Szerző Téma: Aceton - csodaszer vagy placebo?  (Megtekintve 44289 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #75 Dátum: 2006.03.24 17:37:57 »
Idézetet írta: "Szeke"
...a következő 2-3 hétben nem rakok bele acetont, mert nincs értelme, nincs viszonyítási alapom. Majd ha meglesz az első 1-2 telitank nyárigumival, utána kezdem megint az acetonozást.

Ez így nagyon korrekt!  [smilie=sm38.gif]  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #76 Dátum: 2006.03.25 00:14:11 »
Idézetet írta: "kishaver"
Rendben Szeke! Igaz nagyon vártam az eredményt, de a 0 W-s olajtól valóbban annyi jót kaptam, hogy magam sem hittem volna. Igaz a tél elején csak azért váltottam nullásra, hogy a hidegindítás minél kisebb kopással járjon, de hogy a fogyira ilyen hatást gyakoroljon??? Szóval örülök még pár hétig ennek (meg a jó időnek), de aztán tényleg kíváncsi vagyok az acetonos tesztre.

Ja és én is nyárigumizok + felnizek hétvégén, mert nem bírom tovább nézni a felniket egymásra rakva.


Tudom nem ide tartozik de lenne egy kérdésem, én csak azért nem mertem beletenni a 0w olajat mert az autó 6éves van benne 100.000km féltem hogy enni fogja,vélemény? beletehetem és kb. mennyivel fog kevesebb benzint enni? és ha 0w akkor milyen márka a Castrolon kívül? Előre is köszi a válaszokat.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #77 Dátum: 2006.03.25 00:45:45 »
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "kishaver"
Rendben Szeke! Igaz nagyon vártam az eredményt, de a 0 W-s olajtól valóbban annyi jót kaptam, hogy magam sem hittem volna. Igaz a tél elején csak azért váltottam nullásra, hogy a hidegindítás minél kisebb kopással járjon, de hogy a fogyira ilyen hatást gyakoroljon??? Szóval örülök még pár hétig ennek (meg a jó időnek), de aztán tényleg kíváncsi vagyok az acetonos tesztre.

Ja és én is nyárigumizok + felnizek hétvégén, mert nem bírom tovább nézni a felniket egymásra rakva.


Tudom nem ide tartozik de lenne egy kérdésem, én csak azért nem mertem beletenni a 0w olajat mert az autó 6éves van benne 100.000km féltem hogy enni fogja,vélemény? beletehetem és kb. mennyivel fog kevesebb benzint enni? és ha 0w akkor milyen márka a Castrolon kívül? Előre is köszi a válaszokat.


Nos az enyém ugyan még csak 3 hónap mulva lesz 3 éves, viszont 95 000 -nél tartok, bár nagyrészt (kb 2/3) autópálya - 4000-5000 fordulat között dolgozik a motor (140-170 közötti tempó) és a fordulatszámmérőt naponta tesztelem, hogy eljut-e a piros tartományig, de a 0W-30 Castrol longtech -ből az előző 15 000 alatt sem evett. -Azért 5 000Km-enként megnézem az olajszintet, pont ugyanúgy  a max jelzésen ál, mint a cserekor 90e-nél.

átlag kb 3-5 decivel keesebb a fogyasztás, mint 5w-40-olajjal!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #78 Dátum: 2006.03.25 14:48:35 »
A Castrol jó!

Én csak azért használok Esso-t, mert nagyon jó áron tudok hozzájutni és ez sem rosszabb.

Nyári (2005-ös) fogyasztás adataim meg vannak, nyári gumival és régi (5W-30-as olajjal). Most cseréltem gumit, felnit 3 perce és jövőhéten tankolnom is kell. Ha újra tankoltam megmondom, hogy a nullás olaj mennyit számít fogyiba.

Egyébként nekem 20 hónapos az autóm és 61e km van benne. Nekem is sokat megy pályán, bár én nem hajtom. Lendületes 100-140 között járkálunk és semmi olajfogyást nem tapasztaltam még!

Ki kell próbálnod és ha sok sok deci fogyna pár ezer km-en, akkor vissza kell állnod.

Anno 10 éves Corollám volt 180e km-el, a nullás olajat csipkedte, de nem kopás miatt (mert mindenben hozta a gyári adatot, nagyon tipp-topp kis gép volt), hanem a gyári illesztés nem 0W olajra volt kitalálva. Ennyi.
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #79 Dátum: 2006.03.25 15:37:26 »
De Uraim! Ez az olajtopicba való.... :nagymosoly:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #80 Dátum: 2006.03.25 18:24:59 »
Jogos a két pont!
Kishaver akkor ott teszek fel neked egy kérdést kérlek válaszolj, köszi.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #81 Dátum: 2006.03.25 22:39:21 »
Küldd csak privibe, mert nem szoktam mindig minden topicot átböngészni idő híjján.....

Bocs mindenkitől a kalandozásért.
Üdv: Kishaver 74

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #82 Dátum: 2006.04.14 07:37:53 »
A múltkor elfelejtettem, hogy a gumijaim is teljesen újak, ezért várnom kell, amíg azok is bekopnak. Ráadásul mindjárt olajcsere is lesz, ami szintén befolyásoló tényező.
Úgyhogy még mindig türelmeteket kérem!
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #83 Dátum: 2006.04.14 07:42:40 »
Idézetet írta: "Szeke"
A múltkor elfelejtettem, hogy a gumijaim is teljesen újak, ezért várnom kell, amíg azok is bekopnak. Ráadásul mindjárt olajcsere is lesz, ami szintén befolyásoló tényező.
Úgyhogy még mindig türelmeteket kérem!

Igy most mennyi a fogyid?

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #84 Dátum: 2006.04.14 07:48:30 »
Idézetet írta: "taby"
Igy most mennyi a fogyid?

Most 4,4 körül van. De most fognak rendesen bekopni a gumik és mindjárt olajcsere lesz.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #85 Dátum: 2006.04.14 07:56:41 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "taby"
Igy most mennyi a fogyid?

Most 4,4 körül van. De most fognak rendesen bekopni a gumik és mindjárt olajcsere lesz.

S te még ezen akarsz spórolni?
Haversrác 3 as golfja ami agyon van tuningolva evett ettől egy picivel kevesebbet télen. De ez azért már több mint kellemes fogyasztás nem? (főleg a carina fogyijához képest). :pofa: Mellesleg iylen csepp fogyasztásnál nem bizti hogy tudod bizonygatni az aceton csodatévő hatását :oops:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #86 Dátum: 2006.04.14 08:48:03 »
Idézetet írta: "taby"
Mellesleg iylen csepp fogyasztásnál nem bizti hogy tudod bizonygatni az aceton csodatévő hatását :oops:

Ezt akarom mérni.
Plusz tervbe van véve, hogy az aceton előtt mérünk egy kipufogógáz-összetételt, és 1-2 tanknyi acetonos furikázás után ismét.
Egyébként lehet jelentkezni nyugodtan másoknak is tesztre... Főleg benzinesek lehetnének  :vag1:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

leszilaci

  • Vendég
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #87 Dátum: 2006.04.14 09:35:38 »
Idézetet írta: "Szeke"
Egyébként lehet jelentkezni nyugodtan másoknak is tesztre... Főleg benzinesek lehetnének  :vag1:

nem jelentkezem, mert január óta mentem a kocsival kb 3.500km-t...havi szinten nincs másfél tankolásom...
1 évvel ezelőtt 5ször ennyit gurultam, akkor kipróbáltam volna...
de tényleg kiváncsi vagyok :hmm:

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #88 Dátum: 2006.04.14 09:54:03 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Szeke"
Egyébként lehet jelentkezni nyugodtan másoknak is tesztre... Főleg benzinesek lehetnének  :vag1:

nem jelentkezem, mert január óta mentem a kocsival kb 3.500km-t...havi szinten nincs másfél tankolásom...
1 évvel ezelőtt 5ször ennyit gurultam, akkor kipróbáltam volna...
de tényleg kiváncsi vagyok :hmm:

Nekem is ez a "baj" hogy egy hónap alatt jó ha sikerül elpusztítanom kicsivel több, mit 1 tank benyát.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #89 Dátum: 2006.04.14 10:45:42 »
De jó nektek. Én havi szinten átlag 4 tankolást abszolválok a 60 lityis tankba...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.