Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1137789 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #60 Dátum: 2004.04.05 23:57:58 »
Ezen nem veszünk össze, csak irigyellek, hogy van erre idöd. Én pl. nem azért  ilyenkor írok, mert szeretek éjszaka fent lenni, hanem mert kb. este 10 lesz, mire odajutok, hogy ezzel foglalkozzak. És akkor hol van még a kocsimosás.....
music     

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #61 Dátum: 2004.04.06 00:08:32 »
Nekem napközbe van csak idöm kocsit mosni, :) mert saját bejáratú autómosónk van :)  :)
arcipán

03' YARIS SOL  50

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #62 Dátum: 2004.04.06 00:59:25 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Nekem napközbe van csak idöm kocsit mosni, :) mert saját bejáratú autómosónk van :)  :)

Így könnyü. :lol:  Mondjuk mosni én sem éjjel szoktam :mrgreen: , hanem elviszem a szüleimhez, mert ott van garázs. Erre viszont hétközben nincs idö.
music     

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #63 Dátum: 2004.04.06 13:11:40 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Gyerekek!!!

Találtam nagyon TUTI törlökendőt.Szarvasbőr funkciót lát el,de valamiféle gumis vileda szerű anyaga van.A fekete autót teljesen cseppmentesre lehet vele törölni.Eddig vettem mindenféle törlőkendőt,de eggyikkel se tudtam mosás után normálisan szárazra törölni.Tisztára el vagyok tőle ájulva. :shock:
Ha valakit érdekel szívesen viszek belőle a talira.Akit érdekel jelezze,megveszem a cuccot és leviszem.1200HUF volt azt hiszem.


Ugye nem szöszöl , vagy mi ?

Én jelentekezem, 2db szeretnék ( nehogymár egyedül törölgessem a kocsit  :lol:    )
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #64 Dátum: 2004.04.06 22:46:47 »
Ha valakit érdekel, csak április 15-én, csütörtökön az Auchan áruházakban 5 literes Total 10W-40 olajat lehet kapni 5.990-ért, és 17-én pedig a "közismert" Armstrong márkájú abroncsokat 9.000 körüli áron.
music     

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #65 Dátum: 2004.04.07 06:57:53 »
Idézetet írta: "MrIP"
Idézetet írta: "Marcipán"
Gyerekek!!!

Találtam nagyon TUTI törlökendőt.Szarvasbőr funkciót lát el,de valamiféle gumis vileda szerű anyaga van.A fekete autót teljesen cseppmentesre lehet vele törölni.Eddig vettem mindenféle törlőkendőt,de eggyikkel se tudtam mosás után normálisan szárazra törölni.Tisztára el vagyok tőle ájulva. :shock:
Ha valakit érdekel szívesen viszek belőle a talira.Akit érdekel jelezze,megveszem a cuccot és leviszem.1200HUF volt azt hiszem.


Ugye nem szöszöl , vagy mi ?

Én jelentekezem, 2db szeretnék ( nehogymár egyedül törölgessem a kocsit  :lol:    )


Ok MrIP!!

Meglessz a kettö darab.Abszolútt nem szöszöl,és a vizet eszméletlenül szívja.
arcipán

03' YARIS SOL  50

Macimedve

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #66 Dátum: 2004.04.07 09:29:31 »
Miért nem valódi szarvasbőr kendőt használtok? Az sem drágább sokkal, mint egy Vileda vagy hasonló, de sokkal jobb, és nagyságrendekkel többet bír.... Én az enyémet vegy 3 éve vettem, még semmi baja. Az előző is kiszolgált jópár évet. Azt érdemes megtenni, hogy a nagyon koszos, rendesen lemoshatatlan részeket (mint az ajtóélek, küszöbök, az ajtók belső részei) nem ezzel törli az ember, hanem egy mezei felmosóronggyal...
acimedve

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #67 Dátum: 2004.04.07 11:32:28 »
Nekem van egy darab hasított szarvasbőröm, de apró sárga szöszöket hagy. Úgyhogy nem használom. A Vileda jobban bevált (bár kevésbé issza a vizet). :?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #68 Dátum: 2004.04.07 11:49:33 »
Szerintetek mivel lehet a legjobban és legkevesebb kárt okozva eltüntetni a kátrányfoltokat?
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #69 Dátum: 2004.04.07 12:09:48 »
Idézetet írta: "Marcipán"

Ok MrIP!!

Meglessz a kettö darab.Abszolútt nem szöszöl,és a vizet eszméletlenül szívja.



Elore is koszi  :)
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Macimedve

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #70 Dátum: 2004.04.07 12:10:51 »
Idézetet írta: "whis"
Nekem van egy darab hasított szarvasbőröm, de apró sárga szöszöket hagy. Úgyhogy nem használom. A Vileda jobban bevált (bár kevésbé issza a vizet). :?


Érdekes, én évtizedek óta szarvasbőrt használok, és a szöszölést soha nem tapasztaltam. Igaz, nekem mindig világos autóim voltak. Ellenben a Viledák hajlamosak egy idő után töredezni, apró darabkák maradnak vissza és az az ablakon meglátszik.
acimedve

Shabby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Alvázmosás
« Válasz #71 Dátum: 2004.04.07 15:31:23 »
Tisztelettel üdvözlök mindenkit!

Jó, hogy lett ez a fórum és meg is ragadnám a lehetőséget, hogy kérdezzek, alvázat szeretnék mosatni, valaki nem tud Budapesten (esetleg XVI. ker. körül) egy korrekt helyet?
habby
'03 Toyota Corolla Wagon 1.4

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #72 Dátum: 2004.04.07 15:32:11 »
Idézetet írta: "Macimedve"
Érdekes, én évtizedek óta szarvasbőrt használok, és a szöszölést soha nem tapasztaltam. Igaz, nekem mindig világos autóim voltak. Ellenben a Viledák hajlamosak egy idő után töredezni, apró darabkák maradnak vissza és az az ablakon meglátszik.

Én is ezért vettem szarvasbőrt. Törölt az rendesen, de száradás után apró pici sárgás 'morzsák' maradtak a kék kocsin. Ráadásul büdös volt, mint a ... Legutóbb kimostam, hátha az segít lehozni a leválni akaró részeket. Azóta még nem próbáltam.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #73 Dátum: 2004.04.07 17:13:46 »
Idézetet írta: "music"
Ha valakit érdekel, csak április 15-én, csütörtökön az Auchan áruházakban 5 literes Total 10W-40 olajat lehet kapni 5.990-ért, és 17-én pedig a "közismert" Armstrong márkájú abroncsokat 9.000 körüli áron.


Na a gumiról annyit, hogy Marcipán ennyiért GUMIT ad..... :D

Remélem nem árultam el hadititkot?!! 8)

Mellesleg a sárga Viledakinézetű valami helyett én sárga kinézetű perforált ARÓ háztartási törlőkendőt használok cseppmentesítésre, asszem egy csomagban három van 200.-HUF-ért. 1 db. 3-4 mosást kibír, ennyiért meg.......

Van szarvasbőröm is, azzal belülről szoktam az ablakot áttörölni, ha a párom nagyon visít a legjobb barátnője (Szilvia :wink:  :D ) intenzív fogyása miatt..
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #74 Dátum: 2004.04.07 17:23:02 »
Köszi Trotter!

Dehogy árultál el hadititkot,ez köztudott.

A szarvasbörröl csak anyit,hogy én akármilyet vettem nem tudtam normálisan letörölni.Mi ezt a kendöt használjuk az autómosóba,naponta nem 10 autót törlünk le vele és még semmi baja.Akinek kell kell,akinek nem nem :)
arcipán

03' YARIS SOL  50