Szerző Téma: Crown  (Megtekintve 179597 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

obszerver

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Crown
« Válasz #60 Dátum: 2008.04.13 16:24:17 »
Természetesen napi szinten nézegetem a világot Crown ügyben, már amennyire lehet.
Crownról írok inkább itt, ne offoljuk szét ezt a forgalmas topikot.  :pofa:

Arra kérnélek, ha van rá lehetõség, és már emailt fogalmazol, belefogalmaznád a Crown-t is?
Természetesen nem lustaságból nem írok én ilyet, csak arról van szó, hogy utoljára középiskolában beszéltem angolul, tehát nem az igazi a tudásom egy normális levélhez.

Illetve ha úgy alakulna a dolog, és mondjuk haza szeretnél hozni valamit onnan, akkor szerintem mindenképpen költséghatékonyabb lenne a dolog, ha a Crown-hoz is jönne pár dolog, vagy egy komplett Crown.  :pofa:

Summa: van lehetõség bármilyen együttmûködésre ezügyben? Nem probléma ha nem, csak gondoltam megkérdezem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Crown
« Válasz #61 Dátum: 2008.04.13 17:42:07 »
Idézetet írta: "obszerver"
Természetesen napi szinten nézegetem a világot Crown ügyben, már amennyire lehet.
Crownról írok inkább itt, ne offoljuk szét ezt a forgalmas topikot.  :pofa:

Arra kérnélek, ha van rá lehetõség, és már emailt fogalmazol, belefogalmaznád a Crown-t is?
Természetesen nem lustaságból nem írok én ilyet, csak arról van szó, hogy utoljára középiskolában beszéltem angolul, tehát nem az igazi a tudásom egy normális levélhez.

Illetve ha úgy alakulna a dolog, és mondjuk haza szeretnél hozni valamit onnan, akkor szerintem mindenképpen költséghatékonyabb lenne a dolog, ha a Crown-hoz is jönne pár dolog, vagy egy komplett Crown.  :pofa:

Summa: van lehetõség bármilyen együttmûködésre ezügyben? Nem probléma ha nem, csak gondoltam megkérdezem.


Együttmûködésre mindig van lehetõség :) ! Nézelõdj te is intenzíven, aztán ha vmelyikünk talál valamit, riadóztatja a másikat. Az emailt meg, amit szétküldtem, majd elõkeresem & átfogalmazom & elküldöm, hogy továbbíthasd - csak ha ez nem történne meg pár napon belül, légyszi emlékeztess rá, mert manapság mindent elfelejtek :rolleyes: ...

Coronáról meg beszélhetünk a Corona topikban, nyilván :pofa:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obszerver

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Crown
« Válasz #62 Dátum: 2008.06.07 23:42:05 »
Nekem is érkezett hűtőrács, jellel együtt.
Plusz egy számomra hamis 2600-as felirat a rácson, amit rajta hagytam. Ennyi optikai tuning elég is egy ideig. :)

Viszont: írta Trotter66 a hibakeresés topikban, hogy:" ...Mondom SZAKI! Nem tudsz olyat mondani, amit nem látott. Ha elbírt egy Toyota Crown talprallításával, akkor sztem a karbid sem gond neki. Nekem csak õ szerelHETI a kocsijaimat, évjáratra,típusra tekintet nélkül. Referencia Szonár mester, monnyuk.
Nem a 4-es melett van, de Kelet -pest."

Van valahol az országban egy talpraállított Crown? Ennél a mesternél lehet bármi Crownhoz?

Sürgősen adjátok elő a telefonszámokat és címeket ahol még lehetnek Crown-alkatrészek és nehezen pótolható izék, mert különben nem csinálom meg az autót. :)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Crown
« Válasz #63 Dátum: 2008.09.25 21:45:56 »
Ez de szép....
Vajon mennyiért lehet elhozni?
És mennyibe lenne honosítani?
Palaczk, nem akarsz rákérdezni a hirdetőnél? Te beszélsz németül...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Crown
« Válasz #64 Dátum: 2008.09.25 23:50:53 »
Ez de szép....
Vajon mennyiért lehet elhozni?
És mennyibe lenne honosítani?
Palaczk, nem akarsz rákérdezni a hirdetőnél? Te beszélsz németül...

Kb. 730 ezer lenne most rá a regadó  :whistling: ... Plusz egyéb sarcok, plusz útiköltség, hazaszállítás (mert ez aligha jönne haza lábon), kinti ideigl.rsz. stb - olyan egymillió körül állna meg - PLUSZ az autó ára.

De bukta az egész, mert nincs műszakija, magyarul itthon nem forgalomba helyezhető  :no: ! Illetve talán az lenne járható út, ha megszerezné rá az ember a veterán előminősítést, aztán 2011-ben forgalomba helyezné mint veteránt. Ez esetben ugye nem lenne regadó sem.

De ahogy az eladó is írja, ez egy 12 éve forgalomból kivont autó, és a kasztnijával is lenne munka (már a képek alapján is). Biztos, hogy egy rakás pénzt kellene rákölteni. Nem véletlenül annyival olcsóbb, mint általában a többi Crown. Komolyan szeretnéd, hogy kérdezzek rá?

(Egyébként nagyon régóta árulják már, legalábbis nyár elején már tutira fent volt.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Crown
« Válasz #65 Dátum: 2008.09.26 10:54:45 »
Hát, leírás alapján nem ez az, ami kéne...
Pedig képek alapján szépnek látszik.

obszerver

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Crown
« Válasz #66 Dátum: 2008.09.26 18:39:21 »
Misi, várd meg amíg készen lesz az én Crownom, az is eladó lesz.
Gyönyörű lesz, teljes és igényes, és 74-es, nem holmi 1981-es...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Crown
« Válasz #67 Dátum: 2008.09.26 18:53:14 »
Misi, várd meg amíg készen lesz az én Crownom, az is eladó lesz.
Gyönyörű lesz, teljes és igényes, és 74-es, nem holmi 1981-es...


Kb. mennyi lesz az ára?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Crown
« Válasz #68 Dátum: 2008.09.26 19:43:11 »
Nekem is érkezett hűtőrács, jellel együtt.
Plusz egy számomra hamis 2600-as felirat a rácson, amit rajta hagytam. Ennyi optikai tuning elég is egy ideig. :)

Viszont: írta Trotter66 a hibakeresés topikban, hogy:" ...Mondom SZAKI! Nem tudsz olyat mondani, amit nem látott. Ha elbírt egy Toyota Crown talprallításával, akkor sztem a karbid sem gond neki. Nekem csak õ szerelHETI a kocsijaimat, évjáratra,típusra tekintet nélkül. Referencia Szonár mester, monnyuk.
Nem a 4-es melett van, de Kelet -pest."

Van valahol az országban egy talpraállított Crown? Ennél a mesternél lehet bármi Crownhoz?

Sürgősen adjátok elő a telefonszámokat és címeket ahol még lehetnek Crown-alkatrészek és nehezen pótolható izék, mert különben nem csinálom meg az autót. :)

Nagyon régen volt már a Crown nála, tudtommal nincsen semmi alkatrésze hozzá. Egy ideig láttam a kocsit a XVII. kerületben, de már évek óta nem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Crown
« Válasz #69 Dátum: 2008.09.26 23:07:46 »
Misi, várd meg amíg készen lesz az én Crownom, az is eladó lesz.
Gyönyörű lesz, teljes és igényes, és 74-es, nem holmi 1981-es...


Ízlés dolga, két különböző korstílust képviselnek  :yes: ... A tiéd a 70-es évek első felének, a későbbi a 70-80-as évek fordulójának amerikai autóit idézi (egész ügyesen). Abszolút ne vedd zokon, de nekem -kinézet alapján- a 81-es kéne, én ezen az autódesignon szocializálódtam  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obszerver

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Crown
« Válasz #70 Dátum: 2008.09.27 09:49:32 »
Misi, várd meg amíg készen lesz az én Crownom, az is eladó lesz.
Gyönyörű lesz, teljes és igényes, és 74-es, nem holmi 1981-es...


Ízlés dolga, két különböző korstílust képviselnek  :yes: ... A tiéd a 70-es évek első felének, a későbbi a 70-80-as évek fordulójának amerikai autóit idézi (egész ügyesen). Abszolút ne vedd zokon, de nekem -kinézet alapján- a 81-es kéne, én ezen az autódesignon szocializálódtam  :yes:

Misi: nem tudom még. Nem egy marék tökmag árába kerül a felújítása. Még most jönnek majd hozzá
alkatrészek (ha minden igaz...)

Palaczk: én 25 vagyok. Én egyiken sem szocializálódtam, de szerintem ez a nagy kocka 80-as évek
stílus rútabb mint a csicsás krómos 70-es évek. Ízlések és pofonok, ügye.  :)
Mikor szállítatnál Ausztráliából Palaczk? Mert lehet nekem is lenne pár szállítani való, kombinálni kellene
a szállítást, hátha olcsóbb.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Crown
« Válasz #71 Dátum: 2008.09.27 10:50:38 »
Azt gondoltam, hogy nem 2 forint felújítani.
Nagyságrend is elég:
300-600
600-1.000
1.000-1.500
1.500-végtelen.

obszerver

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Crown
« Válasz #72 Dátum: 2008.09.27 11:56:43 »
Azt gondoltam, hogy nem 2 forint felújítani.
Nagyságrend is elég:
300-600
600-1.000
1.000-1.500
1.500-végtelen.


Nem tudom, tényleg.
Az elsőt el lehet felejteni, azért mégis az egyetlen működőképes darab, amiről tudunk.
A felújítástól függ. Ha teljesen szét lesz szedve, és homokolva az alváz és minden tökéletes és gyönyörű,
akkor megint más ára van, mintha "csak" kap egy lakatolást és egy fényezést.

Tényleg nem tudom, majd elválik, de nagyon szép lesz, ez bizonyos.
Hogy mikorra lesz készen pontosan, az megint rejtély, jövő évben valamikor.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Crown
« Válasz #73 Dátum: 2008.09.29 15:18:17 »
Mikor szállítatnál Ausztráliából Palaczk? Mert lehet nekem is lenne pár szállítani való, kombinálni kellene
a szállítást, hátha olcsóbb.

Még nem tudom, mert arra várunk, hogy Mario találjon egy jobb hátsó lámpát is. Utána pedig Németországba fogja küldeni a pakkot (a biztonság kedvéért), ottani rokonaimhoz, akiktől nem tudom, mikor/hogyan hozom el - lehet, hogy csak jövő nyáron. De megmondom őszintén, én Mariotól nem szívesen kérnék semmilyen további extra megbízatást, így sem fogom tudni sosem meghálálni azt a segítséget, rakás időt, munkát, amit vadidegenként rám szánt  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obszerver

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Crown
« Válasz #74 Dátum: 2008.09.29 17:30:12 »
Mikor szállítatnál Ausztráliából Palaczk? Mert lehet nekem is lenne pár szállítani való, kombinálni kellene
a szállítást, hátha olcsóbb.

Még nem tudom, mert arra várunk, hogy Mario találjon egy jobb hátsó lámpát is. Utána pedig Németországba fogja küldeni a pakkot (a biztonság kedvéért), ottani rokonaimhoz, akiktől nem tudom, mikor/hogyan hozom el - lehet, hogy csak jövő nyáron. De megmondom őszintén, én Mariotól nem szívesen kérnék semmilyen további extra megbízatást, így sem fogom tudni sosem meghálálni azt a segítséget, rakás időt, munkát, amit vadidegenként rám szánt  ::)

Ha Németo.-ba küldöd a pakkot akkor az úgy nem jó nekem. Nem kellett volna Mariot kérni, van ismerős
Ausztráliában, aki a postázásban segít. De mivel Te csak jövőre akarod hozatni, ezért ez megint mindegy.