Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1162964 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2280 Dátum: 2008.07.10 10:34:45 »
2. az az elem műanyag, vagyis rozsdásodni biztosan nem fog.

A motorhazteto pupjara gondolok. Nem kozvetlen a jel folott, kicsit feljebb, a motorhazteto domborulata. Az mar fem.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2281 Dátum: 2008.07.10 14:11:21 »
2. az az elem műanyag, vagyis rozsdásodni biztosan nem fog.

A motorhazteto pupjara gondolok. Nem kozvetlen a jel folott, kicsit feljebb, a motorhazteto domborulata. Az mar fem.
Basszus en is kaptam egyet 3 hetesen  :wacko: a motorhaztetore. Nem tul durva, de mivel sotet a kocsi latszik mivel alatta valami vilagos alapozo van.
Holnap beugrok a szervizbe venni javitot remelem ki lehet vele pottyolni. Szerintem az a lenyeg, hogy csak nagyon finoman oda kell potyinteni egy kicsit, remelem el lehet tuntetni szepen..

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2282 Dátum: 2008.07.10 14:52:02 »
2. az az elem műanyag, vagyis rozsdásodni biztosan nem fog.

A motorhazteto pupjara gondolok. Nem kozvetlen a jel folott, kicsit feljebb, a motorhazteto domborulata. Az mar fem.

A korábbi "maci-orr"-hasonlat miatt asszociáltam konkrétan az orr-részre. Ebben az esetben, viszont nem csak optikai, hanem korrozió-megelőzési szempontból is célszerű minél hamarabb bejavítani! :excl:
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2283 Dátum: 2008.07.10 14:53:53 »
Kőfelverődés kapcsán: Kedves auriszos cartársak, nem gondolkodtatok még a fóliázáson??? :eek:
hazard

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2284 Dátum: 2008.07.10 15:18:09 »
Kőfelverődés kapcsán: Kedves auriszos cartársak, nem gondolkodtatok még a fóliázáson??? :eek:

Nem  :ph34r:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2285 Dátum: 2008.07.10 16:26:21 »
Kőfelverődés kapcsán: Kedves auriszos cartársak, nem gondolkodtatok még a fóliázáson??? :eek:
Hat en meg csak "valamin" kezdtem gondolkozni, mert ez nem nagyon jo. vagy ecsetkevel alldogallok majd a kezemben allandoan vagy tiszta potty lesz a kocsi nagyon hamar.
Milyen az a foliazas?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2286 Dátum: 2008.07.10 16:33:12 »
Kőfelverődés kapcsán: Kedves auriszos cartársak, nem gondolkodtatok még a fóliázáson??? :eek:
Hat en meg csak "valamin" kezdtem gondolkozni, mert ez nem nagyon jo. vagy ecsetkevel alldogallok majd a kezemben allandoan vagy tiszta potty lesz a kocsi nagyon hamar.
Milyen az a foliazas?

Most csak azok finnyasak, akiknek Aurisuk van, vagy ennek serulekenyebb a fenyezese? Kezd gyanus lenni. Vagy egyik, vagy masik, de igaz  :1eye:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2287 Dátum: 2008.07.10 16:59:07 »
Kőfelverődés kapcsán: Kedves auriszos cartársak, nem gondolkodtatok még a fóliázáson??? :eek:
Hat en meg csak "valamin" kezdtem gondolkozni, mert ez nem nagyon jo. vagy ecsetkevel alldogallok majd a kezemben allandoan vagy tiszta potty lesz a kocsi nagyon hamar.
Milyen az a foliazas?
Átlátszó, vékony, de igen erős fóliát "ragasztanak" a motorháztetőre. Ezzel az egyszerű eljárással gyakorlatilag teljesen mentesíthető a lemezfelület a kőfelverődés okozta sérülésektől. Utána kellene nézni, de emlékeim szerint 10-20e között csinálják. Több ismerősömnek van, általában 2-3 évet teljesen tökéletesen bírnak a fóliák (utána szokott elkezdeni lehámlani).
Rákeresel a neten, biztosan találsz nem 1 szakműhelyt.... :cool2:
hazard

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2288 Dátum: 2008.07.10 17:01:28 »
Kérdés, hogy a fóliás és fóliátlan fényezés között 2-3 év után mennyiben tér el a szín a kocsin.
         

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2289 Dátum: 2008.07.10 17:03:22 »
Most csak azok finnyasak, akiknek Aurisuk van, vagy ennek serulekenyebb a fenyezese? Kezd gyanus lenni. Vagy egyik, vagy masik, de igaz  :1eye:
Csak azok, mert az auriszosoknak novi csentó autójuk van, értelemszerűen hajlamosak a tökéletes kasznin felfedezett minden egyes légypiszok miatt sírógörcsöt kapni. :tt2:
Szerintem egyátalán nem sérülékeny a fényezése, más márkákhoz viszonyítva talán még ellenállóbb is. :yes:
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2290 Dátum: 2008.07.10 17:06:11 »
Kérdés, hogy a fóliás és fóliátlan fényezés között 2-3 év után mennyiben tér el a szín a kocsin.
Ez sok tényező együttes hatásának függvénye. Valamit valamiért.
Világosabb színtónusú (pl. ezüst, fehér, ICE, stb) autóknál nem annyira veszélyes, mint mondjuk az én fekete vasam esetében.
hazard

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2291 Dátum: 2008.07.10 21:40:33 »
És mennyire bírja egy ilyen fólia az erős vízsugarú gépi mosásokat?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2292 Dátum: 2008.07.10 23:55:05 »
Kérdés, hogy a fóliás és fóliátlan fényezés között 2-3 év után mennyiben tér el a szín a kocsin.
Ez sok tényező együttes hatásának függvénye. Valamit valamiért.
Világosabb színtónusú (pl. ezüst, fehér, ICE, stb) autóknál nem annyira veszélyes, mint mondjuk az én fekete vasam esetében.

Megnézheted a fehéret, mennyi feketének látszó pötty van ( és nemcsak a bogarak) - A "hűvöskék" corolla teljesen korrekt volt; azon alig látszott a pötty.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2293 Dátum: 2008.07.11 06:19:59 »
Megnézheted a fehéret, mennyi feketének látszó pötty van ( és nemcsak a bogarak) - A "hűvöskék" corolla teljesen korrekt volt; azon alig látszott a pötty.
Ezt nem értem. Én a fóliázott vs. fóliázatlan kasznielem közötti - UV-B okozta - színárnyalatbeli különbségről írtam. Erre reagáltál?
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2294 Dátum: 2008.07.11 06:23:43 »
És mennyire bírja egy ilyen fólia az erős vízsugarú gépi mosásokat?
Nem tudom. Ismerőseim nem panaszkodnak. Szakműhelyben megmondják a tutit.
hazard