Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1154107 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #525 Dátum: 2004.08.28 12:08:29 »
Idézetet írta: "murray"
Hellósztok!

ápolás ügyben kérdezném, hogy van egy spray amivel az ajtó és egyéb cuccok tömitögumijait lehet kenni! amikor pár hónapja elhoztam az autóm a monori toyotásoktól ők bekenték és annyira jól hang/hő és minden szigetelt hogy nagyon tetszett. emléxem 2-3 nap után ha beültem a kocsiba, cuppant egy kicsit a gumi. imádtam!
na, most fogyott el!:-(
milyen spray lehet ez?


Ahogy Music is írta , bármilyen műszerfal- , műanyag- , gumiápoló spray (tecsóban és hasonló helyeken pl. kaphatóak) jó erre - vagy akár sima szilikonspray is . Én ez utóbbival szoktam csinálni . Arra kell nagyon vigyázni , hogy üvegfelületekre , pedálokra és kormánykerékre ne jusson ezekből  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #526 Dátum: 2004.08.28 14:08:40 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként bizonyos piacokon Tiburonnak hívják ezt az autót , ami koreai (így mondják?) nyelven cápát jelent . Ez szerintem passzol hozzá , és jól is hangzik - nem tudom , miért félnek így nevezni az európai piacon  :?:

és milyen nehéz volt elérni, hogy nálunk a Getz-ből a "Z" betű elmaradjon :!:  Az Almera Tinonál nem is sikerült elérni a névváltást...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #527 Dátum: 2004.08.28 15:04:59 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként bizonyos piacokon Tiburonnak hívják ezt az autót , ami koreai (így mondják?) nyelven cápát jelent . Ez szerintem passzol hozzá , és jól is hangzik - nem tudom , miért félnek így nevezni az európai piacon  :?:

és milyen nehéz volt elérni, hogy nálunk a Getz-ből a "Z" betű elmaradjon :!:  Az Almera Tinonál nem is sikerült elérni a névváltást...


Yepp ... A Seat Rondát meg , ugye , újonnan nem forgalmazták nálunk , de azért aki pont ilyen kocsit hozott be magának használtan , annak masszívan kijuthatott a poénkodásból  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #528 Dátum: 2004.08.28 18:22:10 »
és volt még a GM-nél (már nem emlékszem melyik márkanév alatt, talán Chevy) egy Tahoe nevű terepjárószerűség.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #529 Dátum: 2004.08.28 20:09:02 »
Idézetet írta: "music"
és volt még a GM-nél (már nem emlékszem melyik márkanév alatt, talán Chevy) egy Tahoe nevű terepjárószerűség.


Ja-ja . Sőt talán most is van . Egyébként valóban Chevrolet . A Tahoe , az valami nagy tó az USA-ban , kedvelt üdülőhely odaát .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

veze

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #530 Dátum: 2004.09.02 09:13:05 »
Sziasztok!
Fontolgatom, hogy a kocsimat alávettem egy teljeskörű polírozásnak. Nagyjából 15-20 rugóra mondja a szaki az árát. Sajnos tele van a gép kisebb-nagyobb karcolásokkal, amiket elég jól eltüntetne, meg kijavítanák az elején a kavicsfelverődéseket, és állítólag a 190-nél felkenődött és lemoshatatlan bogarakat is lehozná. Csinált már valaki ilyet? Van valami kockázata? Úgy értem, hogy okozhatnak kárt, ha rosszul csinálják? Mennyire javít a kocsi kinézetén?

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #531 Dátum: 2004.09.02 09:27:11 »
Én úgy gondolom, hogy aki ennyi pénzért dolgozik az nem fogja elrontani.
Szerintem olyan vészesen nem is lehet.
Én is felszoktam polírozni a verdád igaz csak színpolírral és igencsak szép lesz tőle a kicsike.  8)
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #532 Dátum: 2004.09.02 10:46:06 »
Idézetet írta: "veze"
Sziasztok!
Fontolgatom, hogy a kocsimat alávettem egy teljeskörű polírozásnak. Nagyjából 15-20 rugóra mondja a szaki az árát. Sajnos tele van a gép kisebb-nagyobb karcolásokkal, amiket elég jól eltüntetne, meg kijavítanák az elején a kavicsfelverődéseket, és állítólag a 190-nél felkenődött és lemoshatatlan bogarakat is lehozná. Csinált már valaki ilyet? Van valami kockázata? Úgy értem, hogy okozhatnak kárt, ha rosszul csinálják? Mennyire javít a kocsi kinézetén?


Ezen nem nagyon van mit rosszul csinálni . Biztos , hogy szebb lesz tőle sokkal az autó .

Mondjuk , én még lemoshatatlan bogárral nem találkoztam ;) ... Hacsak nem azt érted ez alatt , hogy belekorrodált a bogárhulla a fényezésbe , mert ilyen sajnos van , ha sokáig rajta hagyod  :(
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

veze

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #533 Dátum: 2004.09.02 10:46:32 »
Úgy érted az ÉN verdám? :-))

veze

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #534 Dátum: 2004.09.02 10:50:38 »
Az előzőt még Toyglinak szántam.
Ja, sajnos ritkán mosom a kocsit, és sokszor hetekig rajta rohadnak a bogárhullák.
Na ha ez ilyen jó, akkor lehet, hogy belevágok. Bár Muphyt ismerve biztos a polírozás másnapján majd összekaristolja valami :-(

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #535 Dátum: 2004.09.02 10:53:47 »
Idézetet írta: "veze"
Az előzőt még Toyglinak szántam.
Ja, sajnos ritkán mosom a kocsit, és sokszor hetekig rajta rohadnak a bogárhullák.
Na ha ez ilyen jó, akkor lehet, hogy belevágok. Bár Muphyt ismerve biztos a polírozás másnapján majd összekaristolja valami :-(


Persze ez mindig így van. 8)
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #536 Dátum: 2004.09.02 14:44:32 »
Idézetet írta: "veze"
Az előzőt még Toyglinak szántam.
Ja, sajnos ritkán mosom a kocsit, és sokszor hetekig rajta rohadnak a bogárhullák.
Na ha ez ilyen jó, akkor lehet, hogy belevágok. Bár Muphyt ismerve biztos a polírozás másnapján majd összekaristolja valami :-(


A polír (pontosabban az általa a kocsira kerülő viaszréteg) valamilyen szinten a karcoktól is véd (persze nem attól , ha egy szöget végighúz valaki az oldalán  :? ) , továbbá a makacs koszok (bogár , kátrány , madárszar stb) is egyrészt könnyebben eltávolíthatóak egy darabig , másrészt kevesebb kárt tesznek a fényezésben  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #537 Dátum: 2004.09.14 11:15:29 »
Hetvegen lemostam a kirandulas porat, benzinkuton, kezi mosoban. Mogem beallt egy regi Merci de hamar elment miutan latta a felszerelesemet (kisvodor, kefe, szivacs, viledakendo, kegyszerek...).
3 perc samponos nagymyomasu utan alapos kefeles, majd 2 perc oblites, torles szarazra, 1 perc forro viasz, 1 perc cseppmentesito.

Otthon alapos porszivozas, karpittisztito hab (nem er semmit!!!!), belter tisztito (ez jo) es muszerfalapolo (ez is OK), ablaktisztitas.

Az egesz muvelet nem tartott ropke 6 oranal tovabb  :)  de csillog-villog a verda :!:
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #538 Dátum: 2004.09.14 20:29:06 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Otthon alapos porszivozas, karpittisztito hab (nem er semmit!!!!), belter tisztito (ez jo) es muszerfalapolo (ez is OK), ablaktisztitas.


Nekem a Hippolit (vagy Hippolyt , vagy Hyppolit , mit tudom én) kárpittisztító hab nagyon bejött . Foltra ráfúj , 4-5 percet állni hagy , kis mosogató-szivaccsal átdörzsöl , csá . Ha a folt makacs , műveletet megismétel . Még nem volt olyan folt , amit ezzel ki ne bírtam volna szedni , leszámítva persze a cigi és akkusav által hagyott lyukakat  :roll:  ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #539 Dátum: 2004.09.14 21:17:59 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Hetvegen lemostam a kirandulas porat, benzinkuton, kezi mosoban. Mogem beallt egy regi Merci de hamar elment miutan latta a felszerelesemet (kisvodor, kefe, szivacs, viledakendo, kegyszerek...).
3 perc samponos nagymyomasu utan alapos kefeles, majd 2 perc oblites, torles szarazra, 1 perc forro viasz, 1 perc cseppmentesito.

Otthon alapos porszivozas, karpittisztito hab (nem er semmit!!!!), belter tisztito (ez jo) es muszerfalapolo (ez is OK), ablaktisztitas.

Az egesz muvelet nem tartott ropke 6 oranal tovabb  :)  de csillog-villog a verda :!:


Pénteken elvihetem az enyimet is hozzád nagytakarításra?
-vagy nem nyitsz Toyotamosóót? :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!