Szerző Téma: Autófókusz - Szombathely  (Megtekintve 42167 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

secret

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #30 Dátum: 2009.08.04 07:06:06 »
Sziasztok, jó reggelt!

A klímával kapcsolatos menet a következő volt:

július első felében mentünk oda először kifizetni az előleget, ennek fejében hozatták át az autót egy másik telephelyükről (elmondásuk szerint Szlovákiából, ha jól emlékszem), mivel náluk nem volt "készleten" az 1.0-ás motorral. Ekkor született egy előszerződés, amiben az autó klímával szerepel. Igaz, akkor mondták, hogy a klíma nincs benne gyárilag, mivel csak most jár hozzá akcióban - ez teljesen érthető, hiszen egy hónap múlva már lehet, hogy nem jár hozzá, stb. Írtak az előszerződés mellé egy másik papírt, hogy a klíma legkésőbb aug. 15-ig kerül beszerelésre. Ebből a papírból mondjuk én nem kaptam példányt, ami már nekem kicsit furcsa.

Mikor az autó megérkezett hozzájuk, felhívtak, és megbeszéltük, hogy mikor megyünk fizetni,a további teendőket - és ekkor mondták, hogy mire megyünk az autóért, a klíma is benne lesz.

Rá pár napra mentünk is fizetni, ekkor született meg a végleges adásvételi szerződés, amiben az autó ismét klímával együtt szerepel. Ekkor a klíma még nem volt ott, és ugye az okmányirodai ügyintézés miatt az autót még nem hozhattuk el, bár a teljes vételárat kifizettük (klímával együtt). Július 30-át ígértek, hogy megjön a klíma - addig megbeszélés alapján nem hoztuk el az autót. 30-án délelőtt hívtak, hogy mégsincs meg a klíma és nem is tudják, mikor lesz, talán augusztusban.

Na most ugye mivel ki volt fizetve az autó, ami kint állt a szabadban (a jégeső lehetőségére azt mondták, hogy van egy őr, aki beviszi az autókat - állt ott jó pár  :hmmmm: ), a klímára pedig nincs konkrét időpont - ti otthagytátok volna?

Az átvétel történetét pedig már biztos olvastátok az elején.

Ami szerintem korrekt eljárás lett volna, hogy ha már nem adtak semmiféle kedvezményt, szigorúan ragaszkodtak a listaárhoz, számukra szokványos ügymenethez, akkor vagy adtak volna egy konkrét időpontot a klíma beszerelésére, vagy addig a klímával csökkentett árat kellett volna kifizetni.

Lehet, nincs igazam, de most nekem olyan érzésem van, hogy mivel minden ki van fizetve, nem igazán érdekük, hogy a klíma meglegyen. Nem mondom, hogy egyáltalán nem is akarják beszerelni, de a kép alapján nekik már mindegy, mikor.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #31 Dátum: 2009.08.04 07:37:53 »
Küldeniük kellett volna egy különvonatot?
Nekem, mint vásárlónak a szempontjából, úgy gondolom hogy teljesen mindegy, hogyan oldják meg. A lényeg: oldják meg! Épp veszek náluk egy autót, listaáron - akkor miről beszélünk? Különvonat, különrepülő, vagy urambocsá, csak valamelyik futárszolgálat  :otlet: ... Nem oldható meg? Dehogynem. Bármit el lehet juttatni Európán belül bárhová, egy-két napon belül. Sőt - nekem Ausztráliából öt nap alatt megjött a csomagom. Ha ezt két magánember össze tudja hozni egymás között, akkor egy autógyártó meg a hálózata ne tudná? Mikor a VEVŐNEK megígérték, július elején? Na ne  :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.04 07:46:34 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #32 Dátum: 2009.08.04 07:51:03 »
30-án délelőtt hívtak, hogy mégsincs meg a klíma és nem is tudják, mikor lesz, talán augusztusban.

Lehet, nincs igazam, de most nekem olyan érzésem van, hogy mivel minden ki van fizetve, nem igazán érdekük, hogy a klíma meglegyen. Nem mondom, hogy egyáltalán nem is akarják beszerelni, de a kép alapján nekik már mindegy, mikor.
Csak ismételni tudom magam: ne hagyjátok annyiban. És ha elsőre nem megy a dolog, nyugodtan meg lehet említeni a fogyasztóvédelmi eljárás, illetve a per lehetőségét. Ha aug. 15-ig nem kerül bele a klíma az autótokba (ha jól értem, erről van papírotok), akár el is állhattok a szerződéstől.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #33 Dátum: 2009.08.04 07:54:08 »
..Írtak az előszerződés mellé egy másik papírt, hogy a klíma legkésőbb aug. 15-ig kerül beszerelésre. Ebből a papírból mondjuk én nem kaptam példányt, ami már nekem kicsit furcsa...
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #34 Dátum: 2009.08.04 08:05:14 »
Idéznék az Ötödik Elem c. filmből: "egy okkal több, hogy lőjünk" !!!  :censored: :2guns:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #35 Dátum: 2009.08.04 08:29:52 »
Küldeniük kellett volna egy különvonatot?

Miért is ne? :D  A pénzt elfogadták szemrebbenés nélkül, a megrendelt autot meg nem kompletten adták át. A vevöt nehogy már érdekelje ki hibájábol van ez igy. Ha a végösszeg csak akkor lenne esedékes ha az auto 100% komplett, fogadni mernék már lenne benne klima.  :whistling:
Èn még mindig szivesen emlékszem a Toyota-Super hozzáállására vissza, mikor nekem az M7-en leszakadt félig a motort fedö also müanyag burkolat. A Xenon beállitása miatt mentem oda, de mondtam hogy egy burkolat is kell sürgösen. Raktáron nem volt, de meghozatták másnapra Bécsböl, anélkül hogy elöre kifizettem volna vagy törzsvendég lettem volna (akkor láttak elöször). Szoval megy az ha akarnak.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #36 Dátum: 2009.08.04 08:37:50 »
Szoval megy az ha akarnak.
Megy hát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #37 Dátum: 2009.08.04 09:19:54 »
A lényeg: oldják meg!

Ezek a cuccok nem itthon vannak, hanem Bécsben vagy Kolínban. Gondolod, hogy csak úgy be lehet kopogni, hogy X.Y szalonból jöttem, adjatok mán egy klímát...  :szemez:

Eszem ágában sincs védeni a kereskedést, de úgy megmondani neki, hogy mit csináljon, hogy fogalmad/fogalmatok sincs, hogy mi az ügymenet, milyen lehetőségeik vannak, szerintem nem helyes.
Az, hogy az adott eset nem helyes az ügyfél szempontjából, nem kérdés.
Részemről ennyi. Többet nem írok ezzel kapcsolatban.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #38 Dátum: 2009.08.04 09:22:44 »
Az, hogy az adott eset nem helyes az ügyfél szempontjából, nem kérdés.
Részemről ennyi. Többet nem írok ezzel kapcsolatban.
Nem is kell, ennyi a lényeg és ebben egyet is értünk  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

secret

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #39 Dátum: 2009.08.04 09:29:31 »
Nem fogjátok elhinni, mi történt!!  :clap:

Most csörgött a telefon, az Autófókusztól hívtak: megvan a klíma, mehetek beszereltetni.

Lehet, valaki olvas minket onnan   :?: ? (Vagy már én vagyok fóbiás?  :lol: )

Csütörtökben állapodtunk meg, majd jövök a fejleményekkel.  ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #40 Dátum: 2009.08.04 09:34:27 »
Ez jó hír  :yes: !

És ilyenkor van az, hogy örülsz neki hogy megvan, és nem azt bánod, hogy emiatt kell csinálni egy plusz utat  :whistling: ... Na mindegy, nem akarok ünneprontó lenni, csak mostanában kicsit alacsony az ingerküszöböm a márkaszervízekkel kapcsolatosan  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

secret

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #41 Dátum: 2009.08.04 09:43:12 »
Más választásom nincs, próbálom pozitívan nézni a helyzetet, de teljesen egyetértek!  ;)

Már csak egyet nem tudok: egy klíma beszerelése tényleg 5 órás munka? Mert most annyit mondtak. És honnan tudom majd megállapítani, hogy minden rendben van-e a klímával, de nem csak látszólag (bocs, ha buta kérdés, de hát nő vagyok, akinek ez élete első saját autója  :innocent: )?

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #42 Dátum: 2009.08.04 10:04:11 »
Ha látszólag jól működik, akkor jól működik :)
Bekapcsolod hideget fúj, kikapcsolod nem fúj hideget. Ennél azért kicsit összetettebb a kérdés, de egy márkakereskedés ahol napi feladat a klíma beszerelése valószínűleg meg fog tudni birkózni vele.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #43 Dátum: 2009.08.04 10:07:35 »
Már csak egyet nem tudok: egy klíma beszerelése tényleg 5 órás munka? Mert most annyit mondtak.
Ez reális. Nagy munka, elég rendesen szét kell hozzá szedni pl. a műszerfalat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autófókusz - Szombathely
« Válasz #44 Dátum: 2009.08.04 10:09:47 »
Inkább mutassák meg, hogy működik (venti legalább egyes fokokzatra kapcsol), majd klíma gombja be és érezned kell, hogy egyrész megváltozik a motor hangja a plusz terhelés miatt, másrészt hideget kell fújnia szinte azonnal (hacsak nem 40 fokban, napon kapcsolod be először, azért akkor kellhet neki egy kis idő).  :szemez: Erősséget a venti fokozataival tudsz állítani.
Fontos, hogy ha majd használod a klímát menet közben, akkor mielőtt elérnéd az utazási célodat, előtte pár perccel a klíma gombját kapcsold ki, hagyd, hogy csak a venit menjen, mert így "kiszárítod" és nem fog begombásodni!  :flowers: