Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1154081 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #615 Dátum: 2005.02.09 00:33:15 »
Idézetet írta: "whis"
Ez a glicerinezés tényleg szívás: nem mászik bele a gumiba, hanem cseppekben rajta marad.  :(  Sebaj, hagytam két órát állni rajta, majd meguntam, és szépen letöröltem a maradékot papírtörlővel.  :o  Szerintem új gumi esetén még rosszabb a helyzet. És nagyon kell vigyázni, hogy a ruháddal véletlenül se dörgölődj hozzá, mert elég nehéz kimosni  :?


Nekem krémes állagú van , azzal könnyebb dolgozni . Amúgy amit pár perc alatt nem szív be a gumi , azt nyugodtan letörölheted - annyit addigra úgyis beszív , ami biztosítja a védelmet . De , mondom , ha nagyon unod , még mindig ott a szilikon ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #616 Dátum: 2005.02.09 00:46:42 »
Idézetet írta: "SzaboZE"

Nahát, régi kedves ismerős!
Üdv, hogy keveredtél ide?
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #617 Dátum: 2005.02.09 07:37:09 »
Múlt 7végén én is lemosattam a verdát, mert még a teteje is erősen fekete volt. A szokásos Üllői "kézi"mosóban, ahol önkis rendszerrel gőzborotvával lehet csutakolni a verdát.
Kb. 500 HUF ból megvan a mosás, isteni dzusvaoldó szerrel dolgoznak és a forró viasz is minőségi anyag. (legközelebb megkérdezem a márkát, amivel dolgoznak) Aki esetleg Üllőn jár, érdemes kipróbálni. Az Üllőt- Gyömrővel összekötő úton található a sínek után mindjárt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #618 Dátum: 2005.02.09 07:47:10 »
Tegnap oldalról eső verőfényes napsütésben láttam a kézimosó átkát: gyönyörű szép hosszanti karcok a fényezésen a kocsi oldalán, ahogy a srácok a szivacsot húzták  :x
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #619 Dátum: 2005.02.09 07:49:21 »
Idézetet írta: "whis"
Tegnap oldalról eső verőfényes napsütésben láttam a kézimosó átkát: gyönyörű szép hosszanti karcok a fényezésen a kocsi oldalán, ahogy a srácok a szivacsot húzták  :x


A KOSZOS szivacsot!!
Ennél a gőzbori is jobb!!!!
Részvétem.
Polírral kijön?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #620 Dátum: 2005.02.09 08:11:49 »
Idézetet írta: "Trotter66"
A KOSZOS szivacsot!!
Ennél a gőzbori is jobb!!!! Részvétem. Polírral kijön?

Még szerencse, hogy előtte lenyomják nagynyomásúval, így legalább az nem karcol, ami rajta van. Azért nem annyira vészes, olyan vékony hajszálkarcok, amit a gépi mosó csinál, csak ez nem körkörös, hanem szép hosszanti  :?
Az előttem lemosott fekete metál C5 biztosan rosszabbul járt: nem volt ott a tulaj, lemosták, de a szárazra törléshez már kitolták a pavilonból. Pár perc alatt ráfagyott a víz, de azért letörölgették szépen úgy jegesen. Ez még semmi, a mosós gyerek beállt vele a parkolóba, körbenézte a kocsit, ami ekkorra megszáradt és a fekete alapon szépen meglátszott, ahol nem érte a szivacs: szürke volt a kosztól 1-2 csíkban. A gyerek nem jött zavarba, fogta a száraz rongyot és ledörzsölte vele!!  :twisted:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

SzaboZE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #621 Dátum: 2005.02.09 08:33:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Nekem krémes állagú van , azzal könnyebb dolgozni . Amúgy amit pár perc alatt nem szív be a gumi , azt nyugodtan letörölheted - annyit addigra úgyis beszív , ami biztosítja a védelmet . De , mondom , ha nagyon unod , még mindig ott a szilikon ;) ...


A szilikont messzire űzöm az autótól! Egy ideig szép lesz minden tőle, aztán elkezd repedezni a gumi! Ha rám hallgatsz, Te is így teszel :D
ww.mazdaklub.hu

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #622 Dátum: 2005.02.09 08:35:38 »
Idézetet írta: "whis"
.... a fekete alapon szépen meglátszott, ahol nem érte a szivacs: szürke volt a kosztól 1-5 csíkban. A gyerek nem jött zavarba, fogta a száraz rongyot és ledörzsölte vele!!  :twisted:
Tiszta lett vagy nem, lett tiszta???  :twisted:  :x  :x
Üdv: Kishaver 74

SzaboZE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #623 Dátum: 2005.02.09 08:36:33 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "SzaboZE"

Nahát, régi kedves ismerős!
Üdv, hogy keveredtél ide?


Üdv Neked is :) A HWSW fórumról tekeregtem ide :)

Karcok: a szivacs karcokat ki lehet polírozni, de a polírozás vékonyítja a festékréteget, szóval ha minden mosás után polír is lesz, egyszercsak elfogy a festék :) Én már nem is bosszantom magam a karcokkal, hol ráesik a szél miatt az autóra valami, hol kedves autósok meghúzzák... :(
ww.mazdaklub.hu

SzaboZE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #624 Dátum: 2005.02.09 08:37:16 »
Idézetet írta: "kishaver"
Tiszta lett vagy nem, lett tiszta???  :twisted:  :x  :x


Asszem elbeszélgettem volna a főnökkel  :twisted:
ww.mazdaklub.hu

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #625 Dátum: 2005.02.09 12:59:39 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Trotter66"
A KOSZOS szivacsot!!
Ennél a gőzbori is jobb!!!! Részvétem. Polírral kijön?

Még szerencse, hogy előtte lenyomják nagynyomásúval, így legalább az nem karcol, ami rajta van. Azért nem annyira vészes, olyan vékony hajszálkarcok, amit a gépi mosó csinál, csak ez nem körkörös, hanem szép hosszanti  :?
Az előttem lemosott fekete metál C5 biztosan rosszabbul járt: nem volt ott a tulaj, lemosták, de a szárazra törléshez már kitolták a pavilonból. Pár perc alatt ráfagyott a víz, de azért letörölgették szépen úgy jegesen. Ez még semmi, a mosós gyerek beállt vele a parkolóba, körbenézte a kocsit, ami ekkorra megszáradt és a fekete alapon szépen meglátszott, ahol nem érte a szivacs: szürke volt a kosztól 1-2 csíkban. A gyerek nem jött zavarba, fogta a száraz rongyot és ledörzsölte vele!!  :twisted:

Melyik volt ez a mosó? Felírom a kerülendők közé.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #626 Dátum: 2005.02.09 13:17:12 »
Idézetet írta: "whis"
Tegnap oldalról eső verőfényes napsütésben láttam a kézimosó átkát: gyönyörű szép hosszanti karcok a fényezésen a kocsi oldalán, ahogy a srácok a szivacsot húzták  :x


Na ezert mosom en sajat kezemmel! Inkabb elszarakodok vele 1 orat, vagy ha nem erek ra, akkor koszos marad.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #627 Dátum: 2005.02.09 14:48:05 »
Idézetet írta: "Peter"
Na ezert mosom en sajat kezemmel! Inkabb elszarakodok vele 1 orat, vagy ha nem erek ra, akkor koszos marad.

Én is saját kézzel szoktam, de most télvíz ideján nem tudok zárt, fűtött helyen kocsit mosni, így kénytelen voltam rábízni másokra.  :?
A mosó a Füredi út végén, a körvasútsornál van. De próbáltam már párat, a többi még rosszabb volt. Úgy látszik eddig állt ellen a lakk a megpróbáltatásoknak.  :o
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #628 Dátum: 2005.02.09 14:58:35 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Peter"
Na ezert mosom en sajat kezemmel! Inkabb elszarakodok vele 1 orat, vagy ha nem erek ra, akkor koszos marad.

Én is saját kézzel szoktam, de most télvíz ideján nem tudok zárt, fűtött helyen kocsit mosni, így kénytelen voltam rábízni másokra.  :?
A mosó a Füredi út végén, a körvasútsornál van. De próbáltam már párat, a többi még rosszabb volt. Úgy látszik eddig állt ellen a lakk a megpróbáltatásoknak.  :o


Szegeny auto  :(

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #629 Dátum: 2005.02.09 14:58:42 »
Idézetet írta: "whis"
Tegnap oldalról eső verőfényes napsütésben láttam a kézimosó átkát: gyönyörű szép hosszanti karcok a fényezésen a kocsi oldalán, ahogy a srácok a szivacsot húzták  :x


Apjuk ***át  :x ... Elvileg pont azért megy kézimosóba az ember , hogy ezt megússza  :evil: !!!

Én szerencsére itt Pécsett találtam egy korrekt helyet : 1100 a mosás , kicsit borsos , de már vagy tízszer lemosták a Carinát az őszi nagypolír óta , és semmi jele , hogy karcosabb lenne  :) ... Pedig ennek az autónak tényleg bitang érzékeny a fényezése  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )