Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1169114 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2370 Dátum: 2008.08.19 16:45:48 »
Mindjárt megyek autót mosni. A koszosságán kívül van egy nagy bajom.
Az összes üvegembe mintha beleégett volna a por, ablakok és szélvédők egyaránt. Megkaparásztam körömmel és úgyse jön fel, rücsis marad... Miez???  :helpsmilie: Ötlet valakinek? Lejön egyáltalán valamivel? Nemsokára kimegyek, ha lehűlt a kocsi az árnyékban és megpróbálom lemosni...
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2371 Dátum: 2008.08.19 17:04:07 »
Olyan jó 1001x-re is elolvasni ugyanazt...  :sweatdrop:
Palaczkot nem lehet a szilikon esetleges káros hatásairól meggyőzni.

Valóban nem lehet, és azt is megbeszéltük, hogy miért nem. Ilyesmit pedig, hogy "akkor is árt a guminak, ha az ellenkezője van ráírva", bocsásson meg a világ, de képtelen vagyok szó nélkül hagyni  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2372 Dátum: 2008.08.19 17:06:29 »
Mindjárt megyek autót mosni. A koszosságán kívül van egy nagy bajom.
Az összes üvegembe mintha beleégett volna a por, ablakok és szélvédők egyaránt. Megkaparásztam körömmel és úgyse jön fel, rücsis marad... Miez???  :helpsmilie: Ötlet valakinek? Lejön egyáltalán valamivel? Nemsokára kimegyek, ha lehűlt a kocsi az árnyékban és megpróbálom lemosni...

Sztem valami fáról rápotyogott valami mézgaféle, vagy esetleg levéltetű-szar. Nem viccelek  :) ... Az csinál ilyet, hogy a kocsi tele lesz kis apró ragacsos pöttyökkel (ti. ez maga a levéltetű-kaki), amibe aztán iszonyúan beleragad a por, kosz. Türelmesen azért le lehet szedni, pl. ablaktisztítóval.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

keri

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 272
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2373 Dátum: 2008.08.19 17:09:44 »
Mindjárt megyek autót mosni. A koszosságán kívül van egy nagy bajom.
Az összes üvegembe mintha beleégett volna a por, ablakok és szélvédők egyaránt. Megkaparásztam körömmel és úgyse jön fel, rücsis marad... Miez???  :helpsmilie: Ötlet valakinek? Lejön egyáltalán valamivel? Nemsokára kimegyek, ha lehűlt a kocsi az árnyékban és megpróbálom lemosni...

Nem lehet, hogy valamilyen fa alatt álltál és rá csöpögött valami? Az tud így ragadni viszont ha megáztatod akkor lejön, remélem.
95 Toyota Carina E 1,6 (151)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2374 Dátum: 2008.08.19 17:13:09 »
Gyanúm akkor igazolódik be, ha apu hazajön és töredelmesen bevallja, hogy kint fényezett és a ködölés a kocsimra ment...
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2375 Dátum: 2008.08.19 17:14:36 »
Gyanúm akkor igazolódik be, ha apu hazajön és töredelmesen bevallja, hogy kint fényezett és a ködölés a kocsimra ment...

HUH, azt leszedni mekkora móka  :eek:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2376 Dátum: 2008.08.19 18:52:23 »
Gyanúm akkor igazolódik be, ha apu hazajön és töredelmesen bevallja, hogy kint fényezett és a ködölés a kocsimra ment...

HUH, azt leszedni mekkora móka  :eek:
Megint leírom, Aplolló autó. Ha valóban ködölve van, akkor effektíve sokkal olcsóbb, ha más, szakember oldja meg, pláne, hogy a tulaj kellemesen csinos nőszemély... :wub:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2377 Dátum: 2008.08.19 21:21:02 »
Kedves Trotter! Az általad javallott sebbenzin sajna nem szedte le a gyantás ragacsot a kocsiról. Holnap még próbálkozom újra, hátha meggondolta magát.  :helpsmilie:
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2378 Dátum: 2008.08.19 21:56:35 »
Ehh, apu este jött haza, közölte, hogy a Corsa is olyan lett és nem tudja mitől, mostanában nem fényezett itthon...
Meg hogy anno a varnyúnk is olyan volt és sose jött le. Na itt elpattant bennem valami.  :wacko:
Holnap nekiesünk apuval a kocsiknak, okoskodunk valamit, aztán ha nem megy, tőlem lehet az Apollo is. Köszi a tippet.  :flowers:
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2379 Dátum: 2008.08.20 11:26:43 »
Apuka ártatlannak nyilváníttatott, az üvegről a nitrohígító, ami ugye a festéket (ködölést) zokszó nélkül szedné le (ha az lenne), meg se moccantotta a millió pöttyöt, kromofággal jön csak le, azzal is csak nagyon nehezen. Fényezésről polírozóval simán kijön...
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2380 Dátum: 2008.08.20 11:30:18 »
Apuka ártatlannak nyilváníttatott, az üvegről a nitrohígító, ami ugye a festéket (ködölést) zokszó nélkül szedné le (ha az lenne), meg se moccantotta a millió pöttyöt, kromofággal jön csak le, azzal is csak nagyon nehezen. Fényezésről polírozóval simán kijön...

Nem akarlak idegesiteni, de az okot/forrast is jo lenne megkeresni, mert hetente egy polirozastol el lehet faradni  :sweatdrop:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2381 Dátum: 2008.08.20 11:34:18 »
Én lennék a legboldogabb, ha megtudnánk, hogy a család két, udvaron álló kocsija mi a franctól lett ilyen. Most hogy mondod megnézem a harmadikat is (26 éves :tt2: ), az is ott áll, csak hátrébb...  :2guns:
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.20 11:36:15 írta kleingy »
         

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2382 Dátum: 2008.08.20 11:59:09 »
Én lennék a legboldogabb, ha megtudnánk, hogy a család két, udvaron álló kocsija mi a franctól lett ilyen. Most hogy mondod megnézem a harmadikat is (26 éves :tt2: ), az is ott áll, csak hátrébb...  :2guns:

Szia!

Nem laktok veletlenul Dunakeszi kozeleben es/vagy nem kozlekedtek az uj epulo Megyeri dunahid kozeleben / alatt? Ha igen es feher szemcsek vannak a kocsin akkor megvan a valasz. Nalunk a ceges telepen 270 darab auto van osszefestekezve, koztuk sajnos az enyem is... :-(
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2383 Dátum: 2008.08.20 12:15:10 »
Szia!

Sose jártam Dunakeszin és környékén, érdi vagyok, de azért köszi a tippet. Nem tudjuk mi ez, nem fehér, de mindkét kocsin rajta van (a harmadikon nincs). Ismét polírozhatok... Sebaj, időmből kitelik.  :single fuck:
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2384 Dátum: 2008.08.20 12:17:44 »
Szia!

Sose jártam Dunakeszin és környékén, érdi vagyok, de azért köszi a tippet. Nem tudjuk mi ez, nem fehér, de mindkét kocsin rajta van (a harmadikon nincs). Ismét polírozhatok... Sebaj, időmből kitelik.  :single fuck:


Nem darabolnak fémet a közelben? -gyorsdaraboló, sarokköszörű ...
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!