Szerző Téma: Crown  (Megtekintve 179634 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Crown
« Dátum: 2006.03.17 17:11:02 »
Téma indítónak egy megvehetõ darab.
Az ára kicsit magas szerintem...
Egyébként szép ez az autó.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Toyota Crown
« Válasz #1 Dátum: 2006.03.17 17:33:41 »
Idézetet írta: "Misi"
Téma indítónak egy megvehető darab.
Az ára kicsit magas szerintem...
Egyébként szép ez az autó.

Én egy ugyanilyet vezettem.... Nagy élmény volt. És valóban gyönyörű állapotú a kocsi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Toyota Crown
« Válasz #2 Dátum: 2006.03.17 23:31:13 »
Idézetet írta: "Misi"
Téma indítónak egy megvehető darab.
Az ára kicsit magas szerintem...
Egyébként szép ez az autó.


Hoppá  :o  :o  :o

Én nem tartom soknak az árát . Ez az autó már igazi veterán , és pár hónap múlva hivatalosan is az lehet . Az állapota ugyan nem tiptop , de szemlátomást jól egyben van , valszeg nem is kéne komplett restaurálni , csak felújítani . Fényezés meg ilyenek . És ez bizony már egy keresett kuriózum , legalábbis nyugatabbra mindenképpen . Ott simán meg is adnának érte ennyit .

Az egyetlen , ami para , azok a Carina E első ülések  :shock: ... akkor már inkább újíttatta volna fel egy kárpitossal a régieket , mert ez így nagyon elüt az autó amúgy originál jellegétől .

Amikor ilyen hirdetéseket látok , olyankor sajnálom különösen , hogy nincs sok-sok pénzem  :szemforgat: ... holnap már mennék is megvenni  :nagymosoly: !

Ja , még annyi , hogy ma egy kortárs Datsun 280-as szedánt láttam , egész jó állapotban , magyar rendszámmal ... sajnos csak menetben .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Re: Toyota Crown
« Válasz #3 Dátum: 2006.03.18 09:52:09 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Az egyetlen , ami para , azok a Carina E első ülések  :shock: ... akkor már inkább

Ez volt a legelső amit egyből észrevettem. Barbárok... :punch:  Az eredetiség mániásokat nagyon elszomorítja.. :sir:
mesti

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Toyota Crown
« Válasz #4 Dátum: 2006.03.18 10:27:17 »
Idézetet írta: "mesti"
Idézetet írta: "Palaczk"

Az egyetlen , ami para , azok a Carina E első ülések  :shock: ... akkor már inkább

Ez volt a legelső amit egyből észrevettem. Barbárok... :punch:  Az eredetiség mániásokat nagyon elszomorítja.. :sir:


Hát ja . A mostani gazdáját nyilván nem izgatta , ugyanúgy , ahogy a nem rá való dísztárcsák sem , meg az sem , hogy új Toyota emblémát applikáljon a kocsi hátuljára  :rolleyes: ... a régi ülések nyilván szétmentek már kicsit , és egyszerűbbnek látta így megoldani . Elég jó lehet amúgy a cserélhetőség , mert az enyémmel azonos V1-es Camrybe szerelve is láttam már Carina E ülést . A Crown üléseinél biztos kényelmesebb is , dehát bakker , ez akkor sem normális megoldás  :crazy:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Toyota Crown
« Válasz #5 Dátum: 2006.03.18 17:57:31 »
Idézetet írta: "Misi"
Téma indítónak egy megvehető darab.
Az ára kicsit magas szerintem...
Egyébként szép ez az autó.

Szerintem is magas ára ha összehasonlitom itt és ez talán még szebb is.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Crown
« Válasz #6 Dátum: 2006.03.18 20:01:10 »
Ez nevetségesen olcsó, bár nem tudok németül, de nagyon frankó állapotban van.
Laco 73 :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Crown
« Válasz #7 Dátum: 2006.03.18 20:18:09 »
Ez nagyon szép darab, és ugyan valamivel több, mint az általam belinkelt darab, de szerintem sokkal jobb vétel.
A gond, csak az, hogy mire ezt honosítod, még egy vagyont ráköltesz....

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Crown
« Válasz #8 Dátum: 2006.03.18 23:00:22 »
Hát, kövezzetek meg, de én a legújabb, gömbölyített (a Lexusra erősen hajazó) Crown híve vagyok!
music     

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Crown
« Válasz #9 Dátum: 2006.03.18 23:07:24 »
Idézetet írta: "Misi"
Ez nagyon szép darab, és ugyan valamivel több, mint az általam belinkelt darab, de szerintem sokkal jobb vétel.
A gond, csak az, hogy mire ezt honosítod, még egy vagyont ráköltesz....

Ezt már hallottam, de még mindig nem értem hogy mi ez a honositás (reg.adó?). Ha most ez az auto itt ca. 3000,- € akkor mennyivel lesz az nálatok több? Vagy hány % raknak rá, és miért?

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Toyota Crown
« Válasz #10 Dátum: 2006.03.18 23:31:59 »
Idézetet írta: "Misi"
Téma indítónak egy megvehető darab.
Az ára kicsit magas szerintem...
Egyébként szép ez az autó.

Ez a kék Crown már volt a #57549 hozzászolásban a Corona topicban is. Tavaly nyáron még valamivel jobban nézett ki.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Crown
« Válasz #11 Dátum: 2006.03.19 00:32:33 »
Idézetet írta: "Ronin"
Idézetet írta: "Misi"
Ez nagyon szép darab, és ugyan valamivel több, mint az általam belinkelt darab, de szerintem sokkal jobb vétel.
A gond, csak az, hogy mire ezt honosítod, még egy vagyont ráköltesz....

Ezt már hallottam, de még mindig nem értem hogy mi ez a honositás (reg.adó?). Ha most ez az auto itt ca. 3000,- € akkor mennyivel lesz az nálatok több? Vagy hány % raknak rá, és miért?


Szinte semennyivel :) ... 30 éves vagy annál idősebb , ún. muzeális autóra (amihez jó állapot is kell , de ez az autó ezt tutira teljesítené) 2006. január 1.-től NINCS regisztrációs adó . Tehát csak a forgalomba helyezés szokásos költségeit (műszaki vizsga díja , rendszám , forgalmi engedély stb) kell kifizetni , ami durva becsléssel olyan 100 ezer forint körül van .

------------------------------

A regisztrációs adó amúgy egy olyan közteher , amelyet minden , Magyarországon első alkalommal forgalomba helyezett autó után meg kell fizetni - legyen az új , vagy használt . Az adó összege az adott autó környezetvédelmi besorolásától (Euro 3-nál rosszabb , Euro 3 , Euro 3-nál jobb - asszem ez a három kategória van) , illetve a hengerűrtartalmától függ , és adott esetben több millió forint is lehet .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Crown
« Válasz #12 Dátum: 2006.03.19 00:34:51 »
Idézetet írta: "Misi"
Ez nagyon szép darab, és ugyan valamivel több, mint az általam belinkelt darab, de szerintem sokkal jobb vétel.
A gond, csak az, hogy mire ezt honosítod, még egy vagyont ráköltesz....


A fehér kocsi felújított , újrafényezett . Az állapota biztosan nem eredeti , ez a képeken is felismerhető . De az ára ezzel együtt is igen kedvező - ez tény . A kék kocsi ára nem kedvező , de nem is sok - rendben van , szinten van , reális . Valamennyit nyilván engednek is belőle , és bő 2000 euro ezért az autóért teljesen OK .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Crown
« Válasz #13 Dátum: 2006.03.20 19:31:42 »
Számomra a Ronin által belinkelt német eredetű vitte el a pálmát. Kíváncsi lennék, hogy a motorját is felújították-e vagy sem....
Kb. 1 millába megállna, tokkal vonóval sztem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Crown
« Válasz #14 Dátum: 2006.03.20 20:34:23 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Számomra a Ronin által belinkelt német eredetű vitte el a pálmát. Kíváncsi lennék, hogy a motorját is felújították-e vagy sem....
Kb. 1 millába megállna, tokkal vonóval sztem.


Hát annyiba biztos , és akkor ez még nagyon bőven van számolva . Szerintem 900-ba is bele lehetne férni , sőt alku esetén (amire nyilván van lehetőség) még kevesebbe is  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )