Szerző Téma: Crown  (Megtekintve 176691 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Crown
« Válasz #30 Dátum: 2008.03.13 22:06:34 »
Gratula a kocsihoz!
Remélem lesz alkalmam élõben is megnézni.

obszerver

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Crown
« Válasz #31 Dátum: 2008.03.16 14:46:19 »
Van bárkinek mûködõ/nem mûködõ Crown-ja egyáltalán?

Úgy érzem, nehéz lesz beszerezni hozzá egy gyári rádiót...  :pofa:
4.széria, Super Saloon '74, 2.0 kézi váltó.
Ha bárki tud/bárkinek van alkatrésze ehhez az autóhoz, az kérem ossza meg az infót.
A Coronával csereszabatos valamelyik része? Bármivel csereszabatos bármelyik része egyáltalán?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Crown
« Válasz #32 Dátum: 2008.03.16 20:29:05 »
Idézetet írta: "obszerver"
Van bárkinek mûködõ/nem mûködõ Crown-ja egyáltalán?

Úgy érzem, nehéz lesz beszerezni hozzá egy gyári rádiót...  :pofa:
4.széria, Super Saloon '74, 2.0 kézi váltó.
Ha bárki tud/bárkinek van alkatrésze ehhez az autóhoz, az kérem ossza meg az infót.
A Coronával csereszabatos valamelyik része? Bármivel csereszabatos bármelyik része egyáltalán?


Biztos akad csereszabatos alkatrész, a nagyjából vele egy idõben gyártott egyéb Toyotákkal. Ez az 5R jelû, 1994 köbcentis négyhengeres motor? Elvileg igen. Ezt Celicába és Cressidába szerelték még, és nyilván a váltómû is közös lehet ezek némelyikével.

Ezen kívül is biztosan akadnak még közös dolgok, ilyenek mint felni, fényszórók...

De egy biztos: az alkatrészek döntõ többsége nyilván ehhez a típushoz tartozik speciálisan, mint ahogy ez egyébként is lenni szokott.

Érdekes lenne amúgy tudni, hogy milyen piacon adhatták el újonnan ezt a kocsit. Az akkor Európában forgalmazott Crownok nagy többsége hathengeres volt, ezt alkalmasint valami olyan piacon árulhatták, ahol a 2.0 limitnek komoly jelentõsége van - ilyen volt pl. Olaszország.

A klubban, amennyire tudom, biztosan nincs ilyen Crown; de az országban is nagyon ritka lehet, én még nem is láttam ilyet magyar rendszámmal. Nyugatabbra picivel több akad, fõleg a hollandoknál, az õ talijaikról készült fotókon mindig akad néhány ilyen Crown, mint pl. ez a gyönyörû kupé:



Talán próbáld meg fölvenni velük a kapcsolatot, www.tacn.nl
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obszerver

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Crown
« Válasz #33 Dátum: 2008.03.16 21:51:54 »
Igen, 5R jelzésû 2.0 motor.

Nem tudom hogy ez volt-e benne gyárilag,most ez van.  :pofa:

Köszönöm az infókat, ez nagy segítség volt!
Ha minden igaz, Belgiumból származik az autó. 93-ban hozták be, azaz elég késõn.
Már neki kezdtem volna a szétborításának egyébként, de nagyon nem találok hozzá semmit a neten...
Ami fém vag króm alkatrész, azt még le is lehet gyártatni, nincs azzal baj. Ami nagyon hiányzik, az a gyári rádió, illetve olyan dolgok, amikhez még minta sincs. Nagy csata lesz, na.  :pofa:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Crown
« Válasz #34 Dátum: 2008.03.16 23:42:31 »
Idézetet írta: "obszerver"
Igen, 5R jelzésû 2.0 motor.

Nem tudom hogy ez volt-e benne gyárilag,most ez van.  :pofa:

Köszönöm az infókat, ez nagy segítség volt!
Ha minden igaz, Belgiumból származik az autó. 93-ban hozták be, azaz elég késõn.
Már neki kezdtem volna a szétborításának egyébként, de nagyon nem találok hozzá semmit a neten...
Ami fém vag króm alkatrész, azt még le is lehet gyártatni, nincs azzal baj. Ami nagyon hiányzik, az a gyári rádió, illetve olyan dolgok, amikhez még minta sincs. Nagy csata lesz, na.  :pofa:


Az ülésekkel mi van? A hirdetésben a képeken Carina E ülések voltak az autóban (elöl).

A motor minden bizonnyal az eredeti - ahogy írtam, szerelték ezzel a motorral ezt a kocsit (bár a többség hathengeres volt).

Milyen alkatrészek hiányoznak még?

Amúgy a cipõnk közös :) : nekem egy '80-as Coronám van, ami felújításra vár; és kéne hozzá egy hûtõrács. Keresgéltem égen-földön, körbeemaileztem egy csomó klubot, de nem tudtak egyelõre segíteni. Ha rábukkansz valami jó beszerzési forrásra, légyszi mindenképpen szólj!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obszerver

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Crown
« Válasz #35 Dátum: 2008.03.17 07:06:17 »
Azt tudom hogy volt ilyenben 2.0motor, nem csak 2.6, de hogy vajon ez mivel jött le a gyártó sorról...
Ki tudja, Belgiumban mit mókoltak meg még régen.  :pofa:

Ülések megvannak, mindkét elsõ. A vezetõ oldali szakadt, azon cserélni kell a bõrt, a jobb oldali hibátlan, azon 2-3 szakadás és feslés van, de az is apró.

Hiányzik még: krómcsík az orráról (le lesz gyártva), gyári rádió, csomagtérkárpit, gyári kalaptartó. Így reggel hirtelen ennyi amit pótolni kell. A többit csak javítani kell.  :pofa:

Természetesen mindenképpen szólok, ha találok ezekhez az autókhoz bármit.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Crown
« Válasz #36 Dátum: 2008.03.17 14:18:00 »
Van magyar rendszámmal egy mélykék színû, én speciel ültem benne, valahol ebben a topicban írtam is róla korábban!
Idõnként látom is a verdát, azt hiszem GB*-*** a rendszám kezdete, Pesten a XVII. kerületben krúzol...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Crown
« Válasz #37 Dátum: 2008.03.17 17:05:08 »
Idézetet írta: "obszerver"
Azt tudom hogy volt ilyenben 2.0motor, nem csak 2.6, de hogy vajon ez mivel jött le a gyártó sorról...
Ki tudja, Belgiumban mit mókoltak meg még régen.  :pofa:

Ülések megvannak, mindkét elsõ. A vezetõ oldali szakadt, azon cserélni kell a bõrt, a jobb oldali hibátlan, azon 2-3 szakadás és feslés van, de az is apró.

Hiányzik még: krómcsík az orráról (le lesz gyártva), gyári rádió, csomagtérkárpit, gyári kalaptartó. Így reggel hirtelen ennyi amit pótolni kell. A többit csak javítani kell.  :pofa:

Természetesen mindenképpen szólok, ha találok ezekhez az autókhoz bármit.


A kézi váltó növeli a valószínûségét annak, hogy eredeti a motor (a hathengerest általában automatával szerelték). De ez végül is most már mindegy, bár hathengeressel még nagyobb poén lett volna a gép...

Az ülés valódi bõr, vagy mûbõr?

A hibalistád egyáltalán nem vészes. Igen jó vétel volt ez az autó 200 ezerért, vagy még kevesebbért - gondolom, azért alkudtál is valamennyit :wink: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obszerver

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Crown
« Válasz #38 Dátum: 2008.03.17 17:41:21 »
Trotter66: én amit vettem, acélszürke színû, akár mélykék is lehet, és a rendszáma is G...  :pofa: Elég valószínû hogy azt az autót vettem meg, amiben te ültél.

Annyiban jó a 2.0, hogy talán ritkább. Örültem volna egyébként a 2.6nak, veszek is hozzá egy ilyen motort, kiváncsiságból.

A bõrt nem tudom milyen, szerintem mûbõr, mert fényes zöldeskék, olyan színû, mint a beltér. Pazar lehetett új korában, az biztos. HOgy ilyen bõrt honnan szerzek, na még az is jó kérdés. Élõ kérdõjel vagyok az autóval kapcsolatban. De fel fog állni hibátlanra, ha bele is pusztul, akkor is.

Holland nyelvû fórumot mutattál nekem, ami jó is lenne kapcsolatfelvétel céljából, ha tudnék hollandul. De nem tudok. Neked nem akadt be semmi Crown alkatrész a Corona helyett eddig esetleg?

Engem ma egy helyi bontós kikacagott, amikor mondtam neki, hogy rendelnék Crownhoz alkatrészt külföldrõl.  :pofa:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Crown
« Válasz #39 Dátum: 2008.03.17 18:48:08 »
Idézetet írta: "obszerver"
Trotter66: én amit vettem, acélszürke színû, akár mélykék is lehet, és a rendszáma is G...  :pofa: Elég valószínû hogy azt az autót vettem meg, amiben te ültél.

Annyiban jó a 2.0, hogy talán ritkább. Örültem volna egyébként a 2.6nak, veszek is hozzá egy ilyen motort, kiváncsiságból.

A bõrt nem tudom milyen, szerintem mûbõr, mert fényes zöldeskék, olyan színû, mint a beltér. Pazar lehetett új korában, az biztos. HOgy ilyen bõrt honnan szerzek, na még az is jó kérdés. Élõ kérdõjel vagyok az autóval kapcsolatban. De fel fog állni hibátlanra, ha bele is pusztul, akkor is.

Holland nyelvû fórumot mutattál nekem, ami jó is lenne kapcsolatfelvétel céljából, ha tudnék hollandul. De nem tudok. Neked nem akadt be semmi Crown alkatrész a Corona helyett eddig esetleg?

Engem ma egy helyi bontós kikacagott, amikor mondtam neki, hogy rendelnék Crownhoz alkatrészt külföldrõl.  :pofa:


Bontósok ilyesmiben nem fognak tudni segíteni - illetve legfeljebb õrült mázlival.

Az oldal holland nyelvû, de mailt küldhetsz nekik angolul is, meg fogják érteni minden bizonnyal ;) ...

Kárpitot szerezni: lehetetlenségi skálán 100-ból 99 pont :| ... Az ilyesmik, a beltéri elemek beszerzése a legnehezebb. Én már megbékéltem vele, hogy a Coronám eredetileg mogyoróbarna/tejeskávébarna üléseit ki kell majd cseréljem a donornak vásárolt Corona fekete/vajszínû üléseire :szemforgat: - mert a vezetõülés és a bal hátsó tropa, és az eredetinek megfelelõ kárpit beszerzése totál reménytelen :szomoru: ... újrakárpitoztatni, mármint valami idegen kárpittal meg nem akarom - akkor már inkább az eltérõ színû ülések, az legalább mégis szintén egy eredeti Corona ülés. És szerencsére a barna/beige árnyalatokat tartalmazó utastér és a fekete/vajszín ülések azért nem "ütik" egymást különösebben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obszerver

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Crown
« Válasz #40 Dátum: 2008.03.17 20:35:43 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "obszerver"
Trotter66: én amit vettem, acélszürke színû, akár mélykék is lehet, és a rendszáma is G...  :pofa: Elég valószínû hogy azt az autót vettem meg, amiben te ültél.

Annyiban jó a 2.0, hogy talán ritkább. Örültem volna egyébként a 2.6nak, veszek is hozzá egy ilyen motort, kiváncsiságból.

A bõrt nem tudom milyen, szerintem mûbõr, mert fényes zöldeskék, olyan színû, mint a beltér. Pazar lehetett új korában, az biztos. HOgy ilyen bõrt honnan szerzek, na még az is jó kérdés. Élõ kérdõjel vagyok az autóval kapcsolatban. De fel fog állni hibátlanra, ha bele is pusztul, akkor is.

Holland nyelvû fórumot mutattál nekem, ami jó is lenne kapcsolatfelvétel céljából, ha tudnék hollandul. De nem tudok. Neked nem akadt be semmi Crown alkatrész a Corona helyett eddig esetleg?

Engem ma egy helyi bontós kikacagott, amikor mondtam neki, hogy rendelnék Crownhoz alkatrészt külföldrõl.  :pofa:


Bontósok ilyesmiben nem fognak tudni segíteni - illetve legfeljebb õrült mázlival.

Az oldal holland nyelvû, de mailt küldhetsz nekik angolul is, meg fogják érteni minden bizonnyal ;) ...

Kárpitot szerezni: lehetetlenségi skálán 100-ból 99 pont :| ... Az ilyesmik, a beltéri elemek beszerzése a legnehezebb. Én már megbékéltem vele, hogy a Coronám eredetileg mogyoróbarna/tejeskávébarna üléseit ki kell majd cseréljem a donornak vásárolt Corona fekete/vajszínû üléseire :szemforgat: - mert a vezetõülés és a bal hátsó tropa, és az eredetinek megfelelõ kárpit beszerzése totál reménytelen :szomoru: ... újrakárpitoztatni, mármint valami idegen kárpittal meg nem akarom - akkor már inkább az eltérõ színû ülések, az legalább mégis szintén egy eredeti Corona ülés. És szerencsére a barna/beige árnyalatokat tartalmazó utastér és a fekete/vajszín ülések azért nem "ütik" egymást különösebben.



Kárpitról: Azt mindenképpen el kell felejtenem, hogy valamilyen csoda folytán Japánban még található egy beszállító legeldugottabb épületének sarkában egy nagyobb mennyiség, és én erre rábukkanok?

Hogyan kellene visszanyomozni a múltját a kocsinak vajon? Van egy olyan sejtésem, hogy pl Belgiumban (ahonnan elvileg az autó jött), lehet hogy az én csomagtérkárpitommal fedi még ma is egy tyúk ólat, az ex tulaj szomszédságában. Illetve akarok szerezni valahogy hozzá egy szervízkönyvet, mert az már nem járja, hogy egy 34éves luxusautó szervízkönyvtelen legyen. Hogy adom el utána? Sz.könyv nélkül?  :pofa:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Crown
« Válasz #41 Dátum: 2008.03.18 01:45:45 »
Idézetet írta: "obszerver"
Kárpitról: Azt mindenképpen el kell felejtenem, hogy valamilyen csoda folytán Japánban még található egy beszállító legeldugottabb épületének sarkában egy nagyobb mennyiség, és én erre rábukkanok?

Hogyan kellene visszanyomozni a múltját a kocsinak vajon? Van egy olyan sejtésem, hogy pl Belgiumban (ahonnan elvileg az autó jött), lehet hogy az én csomagtérkárpitommal fedi még ma is egy tyúk ólat, az ex tulaj szomszédságában. Illetve akarok szerezni valahogy hozzá egy szervízkönyvet, mert az már nem járja, hogy egy 34éves luxusautó szervízkönyvtelen legyen. Hogy adom el utána? Sz.könyv nélkül?  :pofa:


Már eladásban gondolkodsz :roll: ?

Amúgy ennyi idõs autónál a kutya nem várja el, hogy legyen hozzá szervízkönyv. Az eredetit úgysem tudod visszaszerezni. Kezelési utasításra, esetleg javítási kézikönyvre ebayen érdemes vadászni.

Ja és ez nem luxusautó ;) ... "Csak" egy felsõ-közép kategóriás kocsi, mint mondjuk a korabeli állólámpás Mercedes.

A kárpit ilyesféle beszerzését egészen nyugodtan elfelejtheted :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obszerver

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Crown
« Válasz #42 Dátum: 2008.03.18 06:59:20 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "obszerver"
Kárpitról: Azt mindenképpen el kell felejtenem, hogy valamilyen csoda folytán Japánban még található egy beszállító legeldugottabb épületének sarkában egy nagyobb mennyiség, és én erre rábukkanok?

Hogyan kellene visszanyomozni a múltját a kocsinak vajon? Van egy olyan sejtésem, hogy pl Belgiumban (ahonnan elvileg az autó jött), lehet hogy az én csomagtérkárpitommal fedi még ma is egy tyúk ólat, az ex tulaj szomszédságában. Illetve akarok szerezni valahogy hozzá egy szervízkönyvet, mert az már nem járja, hogy egy 34éves luxusautó szervízkönyvtelen legyen. Hogy adom el utána? Sz.könyv nélkül?  :pofa:


Már eladásban gondolkodsz :roll: ?

Amúgy ennyi idõs autónál a kutya nem várja el, hogy legyen hozzá szervízkönyv. Az eredetit úgysem tudod visszaszerezni. Kezelési utasításra, esetleg javítási kézikönyvre ebayen érdemes vadászni.

Ja és ez nem luxusautó ;) ... "Csak" egy felsõ-közép kategóriás kocsi, mint mondjuk a korabeli állólámpás Mercedes.

A kárpit ilyesféle beszerzését egészen nyugodtan elfelejtheted :|


Igen, eladásban. Az elkövetkezõ mondjuk 3évben. Annyira nem sietem el a dolgot,na.  :pofa: Különben sem hiszem hogy el lehet egy ilyet adni restaurálva/erõsen felújítva, nem hiszem hogy ilyenért pénzt adnak. Viszont az elkezdett vonalon szívesen haladnék tovább, tehát szívesen cserélgetném 1-2évente a veteránokat...
Természetesen vicceltem a szervízkönyvnél, a luxusautónál is. Mindkettõt tudom, de azért tényleg jól esne, ha meg lenne a szervízkönyv. Kezelési útmutató megvan, meg a kis mikrofilm szerû fólia is... Fõkulcs még a gyári, de a gyári pótkulcs sajnos már eltûnt.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Crown
« Válasz #43 Dátum: 2008.03.18 09:21:09 »
húhú, lehet, hogy tényleg ugyanarról a darabról beszélünk? Mert akkor annak kb 5-6 éve teljes alvázfelújítása volt, a szerelõm csinálta, nagyon precíz módon, de nem emlékezem, hogy alvázvédve lett-e, vagy máshova vitte a tulaja. :hmm:
Tegyél már fel egy képet a vasról, akkor megmondom, hogy a Tiéd-e az, amirõl én beszélek...

Ha Nyíregyre visz a sors, szerintem összefuthatnánk, ha gondolod. :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

obszerver

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Crown
« Válasz #44 Dátum: 2008.03.18 10:19:27 »
Biztos hogy ugyanarról az autóról van szó. :pofa:
Égen-földön ezt az autót találtam csak a magyar neten, topikindító is volt itt, aztán fényképezve is ez volt a corona fórumon, aztán megint megjelent mostanában. Egyre inkább kétlem, hogy lenne még itthon bármilyen más Crown ezen kivül.
Ja, az alváz tényleg nagyon szép! Tényleg profin van megcsinálva. :nagymosoly:

(képet nem sikerült csatolnom. Viszont ha beírod a google keresõbe, hogy toyota crown belsoseg, akkor a belsõség totalcaros rovat egy kis szösszenetét kapod, ahol pont egy kék színû Crown-ról van szó, aminek az alja tényleg szép)