Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1154003 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #600 Dátum: 2005.02.05 00:33:17 »
Idézetet írta: "Misi"
Kihasználtam a mai +4 Celsiust és csináltattam egy nagytakarítást a kocsin. Külső, belső, alváz.
Csudaszép lett!
 :lol:


Valóban :)

Sajna a múltheti mosatás hatása nálam 1 napig tartott. -mostanában napi 120-150 Km-t tekerek a gépsárkányba.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #601 Dátum: 2005.02.05 05:45:41 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Savaria"

Hol tudsz jó gözborotvát a városban :?:
Én néhanapján az Agiphoz járok.

Én is az Agipnál voltam tegnap, de amúgy amikor működik, akkor az Esso-hoz szoktam járni.

Nem tudsz esetleg Szombathelyen olyan mosót, ahol korrekt alvázmosást csinálnak? Ugyértem aknába lemegy a pali full beöltözve, és szépen gözborotvával kimossa mindenhonnan a sót. Régebben Köszeg fele még a Toyota elötti Panzió hátuljánál csináltak ilyet, nemtom még működik-e...
Xanyi

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #602 Dátum: 2005.02.05 09:07:17 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Savaria"

Hol tudsz jó gözborotvát a városban :?:
Én néhanapján az Agiphoz járok.

Én is az Agipnál voltam tegnap, de amúgy amikor működik, akkor az Esso-hoz szoktam járni.

Nem tudsz esetleg Szombathelyen olyan mosót, ahol korrekt alvázmosást csinálnak? Ugyértem aknába lemegy a pali full beöltözve, és szépen gözborotvával kimossa mindenhonnan a sót. Régebben Köszeg fele még a Toyota elötti Panzió hátuljánál csináltak ilyet, nemtom még működik-e...


Tudtommal nincs ilyen. A Samunál már minden mosó megszünt. :(
color=green]Savaria[/color] 91

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #603 Dátum: 2005.02.05 12:58:40 »
Akkor marad az otthon előveszem a mosót és befekszik típus.  :)
Jah, beugrott. Samu! Nagyon jó hírü hely volt...
Xanyi

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #604 Dátum: 2005.02.05 15:04:38 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Akkor marad az otthon előveszem a mosót és befekszik típus.  :)
Jah, beugrott. Samu! Nagyon jó hírü hely volt...


Aaaaaaz :!:
color=green]Savaria[/color] 91

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #605 Dátum: 2005.02.06 11:14:41 »
Tegnap délután szép napos volt az idő, +2-3 fok, így elmentem mosatni. Iszonyat tömeg volt, mire sorra értem lement a nap és -3 fok lett, de szerencsére nem az udvaron akarták szárazra törölni, mert az előttem lévőre már teljesen ráfagyott a víz.  :x
Remélem a héten száraz idő lesz, mert most nagyon szép a gép  :lol:
Most le kéne kenegetnem a gumirészeket glicerinnel...  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #606 Dátum: 2005.02.06 17:23:36 »
Idézetet írta: "whis"
Tegnap délután szép napos volt az idő, +2-3 fok, így elmentem mosatni. Iszonyat tömeg volt, mire sorra értem lement a nap és -3 fok lett, de szerencsére nem az udvaron akarták szárazra törölni, mert az előttem lévőre már teljesen ráfagyott a víz.  :x
Remélem a héten száraz idő lesz, mert most nagyon szép a gép  :lol:
Most le kéne kenegetnem a gumirészeket glicerinnel...  :roll:


Öhm ... Azt inkább mosás előtt kellett volna ;)

Amúgy száraz (és zergeqró hideg) időt jósolnak egész 7re . Úgyhogy holnap délelőtt én is lemosatom a Camryt (már igen dzsuvás szegény) , utána megyek melózni , ott be tudom rakni másnapig a mélygarázsba , hogy ne fagyjon össze .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Grabovszki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 266
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #607 Dátum: 2005.02.06 20:39:41 »
Nekem is sikerült szereznem glicerint! De valahogy nem az igazi! Próbaképp rákentem az egyik gumitömítésre,de egyrészt nem itta be, másrészt kenni se volt egyszerű,mivel kicsit sűrű volt a cucc! Cseppek formájában maradt a gumin! Valamit nem jól csinálok?
Carina E 1.8i 16V XLi B/G

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #608 Dátum: 2005.02.06 21:03:46 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Savaria"

Hol tudsz jó gözborotvát a városban :?:
Én néhanapján az Agiphoz járok.

Én is az Agipnál voltam tegnap, de amúgy amikor működik, akkor az Esso-hoz szoktam járni.

Nem tudsz esetleg Szombathelyen olyan mosót, ahol korrekt alvázmosást csinálnak? Ugyértem aknába lemegy a pali full beöltözve, és szépen gözborotvával kimossa mindenhonnan a sót. Régebben Köszeg fele még a Toyota elötti Panzió hátuljánál csináltak ilyet, nemtom még működik-e...


Tompaládonyban a kézi mosóban így csinálják. Annyi a különbség, hogy nem aknába le, hanem emelöre fel. Egyébként szombathelyi srác csinálja a mosót, aki elötte ott vmi automosóban dolgozott. Csak ajánlani tudom, ha nem szeretném mosogatni még azt is megengedném neki, hogy az enyémet mossa, pedig az nagy szóó :wink:
Pl kézi mosás 1000.- és ezért összes rés kimos+kitöröl, tükrök-zárak levegövel kifúj stb.

Jaaa, és töle nem messze (1 perc gyalog) tudok 1 helyet ahol jó a kaja
 :D  :D  :D


laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #609 Dátum: 2005.02.06 21:14:41 »
Idézetet írta: "Zénóka"

Tompaládonyban a kézi mosóban így csinálják. Annyi a különbség, hogy nem aknába le, hanem emelöre fel. Egyébként szombathelyi srác csinálja a mosót, aki elötte ott vmi automosóban dolgozott. Csak ajánlani tudom, ha nem szeretném mosogatni még azt is megengedném neki, hogy az enyémet mossa, pedig az nagy szóó :wink:
Pl kézi mosás 1000.- és ezért összes rés kimos+kitöröl, tükrök-zárak levegövel kifúj stb.

Jaaa, és töle nem messze (1 perc gyalog) tudok 1 helyet ahol jó a kaja
 :D  :D  :D

Na valami ilyesmit javasoljatok Budapesten!
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #610 Dátum: 2005.02.06 21:19:31 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Savaria"

Hol tudsz jó gözborotvát a városban :?:
Én néhanapján az Agiphoz járok.

Én is az Agipnál voltam tegnap, de amúgy amikor működik, akkor az Esso-hoz szoktam járni.

Nem tudsz esetleg Szombathelyen olyan mosót, ahol korrekt alvázmosást csinálnak? Ugyértem aknába lemegy a pali full beöltözve, és szépen gözborotvával kimossa mindenhonnan a sót. Régebben Köszeg fele még a Toyota elötti Panzió hátuljánál csináltak ilyet, nemtom még működik-e...


Tompaládonyban a kézi mosóban így csinálják. Annyi a különbség, hogy nem aknába le, hanem emelöre fel. Egyébként szombathelyi srác csinálja a mosót, aki elötte ott vmi automosóban dolgozott. Csak ajánlani tudom, ha nem szeretném mosogatni még azt is megengedném neki, hogy az enyémet mossa, pedig az nagy szóó :wink:
Pl kézi mosás 1000.- és ezért összes rés kimos+kitöröl, tükrök-zárak levegövel kifúj stb.

Jaaa, és töle nem messze (1 perc gyalog) tudok 1 helyet ahol jó a kaja
 :D  :D  :D

Zénóka!
Te egy isten vagy!!! Akkor trutyis utak elmultával irány Tompaládony, és mosatok. Igaz a fényezéshez nem engedem hozzányulni  :roll:  :lol: de az alvázat jó alaposan kimosatom...  :lol:  :wink:
Majd még beszélünk, hogy pontosan hol is keressem...  :wink:
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #611 Dátum: 2005.02.06 23:56:30 »
Idézetet írta: "Grabovszki"
Nekem is sikerült szereznem glicerint! De valahogy nem az igazi! Próbaképp rákentem az egyik gumitömítésre,de egyrészt nem itta be, másrészt kenni se volt egyszerű,mivel kicsit sűrű volt a cucc! Cseppek formájában maradt a gumin! Valamit nem jól csinálok?


Vigyázni kell a mennyiséggel (ha túl sok , tényleg nem szívja be teljesen) , és alaposan bele kell dörzsölni a felületbe (puha ronggyal) . Egyébként lassan be fogja szívni a fölös mennyiséget is .

Ha nincs kedved tökölni vele , sokkal egyszerűbb (és ugyanúgy ellátja a feladatot) a szilikonspray  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #612 Dátum: 2005.02.07 08:40:55 »
Ez a glicerinezés tényleg szívás: nem mászik bele a gumiba, hanem cseppekben rajta marad.  :(  Sebaj, hagytam két órát állni rajta, majd meguntam, és szépen letöröltem a maradékot papírtörlővel.  :o  Szerintem új gumi esetén még rosszabb a helyzet. És nagyon kell vigyázni, hogy a ruháddal véletlenül se dörgölődj hozzá, mert elég nehéz kimosni  :?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

SzaboZE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #613 Dátum: 2005.02.08 17:48:15 »
Idézetet írta: "laczi"

Na valami ilyesmit javasoljatok Budapesten!


Pontosan  :) Ha van ilyen Budán esetleg, akkor szívesen mennék oda a tél végén. Alvázvédelmet hány évente szoktatok kezdeményezni?
ww.mazdaklub.hu

SzaboZE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #614 Dátum: 2005.02.08 17:49:38 »
Idézetet írta: "whis"
Ez a glicerinezés tényleg szívás: nem mászik bele a gumiba, hanem cseppekben rajta marad.  :(  Sebaj, hagytam két órát állni rajta, majd meguntam, és szépen letöröltem a maradékot papírtörlővel.  :o  Szerintem új gumi esetén még rosszabb a helyzet. És nagyon kell vigyázni, hogy a ruháddal véletlenül se dörgölődj hozzá, mert elég nehéz kimosni  :?


Hát igen, meg kell szenvedni vele, még a rongyról is rohangál szanaszét, de hatásos. Nekem nem is ragadt be többet az ajtó és ép a gumi. Mivel nincs ablakkeretem, ezért ez kiemelten fontos nálam.
ww.mazdaklub.hu