Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1170086 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4530 Dátum: 2013.03.07 15:46:31 »
hat nem tom.. nem hiszem el h nem lehet a karistolast kionteni valami ragasztoval aztan meg elsimitani szepen..... meg fogok kerdezni tobb szakembert is...hatha... :helpsmilie:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4531 Dátum: 2013.03.07 15:52:38 »
hat nem tom.. nem hiszem el h nem lehet a karistolast kionteni valami ragasztoval aztan meg elsimitani szepen..... meg fogok kerdezni tobb szakembert is...hatha... :helpsmilie:
A szélvédőjavítók csak a kavicsfelverődéseket tudják javítani, de azt is csak frissében, amíg a sérült felület be nem koszolódik. A karcot szerintem nem fogják vállalni, de minden képpen megéri utána kérdezni, hátha van vmi csoda technológia (mennyiért???)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4532 Dátum: 2013.03.07 16:11:05 »
sziasztok.lett egy kis gondom :cry: :cry:

nemreg lett cserelve a gyari ablaktörlő lapatom egy noname utangyartottra... egy darabig nem is volt baj.

hanem tortent par honap mulva mikor mostam az autot es ilyen viztaszito nano reteget vittem fel a szelvedore h eszrevettem a vezeto oldalon felkorivben a lapat (vagy valami por, esetleg ko) felkorivben eleg szepen megkarcolta a szelvedomet... kb olyan 40 cm hosszan ...  :eek: :eek: :eek:

es en elotte eszre se vettem, azt hittem h por, vagy kosz lerakodas....sajna nem az volt. :yawn:

most kezdem magam belefurni a temaba h mit kene csinalnom. felhivtam egy szelvedost azt mondta csak polirral jonne ki, ha kijonne, de ok nem csinaljak mert utana balesetveszelyes !!! lesz az auto, csereljem ki az uveget...  aaaaa :no: :no: :no: :no: :no:  nyilvan nem fogom.


szerintetek van ra vmi megoldas? tenyleg gaz a polirozas? es ha nem kellene csak egy vekony ivben polírozni, nem hinnem h annyir zavarna vezetes kozben...? nem? bar nem tudom.

tiszta ideg lettem mert a felesegem se vette eszre idoben... :no:



  Ja sztem is a borda a bünös!! :clap: :nono: :D  Ugyan má'! Má' mé' ne lehetne, ha ésszel is csinálod? A járművemen minden szezonban kap a lakkozás is és a szélvédők is. Ragyog a gép , mint a tükör! :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4533 Dátum: 2013.03.07 17:27:15 »
hat igen nekem csak egyedul azt az ivet kellene kiszedni,nem kell teljes polirozas!!! szal majd meglatjuk.masik meg, nemsokara en is dobok a gepre egy kezi polirt, artani nem arthat.....

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4534 Dátum: 2013.03.07 19:01:22 »
Sajnos a karccal nem lehet semmit sem csinálni, hidd el. Egyedüli megoldás a csere.  Vagy együtt élsz vele, ha nincsen látómezőben.

Ablaktörlőt, meg gondolom, hogy nem veszel többet ilyen típusút.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4535 Dátum: 2013.03.07 19:56:34 »
nah majd meglatjuk mit mondd ra a szaki.... irok ha kesz van.


PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4537 Dátum: 2013.03.07 20:40:17 »
Ezzel az a gáz, hogyha látótérben van, akkor tuti zavaró lesz utána. Mivel a polírozás során anyagot távolítanak el a felülettől, ezért lényegében egy lencsét csiszolnak a látóteredbe... :wacko:

Bár ha lehet dioptriásra kérni... Akár hasznos is lehet....  ::) Le is védetem az ötletem. Bifokális szélvédő!  :otlet: [rohog]

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4538 Dátum: 2013.03.07 20:52:15 »
Ezzel az a gáz, hogyha látótérben van, akkor tuti zavaró lesz utána. Mivel a polírozás során anyagot távolítanak el a felülettől, ezért lényegében egy lencsét csiszolnak a látóteredbe... :wacko:

Bár ha lehet dioptriásra kérni... Akár hasznos is lehet....  ::) Le is védetem az ötletem. Bifokális szélvédő!  :otlet: [rohog]
Csak forditva: fent (kresztábla)olvasó, lent távolbalátó [rohog]

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3039
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4539 Dátum: 2013.03.07 22:08:42 »
Csak nehogy madárszar-vizsgáló mikroszkóp legyen ::) :D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4540 Dátum: 2013.03.15 12:05:23 »
Sziasztok!

Még új vagyok a fórumon. Segítséget szeretnék kérni. Bőrbelsős autóm van és a bal1 vezető oldala egy kicsit gyűrődött. Nem repedt ki, csak megvan gyűrődve és az látszik kicsit. Mivel, illetve hogy kezeljem, hogy újszerű állapotba hozhassam?

Üdv: Tóbiás

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4541 Dátum: 2013.03.15 12:17:55 »
Sziasztok!

Még új vagyok a fórumon. Segítséget szeretnék kérni. Bőrbelsős autóm van és a bal1 vezető oldala egy kicsit gyűrődött. Nem repedt ki, csak megvan gyűrődve és az látszik kicsit. Mivel, illetve hogy kezeljem, hogy újszerű állapotba hozhassam?

Üdv: Tóbiás

Aztatat csak kárpitos szedi ki, vagy plasztikai sebész. :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4542 Dátum: 2013.03.15 17:56:56 »
Sziasztok!

Még új vagyok a fórumon. Segítséget szeretnék kérni. Bőrbelsős autóm van és a bal1 vezető oldala egy kicsit gyűrődött. Nem repedt ki, csak megvan gyűrődve és az látszik kicsit. Mivel, illetve hogy kezeljem, hogy újszerű állapotba hozhassam?

Üdv: Tóbiás

Ha csak belülről látszik a gyűrődés, akkor még nincsen nagy baj, de amennyiben kívül is, akkor már lehet aggódni, ez utóbbihoz a popsikenőcs már nem lesz elegendő.  :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4543 Dátum: 2013.03.15 18:57:56 »
Ilyen:


Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4544 Dátum: 2013.03.16 14:12:48 »
Amikor én ilyen miatt "aggódtam" a válasz az volt: "elkerülhetetlen a bőr valamennyire nyúlása, gyűrődése, ettől lesz egyedi"  ::)
Ja, ez attól is függ mekkora súlyú ember terheli, hogyan ül, mennyit használják (és a paraméterei, mennyire tölti ki a felületet  :D )
ééés a bőr minőségétől, vastagságától stb Szóval ellene tenni nehéz.
Fery