Szerző Téma: Mit vittem már yarissal? (to leszilaci...prego)  (Megtekintve 79552 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
mit vittem már yarissal (to leszilaci...prego)
« Válasz #60 Dátum: 2006.11.13 11:06:11 »
Idézetet írta: "m"
Ez nem semmi. Én bizony nem hiszem, hogy belepakoltam volna ennyi cuccot. Akkor már inkább egy vonóhorog, és szépen el lehet osztani a terhet az utánfutóra meg a kocsiba.

Tényleg, valakinek van itt vonóhorga? Kíváncsi lennék, mennyi munka felrakni egyet, mennyire van elõkészítve hozzá a kocsi, kell-e furkálni, vagy csak csavarozni? Idõnként kellene mozgatni cuccokat, amit nem szívesen rak be az ember a kocsiba. Vagy nem is fér be.
Még valami. Hogy szokták márkaszervízben megoldani az index visszajelzést? Mert tudtommal ez kötelezõ. Bekötik valahová a mûszerfalba, vagy felraknak valami igénytelen kis dobozkát egyetlen darab leddel a pl. a klímakonzol aljára?

Amúgy a mit vittem már a Yaris-szal c. témánál maradva, én meg vontattam már vele. Kétszer is.


Furkálni egyáltalán nem kell, csak fel kell csavarozni. Egyes típusoknál max a lökhárítót kell egy kicsit kivágni, de ha jól emléxem akko a Yarisnál erre sincs szükség.
A visszejelzõt pedig be kell kötni, de ebbõl látható csak egyetlen LED lesz, amit tetszõleges helyre lehet elhelyezni.
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
mit vittem már yarissal (to leszilaci...prego)
« Válasz #61 Dátum: 2006.11.13 13:09:15 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "m"
Ez nem semmi. Én bizony nem hiszem, hogy belepakoltam volna ennyi cuccot. Akkor már inkább egy vonóhorog, és szépen el lehet osztani a terhet az utánfutóra meg a kocsiba.

Tényleg, valakinek van itt vonóhorga? Kíváncsi lennék, mennyi munka felrakni egyet, mennyire van elõkészítve hozzá a kocsi, kell-e furkálni, vagy csak csavarozni? Idõnként kellene mozgatni cuccokat, amit nem szívesen rak be az ember a kocsiba. Vagy nem is fér be.
Még valami. Hogy szokták márkaszervízben megoldani az index visszajelzést? Mert tudtommal ez kötelezõ. Bekötik valahová a mûszerfalba, vagy felraknak valami igénytelen kis dobozkát egyetlen darab leddel a pl. a klímakonzol aljára?

Amúgy a mit vittem már a Yaris-szal c. témánál maradva, én meg vontattam már vele. Kétszer is.


Furkálni egyáltalán nem kell, csak fel kell csavarozni. Egyes típusoknál max a lökhárítót kell egy kicsit kivágni, de ha jól emléxem akko a Yarisnál erre sincs szükség.
A visszejelzõt pedig be kell kötni, de ebbõl látható csak egyetlen LED lesz, amit tetszõleges helyre lehet elhelyezni.

én úgy emlékszem,h a verso-ra kellett furkálniuk Szekééknek :hmm:

de az nem fix, hanem levehetõs típusú-
(ha fix lenne, akkor nem is lehetne kinyitni a csomagtartót többet :ordog: )
rá is raktak egy matricát figyelmeztetésként,h amikor rajta van  vonóhorog, akkor ne is próbáld kinyitni az ajtót,m csak behorpasztod.

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
mit vittem már yarissal (to leszilaci...prego)
« Válasz #62 Dátum: 2006.11.13 17:04:25 »
Idézetet írta: "Xanyi"

Furkálni egyáltalán nem kell, csak fel kell csavarozni. Egyes típusoknál max a lökhárítót kell egy kicsit kivágni, de ha jól emléxem akko a Yarisnál erre sincs szükség.
A visszejelzõt pedig be kell kötni, de ebbõl látható csak egyetlen LED lesz, amit tetszõleges helyre lehet elhelyezni.


Köszi.

Kiráz a hideg attól, hogy valami igénytelen ember szereli be ezt a cuccot, és jól összebarmolja a mûszerfalat. Skoda Favoritba anno azt csinálták, hogy egy kis fekete dobozt, mondjuk akkora mint egy gyufásdoboz, felragasztottak a kesztyûtartó alá. A vezeték meg a mûszerfal alól csüngött ki...  :shock:

Amúgy meg csak nagy ritkán lenne rá szükség, igaz akkor jó lenne. Szóval még az is kérdés, megéri-e egyáltalán. Ami mellette szólna, hogy van a családban utánfutó. Majd megkérdem mibe kerülne, aztán meglátom.

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
mit vittem már yarissal (to leszilaci...prego)
« Válasz #63 Dátum: 2006.11.13 17:13:39 »
Idézetet írta: "m"
Ez nem semmi. Én bizony nem hiszem, hogy belepakoltam volna ennyi cuccot. Akkor már inkább egy vonóhorog, és szépen el lehet osztani a terhet az utánfutóra meg a kocsiba.

Tényleg, valakinek van itt vonóhorga? Kíváncsi lennék, mennyi munka felrakni egyet, mennyire van elõkészítve hozzá a kocsi, kell-e furkálni, vagy csak csavarozni? Idõnként kellene mozgatni cuccokat, amit nem szívesen rak be az ember a kocsiba. Vagy nem is fér be.
Még valami. Hogy szokták márkaszervízben megoldani az index visszajelzést? Mert tudtommal ez kötelezõ. Bekötik valahová a mûszerfalba, vagy felraknak valami igénytelen kis dobozkát egyetlen darab leddel a pl. a klímakonzol aljára?

Amúgy a mit vittem már a Yaris-szal c. témánál maradva, én meg vontattam már vele. Kétszer is.


Ez igaz, de

1.) amiatt, hogy a rugók elfáradtak, nem kéne új autót venni, csak 2 új rugót. :)
2.) én csak 1x csináltam ilyet, az is csak 4 óráig volt bent, s végig pályán mentem az autóval
3.) finoman raktam ki, be, s nem volt semmi gond, pályán szépen 130cal...

Dani

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
mit vittem már yarissal (to leszilaci...prego)
« Válasz #64 Dátum: 2006.11.13 19:12:09 »
Idézet
én úgy emlékszem,h a verso-ra kellett furkálniuk Szekééknek

Lehet. Versora még nem láttam hogy szerelik.
De a legtöbb típusnál (Corolla, Yaris, Ave) gyári furatok helyére csavarozzák.

Idézet
Kiráz a hideg attól, hogy valami igénytelen ember szereli be ezt a cuccot, és jól összebarmolja a mûszerfalat. Skoda Favoritba anno azt csinálták, hogy egy kis fekete dobozt, mondjuk akkora mint egy gyufásdoboz, felragasztottak a kesztyûtartó alá. A vezeték meg a mûszerfal alól csüngött ki...

Na azért a Toyotánál aligha hiszem, hogy csinálnának ilyesmit. Legalábbis itt Szombathelyen amit szoktak bekötni visszajelzõt, az egy kis dobozka, amit a mûszerfal alá elrejtenek, és a mûszerfalba pedig csak egy kis LED-et kell elhelyezni. Az egészbõl csak a LED látszik, dobozka, és vezetékek nem!
De visszajelzõbõl is létezik többféle, gondolom szervíze válogatja, hogy milyet szerelnek!
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
mit vittem már yarissal (to leszilaci...prego)
« Válasz #65 Dátum: 2006.11.13 20:36:36 »
Idézetet írta: "m"

Kiráz a hideg attól, hogy valami igénytelen ember szereli be ezt a cuccot, és jól összebarmolja a mûszerfalat. Skoda Favoritba anno azt csinálták, hogy egy kis fekete dobozt, mondjuk akkora mint egy gyufásdoboz, felragasztottak a kesztyûtartó alá. A vezeték meg a mûszerfal alól csüngött ki...  :shock:

nem gyufás skatulyát szerelnek fel, hanem igényesen az elektromos visszapillantó tükör állítgató melletti "vakkapcsoló"-ba integrálják bele (igaz azt is ki kell fúrni, de ha esetleg ki kellene venni késõbb, akkor csak egy olyan kis mûanyag ajtót kell szerezni, és a mûszerfal nem sérül)

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
mit vittem már yarissal (to leszilaci...prego)
« Válasz #66 Dátum: 2006.11.14 11:26:50 »
Idézetet írta: "leszilaci"

nem gyufás skatulyát szerelnek fel, hanem igényesen az elektromos visszapillantó tükör állítgató melletti "vakkapcsoló"-ba integrálják bele (igaz azt is ki kell fúrni, de ha esetleg ki kellene venni késõbb, akkor csak egy olyan kis mûanyag ajtót kell szerezni, és a mûszerfal nem sérül)


Na egy ilyen megoldással már ki lennék békülve. Amúgy meg ez az egész index visszajelzés egy nagy marhaság. Helyzetjelzõ visszajelzõ miért nem kell?
Aki vitt már utánfutót, az tudja, hogy minden felcsatolás után célszerû ellenõrizni az összes lámpát: indexet, féket, mindent. Ezek a mai csatlakozók elég gagyi minõségûek. Pont olyanok, mint az általam korábban már emlegetett index visszajelzõ elektronika. Nem elég, hogy ronda, de még nem is mûködik. Igaz, azt egyetlen vizsgán sem nézik meg. Az a lényeg, hogy fizess érte, és ott legyen...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
mit vittem már yarissal (to leszilaci...prego)
« Válasz #67 Dátum: 2006.11.14 13:50:51 »
Idézetet írta: "m"
Idézetet írta: "leszilaci"

nem gyufás skatulyát szerelnek fel, hanem igényesen az elektromos visszapillantó tükör állítgató melletti "vakkapcsoló"-ba integrálják bele (igaz azt is ki kell fúrni, de ha esetleg ki kellene venni késõbb, akkor csak egy olyan kis mûanyag ajtót kell szerezni, és a mûszerfal nem sérül)


Na egy ilyen megoldással már ki lennék békülve. Amúgy meg ez az egész index visszajelzés egy nagy marhaság. Helyzetjelzõ visszajelzõ miért nem kell?
Aki vitt már utánfutót, az tudja, hogy minden felcsatolás után célszerû ellenõrizni az összes lámpát: indexet, féket, mindent. Ezek a mai csatlakozók elég gagyi minõségûek. Pont olyanok, mint az általam korábban már emlegetett index visszajelzõ elektronika. Nem elég, hogy ronda, de még nem is mûködik. Igaz, azt egyetlen vizsgán sem nézik meg. Az a lényeg, hogy fizess érte, és ott legyen...


Persze, hoyg hülyeség az a visszajelzõ, de sajnos kötelezõ!
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
mit vittem már yarissal (to leszilaci...prego)
« Válasz #68 Dátum: 2007.01.26 14:28:56 »
Urak él még e tocsik, vagy süllyesztõbe lehet lezárva, megõrizni az utókornak :szemez:  :nagymosoly: ?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
mit vittem már yarissal (to leszilaci...prego)
« Válasz #69 Dátum: 2007.01.26 15:32:21 »
most hoztam egy ts lökhárítót úgy hogy még az ülést se kellett lehajtanom...!

Trotter: szerintem KLaco moderátorbáTSi halas dolgai a yaris általánsból inkább ide passzolnak...

leszilaci

  • Vendég
mit vittem már yarissal (to leszilaci...prego)
« Válasz #70 Dátum: 2007.01.26 15:45:43 »
Idézetet írta: "SzzS"
most hoztam egy ts lökhárítót úgy hogy még az ülést se kellett lehajtanom...!

én meg az ósanból 10 erzsébet kenyeret...a hátsó ülésen :nagymosoly:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
mit vittem már yarissal (to leszilaci...prego)
« Válasz #71 Dátum: 2007.01.26 20:39:58 »
Idézetet írta: "SzzS"
most hoztam egy ts lökhárítót úgy hogy még az ülést se kellett lehajtanom...!

Trotter: szerintem KLaco moderátorbáTSi halas dolgai a yaris általánsból inkább ide passzolnak...

Nyugodtan szóljál neki, ha valami nem teccik, ugyanúgy, ahogy nekem is szoktál Tesó! :kacsint:  :nagymosoly:

És hogy on legyek, félig: :kacsint:  72 cm-es TV dobozban,
házimozirenccer komplett, dobozokban (3+1), microsütõ dobozban, néhány elektronikai apróság, a tetõn alulétra és egy bicikli.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
mit vittem már yarissal (to leszilaci...prego)
« Válasz #72 Dátum: 2007.02.13 17:26:25 »
Én ma leszilacit vittem a saját Yarisával, amikor hazahoztam magamat. Köszönöm :szivecske:  :szivecske:  :szivecske:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

leszilaci

  • Vendég
mit vittem már yarissal (to leszilaci...prego)
« Válasz #73 Dátum: 2007.02.13 19:01:54 »
Idézetet írta: "Tide"
Én ma leszilacit vittem a saját Yarisával, amikor hazahoztam magamat. Köszönöm :szivecske:  :szivecske:  :szivecske:

ha 4 órával késõbb tudtad volna vezetni, akkor láthatnád,h most mennyire céééép :szemez: naon jó lett a sötétebb fólia az elsõ oldalablakokra :vag2:

és igen...Tied jól vezet :nana:  :vezetes: nem kapkodva, körültekintõen, határozottan, stresszmentesen :10:
és élveztem,h sofõröm volt :nagymosoly:

szerk:
Tied helyett Tide :oops:  :rolleyes:

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
mit vittem már yarissal (to leszilaci...prego)
« Válasz #74 Dátum: 2007.02.13 19:09:14 »
Tied? Enyém?  :nagymosoly:  :szemez:
Remélem hamarosan meghálálhatom... mondjuk a tavaszi talin  :ordog:
Vagy majd elviszlek egy körre, ha bekerül a hangrendszer a kocsimba  :szemez:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220