Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1137774 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #45 Dátum: 2004.03.23 07:43:28 »
Ablaktisztítás: mindegyik háztartási szer jó, azonban tényleg érdemes papírtörlővel felszerelkezni, azzal csíkmentesen lehet törölni a végén. Általában én is Clin-t használok, van egy 'Antifog' nevű változata, ez még a párásodási hajlamot is csökkenti (kipróbáltam, tényleg). Vannak egyéb, nevesebb és drágább termékek, de szerintem nagyjából mind ugyanazt tudja.  :wink:
A Clin-nel egy dologra érdemes figyelni: ha spriccelés közben sok megy a műa. burkolatra és az ott sokáig rajta marad, foltot hagyhat, amit nem igazuán lehet eltüntetni (megmarja a műanyagot??).  :roll:
Nemrég kaptam egy Sonax autóbelső tisztítót, állítólag jó kárpitra, műanyagra, mindenre. Eddig csak műanyagon próbáltam, azon tényleg jó lett a végeredmény  :)
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #46 Dátum: 2004.03.25 17:13:03 »
Nem is mondtam: Tegnap jártam az EmilFrey-nél, és ha már ott voltam körülnéztem és vettem Toyota autósampont. WAX-os sampon 0.5l ~700Ft egy kanálnyi kell egy vödör vízbe. Teljesen szagtalan, csak mikor fogom tudni kipróbálni???? :)
"The only genuine Car Shampoo for your Toyota"  :lol:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #47 Dátum: 2004.03.26 12:59:48 »
Tegnap voltam autókozmetikában. A kiszemelt egység a IX. ker. Ipar utcában van.

Belső takarítás, műanyagápolás, motormosás volt a kért menű. A bőrápolást nem kértem 2000.- HUF-ért, ugyanis maradt még a tavalyi 2000.- HUF-os spéci bőrápolóból....  :D

Külsőt az eső miatt nem kértem ugyancsak, azt majd máskor bepótolom.

A tavaly novemberben nyílt mosó megfelel a kor követelményeinek, tiszta, tágas. Az egyik srác kikérdezte, hogy mit akarok, ajánlott egy csomó mindent, melyet elhárítottam, azonban + én is kértem, nevezetesen, hogy a kerékjárat íveket gőzborotvával nyomják át, erre közölte, hogy akkor az egész kocsiszekrényt kívülről végignyesik grátisz.

Eközben már ment is a beretválás, utánna átálltak a másik placcra, ahol 6 (hat) fiatalember annak rendje és módja szerint "szétszedte a kocsit" és serénykedni kezdett. A hótálcákat kivetettem a kocsiból, helyette visszament a gyári hímzett szőnyeggarnitúra, általam szőnyegtisztító géppel tisztítva.

Belül szakanyaggal végigmostak, törültek, majd kezeltek mindent, ablakokat belül-kívül letakarították, légbefújókat ecsetelték.

Apróbb hibákat azért elkövettek, a középkonzol pattintós aljú dobozát nem szedték ki, így a szélenen koszos maradt, a kesztyűtartót belülről nem törölték át, a csomagtartót elfelejtették kiporszívózni (túl sokan serénykedtek). A légbefújók stabil házát nem törölték ki. A hiányosságokat azonnal elnézést kérve pótolták.

A motormosást ránézésre flottul elvégezték, soha nem látott tisztaságú a motor.

Összesen 4.190.- HUF-ot fizettem, melyből 2.000.- HUF a motormosás volt, 980.- HUF a belső takarítás, a többi a műanyagápolás és egyéb kisebb munkák voltak.

Korrektul dolgoztak, igaz ellenőrizni kell a "késznek" nyilvánítás után, a kisebb hibákat.

Én az ötös skálán 4 osztályzatot adnék.

Ha gondoljátok más is közzétehetné ilyen tapasztalatait, hova érdemes menni és mit kell elkerülni.


Ja egy hiányosságuk van, nevezetesen alvázmosást nem vállalanak, nincsen akna, vagy emelő.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #48 Dátum: 2004.03.26 21:37:19 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Nem is mondtam: Tegnap jártam az EmilFrey-nél, és ha már ott voltam körülnéztem és vettem Toyota autósampont. WAX-os sampon 0.5l ~700Ft egy kanálnyi kell egy vödör vízbe. Teljesen szagtalan, csak mikor fogom tudni kipróbálni???? :)
"The only genuine Car Shampoo for your Toyota"  :lol:


Az jó lehet, és ki gyártja?
Lehet, én is veszek majd.  :D
Laco 73 :D

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #49 Dátum: 2004.03.26 21:56:22 »
Megnéztem:
Toyota Motor Europe
Part no PZ44700AA005
Made in the UK


whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #50 Dátum: 2004.03.28 20:46:40 »
Leírtam a Corollásban is, de beteszem ide is, hátha mást is érdekel:
Lemostam a kocsi alját, felálltam egy munkagépeknek készült emelvényre, persze a szívbaj kerülgetett közben. Meglepetésemre a Corolla alja teljesen prímán simára van burkolva, mindenütt rozsdamentes lemez. Csak a motortér táján, a benzintank környékén és a futóműveknél van némi zeg-zug. Így elég könnyű volt lemosni.
Viszont a küszöb alatt van valami műa. takarólemez. Na ez és a karoszszéria között iszonyat mennyiségű dzsuva gyűlt fel, győztem kiáztatni.
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #51 Dátum: 2004.04.05 22:27:26 »
Gyerekek!!!

Találtam nagyon TUTI törlökendőt.Szarvasbőr funkciót lát el,de valamiféle gumis vileda szerű anyaga van.A fekete autót teljesen cseppmentesre lehet vele törölni.Eddig vettem mindenféle törlőkendőt,de eggyikkel se tudtam mosás után normálisan szárazra törölni.Tisztára el vagyok tőle ájulva. :shock:
Ha valakit érdekel szívesen viszek belőle a talira.Akit érdekel jelezze,megveszem a cuccot és leviszem.1200HUF volt azt hiszem.
arcipán

03' YARIS SOL  50

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #52 Dátum: 2004.04.05 23:24:36 »
hol sikerült beszerezned?
music     

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #53 Dátum: 2004.04.05 23:32:51 »
Hahá!!!
Mühelytitkokat nem árulok el :lol:  :lol:  :lol:

Egy autóalkatrész nagykerbe vettem.Szeretnél belöle :?:
arcipán

03' YARIS SOL  50

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #54 Dátum: 2004.04.05 23:39:38 »
music te nem is jössz a talira :?:

Akkor te bebuktad a törlökendöt :)  :)
Ha kell valahogy eljuttatom :!:
arcipán

03' YARIS SOL  50

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #55 Dátum: 2004.04.05 23:40:57 »
Hahaha, látatlanban nem. Viszont nem valószínü, hogy ott leszek a talin :(
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #56 Dátum: 2004.04.05 23:42:14 »
Egyelöre túlélem, ha nem lesz; eddig úgyis a szél törölte le :lol:
music     

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #57 Dátum: 2004.04.05 23:43:40 »
Tényleg jó,azt hiszed viccelek :!:  :!:
arcipán

03' YARIS SOL  50

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #58 Dátum: 2004.04.05 23:47:37 »
Elhiszem én, de - lévén csak csillaggarázsom - 1 hét alatt a szép tiszta autó olyan poros lesz, hogy tök mindegy, mivel törlöm le mosás után :!:
music     

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #59 Dátum: 2004.04.05 23:54:02 »
Szerinted a fekete hány nap alatt lessz poros :?: 2óra hossza alatt :P
Nekem mindegy én szívesen törölgetem az enyémet,szeretem tisztán tartani ha már megvettem drága pénzért :P
arcipán

03' YARIS SOL  50