Életmód
« Válasz #17 Dátum: 2006.03.29 01:22:11 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
hasizom erősítésre mit tanácsoltok, ami gerinckímélő, mert a gerincemnek nem tesz jót a felülés, és utánna nem akarok homorítani ugyanannyit. Szal a bordásfalas lábemelgetésen kívül mi az amit itthon is meg lehet csinálni esténként?
Ez engem is érdekelne !

A felüléssel az a helyzet, hogy általában rosszul csinálják - én is azt csináltam...
Most karácsonyra kaptam - az árát éppen ezért nem tudom, de nem lehetett drága - a feleségemtől egy szerkenytyűt, amivel úgy lehet felülni, hogy nem árt a gerincnek. Tk. egy csőváz, aminek van fejtámlája, meg mellmagasságban egy kapaszkodója. Ha ezzel csinálod a felülést, akkor egyrészt rendesen dolgozik a hasizom - nem kell, hogy valaki ráüljön a lábadra -  másrészt a gerinced se fog megfájdulni. Egyetlen kritérium, hogy szőnyegre kell tenni, mert a parkettán elcsúszik.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Életmód
« Válasz #18 Dátum: 2006.03.29 01:38:16 »
Még két dolog.

Én is rengeteget ülök, s mivel a mozgás fontos, nekem a biciklizés tölti be ezt a szerepet. (Az idei tél jól betett nekem, mert a megfázós fülem miatt nem tudok hidegben tekerni...) Sokan azt mondják, hogy városban nem jó biciklizni, mert beszívod a kipufogógázokat. Nemrég egy vizsgálat bebizonyította, hogy buszon/villamoson utazva ugyanannyi!!! károsanyagot szívunk be, mint az utcán. Személyautókban a pollenszűrők miatt jobb a helyzet.

Önmagában a késői vacsora nem káros, és nem hízlal. Akkor van baj, ha
1.) nem mozogsz utána - ebből a szempontból például egy kiadós szex jól jön, mert az tudományosan bebizonyítottan rengeteg kalóriát eléget (persze csak akkor, ha mozogsz is...) - illetve
2.) ha még az emésztési idő alatt lefekszel aludni. Az emésztésre pedig az elfogyasztott ételek típusától függően kell időt számítani. Azaz vegetáriánus koszt: 2-3 óra; ha van benne hús is: 4-5 óra; ha cukor is: 6 óra.
Tehát nyugodtan lehet 9-kor is sokat enni, ha sétálsz utána egy kicsit, és éjfél előtt nem fekszel le.

Egyébként szerintem mindenkinek magának kell kifigyelni, mi válik be, mi nem - hisz nem vagyunk egyformák. Van, aki könnyebben bont le bizonyos anyagokat; van, aki nehezebben.
Pl. a tehéntejet te(l)jes egészében az emberek 2(!)%-a tudja megemészteni...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Életmód
« Válasz #19 Dátum: 2006.03.29 10:15:11 »
Idézetet írta: "music"
Még két dolog.

Én is rengeteget ülök, s mivel a mozgás fontos, nekem a biciklizés tölti be ezt a szerepet. (Az idei tél jól betett nekem, mert a megfázós fülem miatt nem tudok hidegben tekerni...) Sokan azt mondják, hogy városban nem jó biciklizni, mert beszívod a kipufogógázokat. Nemrég egy vizsgálat bebizonyította, hogy buszon/villamoson utazva ugyanannyi!!! károsanyagot szívunk be, mint az utcán. Személyautókban a pollenszűrők miatt jobb a helyzet.

Önmagában a késői vacsora nem káros, és nem hízlal. Akkor van baj, ha
1.) nem mozogsz utána - ebből a szempontból például egy kiadós szex jól jön, mert az tudományosan bebizonyítottan rengeteg kalóriát eléget (persze csak akkor, ha mozogsz is...) - illetve
2.) ha még az emésztési idő alatt lefekszel aludni. Az emésztésre pedig az elfogyasztott ételek típusától függően kell időt számítani. Azaz vegetáriánus koszt: 2-3 óra; ha van benne hús is: 4-5 óra; ha cukor is: 6 óra.
Tehát nyugodtan lehet 9-kor is sokat enni, ha sétálsz utána egy kicsit, és éjfél előtt nem fekszel le.

Egyébként szerintem mindenkinek magának kell kifigyelni, mi válik be, mi nem - hisz nem vagyunk egyformák. Van, aki könnyebben bont le bizonyos anyagokat; van, aki nehezebben.
Pl. a tehéntejet te(l)jes egészében az emberek 2(!)%-a tudja megemészteni...


Hát nekem pont az (volt) a gond az éjszakai lakomákkal , hogy ezeket jellemzően lefekvés előtt rövid idővel , talán egy-két órával de néha még annyival sem , műveltem . Köztük és az alvás között már általában csak némi netezés és/vagy olvasás volt - néha még annyi sem  :szemforgat: ... aztán csodálkoztam , mikor így pár nap alatt rámugrott két-három kiló  :crazy:

Ennek a felülés-elősegítő gépnek le tudnád írni a pontos nevét-típusát ? Érdekelne  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Életmód
« Válasz #20 Dátum: 2006.03.29 11:14:07 »
Idézetet írta: "taby"
Ezzel csak részben értek egyet, én pl az ultrazsiros tehenet is látott házitejet iszom (hozza hozzánk a "tejes néni"). De az biztos hogy a mennyiségekkel óvatosan kell bánni, viszont ha lassan eszik az ember akkor a teltségérzet jelentkezik és sokkal kisebb adag is elegendő a jóllakotság érzéséhez.

Az kimaradt, hogy ha natúr kéne meginni ezt a tejet, akkor nem innám, mert semmi íze. Viszont kakónak, tejes- jegeskávénak megteszi  :kacsint:
És azt sem írtam, hogy a fogyi alatt nem volt beiktatva sport, tehát plusz kaóriaégetés nuku.  :oops:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Életmód
« Válasz #21 Dátum: 2006.03.29 11:15:28 »
Szerintem a negativ pad a király, csak még sajna nem sikerült otthonra barkácsolni egyet. Igy mikor eljutok konditerembe akkor azon szériázok egy keveset. Elég jól meg tudja mozgatni az ember hasizmát. A törzsforditás is elég kemény tud lenni, némi súllyal megbolonditva. :)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Életmód
« Válasz #22 Dátum: 2006.03.29 11:16:49 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "taby"
Ezzel csak részben értek egyet, én pl az ultrazsiros tehenet is látott házitejet iszom (hozza hozzánk a "tejes néni"). De az biztos hogy a mennyiségekkel óvatosan kell bánni, viszont ha lassan eszik az ember akkor a teltségérzet jelentkezik és sokkal kisebb adag is elegendő a jóllakotság érzéséhez.

Az kimaradt, hogy ha natúr kéne meginni ezt a tejet, akkor nem innám, mert semmi íze. Viszont kakónak, tejes- jegeskávénak megteszi  :kacsint:
És azt sem írtam, hogy a fogyi alatt nem volt beiktatva sport, tehát plusz kaóriaégetés nuku.  :oops:

Natúr iszom (forralatlanul ahogy a tehenből kijön, bár ehhez tudni kell hogy honnan hozza és ki a tejet) és szerintem nagyon finom  :oops:  Izlések és pofonok (max a pofon nekem jár) :pofa:  :nagymosoly:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Életmód
« Válasz #23 Dátum: 2006.03.29 12:36:44 »
Idézetet írta: "music"
Sokan azt mondják, hogy városban nem jó biciklizni, mert beszívod a kipufogógázokat. Nemrég egy vizsgálat bebizonyította, hogy buszon/villamoson utazva ugyanannyi!!! károsanyagot szívunk be, mint az utcán.

Kiváncsi vagyk ki támogatta ezt a vizsgálatot. Ha aktívan mozogsz - biciglizel, futsz - sokkal több levegő megy át a tüdődön, mintha csak állsz a buszon. És szerintem közelebb is vagy a gázokhoz, mint fent a buszon.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Életmód
« Válasz #24 Dátum: 2006.03.29 12:40:22 »
Idézetet írta: "taby"
Natúr iszom (forralatlanul ahogy a tehenből kijön, bár ehhez tudni kell hogy honnan hozza és ki a tejet) és szerintem nagyon finom  :oops:  Izlések és pofonok (max a pofon nekem jár) :pofa:  :nagymosoly:

Na ja, az még tej. Amihez meg én boltban hozzájutok az csak tejpor és víz.  :robbanfej:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Életmód
« Válasz #25 Dátum: 2006.03.29 14:30:06 »
Saját tapasztalat a testsúly fenntartásához, kis mértékű fogyáshoz. Azt az elvet vallom, hogy "reggelizzünk mint a császárok, ebédeljünk, mint a királyok, vacsorázzunk, mint a szegények."

Reggel, meló előtt, hajnali 6.15kor bezabálok keményen (2 rendes szelet kenyérből melegszenyó, vagy 3 tojásból rántotta+kenyér, vagy előző napi maradék kaja, esetleg süti + 1 vagy 2 pohár tea kevés cukorral, vagy házi bodzaszörppel.

13.00 Ebéd: bekajálok tisztességesen, pocak fullon :)

17.00-18.00 Vacsit 7közben nem eszem, max 1-2 szelet sajtot, 1 pohár tejet, néha egy kis müzlivel, 1 szelet felvágott vagy ilyesmi. A lényeg, hogy éhes maradjak.

22.30 alvás

Heti 1-2 alkalommal futás (~1 óra ~ 9-10 km), melóba biciklizés, így egy héten átlagosan 20-20 km-et tekerek. Sportolás után főként folyadékpótlás (ásványvíz, ill. tej), meg némi túró/kefír/sajt vagy ezek kombinációjának elfogyasztása.

7végén kicsit felborul a rendszer, mert akkor általában az ebéd az első kajálás, meg akkor "ünnep" lévén vacsorázok is.

Így élek olyan 4-5 éve és tartom a 179 centimhez a 72-75 kilót.

rezol

  • Vendég
Életmód
« Válasz #26 Dátum: 2006.03.29 14:34:57 »
Az én sztorim:
Szintén hízékony vagyok, mint Palaczk, ráadásul nekem is változó a munkaidő beosztásom.
Tavaly előtt még 120 kiló voltam, aztán ebből idegi alapon (válás) lement 15, de aztán visszajött 5, amitől egy fogyókúrával szabadultam meg.
A 105 ös súly viszont stabilan maradt.
Az esti, 6 óra utáni nem evés arra volt elég, hogy stagnáljon.

Pár alapvető dolog:
Ha az ember kevesebbet kezd el enni, akkor a szervezet egy idő után lelassítja az anyagcserét, amitől pár nap után megáll a fogyás.
A negatív energiamérleg eléréséhez a bevitt energia mennyiségének kisebbnek kell lenni, mint a leadásnak, ehhez kell a testmozgás, a sport.
Az energialeadás helyszíne az izomsejt sejtmagja.
Ennek "hajtóanyaga" az ATP.
Az ATP-t a szervezet az elsődleges tápanyagsorrend értelmében mindig először szénhidrátból, majd ennek elfogyása után a zsírokból állítja elő. Ebből következik, hogy a folyamatos(!) sport tevékenységet egy bizonyos időtartamnál tovább kell végezni ahhoz, hogy a szervezet a zsírokat használja energiaszolgáltatónak.
Testünkben a szénhidrátok mennyisége limitált. A máj kb. 100 gramm (sportolóknál 120-140g) glikogén formájában való raktározásra képes, a harántcsíkolt izomsejtek 400 grammot (sportolóknál 450g) képesek raktározni ugyanilyen formában.
A fölöslegesen bevitt szénhidrát zsírokká alakul és zsírszövet formájában raktározódik.
Összes glikogénraktárunk energatartalma 1700-2000 Kcal körül mozog.
Ahhoz, hogy megakadályozzuk az izomtömeg vesztést (gondolom senki sem elfogyni akar) a fehérje bevitelről gondoskodni kell.
Végezetül pedig a tápanyagokat, a zsirsavakat a mérgeket a sejtekbe -és ből a víz szállítja, tehát fokozott folyadék utánpótlás szükséges.
Ez első hallásra sok, legalább napi 3 liter ásványvíz kell, hogy legyen.
Nekem a Nestlé Akvarell bubimentes jött be, persze kine-kinek más. Ez egy alacsonyabb sótartalmú víz, a normális sótartalmúakat nem kívántam, valszeg azért, mivel a fokozott vízvesztés miatt egyébként is töményebbé vált a sóoldat a szerveimban.

Fontos, hogy folyamatosan mérjük magunkat egyrészt objektív módon (mérleg, mérőszalag), másrészt indirekt (régi ruha próbálgatása) ez erőt és motivációt ad.

Március 9.-én kezdtem az életmód váltást, ekkor a súlyom 104 kiló volt, derékbőségem pedig 115 cm.
Március 20.-án a súlyom 99 kiló volt, a derekam 110,
Március 26.-án a súlyom 96 kiló, a derekam 104. (Más adatokkal együtt excellben vezetem.)

Étrendem:
Reggeli: szójaprotein turmix vízben (2,5dl/1 mérőkanál).
10 órai :1 alma vagy 1db 0%-os joghurt.
Ebéd: grillezett csirkemell párolt zöldséggel vagy valamilyen zöldség salátával.
Uzsonna: 1 alma vagy 1 db 0%-os joghurt.
Vacsi: Szójaprotein turmix vízben. (2,5 deci/1 mérőkanál, ez 20g fehérjét tartalmaz)
Fontos a vitaminbevitel, én ezt napi multivitaminnal (Béres aktivál max) oldottam meg.

Lehet, hogy első hallásra kissé spártai, de az ebédeket elég jól lehet variálni. Én több féle gyorsfagyasztott zöldségkeveréket vettem.
A húst fűszerkeverékekkel ízesítem, jelenleg a görög fűszersó van műsoron (kotányi).
Úgy csinálom, hogy sütés előtt mindkét oldalát beszórom, majd minimum fél órára folpackba csomagolva állni hagyom, hogy átjárják az ízek. Nagyon finom. Képek itt.

Tejet nem iszom, sajtot nem fogyasztok a magas zsírtartalom miatt. (Ezt volt a legnehezebb kizárni, mert előtte napi 1 litert ittam és a sajt is mindennapos vendég volt.)
Kenyeret, pékárut egyáltalán nem fogyasztok, cukor helyett pedig édesítőt használok.
(Tehát gyakorlatilag zsírt és szénhidrátot nem viszek be, így azt a szervezetemnek a zsírraktárakból kell kiszednie.)

A fokozott energia leadást heti 3szori fitness termi edzéssel, a köztes napokon pedig szobakerékpározással érem el.
Aki gyorsítani akar, az edzés előtt fél órával vegyen be 1000mg L-Carnitint. (Ez egy zsírszállító aminosav.)

Hasizom:
Azt kell szem előtt tartani, hogy a hasizom az alsó bordán ered és a csípőcsonton tapad.
Ebből következik, hogy csak akkor rövidül (dolgozik), amikor ez a két pont egymáshoz közeledik.
A többi esetben csak feszül, de nem dolgozik, ilyenkor a horpasz izom dolgozik, ami a gerincen ered és a combcsonton tapad.
Gyakorlatai:
lábemelés: a csípőcsontnak el kell emelkednie a földtől (láb a fej fölé megy),
hasprés : csak a mellkas emelkedik fel, a törzset már nem kell emelni. A lábakat térdtől magasra kell tenni, pl székre, hogy a horpasz izom ne tudjon besegíteni.
Általános, jó hatásfokú fejlesztő gyakorlatsor:
30 hasprés, utána 30 lábemelés. Mindez 3-szor non stop. Ez azt jelenti, hogy a 30-30 után lehet pihenni (de csak max fél percet).

Aki komolyabban foglalkozik a diétával az olvassa el ezt a cikket:
1.rész: http://www.tesztoszteron.hu/emagazin_01_53_lay_224_psmf.php
2.rész: http://www.tesztoszteron.hu/emagazin_01_54_orr_324_psmf_2.php

Bárkinek bármilyen elméleti vagy gyakorlati kérdésben szívesen állok rendelkezésére.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Életmód
« Válasz #27 Dátum: 2006.03.29 15:05:38 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Én sose voltam 1 hízós alkat, annyit ehetek, amennyit akarok, szerencsére nem hízok nagyon. Viszont ami engem érdekelne, hogy hasizom erősítésre mit tanácsoltok, ami gerinckímélő, mert a gerincemnek nem tesz jót a felülés, és utánna nem akarok homorítani ugyanannyit. Szal a bordásfalas lábemelgetésen kívül mi az amit itthon is meg lehet csinálni esténként?


Ez engem is érdekelne !

Ugyanis azt vettem észre , hogy amikor lefogytam az amúgy számomra teljesen OK 79-80 kilóra (182 cm vagyok) , a pocakom bár kisebb lett , de jól láthatóan megmaradt  :x ... na , el szeretném valahogy tüntetni .

Szoktam járni úszni haverokkal, nekik olyan lapos hasuk van, hogy az már fáj. Az egyiknek kockás, pedig nem is gyúr. Nekem mindig is volt kis pocakom, nem sok, mert most is a 190 mellé csak 74kg vagyok, de 1-2kiló háj mindig marad a pocakomon, alatta kockás lenne a hasam, mert a hasizmommal nincs baj amúgy, kicsit erősítésre szorulna csak, de az a fránya 2 kiló háj az zavar.
Laco 73 :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Életmód
« Válasz #28 Dátum: 2006.03.29 15:18:43 »
Aki izzadékony, az ne felejtse el, hogy nem elég inni, sót is kell bevinni - nem konyhasóra gondoltam.
Nekem nyáron futás után szabályosan fehér por van a bőrömön. :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Életmód
« Válasz #29 Dátum: 2006.03.29 15:19:09 »
Idézetet írta: "Szonár"

Ez első hallásra sok, legalább napi 3 liter ásványvíz kell, hogy legyen.

Nem sok ettől sokkal többet ittam. Éhes voltam vizet ittam, (tele ittam magam vizzel) eleinte bubissal mert akkor még azt szerettem, de egy hét után elkezdett nagyon fájni a gyomrom (szénsav kikezdte), áttértem a bubimentesre és minden szép lett és jó.