Szerző Téma: Autófókusz - Szombathely  (Megtekintve 42258 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

secret

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #45 Dátum: 2009.08.04 10:24:15 »
Nagyon köszönöm a válaszokat Mindenkinek!  :) Remélem, a gázt nem fogják kispórolni belőle.  ;)

Legyen Mindenkinek szép napja ebben az esős időben is (nálunk szakad)!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #46 Dátum: 2009.08.04 14:25:23 »
Sziasztok, jó reggelt!

A klímával kapcsolatos menet a következő volt:

július első felében mentünk oda először kifizetni az előleget, ennek fejében hozatták át az autót egy másik telephelyükről (elmondásuk szerint Szlovákiából, ha jól emlékszem), mivel náluk nem volt "készleten" az 1.0-ás motorral. Ekkor született egy előszerződés, amiben az autó klímával szerepel. Igaz, akkor mondták, hogy a klíma nincs benne gyárilag, mivel csak most jár hozzá akcióban - ez teljesen érthető, hiszen egy hónap múlva már lehet, hogy nem jár hozzá, stb. Írtak az előszerződés mellé egy másik papírt, hogy a klíma legkésőbb aug. 15-ig kerül beszerelésre. Ebből a papírból mondjuk én nem kaptam példányt, ami már nekem kicsit furcsa.

Mikor az autó megérkezett hozzájuk, felhívtak, és megbeszéltük, hogy mikor megyünk fizetni,a további teendőket - és ekkor mondták, hogy mire megyünk az autóért, a klíma is benne lesz.

Rá pár napra mentünk is fizetni, ekkor született meg a végleges adásvételi szerződés, amiben az autó ismét klímával együtt szerepel. Ekkor a klíma még nem volt ott, és ugye az okmányirodai ügyintézés miatt az autót még nem hozhattuk el, bár a teljes vételárat kifizettük (klímával együtt). Július 30-át ígértek, hogy megjön a klíma - addig megbeszélés alapján nem hoztuk el az autót. 30-án délelőtt hívtak, hogy mégsincs meg a klíma és nem is tudják, mikor lesz, talán augusztusban.

Na most ugye mivel ki volt fizetve az autó, ami kint állt a szabadban (a jégeső lehetőségére azt mondták, hogy van egy őr, aki beviszi az autókat - állt ott jó pár  :hmmmm: ), a klímára pedig nincs konkrét időpont - ti otthagytátok volna?

Az átvétel történetét pedig már biztos olvastátok az elején.

Ami szerintem korrekt eljárás lett volna, hogy ha már nem adtak semmiféle kedvezményt, szigorúan ragaszkodtak a listaárhoz, számukra szokványos ügymenethez, akkor vagy adtak volna egy konkrét időpontot a klíma beszerelésére, vagy addig a klímával csökkentett árat kellett volna kifizetni.

Lehet, nincs igazam, de most nekem olyan érzésem van, hogy mivel minden ki van fizetve, nem igazán érdekük, hogy a klíma meglegyen. Nem mondom, hogy egyáltalán nem is akarják beszerelni, de a kép alapján nekik már mindegy, mikor.


Nos itt van a kutya elásva. A kereskedő szerződésben rögzítette, hogy klímával adja az autót. Nem azzal adta. Az már másodlagos a szerződő felek esetében, hogy ki mit hibázott és miért.

Ha jól tudom ezt hívják hibás/hiányos teljesítésnek.  Mint vevő, azt mondom, hogy pont nem érdekel, hogy milyen bajai vannak a kereskedőnek. Vállalta, szerződtünk?  Hogy felé ki nem teljesített az én szemszögemből és a szerződésünk alapján irrelaváns.  Nem teljesített, ezért elvileg kérhető árcsökkentés, és a szerződés is felmondható. Rugja a kereskedő sejhajba azt, aki így aláírta a szerződést, vagy pereskedjen azzal akivel akar, ez nem a vevőre tartozik.

Nyilván esetünkben erről szó sincsen, de azért a kellemetlenségért valamilyen gesztus biztosan jól esne. pl. egy ingyenes szerviz, vagy mitomén.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

secret

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #47 Dátum: 2009.08.04 14:46:56 »
Szia Trotter66!

Mivel az utolsó gumiszőnyegig mindent ki kellett fizetni az átvételkor (illetve ezeket magunkkal vittük, kizárt, hogy tőlük vettük volna az elején leírtak után), valami csodának kellene történni, hogy bármiféle gesztust gyakorolnának. És hát ugye csodák nem igazán léteznek...  :whistling:

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #48 Dátum: 2009.08.04 14:56:32 »
Konkretan az ugy megerne annyit, hogy a szobanforgo ceg elveszitse egy audit kereteben a mar meglevo Minosegiranyitasi Rendszer Minositeset. Mar az ISO 9001-2002 szerint is vetkesek, az ISO 9001-2009-tol meg fenyevektol levannak maradva. Nyilvan gondolom a 2002-es ott log naluk a falon, de annak is eltornem a kezet, akinek volt pofaja verifikalni azt az auditot.  :censored:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #49 Dátum: 2009.08.04 15:44:43 »
Szia Trotter66!

Mivel az utolsó gumiszőnyegig mindent ki kellett fizetni az átvételkor (illetve ezeket magunkkal vittük, kizárt, hogy tőlük vettük volna az elején leírtak után), valami csodának kellene történni, hogy bármiféle gesztust gyakorolnának. És hát ugye csodák nem igazán léteznek...  :whistling:
Csakhogy a helyzetük nagyon is támadható, lévén nem szerződésszerűen teljesítettek. Simán ki lehetne belőlük taposni ennek alapján pl. azt, hogy az autó első szervízét majd végezzék el ingyen. Más kérdés, hogy ki a fene akarna ezek után ide visszajönni?  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #50 Dátum: 2009.08.04 15:47:17 »
Secret aláírta a papírt, hogy belemegy abba, hogy aug. 15-ig beszerelik neki a klímát. Tehát nem támadhatók sztem.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #51 Dátum: 2009.08.04 15:50:26 »
Secret aláírta a papírt, hogy belemegy abba, hogy aug. 15-ig beszerelik neki a klímát. Tehát nem támadhatók sztem.
Azt az előszerződéshez mellékelték. Ellenben később, az adásvételi szerződésben már az állt, hogy az autó klímás. Holott nem volt az, mikor megkötötték a szerződést.

Csak hát ilyenkor érzi úgy az ember, hogy örül, hogy minden lezárult és nincs több dolga az adott ügyben  ::) ... Ki a franc akar a mindennapi sok egyéb gond mellett még ilyen csatározásokkal is foglalkozni? Az ember csak szeretné normálisan használni az autóját. Ezért úsznak meg mindent  :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #52 Dátum: 2009.08.04 15:51:08 »
Na igen, igazad van.  :no:
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #53 Dátum: 2009.08.04 15:52:23 »
autófikusz  :nono:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #54 Dátum: 2009.08.04 15:59:35 »
Egyébként ez az a szombathelyi kereskedés, ahol egy fórumtársunk is dolgozik?
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #55 Dátum: 2009.08.04 17:07:47 »
Ha jól tudom ezt hívják hibás/hiányos teljesítésnek.  Mint vevő, azt mondom, hogy pont nem érdekel, hogy milyen bajai vannak a kereskedőnek. Vállalta, szerződtünk?  
Ha nagyon kemény vagyok, azt mondanám, hogy nem kötelező autókereskedést üzemeltetni. Minden foglalkozásnak vannak hátulütői.
De még egyszer mondom, ha ezt olyan hangnemben teszik - netán beavatják az ügyfelet olyan szintig, amit érdemesnek és jogilag lehetségesnek tartanak - akkor mindenki megértő tud lenni.
Fordított esetben - pl. felveszel kölcsönt, de nm tudod fizetni a részleteket - érdekel bárkit is, hogy miért nem tudsz fizetni???
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.04 21:13:16 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #56 Dátum: 2009.08.04 21:14:13 »
Egyébként ez az a szombathelyi kereskedés, ahol egy fórumtársunk is dolgozik?
Úgy tudom, hogy a Tsushoban van England, illetve a Superben többen, Szombathelyről nem tudok.
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #57 Dátum: 2009.08.04 21:30:55 »
Xanyi
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #58 Dátum: 2009.08.05 17:38:39 »
Na üdv mindenkinek!!

Kleingy jól írja, én az Autofokusz Kft.-nél dolgozom, az elejétől kezdve olvasom a témát, de ezeddig nem kívántam hozzászolni. Egyrészt a kereskedelem részben nem vagyok illetékes, rálátásom sincs a dolgokra, én csak egy egyszerű szerelő vagyok. Másrészt nem akartam egyik régi fórumozóval sem összeveszni...

De ha már hozzászólok leírnék egy-két dolgot:

1. Édesapám másfél éve vett magának egy új Suzuki Swiftet. Nemhogy az elakadásjelző háromszöget, de még a rendszámkeretet is kifizettették velünk átvételkor.
2. Palack: Ha nem ad egy kereskedés kedvezményt, akkor az már pofátlan hozzáállás? Reggel vettem a boltba két kiflit. Nem adtak rá kedvezményt... Oda se megyek többet... Amúgy a szervízünkbe lehet hozni az olajat, az autót üvegfalon és kamerán keresztül is szemmel lehet tartani, de ha valaki külön kéri az autó mellé is beengedik.
3. Klíma: számítógépes rendszerben van leadva az alkatrészek és a tartozékok rendelése. Ha van raktáron Bécsbe, akkor másnapra de legkésőbb két munkanap alatt megérkezik. Előleget csak különösen nagy értékü alkatrész rendelésekor kérünk. Ez a klíma sajnos nem volt Bécsben, egész Európa csak ugyanígy késve tudott rendelni belőle, hiszen hiánycikk volt. Tehát nemigazán értelek Palaczk, hogy honnan hozta volna a futár vagy akár a különvonat, ha egyszer még talán le se gyártották, de az biztos hogy egész Európában nem volt belőle raktáron!!! Erről tényleg nem az Autofokusz Kft. tehet, kár emiatt szidni...

A klímát 90% hogy holnap én fogom beszerelni, és egész biztosan nem lopom ki a gázt, hiszen anélkül nem is működne. Rengeteg Yarisba szereltünk már klímát, és megígérhetem, hogy ha hozzám kerül az autó akkor a legjobb tudásom szerint fogom azt beszerelni.
Tisztelettel: Szanyi Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.05 17:53:49 írta Xanyi »
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #59 Dátum: 2009.08.05 17:41:56 »
Xanyi, ne húzd fel magad.  :flowers:

Secret! Így legalább biztos lehetsz benne, hogy a klíma atombiztos lesz és a kis Yarisotok garantáltan jó és szakértő kézen megy át.  ;)