Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1138120 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5955 Dátum: 2018.10.25 09:30:05 »
Hol csináltattad? Nem tudom egyébként még hogy ilyen kezdődő hólyagosodásnál van-e értelme belevágni az autóba.

Alváz és üregvédelmet jó lenne csináltatni, csak azt majd max jövőre jó időben, de ultra nagy szopás, több napos állandó pepecselős meló, már ha nem úgy csináltatod meg mással, ezért kérdeztem, hol csináltatod. De igazából úgy vettem észre hogy lelkiismeretesen az ember csak magának tudja megcsinálni, máshol fizetsz érte nem sokat ér.
                                                                                                                                                   

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5956 Dátum: 2018.10.25 13:05:36 »
Hol csináltattad? Nem tudom egyébként még hogy ilyen kezdődő hólyagosodásnál van-e értelme belevágni az autóba.

Alváz és üregvédelmet jó lenne csináltatni, csak azt majd max jövőre jó időben, de ultra nagy szopás, több napos állandó pepecselős meló, már ha nem úgy csináltatod meg mással, ezért kérdeztem, hol csináltatod. De igazából úgy vettem észre hogy lelkiismeretesen az ember csak magának tudja megcsinálni, máshol fizetsz érte nem sokat ér.

Risutik Bt. Kőbányán, kb egy éves az előjegyzése és kb. 100E HUF. Dinitrol.  Ultrakorrekt. Többünk autóit csinálta már, többek között Mozso és Palack kocsiját is. Én biztos odavinném, persze előtte ki kell kasztniztatni, ahol kell.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5957 Dátum: 2018.10.25 13:23:14 »
Risutik Bt. Kőbányán, kb egy éves az előjegyzése és kb. 100E HUF. Dinitrol.  Ultrakorrekt. Többünk autóit csinálta már, többek között Mozso és Palack kocsiját is. Én biztos odavinném, persze előtte ki kell kasztniztatni, ahol kell.
Nekem 2017-ben nem adott időpontot, mondván hogy már csak 2019-re lenne, de nem ad. Biztos korrekt, de én nem tapasztaltam. Pedig csak egy időpontot szerettem volna mindkét kocsira, amiket lakatolni se kell, csak lekezelni. Gondolom van annyi ügyfél, hogy megengedheti magának. Szerencsére a Keleti mellett is van egy szakosodott cég, meg Solymáron is.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5958 Dátum: 2018.10.25 14:51:39 »
Nekem 2017-ben nem adott időpontot, mondván hogy már csak 2019-re lenne, de nem ad. Biztos korrekt, de én nem tapasztaltam. Pedig csak egy időpontot szerettem volna mindkét kocsira, amiket lakatolni se kell, csak lekezelni. Gondolom van annyi ügyfél, hogy megengedheti magának. Szerencsére a Keleti mellett is van egy szakosodott cég, meg Solymáron is.

Én is egy évre kaptam időpontot, de mondtam, hogy ha van ürülés, akkor szóljon, így csak három hónapot vártam és megcsinálta. Mondjuk én visszatérő vendég vagyok.  És Ő nem lakatol. Palaczk Pécsről hozza fel a kocsijait hozzá.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5959 Dátum: 2018.10.28 19:54:05 »
Sziasztok,

Müanyag felületekröl miként lehetne eltüntetni finom karcolàsokat? Az E12-es Corollàmon példàul az ora meg a hömérséklet kijelzöjéröl, a vészjelzö gombrol valamint az ezeket körülvevö viaszos boritàson lévö kisebb karcolàsokrol lenne szo.

Elöre is köszönöm.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5960 Dátum: 2019.04.08 14:00:58 »
Ma voltam a Niagara Carwash-ban. Leginkább azért mentem oda, mert a neten dicsérték és a közelben ott van alváz mosás.
Az alváz mosás teljesen rendben is van. Viszont a külső-belső takarítás az max átlagos. A koszt lemosták, de ha az ablakot lehúzom ott a kosz csík. Fényzésen és a kis háromszög ablakon elől ott vannak a száradási foltok. :(
Nem mondom, hogy elfogadhatatlan, de a Sonax mosó jobban dolgozik - és persze drágábban. A közelben levő kézi mosók pedig hozzák ugyanezt a szintet olcsóbban.
(Mondjuk autókat nézni lehet oda járni. Amíg ott voltam egy 370Z volt alvázmosáson, egy fehér 911 Cabrió, egy kék 928-as  és egy Panamera Porsche külső belső mosáson, meg BMW X6 várt ugyanerre. Persze volt ott Hyundai Elantra, meg egy VW Sharan is.)
« Utoljára szerkesztve: 2019.04.08 14:26:38 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5961 Dátum: 2019.04.29 20:58:04 »
Hi!
Ma láttam Lidl -ben polírozó gépet. Szerintetek érdemes ilyet venni?
Otthoni felhasználás szempontjából van buktatója?
Fery

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5962 Dátum: 2019.04.29 21:26:25 »
Hi!
Ma láttam Lidl -ben polírozó gépet. Szerintetek érdemes ilyet venni?
Otthoni felhasználás szempontjából van buktatója?
Van. Ha ügyes vagy,  kárt csinálsz és mehetsz a fényezőhöz.
Keress valakit, aki már csinált ilyet
Lehessen kis fordulatszámon használni
Vegyék hozzá speciális polírt ( pl 3M), de jobb lenne, ha csak WAX-szal kezdenéd a tanulást.

Tapatalkkal küldve


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5963 Dátum: 2019.04.29 21:42:32 »
Hi!
Ma láttam Lidl -ben polírozó gépet. Szerintetek érdemes ilyet venni?
Otthoni felhasználás szempontjából van buktatója?
Totalcar-on egyszer elolvastam róla cikket. Azóta úgy vagyok vele, hogy csinálja profi. Max profi autókozmetika után azonnali waxolást vagyok hajlandó bevállalni. De azt is csak kézzel.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5964 Dátum: 2019.04.30 07:55:30 »
Hi!
Ma láttam Lidl -ben polírozó gépet. Szerintetek érdemes ilyet venni?
Otthoni felhasználás szempontjából van buktatója?
Ezzel több gond is van. Először is, hogy nem elég a teljesítménye. Aztán nem állítható a fordulatszáma. Ez két alapvető hiányosság.
OBI/Praktiker vonalon szokott lenni Einhell polírozó gép 13-14k Ft akcióban. Azt gondolom, hogy évi 1-2 alkalomra sokkal inkább az a megfelelő, mint féláron a Lidl-s.

Ha egy normális fényező műhelybe betérsz, lehet kapni lédig (kimért) waxot, polírt. Otthoni felhasználásra optimális a 3M Rosa wax. Kézzel is könnyű bedolgozni és szép eredményt ad. Magasabb minőség, mint a boltban kapható waxok 90%-a.

Ha gép akkor miért kell az állítható fordulatszám? Azért, mert ha túl gyorsan forog a fej, a wax felvitelekor mindent összecsap. Száradás utáni eltávolításkor a magas fordulatszám miatt akár meg is égetheted a fényezést, amit csak profi tud javítani, ha egyáltalán.

Konklúzió: vagy kézzel, ronggyal csináld (fárasztó, de bajt nem tudsz magadnak okozni vele), vahy vidd el kozmetikába az autót (profi gépek és anyagok, drágább).
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5965 Dátum: 2019.04.30 10:40:05 »
Srácok!
Köszönöm a támogató, útba igazító válaszokat.
Elgondolkodtató, tehát ezen még agyalok.
Még jó, hogy kérdeztem.  ::)
Köszönöm!   :hug:
Fery

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5966 Dátum: 2019.05.30 11:30:29 »
Srácok!
Köszönöm a támogató, útba igazító válaszokat.
Elgondolkodtató, tehát ezen még agyalok.
Még jó, hogy kérdeztem.  ::)
Köszönöm!   :hug:

Gyakorlásnak bontóból szereznék egy elemet és azon próbálkoznék elsőre.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5967 Dátum: 2019.05.30 12:36:01 »
Gyakorlásnak bontóból szereznék egy elemet és azon próbálkoznék elsőre.
Ez jó ötlet! :hmmmm: :yes:
Fery

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216

Fanni.kocsis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5969 Dátum: 2020.02.18 14:24:55 »
üdv,

igaz a fórumon annó volt szó róla, de érdekelne, ki mivel kezeli a metálfényes corolláját.. nekem grafitmetál az autó és minden apró kis karist meglátszik rajta:(

Eddig mindenki a Turtle polir/viaszt javasolta, én anno a Winns (lehet rosszul írom) cuccokat szerettem, de már nem lehet kapni.

Azt is hallottam, amig a gyári fény megvan, nem szabad polírozni.. Ez oké, de akkor az apró -idegesítö- karcokat mivel tudom eltünteni?

Köszi! ;)

kuf

Sziasztok!

Köszi kuf, hogy felhoztad ezt a topicot. Örülök, hogy mind egyet értünk abban, hogy a gépimosó tilos (a barátaimmal nem tudom ezt megértetni :D ). Én néhányszor letakarítottam házilag elég szépre, de mostanában meg már úgy vagyok vele, hogy egyszerűbb elvinni egy autókozmetikába, ahol viszont tényleg gyönyörűen és gyorsan megcsinálják, míg nekem sokszor egy egész napos program volt.

Hátha valakinek segít, belinkelem az autókozmetikát, akikhez vinni szoktam, tök jó áron dolgoznak: https://bestautokozmetika.hu/