Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1162985 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4500 Dátum: 2013.01.21 10:47:33 »
Viszont a sötéten nem látszik a latyak ;)
De sajna tudni ,hogy ott van.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4501 Dátum: 2013.01.21 13:43:32 »
jó szín a fekete (főleg kombiban , így nem területi képviselő jellegű az autó) de sajnos rengeteget kell vele törödni , simogatni.
fehér sem kéne nekem mégegyszer  ,  és sajnos a kombinak kell az "izgalmas" szín, peros, fekete, stb  :?: [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4502 Dátum: 2013.01.21 14:48:08 »
nekem most kékesszöld van. frankó. a 323f fehér volt, azt nagyon szerettem. aztán a mazda5 fekete (állandóan csak a karcikat számolgattam a mosások után...), azt nem annyira - érdekes, hogy sok barátom el sem tud képzelni másmilyen színű autót, csak feketét. aztán az ave ezüst - na azon tényleg nem látszott meg semmi, de már a ránézés gondolatától is ásítanom kellett. de legalább kombi volt...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4503 Dátum: 2013.01.21 18:51:47 »
És a pingálás után mikor kell utánpolirozni? Arra még nem jöttem rá :hmmmm:

Erre nem tudok egzakt válasz adni.  Amikor már nagyjából kikeményedett a lakk, de még finom polírral alakítható.
Nekem se sikerült azonnal. Ha kikapta, akkor kezdtem elölről.  Mivel jellemzően kavicsfelverődést kezeltem a motorháztetőn, így aztán volt elég hely gyakorolni.  A végén már elég pöpecül ment.  Mondjuk ezüst volt, az meg hálás szín.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4504 Dátum: 2013.01.21 19:16:24 »
üdv,

igaz a fórumon annó volt szó róla, de érdekelne, ki mivel kezeli a metálfényes corolláját.. nekem grafitmetál az autó és minden apró kis karist meglátszik rajta:(

Eddig mindenki a Turtle polir/viaszt javasolta, én anno a Winns (lehet rosszul írom) cuccokat szerettem, de már nem lehet kapni.

Azt is hallottam, amig a gyári fény megvan, nem szabad polírozni.. Ez oké, de akkor az apró -idegesítö- karcokat mivel tudom eltünteni?

Köszi! ;)

kuf
Kiváló minőségű viasz polír a Maxolen viola színű terméke. 1 literes kiszerelésben kb 5000 -ba kerül. 3M termék, gondolom, nem kell bemutatni. Profi termék. Szuperül lehet vele kézzel és géppel is dolgozni és az eredmény nem is marad el. Több hónapig nem lesz vele dolgod.

Én évente 2x csinálom meg az autómat, tavasszal és ősszel, közvetlen tél előtt.;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4505 Dátum: 2013.01.21 19:17:48 »
Persze, sok minden függ a karcok mélységétől is...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4506 Dátum: 2013.01.21 19:24:30 »
üdv,

igaz a fórumon annó volt szó róla, de érdekelne, ki mivel kezeli a metálfényes corolláját.. nekem grafitmetál az autó és minden apró kis karist meglátszik rajta:(

Eddig mindenki a Turtle polir/viaszt javasolta, én anno a Winns (lehet rosszul írom) cuccokat szerettem, de már nem lehet kapni.

Azt is hallottam, amig a gyári fény megvan, nem szabad polírozni.. Ez oké, de akkor az apró -idegesítö- karcokat mivel tudom eltünteni?

Köszi! ;)

kuf
Kiváló minőségű viasz polír a Maxolen viola színű terméke. 1 literes kiszerelésben kb 5000 -ba kerül. 3M termék, gondolom, nem kell bemutatni. Profi termék. Szuperül lehet vele kézzel és géppel is dolgozni és az eredmény nem is marad el. Több hónapig nem lesz vele dolgod.

Én évente 2x csinálom meg az autómat, tavasszal és ősszel, közvetlen tél előtt.;)

Igy szűk 9 (kilenc) év távlatából viszonylag gyors válasznak tűnik.....  :whistling: :surrender: :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4507 Dátum: 2013.01.21 23:15:47 »
Gondolom véletlenül a fórum legelején kötött ki :-D
Telefonon könnyen megesik ::)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4508 Dátum: 2013.01.22 06:22:04 »
Ú bakker, tényleg! Tapatalkot állítottam, és vissza ugrott az elejére. De remélem, azért tudtam segíteni, hisz a téma mindig aktuális. ;D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Autoglym

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Professzionális autóápolási termékek
    • AUTOGLYM - Professzionális autóápolási termékek
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4509 Dátum: 2013.02.03 13:13:05 »
Sziasztok!

Elég régóta benne vagyok ebben a szakmában és 2 éve foglalkozom az AUTOGLYM termékek forgalmazásával. Ha nem zavarlak benneteket mint offos autótulajdonos, szívesen segítek a felmerült kérdések megválaszolásában, mert sajnos itthon nincs nagy kultúrája az autóápolásnak és elég sok a félreértés emiatt. Nem fogom teleszpemmelni a fórumot a termékeimmel  :innocent:                               

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4510 Dátum: 2013.02.03 14:57:14 »
Sziasztok!

Elég régóta benne vagyok ebben a szakmában és 2 éve foglalkozom az AUTOGLYM termékek forgalmazásával. Ha nem zavarlak benneteket mint offos autótulajdonos, szívesen segítek a felmerült kérdések megválaszolásában, mert sajnos itthon nincs nagy kultúrája az autóápolásnak és elég sok a félreértés emiatt. Nem fogom teleszpemmelni a fórumot a termékeimmel  :innocent:                               

Üdv a fedélzeten, köszönjük a felajánlást.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4511 Dátum: 2013.02.10 13:27:06 »
Na a köv. projekt: van némi festék felpattogzás az ablakkereten (fényes fekete), lassan jön a tavasz, b***nak a verebek szokásos kőfelverődés és fényezési hiányosságok keresése, javítása.
Szal a kérdés, hogy milyen szemcséjű smirglivel essek neki, kell e valami az alapozó (nem pálinka) és a fényes fekete festéken kívül.
Elsőre kevésbé látható helyen tesztelem az eljárást (akksi lefogató).
Ami majd nagyobb falat lesz, az a motorháztető rögzítő füle, nem tudom mennyi értelme van az újrafestésének, úgyis kikezdi a zár.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4512 Dátum: 2013.02.10 13:29:35 »
A fekete ablakkeretnél egyszerűen fekete festékkel pötyizd ki, nehogy nekiláss smirglivel, nem lakás ablakkeret ez...  :wacko: Nagyjából minden másra is a pöttyözést javaslom.
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4513 Dátum: 2013.02.10 14:33:31 »
A fekete ablakkeretnél egyszerűen fekete festékkel pötyizd ki, nehogy nekiláss smirglivel, nem lakás ablakkeret ez...  :wacko: Nagyjából minden másra is a pöttyözést javaslom.
Naja, csak elkezd korrodálódni, azt is el kell valahogy távolítani.
Tény hogy a nem fekete részeken a javító stiftet használom.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4514 Dátum: 2013.02.10 15:03:57 »
Na a köv. projekt: van némi festék felpattogzás az ablakkereten (fényes fekete), lassan jön a tavasz, b***nak a verebek szokásos kőfelverődés és fényezési hiányosságok keresése, javítása.
Szal a kérdés, hogy milyen szemcséjű smirglivel essek neki, kell e valami az alapozó (nem pálinka) és a fényes fekete festéken kívül.
Elsőre kevésbé látható helyen tesztelem az eljárást (akksi lefogató).
Ami majd nagyobb falat lesz, az a motorháztető rögzítő füle, nem tudom mennyi értelme van az újrafestésének, úgyis kikezdi a zár.
a fém smirglik többnyire finom szemcsések..... ha van rozsda, azt nem árt eltávolítani, bár 100%-ban nem lehet.. ha van otthon korroziogátló alapozód, akkor szerintem érdemes alákenni. Csak emiatt a szükséges 1ml felhasználás miatt nem hiszem hogy veszel a boldtban 0,25L vagy 0,5L alapozót..