Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1148767 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5985 Dátum: 2020.10.28 07:21:31 »

Amikor fényképeket látok lelakott autókról, benne a sok mekis zacskó és poharak - ahogy gondolom a zsíros kezével tapogatja végig a kapcsolókat és a kormányt is, ezeknek vajon mi játszódhat le a fejükben?  :hmmmm:
Ne gondold túl.
Semmi nem játszódik le a fejükben. Igénytelenek!
Amennyiben nemtetszésednek hangot adsz, jó esetben vállrándítással elintézik az észrevételedet.
Fery

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5986 Dátum: 2020.10.28 09:33:03 »
Igénytelenség, az biztos. Ezeknek megnézném milyen a lakásuk, bár akkor lehet az ágyba is ruhában és cipőben bújnak be.  :hmmmm:

Egy elkallódott, majd hirtelen a pedálok alatt termett petpalack pedig lehet akár veszélyes is.
Ilyenkor mindig a Final Destination 1. részéből ugrik be a jelenet, amikor a pedálok alá szorul a palack, és nem tudnak lassítani, és jön a csatt.



2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5987 Dátum: 2020.10.28 13:56:31 »
Minden nap megy.

Nos azért kérdeztem, mert egy ilyenből nem jönne ki jól a reklámozott cucc annyi (erő és idő-)ráfordítással, mint a példának hozott bkvkék combi.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5988 Dátum: 2020.10.28 14:12:44 »
Nos azért kérdeztem, mert egy ilyenből nem jönne ki jól a reklámozott cucc annyi (erő és idő-)ráfordítással, mint a példának hozott bkvkék combi.
Nem is bkvkék...

Naná, nem ilyenekre van az általam ajánlott két termék. Viszont ezekre az extrém munkákra is megvan a megfelelő sampon a kínálatban. Ha belegondolsz, nem akkora munka rendbehozni egy ilyen letámasztott autót, mint ez a Carina. Igazából a kosz nagy része por. Egy alapos mosással lejön. Alatta gyakorlatilag egy újszerű autó van.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Luwawa

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5989 Dátum: 2020.11.03 15:29:18 »
Helló, tudna ajánlani egy jó autó parfümöt? Erős illatot szeretnék

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5990 Dátum: 2021.09.27 13:16:37 »
nem tudtok valami fényezésvédő valamit a kocsira?  amivel bekenném
ennek a szuzukinak a faág karcot, nyomot hagy a fényezésen. szörnyű! pedig metálfényt is kértem rá.
gépi mosóba nyilván nem viszem. a műanyag porszivócső megkarcolta a küszöböt..  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5991 Dátum: 2021.09.27 13:27:45 »
nem tudtok valami fényezésvédő valamit a kocsira?  amivel bekenném
ennek a szuzukinak a faág karcot, nyomot hagy a fényezésen. szörnyű! pedig metálfényt is kértem rá.
gépi mosóba nyilván nem viszem. a műanyag porszivócső megkarcolta a küszöböt..  :cry:
Nézd meg, hogy ha körömmel a karcra merőlegesen végighúzod az ujjadat, megakad-e a karcban? Ha igen, akkor célszerű venned egy gyári festékjavító stiftet a márkakereskedésből, amivel eltüntetheted a karcolást. Ha nem akad meg - ez a jobbik eset -, akkor autókozmetikában ki lehet polírozni a karcot.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5992 Dátum: 2021.09.28 08:50:09 »
Megnéztem, nem akad meg majd lemosom és megvizsgálom.
Rain X-el nincs tapasztalatod? volt nálam egy haver akinek ezzel volt kezelve az üvegje a kocsiján és nagyon jól nézett ki.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5993 Dátum: 2021.09.28 10:29:12 »
Megnéztem, nem akad meg majd lemosom és megvizsgálom.
Rain X-el nincs tapasztalatod? volt nálam egy haver akinek ezzel volt kezelve az üvegje a kocsiján és nagyon jól nézett ki.
A Rain-X-et kb 20 éve használom, kiváló termék. Sajnos korábban sokkal olcsóbb volt, MOL kúton 700Ft-ért adták ugyanazt a 2dl-es kiszerelést, mint amit most 3000-ért. De ettől eltekintve abszolút ajánlom használni, mert tényleg hidrofób. A hatása nem túl hosszú, nagyjából 2 mosásonként be kell kenni a szélvédőt, de megéri, mert nemcsak pergeti a vizet, hanem mindenféle szennyet (bogár, stb) sokkal könnyebb letakarítani, nem ragad bele a szélvédő felületébe.
Erre egyébként tartósabb, de valamelyest költségesebb megoldás autókozmetikában ún. "nano-bevonatot" kérni, ez - saját tapasztalataim szerint 1 évig is hatásos. Árban kb 10e Ft lehet felétek, mifelénk 5000-et kérnek érte.

A karcokat, a fényezésen keletkezik, szintén profi kozmetikában tudod eltüntetni, mert több rétegű polírozás és waxolás szükséges, amit géppel csinálnak. Kézzel és egyszerűbb anyagokkal nem lehet eltüntetni. Évente 1-szer az újszerű autókat érdemes betolni egy kozmetikába, ha szeretnéd megtartani a fényezés újszerű állapotát. Egy minőség wax 3-6 hónapig is tarthat, eközben UV-enne védi a lakkot és a szélvédőre felvitt nano-bevonathoz hasonlóan, mindenféle szennyeződéstől is jobban védi a kasztnit, nem kell vakarni, elég neki a magas nyomású mosó ahhoz, hogy tiszta legyen. Egy minőségi waxolás kb 25-30e Ft. Én ezt az Avensisen minden évben megcsináltattam, azért néz ki úgy, ahogy.
Kicsit manuálisabb megoldás, hogy magad veszel otthonra néhány terméket és magad állsz neki a kezeléshez. Ezt is kb 2 mosásonként meg kell újítani.

Nem termék reklám, de én az utóbbi időben a Lotus termékeit használom. Olcsók és otthoni felhasználásra jók. Van szettben Ceramic Shampoo és Quick Ceramic spray, kb 6-7000Ft listaáron, amit 4990-ért is be szoktak akciózni. Teljesen jó mindkettő. De van hasonló terméke a Sonax-nak is, a Riwaxnak, a Turle Wax-nak, stb. Ezek otthoni felhasználásra vannak, nem profi termékek, de nem is annyiba kerülnek. Könnyű velük dolgozni és megfelelő hatást adnak. Én általában otthon mosom az autót (lidl-s nagynyomású mosóval), a sampon is ad némi hidrofób bevonatot, jól és könnyen tisztít, de a spray fényesít igazán.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5994 Dátum: 2021.09.28 11:00:54 »
köszi a leírást!  :clap:
képeid vannak amiket használsz? úgy könyebb megtalálnom
a rainx-et kipróbálom elsőnek.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5995 Dátum: 2021.09.29 14:15:37 »
Van hátránya is a szélvédőre kent vízlepergetőnek: ha nem viszi le a menetszél (városban, kis sebesség esetén) és használni kell az ablaktörlőt, akkor egy opálos filmet húz minden törléskor a gumi. Ami persze kitisztul, de mégis zavaró tud lenni.
Én használtam, hosszabb ideig is (akkoriban szinte csak városon kívül mentem), de később már nem, mert zavart.

Zsírtalanított üvegfelület (időnként Glass Polir), egy jó törlő lapát és tökéletes az első pillanattól kezdve az üveg.  :flowers:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5996 Dátum: 2021.09.29 14:21:54 »
Van hátránya is a szélvédőre kent vízlepergetőnek: ha nem viszi le a menetszél (városban, kis sebesség esetén) és használni kell az ablaktörlőt, akkor egy opálos filmet húz minden törléskor a gumi. Ami persze kitisztul, de mégis zavaró tud lenni.
Én használtam, hosszabb ideig is (akkoriban szinte csak városon kívül mentem), de később már nem, mert zavart.

Zsírtalanított üvegfelület (időnként Glass Polir), egy jó törlő lapát és tökéletes az első pillanattól kezdve az üveg.  :flowers:
Ezt korábban is olvastam tőled, de akkor sem igazán értettem, mire gondolsz.  :whistling: :flowers:
Mondom, én ezt közel 20 éve használom az autóink szélvédőin és ragaszkodom hozzá. Sem az említett filmréteget nem tapasztaltam, sem a kisebb sebességeknél jelentkező állítólagos zavaró hatást. Városi tempónál ugyanúgy kell használni az ablaktörlőt, mert a hidrofób bevonat megfelelő közeg áramlás (hu...  :D ) esetén működik. Nem tudom, melyik terméket próbáltad, amelyik hagyott maga után film réteget, de én ilyet ennyi idő alatt nem tapasztaltam.
Sőt! Az utóbbi években alkalmazott profi "nano-bevonat" esetében gyakorlatilag nem tapasztaltam semmiféle negatívumot. Magasnyomású mosóval gyakorlatilag egyetlen mosó és egyetlen öblítő vízsugárral tökéletesen tisztára mosható a szélvédő. Nem ragad bele semmi szennyeződés.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5997 Dátum: 2021.09.29 14:33:32 »
Egyetlen "zavaró" helyzet lehet, hogy az ablaktörlő mozgása következtében a szélvédő felületén csapódik a víz. De ez számomra még mindig messze alatta van a pozitívumok számának.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5998 Dátum: 2021.09.29 15:56:55 »
Van hátránya is a szélvédőre kent vízlepergetőnek: ha nem viszi le a menetszél (városban, kis sebesség esetén) és használni kell az ablaktörlőt, akkor egy opálos filmet húz minden törléskor a gumi. Ami persze kitisztul, de mégis zavaró tud lenni.
Én használtam, hosszabb ideig is (akkoriban szinte csak városon kívül mentem), de később már nem, mert zavart.

Zsírtalanított üvegfelület (időnként Glass Polir), egy jó törlő lapát és tökéletes az első pillanattól kezdve az üveg.  :flowers:
Saját tapasztalatom is ugyanez a Rain X-szel, Sötétben, esőben egyenesen balesetveszélyes volt, alig tudtam róla eltávolítani. Most már csak Sonax üvegtisztító polírt használok, 100 km felett ugyanúgy leviszi az esőt a menetszél, és nincs mellékhatása.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5999 Dátum: 2021.09.29 22:38:44 »
Ezt korábban is olvastam tőled, de akkor sem igazán értettem, mire gondolsz.  :whistling: :flowers:
Amit leírtam  :szemez: .
Az üvegre felvitt filmréteg (vagy nevezd bárminek, ami szerinted is lekopik x hét/hónap múlva) miatt a törléskor a gumi mögött egy opálos (nem üvegtiszta) felület keletkezik a bevonat miatt. Ami ugye logikus is, mert az okozza a vízlepergető hatást. Nem marad ott sokáig, de a törlés nem tökéletes addig, míg el nem tűnik.
Ez téged nem zavar, másokat eszerint igen. Csupán ennyi  :flowers:

Több üvegfelület kezelőt is kipróbáltam, ugyanolyan eredménnyel mindegyiknél (utoljára a Turtle Wax GL Clearvue bevonatát használtam). Az összes többi ablakon most is ez van, tök jó, de az első szélvédőre már nem teszem fel