Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1146963 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5880 Dátum: 2018.01.04 15:15:07 »
Gumiápolás - lidl w5 gumiápoló spray , esetleg glicerin
Felnire - Wolf s rim shield
Külső - wax pl Collinite 476s
(Kerámia túl drága nekem.)
autoapolas_karbantartas_fenyezes

Köszi szépen a tippeket!

Két dolog még eszembe jutott.
Van itthon egy megmaradt bontattlan Turtle Wax tégelyben. 2007-es gyártás, javatosság 2012 december.... Tehát több mint 5 éve lejárt... Kuka vagy még használható? Ha felrakom a kocsira tesz vmi kárt benne? Vagy max csak annyi lesz, hogy semmi védelmet nem nyújt már?

Van itthon még lakktisztító gyurma is, csak nincs hozzá nedvesítő folyadék. Mit lehet hozzá használni? Sima ablaktisztító jó hozzá vagy vmi speckó anyag kell hozzá?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5881 Dátum: 2018.01.04 19:17:54 »
En a regi waxit kidobnam. A gyurmahoz viz is eleg

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5882 Dátum: 2018.01.04 20:03:17 »
Ok, ezt fogom tenni. Köszönöm

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5883 Dátum: 2018.01.07 17:40:29 »
Pár napja birtokomban van egy új gyári 17-es szett nyári abroncsokkal. Kb. 300km van bennük, tehát mondhatni újak. De sajnos már most észrevettem pár karcot a küllő részen, illetve egy helyen a peremen is. A peremen lévő nagyon észrevehető, kezzel is érezni, olyan mintha beleflexeltek volna vagy nem tudom. De az apró rovátkák amik az ép felületen is láthatóak itt is láthatóak még, tehát nem olyan mély a “hiba”, legalábbis remélem..
Mit lehet tenni velük? Kipolirozni? Ott meg attól félek, hogy nyers fém felületen van meglátszana minten egyes kis csiszolás nyoma...
Tudtok vkit ajánlani aki ilyenekkel foglalkozik és rá lehet bízni, hogy kiszedje ezeket a karcokat és nem ront a helyzeten?

« Utoljára szerkesztve: 2018.01.07 17:42:41 írta KZoli »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5884 Dátum: 2018.01.07 18:11:15 »
Pár napja birtokomban van egy új gyári 17-es szett nyári abroncsokkal. Kb. 300km van bennük, tehát mondhatni újak. De sajnos már most észrevettem pár karcot a küllő részen, illetve egy helyen a peremen is. A peremen lévő nagyon észrevehető, kezzel is érezni, olyan mintha beleflexeltek volna vagy nem tudom. De az apró rovátkák amik az ép felületen is láthatóak itt is láthatóak még, tehát nem olyan mély a “hiba”, legalábbis remélem..
Mit lehet tenni velük? Kipolirozni? Ott meg attól félek, hogy nyers fém felületen van meglátszana minten egyes kis csiszolás nyoma...
Tudtok vkit ajánlani aki ilyenekkel foglalkozik és rá lehet bízni, hogy kiszedje ezeket a karcokat és nem ront a helyzeten?
az nem flex, hanem padka nyoma :)
felnijavítással millió vállalkozás foglalkozik, de szerintem nem érdemes emiatt újrafényeztetni a kerekeket. néhány hónap után ugyanígy fog kinézni...

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5885 Dátum: 2018.01.07 18:21:40 »
Azt gondolom, hogy milióan foglalkoznak ilyennel de az, aki nem úgy adja vissza a felniket, hogy rosszabb mint volt vagy legalább nem rosszabb mint volt az nagyon kevés. Gumisból is millió van és mégis majd mindig ők barmolják szét a felniket... Tisztelet a kivételnek de nagyon kevés olyan gumis és szakszervíz (márkaszervíz is ilyen sajnos) van ahol nem teszik “tönkre” a felniket. Már akkor görcsben van a gyomrom ha gumishoz kell menni... De a szakszervíz is úgyanez amikor a kereket veszik le...
Szerintem az nem padka, legalábbis nem olyan mély. Nagyon kis “vminek” tűnik... Lehet ezt is egy gumis tette amikor feltette centírozni vagy amikor az abroncsot tette fel a felnire, nem tudom.
Lehet egy wax vagy vmi speckó cucc el is tűntetné annyira, hogy ne legyen annyira feltűnő, nem tudom... Annyira nem akarok belemenni, hogy felújítsam a komplett felniket hiszen vadónat újak de ezt az egy vmit a peremről eltűntetném ha lehetne mindenképp. Mindig odavonza a tekintetem és ez idegesítő.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.07 18:41:17 írta KZoli »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5886 Dátum: 2018.01.07 19:20:18 »
Keresd meg lasi kollegat es kerjel tole tanacsot, o jol ert a felnikhez

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5887 Dátum: 2018.01.07 19:25:39 »
Azt gondolom, hogy milióan foglalkoznak ilyennel de az, aki nem úgy adja vissza a felniket, hogy rosszabb mint volt vagy legalább nem rosszabb mint volt az nagyon kevés. Gumisból is millió van és mégis majd mindig ők barmolják szét a felniket... Tisztelet a kivételnek de nagyon kevés olyan gumis és szakszervíz (márkaszervíz is ilyen sajnos) van ahol nem teszik “tönkre” a felniket. Már akkor görcsben van a gyomrom ha gumishoz kell menni... De a szakszervíz is úgyanez amikor a kereket veszik le...
Szerintem az nem padka, legalábbis nem olyan mély. Nagyon kis “vminek” tűnik... Lehet ezt is egy gumis tette amikor feltette centírozni vagy amikor az abroncsot tette fel a felnire, nem tudom.
Lehet egy wax vagy vmi speckó cucc el is tűntetné annyira, hogy ne legyen annyira feltűnő, nem tudom... Annyira nem akarok belemenni, hogy felújítsam a komplett felniket hiszen vadónat újak de ezt az egy vmit a peremről eltűntetném ha lehetne mindenképp. Mindig odavonza a tekintetem és ez idegesítő.
Azért a gumisok többsége nem barmolja szét a felnit ilyen sérüléssel. Ilyen lehet padkára felállástól, parkolásnál padkának meneteltől, kátyúba hajtástól, vagy defekttől is. Esztétikai hiba, nem biztos hogy megéri emiatt 10-15.000 forintért felújítani.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5888 Dátum: 2018.01.07 20:38:09 »
ez padka. melléálltál és ledarálta a felnik peremét. nekem is ilyen az első két keréken.. :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5889 Dátum: 2018.01.08 13:55:04 »
Azt gondolom, hogy milióan foglalkoznak ilyennel de az, aki nem úgy adja vissza a felniket, hogy rosszabb mint volt vagy legalább nem rosszabb mint volt az nagyon kevés. Gumisból is millió van és mégis majd mindig ők barmolják szét a felniket... Tisztelet a kivételnek de nagyon kevés olyan gumis és szakszervíz (márkaszervíz is ilyen sajnos) van ahol nem teszik “tönkre” a felniket. Már akkor görcsben van a gyomrom ha gumishoz kell menni... De a szakszervíz is úgyanez amikor a kereket veszik le...
Szerintem az nem padka, legalábbis nem olyan mély. Nagyon kis “vminek” tűnik... Lehet ezt is egy gumis tette amikor feltette centírozni vagy amikor az abroncsot tette fel a felnire, nem tudom.
Lehet egy wax vagy vmi speckó cucc el is tűntetné annyira, hogy ne legyen annyira feltűnő, nem tudom... Annyira nem akarok belemenni, hogy felújítsam a komplett felniket hiszen vadónat újak de ezt az egy vmit a peremről eltűntetném ha lehetne mindenképp. Mindig odavonza a tekintetem és ez idegesítő.

Padka nyomnak tűnik. Ugyan olyan már nem lesz mint az eredeti állapota volt, akár mit teszel vele (talán, ha full felújítás, de az sem a gyári) A szürke és a fekete rész is lakkozott felületű. Nekem is a kettő első sajnos kapott már, az egyik akkor amikor egy bringás ezért nem csaptam el, de a felni pereme azon a részen ami neked az első képen, de sokkal csúnyább maródással.
Szerinted meddig dühöngtem magamban?  :devil:
Nem tudok már mit tenni vele, majd valami módszert kitalálok, hogy minimum olyan legyen mint a tiéd  ;)
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9516
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5890 Dátum: 2018.01.08 14:02:45 »
Jaj de jó hogy nekem ilyen gondjaim nincsenek...

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5891 Dátum: 2018.01.08 14:05:50 »
Jaj de jó hogy nekem ilyen gondjaim nincsenek...
Légpárnás limitált szériás a a géped?  :D :flowers:
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9516
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5892 Dátum: 2018.01.08 14:11:41 »
Igen: lesz@rom hogy hány karcolás van a felnin. Nyilván nem darálok neki a padkához minden nap, de ha véletlen megesik, nem kapok szívbajt  :hug:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5893 Dátum: 2018.01.08 14:21:02 »
Kezdek lazulni én is mert kb. infarktus bajnok leszek, ha így folytatom tovább!
Főleg úgy, azok után, hogy tényleg nagyon vigyázok minden dolgomra és az ajtó rányitók a kulcsos karcolók a cserbenhagyós meghuz, behorpaszt vagy piros lámpánál beléd hajtók stb, de vannak kivédhetetlen illetve saját hibás események. Be kell látni ez egy ilyen üzem. :)
Fery

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5894 Dátum: 2018.01.08 17:02:57 »
Igen: lesz@rom hogy hány karcolás van a felnin. Nyilván nem darálok neki a padkához minden nap, de ha véletlen megesik, nem kapok szívbajt  :hug:

Nyilván én sem a sokadik karcnál, padkázásnál kapok szívbajt de amikor az ember direkt azért azért cseréli le a felniket vadi újakra mert azok szépek, mutatosak és hibátlanok akkor sztem nincs az az ember, akit nem zavarna az első padkázás. Ugyanez van egy új autó esetén is. Amíg még új meg hibátlan addig félti az ember de a 20. karc után már beletörödik és lesz@rja. De az első akkor is fáj sztem, legalábbis aki figyel és próbál vigyázni a dolgaira...