Szerző Téma: Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...  (Megtekintve 94876 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
leszilacinak
« Válasz #180 Dátum: 2007.06.06 20:12:08 »
Kedves "leszilaci"

A biztosításokról:az elsõ említett Yarisnál természetesen én is megkaptam az évenkénti bónusz-visszatérítést!Legutóbb már kb.47000-et (karácsony elõtt szokott jönni hál'istennek).
Természetesen nem okoztam balesetet még eddig,kop-kop.A fent emlegetett nem volt caco-esemény.
Na hogy most mennyi bónusz jön vissza azt még nem tudom az új szerzõdés miatt.

A  :toy:  legyen veletek!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

leszilaci

  • Vendég
Re: leszilacinak
« Válasz #181 Dátum: 2007.06.07 08:37:54 »
Idézetet írta: "rezsofriedrich"
Kedves "leszilaci"

A biztosításokról:az elsõ említett Yarisnál természetesen én is megkaptam az évenkénti bónusz-visszatérítést!Legutóbb már kb.47000-et (karácsony elõtt szokott jönni hál'istennek).
Természetesen nem okoztam balesetet még eddig,kop-kop.A fent emlegetett nem volt caco-esemény.
Na hogy most mennyi bónusz jön vissza azt még nem tudom az új szerzõdés miatt.

A  :toy:  legyen veletek!

köszönöm az infókat :)
elgondolkozom azon,h rákérdezek biztosítós alkusz cégnél,h ugyanmár miért is ennyi nekem az annyi :nagymosoly: esetleg másik biztosítónál is ilyen sok lenne-é.
köszönöm mégegyszer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #182 Dátum: 2015.07.15 11:05:16 »
Nos, nem volt vitás, hogy most már Yaris lesz a városi kisautónk.
Amikor 6,5 éve először keresgéltünk második autót, akkor kiesett a rostán, mert a meghatározott anyagi keretbe a Yaris I még nem fért bele, Starletből meg annyira kevés volt, hogy amit megnéztem élőben, elvette a kedvemet a további kereséstől. De amúgy is mindkét Toyota rosszul jött volna ki az összevetésből, mert alapfeltétel volt, hogy a csomagtartóba férjen bele a már meglévő babakocsink, és amellé még egy piaci bevásárlás. A TÜV statisztika alapján két autó maradt meg: a B Corsa és a buborék előtti Micra, viszont utóbbi a Yariséval szinte megegyező méretű csomagtérrel rendelkezik, és az kevésnek bizonyult. No de kinőttünk a babakocsis korszakból, azóta a Yaris is nagyobb lett, az anyagiak is jobban alakultak a vártnál, úgyhogy már nem volt akadálya egy Yaris II-nek, méghozzá az új motorosnak, 6 sebességes váltóval.
Bő két hónap távlatából annyi már leszűrődött, hogy nem harapós a motorja, és a váltóáttételezése ezen csak tovább ront, de ezt a benzinkútnál igencsak meghálálja, eddig majdnem másfél(!) literrel fogyaszt kevesebbet, mint a hasonlóan motorizált előd Corsa. Igaz, annak rövidebb volt a váltója, gyorsult is jól, de 130-nál nem 6 litert evett. A választásnál két fő szempont volt: a fenntartási költségek és részben ide tartozóan a megbízhatóság. Igazából csak a Jazz jött szóba, mint vetélytárs, de valahogy sosem tetszett annak a belseje, és most utólag nézve azt, hogy ugyanennyi forintért milyen Jazzt vehettem volna, bizony 2 évvel öregebbet, nyilván sokkal több kilométerrel, viszont amiben a Jazz többet nyújt a Yarisnál, arra nekünk tk. nincs is szükségünk, arra tartjuk a COV-t. Azaz nem bántam meg a döntést semmilyen szempontból.
music     

palmat

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #183 Dátum: 2021.07.31 19:45:45 »
Szimplán beleszerettem. Pörgős kis benzines városi álomautó az enyém. Könnyen fordul,teszi a dolgát a parkolás  is élmény vele. Élettartamgaranciás láncos motorvezérlésű a kicsike. Alacsony fogasztás,megbízható,a tökéletesség szimbóluma.Imádom!

Kupszi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #184 Dátum: 2021.08.14 22:23:15 »
Nálam egy D4D 2-es Yaris teljesít szolgálatot 2007-es gyártású. Egy feleség 2 gyerek, átlagos család, kicsi a csomagtér, cserébe az autó kompakt. A dízel motor pályázni tökéletes, persze városra nem. De mivel a munkahelyem is szinte nem is érinti a várost, valamint az útjaim nagy része nagyobb távok.
Teszi a dolgát, még nem hagyott cserben, viszont mind benzines és dízel társánál nagyon fontos a jó minőségű 5w-30-es olaj, de inkább gyári. Nagyon sok esetet hallani hogy sűrűbb olaj lett beletöltve és egy olajcsere ciklus alatt már falta a motorolajat és hiába tettél bele gyárit mindegy volt. Szóval így mint motor kényes, és nagyon kell figyelni rá.

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #185 Dátum: 2022.03.05 07:35:19 »
Sziasztok
Egy Toyota Yaris 1.3 Linea Sol ,még japán- nak leszek hamarosan tulajdonosa
Ez már szám szerint az 5. toyotám lesz
Eddigiekben maximálisan meg voltam elégedve a márkával
Úgy gondolom továbbra sem fogok csalódni :hmmmm:
Today Tomorrow Toyota