Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1162998 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5610 Dátum: 2016.06.11 13:22:57 »
szerintem semmit se lehet tenni... :no: engem is mindig összejárkálnak. különösen, ha éppen lemostam  :censored:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5611 Dátum: 2016.06.11 13:26:42 »
Hiába vigyázok a kocsimra ha éjjel rámászik meg a motortérbe is bemászik az a szemét nyest.

Csak kárt tud okozni.

Van vmi ötlet már mit csináljak, hogy ne másszon legalább rá?

Már szoktam benzines tálat is alá tenni, az talán használ, a korábbi körbelocsolás huggyal nem használt. Ja meg vettem nyestriasztó sprayt, befújtam vele ezt azt a motortérben, elvileg ragacsosnak kéne lennie, de egyáltalán nem ragad... vajh miért?

http://m.blog.hu/ga/gaborjozsef/image/forumos/nyest201606.jpg

http://m.blog.hu/ga/gaborjozsef/image/forumos/nyestszar.jpg
Néhány autókereskedő félig üres flakont rak az autó elé, állítólag használ.
Már nem tudom mi a magyarázat: fűtyűl a flakon vagy megijed a torz tükörképétől [rohog]

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5612 Dátum: 2016.06.11 13:45:27 »
félig töltött ásványvizes pet palack se ér semmit, azt is próbáltam már.
 
                                                                                                                                                   

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5613 Dátum: 2016.06.11 14:12:11 »
félig töltött ásványvizes pet palack se ér semmit, azt is próbáltam már.
Nekem van benne elektromos riasztó(állitólag számunkra hallhatatlan hangot ad), de az se ér semmit :wacko:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5614 Dátum: 2016.06.11 14:33:02 »
szerintem semmit se lehet tenni... :no: engem is mindig összejárkálnak. különösen, ha éppen lemostam :censored:

Fene a gusztusod.....  [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

egyozo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
    • Spritmonitor.de
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5615 Dátum: 2016.06.11 14:35:40 »
Amit hallottam a nyestről.

Kutyaszőrt kel betenni szövetzsákba s azt a motortérbe,a kocsi környékére tenni(közel).
A szomszéd nyestfogó ketreccel fogta meg és elvitte a Duna másik oldalára.
Mindegy mit érsz el az életben, a gyászmenet hossza úgy is az időjárástól függ.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5616 Dátum: 2016.06.12 08:32:29 »
én a Dunába engedtem volna utálom azt az állatot kíváncsi vagyok ahogy ugrál a kocsin úgy a Duna vizén is ugrál-e majd.
                                                                                                                                                   

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5617 Dátum: 2016.06.12 08:43:50 »
Amit hallottam a nyestről.

Kutyaszőrt kel betenni szövetzsákba s azt a motortérbe,a kocsi környékére tenni(közel).
A szomszéd nyestfogó ketreccel fogta meg és elvitte a Duna másik oldalára.
Egy egész kutya nem jó ellene? [rohog] :innocent: :hug:

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5618 Dátum: 2016.06.12 08:55:02 »
A szomszéd nyestfogó ketreccel fogta meg és elvitte a Duna másik oldalára.
...azér' 70km-t nem utaztatnám azt a szegény jószágot  :D  [rohog]

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5619 Dátum: 2016.07.06 17:43:45 »
Találtam egy cuki videót a mikroszálas kendőkről. Kell hozzá némi angolszász tudás is
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5620 Dátum: 2016.07.11 09:41:30 »
Tegnap kipróbáltam a Karcher FJ 6 habosító fejet. Kezdjük egyből a "hibájával": a 0,6l-es tartály elég egy C Corsára. Ha normális habot akar az ember, akkor töményen tölti bele a sampont (bár lehet a K2-es szerény teljesítménye az ok). így viszont ki tudtam próbálni autósamponnal, tusfürdővel (persze hígítva), illetve folyékony szappannal (szintén hígítva). A cucc nem tűnik rossznak, de meg kell találnom a megfelelő szert bele (a gyári Karcherből 10 liter 5-6 ezer Ft).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5621 Dátum: 2016.07.11 10:42:17 »
Tudtok olyan helyet ajánlani, ahol szélvédőt políroznak? Egyik kollégám öreg autóján már annyira karcos, hogy alig lehet kilátni belőle. Valószínűleg a csere sem lenne drága, de minél olcsóbban akarja megúszni, mert szerint az autó sem ér sokat. Ez tény, de mindig mondom neki, hogy használni nem mindegy, és ha nem eladni kell, hanem használni, akkor tökmindegy mennyit ér az autó, rendben kell tartani.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5622 Dátum: 2016.07.11 10:46:22 »
Tegnap kipróbáltam a Karcher FJ 6 habosító fejet. Kezdjük egyből a "hibájával": a 0,6l-es tartály elég egy C Corsára. Ha normális habot akar az ember, akkor töményen tölti bele a sampont (bár lehet a K2-es szerény teljesítménye az ok). így viszont ki tudtam próbálni autósamponnal, tusfürdővel (persze hígítva), illetve folyékony szappannal (szintén hígítva). A cucc nem tűnik rossznak, de meg kell találnom a megfelelő szert bele (a gyári Karcherből 10 liter 5-6 ezer Ft).
bernernek van jo mosószere...v prelix,würth...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5623 Dátum: 2016.07.11 10:55:53 »
Tudtok olyan helyet ajánlani, ahol szélvédőt políroznak? Egyik kollégám öreg autóján már annyira karcos, hogy alig lehet kilátni belőle. Valószínűleg a csere sem lenne drága, de minél olcsóbban akarja megúszni, mert szerint az autó sem ér sokat.
Első körben esetleg egy acélgyapjús pucolást  érdemes kipróbálni:
http://totalcar.hu/magazin/technika/2016/04/17/filleres_neppertruk_-_a_csodatevo_acelgyapju/
http://totalcar.hu/magazin/technika/2016/05/08/filleres_neppertrukk_-_karcos_szelvedo_es_az_acelgyapju/


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5624 Dátum: 2016.07.11 11:29:04 »
Tudtok olyan helyet ajánlani, ahol szélvédőt políroznak? Egyik kollégám öreg autóján már annyira karcos, hogy alig lehet kilátni belőle. Valószínűleg a csere sem lenne drága, de minél olcsóbban akarja megúszni, mert szerint az autó sem ér sokat. Ez tény, de mindig mondom neki, hogy használni nem mindegy, és ha nem eladni kell, hanem használni, akkor tökmindegy mennyit ér az autó, rendben kell tartani.
Arra is figyelmeztesd a kollégát, hogy a szélvédő polírozás akár káros fénytörést, torzítást is eredményezhet amellett, hogy vékonyítja a keresztmetszetét a szélvédőnek, így kevésbé lesz ellenálló egy felpattanő kavicsnak, vagy a hideg miatti feszültségeknek. Ha tényleg viseletes a szélvédő, érdemesebb lecserélni újra.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i