Szerző Téma: Autófókusz - Szombathely  (Megtekintve 42174 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #60 Dátum: 2009.08.05 17:49:20 »
Szó sincs róla, ha az jött le akkor sorry :) Köszi a bizalmat  ;)
Xanyi

secret

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #61 Dátum: 2009.08.05 18:39:58 »
Szia Xanyi!

Szerintem sem kellene Magad felhúzni, a kritika nem Neked szólt, hanem a vezetésnek, hiszen szerintem fönt döntik el, hogy nem adható kedvezmény, a kisebb tartozékok, stb.

Ahogy a fórumot végigolvasgattam ill. elmeséltük más helyeken a vásárlás történetét, mindenfelől az jött le, hogy a full listaárat nem szokták kifizettetni. A különbség inkább a kedvezmény %-ában szokott lenni. És megint csak nem sértésnek szánom, de azért 2 kifli ára nem ugyanaz, mint egy új autóé, tehát szerintem ez nem jó hasonlat.
A klímába kerülő gáznál pedig nem azt mondtam és nem is úgy értettem, hogy bárki is "kilopná" azt. Valahol itt olvastam a fórumon, hogy néha kevesebb kerül bele, mint kellene - csupán ez jutott eszembe.

A történetet ezek szerint olvastad. Szerintem azzal te is úgy lennél, hogy ha Veled valaki ok nélkül ennyire bizalmatlan, de tőled feltétlen bizalmat várna el, elgondolkodnál. Ahogy az első hozzászólásomban írtam, ez volt életem első autóvásárlása itthon, tehát csak abból tudok kiindulni, amit Ausztriában tapasztaltam illetve amit itthoni rutinos autóvásárlóktól hallottam. Azok pedig mindennek a gyökeres ellentétei.

Még egyszer szeretném hangsúlyozni, hogy én egyrészt csak a történteket írtam le, másrészt az Autófókusz vezetőjének/vezetőinek a hozzáállását "kritizálom". De ez szerintem kiderül az első hozzászólásomból is. Az a hölgy, akivel eddig kapcsolatban voltunk, kimondottan kedves volt, de nem mondhat mást, mint amit felülről kiosztanak neki (én is csak egy beosztott vagyok  :) )

Az pedig, hogy holnap Te fogod szerelni a klímát, külön megnyugtat, hisz Kleingy is megmondta, hogy így szakértő fog hozzányúlni.  ;)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #62 Dátum: 2009.08.05 19:30:19 »
Javíts ki, ha tévedek, de úgy tudom, hogy a klíma ingyen volt. Az nem kedvezmény?

secret

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #63 Dátum: 2009.08.05 19:34:14 »
Szia!

A klímát a Toyota adja, nem az Autófókusz.   ::)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #64 Dátum: 2009.08.05 19:34:45 »
Valamit nagyon rosszul fogalmazhattam ha mindenkinek az jön le, hogy felhúztam magam. Pedig dehogy :surrender:

Idézet
Ahogy a fórumot végigolvasgattam ill. elmeséltük más helyeken a vásárlás történetét, mindenfelől az jött le, hogy a full listaárat nem szokták kifizettetni. A különbség inkább a kedvezmény %-ában szokott lenni. És megint csak nem sértésnek szánom, de azért 2 kifli ára nem ugyanaz, mint egy új autóé, tehát szerintem ez nem jó hasonlat.

Én csak a tapasztalatomra tudok alapozni. Édesapám 4 Suzuki kereskedést keresett fel, sehol nem adtak egy fillér kedvezményt sem :( A kifliket csak azért írtam Palaczknak, mert szerintem nem szép dolog azt írnia, hogy ide többet be nem tenné a lábát. Csak azért mert nem volt kedvezmény, még a szervízünkkel elégedett lennél/lehetnél.

Idézet
A klímába kerülő gáznál pedig nem azt mondtam és nem is úgy értettem, hogy bárki is "kilopná" azt. Valahol itt olvastam a fórumon, hogy néha kevesebb kerül bele, mint kellene - csupán ez jutott eszembe.

A motorháztető belsejére kerülni fog egy matrica, azon rajta van a szükséges gázmennyiség. Ez a Yaris esetében 330 gramm (+/- 30). Ha pl. csak 200 gramm van beletöltve, akkor érezhetően nem hideget fúj, csak langyosat. 100 gramm alatt pedig biztonsági okokból el sem indul a klíma. Egyébként a gázba olaj is kerül betöltésre, ami a kompresszor kenéséért felelős.
Xanyi

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #65 Dátum: 2009.08.05 19:54:38 »
Szia!

A klímát a Toyota adja, nem az Autófókusz.   ::)

Az Autófókusz meg a Toyotától kapja az autót...
De amúgy ha nem az Autófókusz adja, akkor az már nem is kedvezmény? Ehh...

secret

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #66 Dátum: 2009.08.05 20:05:30 »
Xanyi:
A szervízről nem alkottam és nem is alkothattam véleményt, mivel nincs tapasztalatom. Lehet, hogy jó, én elhiszem.  ;)
De javíts ki, ha tévedek: az árakat ott sem ti, dolgozók határozzátok meg, hanem fönt döntenek. Persze ez csak az én elképzelésem.

Misi, te valamit nagyon félreértesz: más kereskedők is a Toyotától kapják az autót is és a klímát is, és mégis adnak saját kedvezményt. Ez az egyik. Másrészt pedig itt nem csak erről szólt a történet, volt több összetevője, ami nekem, mint vevőnek nem tetszett és ahogy kiderült, máshol másként lett volna.

Tudom, tudom,...akkor miért ott vettem meg...

...De ez már csak az egész ismétlése lenne.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #67 Dátum: 2009.08.05 20:20:16 »
Én csak annyit tennék hozzá, ha úgy elmondták volna secret kollégának, ahogy Xanyi leírta a történetet, akkor nem is lett volna min csámcsognunk.  De a jelek szerint - secret HSz-ei alapján - nem ez történhetett.

Mindenesetre úgy gondolom, hogy ez az ügy megnyugtatóan fog lezárulni, ismételem a többieket, de leírom én is, ha Xanyi kezén keresztül megy a kocsid, minden OK lesz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #68 Dátum: 2009.08.05 21:32:11 »
Én is ezt írtam le kb. háromszor.
A kedvezményhez meg annyit, hogy aki itt a klubban az elmúlt években autót vett, azok közül mindenki beszámolt valamennyiről - én pl. egy használtat vettem, mégis kaptam: megcsináltak egy drágább szervizt (irídium gyertya) + lefényezték a kicsit sérült visszapillantókat - idén év eleje óta pedig nagyon durva kedvezményekről szóló reklámokat lehet olvasni - a Tovotánál is 400e körülieket láttam. Ha ehhez képest az árhoz képest nem mentek lejjebb, az oké.
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #69 Dátum: 2009.08.05 21:54:18 »
400.000 HUF Yarisból?  :wacko:

Most ez a hivatalos kedvezmény: "Yaris modelleink most alap és Terra felszereltség esetén ingyen légkondícionáló berendezéssel vagy 200 000 Ft kedvezménnyel, Sol, Sport és Exe felszereltségekkel pedig bruttó 260 000 Ft árelőnnyel érhetőek el."

secret

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #70 Dátum: 2009.08.06 18:11:22 »
Ma megtörtént a klíma beszerelése.  :clap: Tökéletesen működik. Nem tudom, hogy a Xanyi érdeme-e, mivel csak a munkafelvevővel beszéltem, de ha igen, Neki külön köszönet érte.

Amúgy ma rendesek voltak, mert amikor leadtam az autót, egy munkatársuk bevitt egy másikkal a városközpontba és amikor készen lett, értünk jöttek.  :flowers:

Szóval szerencsésen túl vagyok ezen a kalandon, most már csak vigyáznom kell a kis Yarisomra. Köszi Mindenkinek az eddigi hozzászólásokat. További jó utat.  ;)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #71 Dátum: 2009.08.06 18:46:06 »
Igen én csináltam, nincs mit köszönni, ez a munkám  ;)
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #72 Dátum: 2009.08.06 22:03:24 »
400.000 HUF Yarisból?  :wacko:
Nem, az Corollából volt alapból, a Yarist nem igazán szoktam nézni. De még egyszer mondom, ha ehhez képest nem engednek tovább az árból, az teljesen oké.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #73 Dátum: 2009.08.07 23:27:29 »
Én csak a tapasztalatomra tudok alapozni. Édesapám 4 Suzuki kereskedést keresett fel, sehol nem adtak egy fillér kedvezményt sem :( A kifliket csak azért írtam Palaczknak, mert szerintem nem szép dolog azt írnia, hogy ide többet be nem tenné a lábát. Csak azért mert nem volt kedvezmény, még a szervízünkkel elégedett lennél/lehetnél.
Nem akarnám már ezt folytatni, lévén ugye megoldódott az ügy, de mivel kétszer is megszólítasz, ezért mégis megtenném  :) ... Szóval, bocsánat, én egy szóval nem kritizáltam a szervízt. Hiszen az szóba sem került. A kereskedés részéről tanúsított hozzáállás viszont, annak alapján amit secret leírt, nagyon is megérdemelte a kritikát. Mint ahogy a Suzuki kereskedéseké is megérdemli. Van épp elég kereskedés, amely megteszi azt a gesztust, hogy ad pár százalék kedvezményt, vagy legalább vmi ajándékot, vagy bármi kis extrát, amivel jelzi: díjazzuk, haver, hogy pont hozzánk jöttél be elkölteni a millióidat  :flowers: ... Akinek ez ennyit nem ér meg, annak viszlát.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.07 23:29:32 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #74 Dátum: 2009.08.13 20:05:08 »
Sziasztok!
Új vagyok itt és még Toyotám sincsen... ezért kezdem itt. Lassacskán 8 éves kocsimat akartam lecserélni, hónapokig olvastam a netes oldalakat, jártam a márkakereskedéseket, mire valahogy kilyukadtam az Avensis III-nál. Június a vége felé járt, júliustól ÁFA emelés, így valahogy nyélbe akartam ütni az üzletet, hogy legalább többet ne kelljen fizetni. Irány a helyi kereskedés. Kedd reggel 1/2 9 körül érkeztem és rögtön vizsgálat alá vettem a szalonban álló SOL felszereltségű 4a-t. Beültem, nyitogattam, nézem innen és onnan, megtehettem, mert a kutya sem kérdezte mit akarok. Kb 20 perc után egy úriember, aki pár méterre tőlem a szgépen dolgozgatott, azért megkérdezte, hogy segíthet-e valamit. Mondom igen, szeretnék egy Ave-t venni. OK, szól egy eladónak, de a következő 20 percben még mindig nem történt semmi (itt jegyezném meg, hogy rajtam kívül civil sem volt az üzlettérben), végignéztem már kínomban az összes modellt (az IQ azért egy nagy vakítás a reklámban  :D). Végre megyjelent egy eladó egy A4-es lappal és közölte, hogy az 1,6-os Sol mennyibe kerül. És ennyi  :wacko: Nekem kellett forszíroznom, hogy esetleg valami + felszereltség vagy kiegészítő (mondjuk érdekelt a tolatóradar) vagy gesztusként egy gumiszőnyeg vagy akármi. Rákérdeztem a tolatóradarra: "azt hiszem van, de ritkán rendelik, az árát nem tudom" (és nem is találta), mondom: és kb mennyi lehet, hát talán 110e, de nem tudom. Újabb kérdésekkel bombáztam: szállítási határidő? ÁFA emelés? Üzembehelyezési költség (és az náluk pontosan mit takar, mi van benne és mi nincs?). Ekkor borult a bili: csak rendelésre, így ami árat mutatott, az persze nem játszik, hiába rendelem meg most még az emelés előtt, új árat pedig még nem tud. Megköszöntem a szívélyes vendéglátást és mindent kielégítő tájékoztatást és bedurrant aggyal távoztam. Ilyen helyen, ilyen kiszolgálás mellett nem hagyok ott ~6M Ft-ot  :nono:
2 nap múlva BP-en volt dolgom és visszafelé gondoltam adok még egy esélyt a Toyotanak, megállok Győrben. Neten levadásztam a címet (Toyota Twin Györ) és  5-kor beestem a szalonba. Innentől már a mások topikban kellene folytatnom, de a kontraszt miatt itt teszem. Rövid leszek: 1 1/2 óra alatt (tehát bőven zárás utánig) fényesre nyalták az alfelemet  :yes: Itt ment kapásból a tolató radar fillérre (köszönő viszonyban sincs a szhelyi sac/kb árral), részletes autóbemutatás kaptam, tanácsokat kiegészítőkre, az utcára kivittek színkártyát nézni (mert ott természetes a fény), ment az egész az akkori ÁFA értékkel és megfejelték még egy ~280e-res kedvezménnyel. OK, tudom, nem kedvezményt veszünk, hanem gépjárművet, de azt azért minden kereskedelmi iskolában tanítják, hogy éreztesd a vevővel, hogy ő most nagyon jól járt, mégha ez nem is mindig van így. Szóval megrendeltem ott helyben az új kocsimat (Ave Wagon 1,6 SOL) és rohadt jól éreztem magam  :hug: Egyetlen bánatom, hogy október 3. hetére igazolták vissza (június 24-én), ami akárhogy is számolom 4 hónap  :cry:
Lehet tippelni, hova viszem majd szervizbe is  ;)

(bocs, ha hosszú voltam, majd beleszokom az itteni rendszerbe is, mert évekig a nyakatokra járok majd napmintnap :tt2:)