Szerző Téma: Aceton - csodaszer vagy placebo?  (Megtekintve 46711 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #60 Dátum: 2006.03.07 08:17:54 »
férfiasan bevallom,h gyáva nyúl vagyok kipróbálni az acetonos mixet....pedig aktuális lesz a tankolás....de kizártznak tartom,h a mostani 5,1-es fogyit le tudná vinni :nemnem:
ha csak a legpesszimistább 10%os fogyicsökkenéssel számolnék, az is durva fél litert jelentene!!!! :hmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #61 Dátum: 2006.03.07 11:22:47 »
Idézetet írta: "leszilaci"
férfiasan bevallom,h gyáva nyúl vagyok kipróbálni az acetonos mixet....pedig aktuális lesz a tankolás....de kizártznak tartom,h a mostani 5,1-es fogyit le tudná vinni :nemnem:
ha csak a legpesszimistább 10%os fogyicsökkenéssel számolnék, az is durva fél litert jelentene!!!! :hmm:


Én is idegenkedem mindenfajta ilyen kísérletezéstől . Ha ilyen egyszerűen lehet ezzel spórolni , a gyárak miért nem alkalmazzák ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #62 Dátum: 2006.03.07 11:23:24 »
Úgy olvastam, hogy a MOL tesz némi alkoholt a benzinbe. Most nem emlékszem, de ez nem gond? Még utánanézek.
Yaris Blue Ice 1.0

rezol

  • Vendég
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #63 Dátum: 2006.03.07 14:07:37 »
Idézetet írta: "baru"
Úgy olvastam, hogy a MOL tesz némi alkoholt a benzinbe. Most nem emlékszem, de ez nem gond? Még utánanézek.
Téli üzemben az kimondottan jó.
Elviszi a kondenzvizet.

rezol

  • Vendég
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #64 Dátum: 2006.03.07 14:10:40 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "leszilaci"
férfiasan bevallom,h gyáva nyúl vagyok kipróbálni az acetonos mixet....pedig aktuális lesz a tankolás....de kizártznak tartom,h a mostani 5,1-es fogyit le tudná vinni :nemnem:
ha csak a legpesszimistább 10%os fogyicsökkenéssel számolnék, az is durva fél litert jelentene!!!! :hmm:


Én is idegenkedem mindenfajta ilyen kísérletezéstől . Ha ilyen egyszerűen lehet ezzel spórolni , a gyárak miért nem alkalmazzák ?
Amiért a "Föld lapos" "a Nap a Föld körül forog" és tsai elméleteket sem hagyták megdönteni.
Érdek.
Összefonódás.
Presztizs.
A kísérletezők, az újítók viszik előre a világot.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #65 Dátum: 2006.03.07 19:47:44 »
Idézetet írta: "baru"
Úgy olvastam, hogy a MOL tesz némi alkoholt a benzinbe. Most nem emlékszem, de ez nem gond? Még utánanézek.

Szerintem nem rak bele sok alkoholt, azonban az biztos, hogy NEM jó az alkoholos benzint acetonnal keverni. Szóval ha van benne alkohol, inkább ellenjavallt a használata.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #66 Dátum: 2006.03.07 19:50:34 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én is idegenkedem mindenfajta ilyen kísérletezéstől . Ha ilyen egyszerűen lehet ezzel spórolni , a gyárak miért nem alkalmazzák ?

Sosem haladna előre a világ, ha az emberek nem kísérleteznének  :wink:
Mióta érdekeltek az olajcégek abban, hogy akár 5-10 százalékkal is csökkentsék a fogyasztást? Az alkohol pedig számukra kellemes módon még épp növeli is egy kicsit (más tészta, hogy környezetvédelmi és újrahasznosítási okokból az is jobb).

De mindezektől függetlenül kérlek várjátok ki még ezt az 1 hónapot, utána lehet találgatni  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #67 Dátum: 2006.03.08 19:07:19 »
A véleményem: Hajrá!!! nagyon kiváncsian várom az eredményeket! Üdv Galland!!!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #68 Dátum: 2006.03.10 16:23:03 »
Bejegyzés a blogba:

Az első tankolás átlaga 4.6 lett. Hasonlóan vezettem, mint eddig (110-120 között, ha kell, akkor előzgetve).  Legközelebb nem a telitankba fecskendezem majd az acetont, hanem majd a tank aljára és aztán nyomatom rá a naftát.
Most épp olyan gond akadt, hogy elfelejtettem magammal vinni az acetont. Így most acetonmentesen tankoltam  :?  
Vagy ráöntöm még a dózist, vagy megvárom míg megint kiürül és aztán nyomok majd bele. Még nem döntöttem el.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #69 Dátum: 2006.03.16 12:51:04 »
Keverd hozzá az acetont 1-2 lityi gázolajhoz és töltsd a tankban lévőhöz. Ha nagyon nem fér, akkor furikázz 20-30 km-t a városba. Ez a 20-30 km minimálisan befolyásolja a tesztet, szemben a full tankkal megtehető úthoz képest.

Egyébként a 4,6.os fogyi az jó nálad? Nekem ekkörül szokott lenni, ha 110-120-al furikázok.
Üdv: Kishaver 74

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #70 Dátum: 2006.03.17 09:52:30 »
Idézetet írta: "kishaver"
Keverd hozzá az acetont 1-2 lityi gázolajhoz és töltsd a tankban lévőhöz. Ha nagyon nem fér, akkor furikázz 20-30 km-t a városba. Ez a 20-30 km minimálisan befolyásolja a tesztet, szemben a full tankkal megtehető úthoz képest.

Egyébként a 4,6.os fogyi az jó nálad? Nekem ekkörül szokott lenni, ha 110-120-al furikázok.

Így tervezem majd de én hülye megint nem volt nálam tankoláskor az acetonos flakon  :banging:
Amióta kivettem a kocsiból, nem raktam vissza és persze el is felejtettem.

A 4.6 az átlagos, mert 110-120-al szoktam én is menni. 110 alatt nagyon ritkán. Inkább csak városban  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #71 Dátum: 2006.03.20 08:32:41 »
Én mostanában (utolsó két olajcsere) 0W-30 olajat teszek a mociba és nem kis meglepetéseket okoz!!!

Az utolsó tankommal 910 km-t mentem, amikor elkezdett villogni a "tankolj kérlek" ledecske. Ez nem olyan rossz, de ha még azt is hozzáteszem, hogy ebben volt Zeg-Bp 130-140-el végig. Zeg-Győr 140-el, akkor már szép. A többi km-t ( Bp-Zeg, Győr-Zeg) normális tempóba nyomtam közúton (90-100), pályán (110-125) és városi forgalom is akadt durván 100 km erejéig.

Ha ezen még az aceton is hoz valamit, akkor esküszöm, hogy csak akkor adom el a kocsit, ha 4 gyerekem lesz! :nagymosoly:
Üdv: Kishaver 74

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #72 Dátum: 2006.03.23 20:09:32 »
Update:

Mivel sikeresen kihagytam az acetont a legutóbbi tankoláskor is, a következő mellett döntöttem:
Jön a jó idő. Ez önmagában befolyásolja a fogyasztást. Ráadásul jövő héten átrakatom a nyári gumikat. Ez szintén csökkent(het)i. Ezért a következő 2-3 hétben nem rakok bele acetont, mert nincs értelme, nincs viszonyítási alapom. Majd ha meglesz az első 1-2 telitank nyárigumival, utána kezdem megint az acetonozást.

Elnézést kérek azoktól, akik már nagyon várták az eredményt, de a körülmények sajnos így alakultak.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #73 Dátum: 2006.03.23 21:33:28 »
Idézetet írta: "kishaver"
Én mostanában (utolsó két olajcsere) 0W-30 olajat teszek a mociba és nem kis meglepetéseket okoz!!!

Az utolsó tankommal 910 km-t mentem, amikor elkezdett villogni a "tankolj kérlek" ledecske. Ez nem olyan rossz, de ha még azt is hozzáteszem, hogy ebben volt Zeg-Bp 130-140-el végig. Zeg-Győr 140-el, akkor már szép. A többi km-t ( Bp-Zeg, Győr-Zeg) normális tempóba nyomtam közúton (90-100), pályán (110-125) és városi forgalom is akadt durván 100 km erejéig.

Ha ezen még az aceton is hoz valamit, akkor esküszöm, hogy csak akkor adom el a kocsit, ha 4 gyerekem lesz! :nagymosoly:


A 0 W olaj nagyon sokat számít . Az egyik leghatékonyabb , valóban működő eszköz a spóroláshoz . Nekünk a Carina fogyasztása városban 3-4 decivel csökkent , amikor elkezdtük a 0 W (40) olajat használni - előtte 10 W 40 volt benne .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Aceton - csodaszer vagy placebo?
« Válasz #74 Dátum: 2006.03.24 17:33:02 »
Rendben Szeke! Igaz nagyon vártam az eredményt, de a 0 W-s olajtól valóbban annyi jót kaptam, hogy magam sem hittem volna. Igaz a tél elején csak azért váltottam nullásra, hogy a hidegindítás minél kisebb kopással járjon, de hogy a fogyira ilyen hatást gyakoroljon??? Szóval örülök még pár hétig ennek (meg a jó időnek), de aztán tényleg kíváncsi vagyok az acetonos tesztre.

Ja és én is nyárigumizok + felnizek hétvégén, mert nem bírom tovább nézni a felniket egymásra rakva.
Üdv: Kishaver 74