Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1137784 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5895 Dátum: 2018.01.09 09:35:14 »
Pár napja birtokomban van egy új gyári 17-es szett nyári abroncsokkal....

Nincs előttem a felni teljes formája, de gyanítom gyári políros, amin van egy lakkréteg. 
Padkanyomat le lehet kerekíteni csiszolással , polírozássa de akkor ott már nem lesz rajta lakk, el fog ütni a többi részétől a felninek.
Ha egyszínű a felni, akkor simán lehetne hozzá színt kevertetni és csak a hibás részen javítani, átködőlni de a fekete - polir kombó egy szopás sajnos.

Havernak fújtam gyöngyházfehéret , na az meg olyan, hogy ahány réteg gyöngyház van rajta mindig változik a színe. Egyiket megsértette felnicserekor, hozta javítani, újra kellett alapozni és fújni az egészet, most megint megsérült ugyan az a kerék, már 3adjára csinálom :wacko:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5896 Dátum: 2018.02.14 08:25:58 »
vennék egy Karcher K2 basic mosót.
a fő bajom hogy kézzel , szivaccsal nem tudok foltmentesen kocsit mosni.
ebben van valami hab fújás is.  be behabozom és leveretem vízzel az foltmenetesen szárad?  :hmmmm:
alulra gőzborotvának is jó?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5897 Dátum: 2018.02.14 09:00:27 »
vennék egy Karcher K2 basic mosót.
a fő bajom hogy kézzel , szivaccsal nem tudok foltmentesen kocsit mosni.
ebben van valami hab fújás is.  be behabozom és leveretem vízzel az foltmenetesen szárad?  :hmmmm:
alulra gőzborotvának is jó?

Amennyiben nem törlöd szárazra a vasadat mosást követően, akkor maradnak foltok még kezelt víz felhasználása esetén is, ami száradást követően nem tűnik el nyomtalanul.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5898 Dátum: 2018.02.14 09:04:44 »
be behabozom és leveretem vízzel az foltmenetesen szárad?  :hmmmm:
Nem, semmi nem szárad foltmentesen. Vízkőtől függően erősen vagy kevésbé foltos lesz, ha nem törlöd át.

alulra gőzborotvának is jó?
A K2 magasnyomású mosó, 110 bar nyomású vízoszlopot generál. A gőzborotva, mint például a Karcher SC2 3-5 bar forró gőzt csinál.  :nono:
De az aljára jó lesz, bár nem olyan hatékony mintha megemeled és úgy csapatod le róla a koszt. A só leoldására viszont elég.


murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5899 Dátum: 2018.02.14 09:29:17 »
hát Komák, szomorú vagyok.. :hmmmm:

YT-videokban ott mossák a kocsit  vele nem törölget senki..

most kerti slag szórófejjel mosom, nekem a fekete kocsin minden meglátszik és béna vagyok szépen letörölni.
amúgy a basicban van mosószer hozzáadás. a manual szerint van vki azt írja nincs. sztem van
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5900 Dátum: 2018.02.14 09:36:11 »
vennék egy Karcher K2 basic mosót.
a fő bajom hogy kézzel , szivaccsal nem tudok foltmentesen kocsit mosni.
ebben van valami hab fújás is.  be behabozom és leveretem vízzel az foltmenetesen szárad?  :hmmmm:
alulra gőzborotvának is jó?
Van nekem. Habot nem tud a gép, csak ha rákötsz egy habfúvókát (néhány kiszerelésben adják). Az alap gép egy külső tartályból szív fel mosószert, amit a vízbe kever, ha nincs rácsatlakoztatva a nagynyomású fej.
A K2 még műanyag dugattyús, de bír annyit hogy behozza az árát.
Mivel a csapvíz nem kezelt, ezért szaradásnál megmaradnak a benne lévő kristályok és foltot hagynak.
Szivacsot hanyagold, szerezz be egy mikroszálas kesztyűt.
Szárazra törlés is mikroszálas kendővel történjen, ami alá vizet spriccelsz, vagy nedvesen tartod. (kenés nélkül nem érintünk fényezést, mire végigérsz a kocsin, minimális por rakódik rá, ami karcol).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5901 Dátum: 2018.02.14 09:37:26 »
hát Komák, szomorú vagyok.. :hmmmm:

YT-videokban ott mossák a kocsit  vele nem törölget senki..

most kerti slag szórófejjel mosom, nekem a fekete kocsin minden meglátszik és béna vagyok szépen letörölni.
amúgy a basicban van mosószer hozzáadás. a manual szerint van vki azt írja nincs. sztem van
Volt a háznál mikor még pesti gyerek voltam, nagy csodát ne várj, az előmosást váltja ki.
Itt van olyan K2-es szett amiben van mosószer adagoló. Ha mosószeradagolót akarsz jobb ha olyan szettet veszel amiben benne van, különben -finoman fogalmazva- drága lesz kiegészítőt venni hozzá.
Alulról mosáshoz ilyen szárral a legalkalmasabb.
Aktív habot ilyennel tudsz rá felvinni.

szerk.
Ha mindenképp basic kitet akarsz, akkor itt van 0.6-os tartály olcsón. Nem lenne jobb a Compact Car kiszerelés? Abban kefe és mosószertartály is van és 28k.
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.14 09:43:13 írta Silent »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5902 Dátum: 2018.02.14 10:01:03 »
Szárazra törlés is mikroszálas kendővel történjen, ami alá vizet spriccelsz, vagy nedvesen tartod. (kenés nélkül nem érintünk fényezést, mire végigérsz a kocsin, minimális por rakódik rá, ami karcol).
Na ez az ami miatt már jó ideje nem mosom a kocsit. 2-3 havonta ha véletlen egy magasnyomású mosó mellett járok, 300 forintból lecsapatom, de ennyi. Szomszédom hetente mossa 3 lépcsőben, a motorteret is kiglancolja, majd áttörli egy 2 órás szeánsz keretében... :ph34r:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5903 Dátum: 2018.02.14 10:15:28 »
Na ez az ami miatt már jó ideje nem mosom a kocsit. 2-3 havonta ha véletlen egy magasnyomású mosó mellett járok, 300 forintból lecsapatom, de ennyi. Szomszédom hetente mossa 3 lépcsőben, a motorteret is kiglancolja, majd áttörli egy 2 órás szeánsz keretében... :ph34r:
Én időnként beviszem egy kézimosóba külső-belsőre akkor szép lesz, szépen letörölgetik.
Télen kúton gyakrabban lecsapatom a sót, és olyankor néha egy imo-s mosás is belefér (tudom, ez bűncselekménynek számít itt).
Tavasszal és nyáron szoktam magam takarítani az autót, de a külső mosást akkor is inkább profikra vagy benzinkúti gőzborotvára bízom.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5904 Dátum: 2018.02.14 10:16:33 »
Na ez az ami miatt már jó ideje nem mosom a kocsit. 2-3 havonta ha véletlen egy magasnyomású mosó mellett járok, 300 forintból lecsapatom, de ennyi. Szomszédom hetente mossa 3 lépcsőben, a motorteret is kiglancolja, majd áttörli egy 2 órás szeánsz keretében... :ph34r:

na pont ez az. nem törölgetek egy tragacsot órákig.
most így csinálom:
-kerti slaggal szórófejjel átlocsolom
-meleg vízes vödörbe sampon. azzal áttörlöm de van hogy kihagyok egy -két koszfoltot .  :cry:
-leveretem slaggal

ha vennék egy ilyet  akkor víz-hab-víz és helló. nem a nemtommilyen árnyalati foltokkal van bajom hanem a koszfoltokkal. azt meg csak leszedi
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5905 Dátum: 2018.02.14 10:28:04 »
na pont ez az. nem törölgetek egy tragacsot órákig.
most így csinálom:
-kerti slaggal szórófejjel átlocsolom
-meleg vízes vödörbe sampon. azzal áttörlöm de van hogy kihagyok egy -két koszfoltot .  :cry:
-leveretem slaggal

ha vennék egy ilyet  akkor víz-hab-víz és helló. nem a nemtommilyen árnyalati foltokkal van bajom hanem a koszfoltokkal. azt meg csak leszedi
A kemény víz miatt a nagynyomásúval is foltos lesz száradás után, szerintem semmivel nem leszel előrébb.
A nagynyomású árának töredékéért vegyél SONAX sampont (vagy waxosat vagy autófényt) és szebb lesz az eredmény. 

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5906 Dátum: 2018.02.14 10:48:52 »
na pont ez az. nem törölgetek egy tragacsot órákig.
most így csinálom:
-kerti slaggal szórófejjel átlocsolom
-meleg vízes vödörbe sampon. azzal áttörlöm de van hogy kihagyok egy -két koszfoltot .  :cry:
-leveretem slaggal

ha vennék egy ilyet  akkor víz-hab-víz és helló. nem a nemtommilyen árnyalati foltokkal van bajom hanem a koszfoltokkal. azt meg csak leszedi
Hja, szeretem én a kocsit, de mégiscsak közlekedési eszköz és nem kegytárgy. Inkább a gyerekre szánok fél órát, minthogy a kocsival tököljek.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5907 Dátum: 2018.02.14 10:52:48 »
na pont ez az. nem törölgetek egy tragacsot órákig.
most így csinálom:
-kerti slaggal szórófejjel átlocsolom
-meleg vízes vödörbe sampon. azzal áttörlöm de van hogy kihagyok egy -két koszfoltot .  :cry:
-leveretem slaggal

ha vennék egy ilyet  akkor víz-hab-víz és helló. nem a nemtommilyen árnyalati foltokkal van bajom hanem a koszfoltokkal. azt meg csak leszedi
Én úgy szoktam, hogy beállok az autóval egy nagynyomású mosóba és kb 700Ft-ból kompletten lemosom 2 féle programmal. Első körben kb 100Ft-ból körbe vizezem (ez is a mosóprogram), majd újra kezdem az elejéről, immár alaposan, mindig föntről lefelé haladva, vízszintes sávokban mozgatva a mosófejet. Utána kb az utolsó 100-150Ft-ból öblítem tiszta vízzel. A mosóban az öblítőbe svájci wax-ot kevernek, emiatt cseppmentesen szárad. Ritkán szoktam törölgetni, inkább megyek egy kört. A wax hatására a menetszél lefújja a vízcseppeket a kasztniról.
Ahol marad, azt letörlöm enyhén nedves mikroszálassal. Sötét fényezést képtelenség tökéletesen tisztán tartani, így nem is törekszem rá. Azért az ablakokat mindig szárazra törlöm, de a kasztnit nem.
Sajnos, azonban, hiába mosom rendszeresen az autót, az éves kozmetika alkalmával látványos a fényezés megtisztulása. Egyszerűen szükséges lenne mindig samponnal is áttörölni a kasztnit, mielőtt leöblítem, mert a magas nyomású rajta hagy némi "film" rétegnyi szennyeződést, ami az idők során (értsd: 1 év alatt) odaragad a felületre. Bajt nem okoz, csak nem lesz már tőle olyan igazán mély a sötét metál fénye az autónak. Mindez a kozmetika után szokott látványos lenni igazán...

A K2 és testvéreihez szükséges a szivacsos-samponos tisztítás, mert önmagában nem tud akkora nyomást előállítani, hogy alaposan tisztítson. Ráadásul, ha nem tévedek, nem is melegvizes, hideggel, pedig nem lehet tisztára mosni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5908 Dátum: 2018.02.14 11:08:23 »
egy tuti. én nem megyek közösségi mosóba. nálunk ha kisüt a nap hosszú sorok állnak a kézimosók előtt.  Isten ments.
az IMO mosóba meg 2000 ft egy jobb mosás és a kerékjáratok pl nem vereti ki a srác csak külön jattért.

meg nekem bicikllit, járdát (madársz.r) mosni is kéne.
nemtom. a kedvem már elment tőle.. :wacko:

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5909 Dátum: 2018.02.14 11:10:20 »
egy tuti. én nem megyek közösségi mosóba. nálunk ha kisüt a nap hosszú sorok állnak a kézimosók előtt.  Isten ments.
az IMO mosóba meg 2000 ft egy jobb mosás és a kerékjáratok pl nem vereti ki a srác csak külön jattért.

meg nekem bicikllit, járdát (madársz.r) mosni is kéne.
nemtom. a kedvem már elment tőle.. :wacko:
Önmagában az autómosáshoz kevés. Szerintem. De járdát, bringát mosni elegendő.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i