Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1154001 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #630 Dátum: 2005.02.09 15:00:33 »
Idézetet írta: "Palaczk"

...Én szerencsére itt Pécsett találtam egy korrekt helyet : 1100 a mosás , kicsit borsos...



Borsos? Látszik, hogy nem Pesten mosatsz...

:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #631 Dátum: 2005.02.09 15:01:14 »
Idézetet írta: "SzaboZE"
Idézetet írta: "Palaczk"

Nekem krémes állagú van , azzal könnyebb dolgozni . Amúgy amit pár perc alatt nem szív be a gumi , azt nyugodtan letörölheted - annyit addigra úgyis beszív , ami biztosítja a védelmet . De , mondom , ha nagyon unod , még mindig ott a szilikon ;) ...


A szilikont messzire űzöm az autótól! Egy ideig szép lesz minden tőle, aztán elkezd repedezni a gumi! Ha rám hallgatsz, Te is így teszel :D


Szia SzaboZE , tán még emléxel rám az Origoról  :)

Mikor van az az "aztán" ? Én hat és fél éve szilikonozom a Camry ajtótömítéseit , de még nem kezdett el repedezni ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #632 Dátum: 2005.02.09 15:03:32 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Peter"
Na ezert mosom en sajat kezemmel! Inkabb elszarakodok vele 1 orat, vagy ha nem erek ra, akkor koszos marad.

Én is saját kézzel szoktam, de most télvíz ideján nem tudok zárt, fűtött helyen kocsit mosni, így kénytelen voltam rábízni másokra.  :?
A mosó a Füredi út végén, a körvasútsornál van. De próbáltam már párat, a többi még rosszabb volt. Úgy látszik eddig állt ellen a lakk a megpróbáltatásoknak.  :o


Ennél a Vágány utcai IMO is jobb, pedig az gépi, vagy a Hozzád közeli Kámfor utcai is, amiről már beszéltünk valamikor az Új fórum kezdetekor, talán ebben a topicban.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #633 Dátum: 2005.02.09 15:04:50 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "Palaczk"

...Én szerencsére itt Pécsett találtam egy korrekt helyet : 1100 a mosás , kicsit borsos...



Borsos? Látszik, hogy nem Pesten mosatsz...

:)


Jó , ott nyilván még borsosabb ;) ...

Csak hát itt az a helyzet , hogy ezt a mosót egy éve még egy másik csapat működtette , akik engem évek óta ismertek , és 700-ért mosták le a kocsit úgy , hogy még a belső ablakokat is áttörölték , 1500-ért pedig kaptam tőlük egy komplett külső mosás-belső takarítás (porszívózás , minden műanyag áttörlése , ablakok tisztítása) csomagot :D ... Aztán másik cégé lett a mosó , akik szintén rendesen dolgoznak , de ezek már 1000-et kértek tavaly egy sima külső mosásért (OK , az ajtókereteket is kimossák) , idén meg 1100-ra emelték az árat - igazából ez a 100 zavar kicsit , az 1000 olyan szép kerek összeg volt  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #634 Dátum: 2005.02.09 15:13:19 »
Idézetet írta: "Trotter66"
...vagy a Hozzád közeli Kámfor utcai is, amiről már beszéltünk valamikor az Új fórum kezdetekor, talán ebben a topicban.
Nem tudom, mikor jártál ott utoljára. A cégest néha oda viszem, de egyre trehányabb munkát végeznek! A múltkor rámbeszéltek egy keréktisztítást, de semmivel sem volt tisztább a dísztárcsa és a gumi, mint amikor nem kértem ilyet (naívan azt hittem, hogy ilyenkor leveszik a dísztárcsát és a felnit is lemossák, de nem!). Sőt, a dísztárcsa sarkaiban rendesen ott volt az olajos fékpor.  :evil:  És azt sem kell mondanom, hogy sem a bogármaradványok, sem a fáról ráhullott ragacs, sem a légysz@r eltávolítása nem hozta őket lázba, pedig elővegyszert is kértem.  :evil:  Ja, és az ablakokat át kellett törölnöm Clin-nel az első esőnél, mert vékony rétegben rákentek valami sz@rt és az első törlésnél csak homály maradt a szélvédőn!  :x
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #635 Dátum: 2005.02.09 15:17:57 »
Idézetet írta: "Palaczk"
...idén meg 1100-ra emelték az árat - igazából ez a 100 zavar kicsit , az 1000 olyan szép kerek összeg volt  :roll:

Én 1500-at fizettem. Az ajtókereteket kitörölték, de csak ott, ahol könnyű hozzáférni. A zsanéroknál, ahol szűk a hely, oda már nem vették a fáradtságot benyúlni (de még eddig egyik mosóban sem).  :wink:
Úgy hallottam, hogy az Orczi téren nyílt egy megbízható, jó kézimosó...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #636 Dátum: 2005.02.09 15:32:44 »
Idézetet írta: "whis"
Úgy hallottam, hogy az Orczi téren nyílt egy megbízható, jó kézimosó...


ÁÁÁÁ, én már maradok az Üllőinél, nekem bevált, meg 100-ért nem kell hozzá se nyúlnom, lemossák tutira, utoljára azt is megkérdete, hogy a motort lenyomja-e.

Annyi a meló vele, hogy amikor készen van és ha akarod, áttörölgetheted, hogy száraz legyen, ablak, kilincs (nekem krómos), meg az ilyen részek. Ennyit nekem megér, úgyis csak + fokban mosatok kizárólag. Vasárnap napsütésben nincs is hideg, múltkor még a kabátot is letettem, merterősen melegem lett a falcozással....... :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

SzaboZE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #637 Dátum: 2005.02.10 08:56:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Szia SzaboZE , tán még emléxel rám az Origoról  :)

Mikor van az az "aztán" ? Én hat és fél éve szilikonozom a Camry ajtótömítéseit , de még nem kezdett el repedezni ;) ...


7 év körül?  :twisted: :D Én ezt autókozmetikásoktól tudom. Amelyik autókozmetika szilikonoz, az egyéb gonoszságra is képes :) Ráadásul ha az ablakra jut, akkor fénytörésorgia várható, amit elég nehéz eltüntetni.
ww.mazdaklub.hu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #638 Dátum: 2005.02.10 13:02:29 »
Idézetet írta: "SzaboZE"
Ráadásul ha az ablakra jut, akkor fénytörésorgia várható, amit elég nehéz eltüntetni.


Na de a fényorgia azért kárpótol mindenért nemde? :-) Pláne, ha szemből kapod vezteés közben kiló körül az országúton..... BRrrrr. :roll:


SzabóZE:

Ha van indíttatásod, akkor kukkants be a Tunning rovatba, a világítással foglalkozó szekcióba, utólagos xenonról is van benne szó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #639 Dátum: 2005.02.12 13:48:57 »
Idézetet írta: "SzaboZE"
Idézetet írta: "Palaczk"

Szia SzaboZE , tán még emléxel rám az Origoról  :)

Mikor van az az "aztán" ? Én hat és fél éve szilikonozom a Camry ajtótömítéseit , de még nem kezdett el repedezni ;) ...


7 év körül?  :twisted: :D Én ezt autókozmetikásoktól tudom. Amelyik autókozmetika szilikonoz, az egyéb gonoszságra is képes :) Ráadásul ha az ablakra jut, akkor fénytörésorgia várható, amit elég nehéz eltüntetni.


Hmmm  :roll: ... Nem te vagy az első őszintén szólva , aki a szilikon ellen beszél ... Tényleg rossz lenne ? Node akkor miért írják rá a flakonra , hogy védi az elöregedéstől a gumi alkatrészeket  :x ? OK , a reklámszövegekben persze mindig sok a hazugság - node védelmet ígérni , amikor valójában károsításról van szó , azért eléggé meredek  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #640 Dátum: 2005.02.12 17:23:38 »
Örülök ennek a kis hónak, ha holnap elolvad, komoly tisztítást fog végezni a kocsin...
music     

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #641 Dátum: 2005.02.12 17:40:58 »
Idézetet írta: "music"
Örülök ennek a kis hónak, ha holnap elolvad, komoly tisztítást fog végezni a kocsin...


Nálunk szakad az eső.  :cry: Reggelre szépen megfagy.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #642 Dátum: 2005.02.12 17:42:50 »
Idézetet írta: "music"
Örülök ennek a kis hónak, ha holnap elolvad, komoly tisztítást fog végezni a kocsin...


Mosnád inkább le  :roll: ... Így egyre több és több időt adsz a kocsin lévő sórétegnek , hogy "dolgozzon"  :shock: ... Ráadásul minden egyes újabb átnedvesedés csak ront ezen  :idea: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #643 Dátum: 2005.02.12 17:51:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Mosnád inkább le  :roll: ... Így egyre több és több időt adsz a kocsin lévő sórétegnek , hogy "dolgozzon"  :shock: ... Ráadásul minden egyes újabb átnedvesedés csak ront ezen  :idea: !

Igazad van, csak erre nincs nagyon módom, és 2 nap múlva úgyis ugyanilyen lesz.
Egyébként egyre inkább úgy néz ki, hogy ez már más baja lesz...
music     

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #644 Dátum: 2005.02.12 17:57:20 »
Idézetet írta: "music"

Egyébként egyre inkább úgy néz ki, hogy ez már más baja lesz...


Milyen autó lesz helyette?
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4