Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1154083 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #480 Dátum: 2004.08.03 09:33:09 »
Hi!

Szerintetek hol érdemes lemosni a verdát, ha nincs kertem csappal és egy albisba linkeskedem egy éve. Kocsibeálló nincs a garázsba, amit bérlek meg nincs víz. Szóval csak kút lehet vagy mosó, de azt elutasítom már most.

Szóval legyen egy kút és dobáljam a gőzpengébe a bimetálokat (100 Ft) vagy várjak addig amíg haza nem megyek és akkor majd otthon a jól bevált módon áztatom.

Nem tudom milyen a víz a kutakon (visszaforgatott vagy nem, tisztaság, stb??)
Üdv: Kishaver 74

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #481 Dátum: 2004.08.03 11:18:54 »
Idézetet írta: "kishaver"
Szóval legyen egy kút és dobáljam a gőzpengébe a bimetálokat (100 Ft) vagy várjak addig amíg haza nem megyek és akkor majd otthon a jól bevált módon áztatom.

Várj, amíg hazamész, idén elég sok eső esik... :lol:
music     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #482 Dátum: 2004.08.03 12:28:24 »
Mármint a benzinkutak mosóiról és gőzborotváiról informálódnék. Csak a félreértések elkerülése végett írom ezt gyorsan.
Üdv: Kishaver 74

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #483 Dátum: 2004.08.07 02:13:49 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
A gyártóknak jobban megéri, ha csak kevés színben gyártják az autókat - ergo tudatosan sorvasztják a vevők igényét a több színre.

Az előző Lancia Y-hoz 112-féle szín voltkérhető - nem jött be jobban a kocsi ettől.


Figyi , OK , nem kell 112 szín ... De az is siralmas , ha egy kocsi hat-hét színben kapható . Toyotáéknál sajnos amúgy is divat a gyér színválaszték . Én a magam részéről 20-25-féle színt tartanék elegendőnek egy átlagos , tömeggyártott autóhoz . És abban legyen meg minden : sárga is , barna is , zöld is (ne csak sötét) stb . Ne maradjanak le alapszínek a palettáról ! Ha máshogy nem , legalább felárért legyenek rendelhetők ritkább , kevésbé népszerű színekben is az autók .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #484 Dátum: 2004.08.07 02:18:18 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Milyen hőfokvisszajelzésre gondoltok? A Yarisban van kék piktogram, ami jelzi, hogy ne hajtsd szét az agyát, az off asztrába, meg minek?

Én vízhőfokmérőre gondoltam. Off Astra is egy autó, ráadásul a régebbieknél elég fontos műszer volt ez az óra...


Ma viszont már kevésbé az . A mai autók hűtőrendszerei , hacsak nincs szó meghibásodásról , normális használat során (legyen az akár dugóban araszolás , száguldás tartós végsebességgel , vagy épp hosszadalmas kapaszkodás egy meredek hegyi úton) az esetek túlnyomó többségében nem melegednek túl .

Ezzel együtt én is hülyeségnek tartom ennek a műszernek az elhagyását , ezt írtam is korábban .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #485 Dátum: 2004.08.07 02:20:22 »
Idézetet írta: "kishaver"
Mármint a benzinkutak mosóiról és gőzborotváiról informálódnék. Csak a félreértések elkerülése végett írom ezt gyorsan.


Kézi mosóba vidd , az a legbiztosabb és legalaposabb . Gépi mosás csak végszükség esetén ajánlott , kivételesen . Benzinkutas gőzborotvás-kefés doityourself meg qrva nagy kínlódás , és ha alaposan akarod megcsinálni , alig olcsóbb , mint egy kézi mosó :x
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #486 Dátum: 2004.08.07 18:25:07 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Figyi, OK, nem kell 112 szín... De az is siralmas, ha egy kocsi hat-hét színben kapható. Toyotáéknál sajnos amúgy is divat a gyér színválaszték. Én a magam részéről 20-25-féle színt tartanék elegendőnek egy átlagos, tömeggyártott autóhoz.

Na, ez az irogatás hátránya, nem mindig jön át a hangsúly. Én is keveslem a mostani színválasztékot, a Lanciát csak azért hoztam fel, hogy a szín nem perdöntő szempont autóvásárlásnál. A Toyotánál tényleg siralmas a helyzet, nézegetem néha a Corollákat, hogy milyen más szín lehetett volna a zöld helyett, és nem nagyon tudnék másikat - ennél a kocsinál...
music     

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #487 Dátum: 2004.08.08 10:30:06 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Kézi mosóba vidd , az a legbiztosabb és legalaposabb . Gépi mosás csak végszükség esetén ajánlott , kivételesen . Benzinkutas gőzborotvás-kefés doityourself meg qrva nagy kínlódás , és ha alaposan akarod megcsinálni , alig olcsóbb , mint egy kézi mosó :x


En benzinkuthoz jarok, amig ki nem no a fu a kertemben.
Lenyomatom a gozborotvaval, aztan viszek vizet, ontok hozza sampont, 10 liter vizzel meg kefevel atmosom az egeszet, majd leoblitem a nagynyomasuval. 10 perc az egesz, 5-6 db szazasbol jovok ki. Utana ha megszarad at szoktam torolni az egeszet viaszos apoloval. Na ez legalabb 1 ora. Ennyit megerdemel az autom. Amiert en nem viszem kezimosoba, hogy nem vagyok benne biztos, hogy ott tiszta ruhaval, kevefel, szivaccsal fognak hozzanyulni. En altalaban 3-4 ruhat hasznalok fel az attorleshez, es utana megy a mosogepbe a fozoprogramra.
Megerdemli az autom, kozben pedig meg gyonyorkodhetek is benne, es igy lehet felfedezni az apro seruleseket is.
Ha megerosodott a fuvem, akkor is igy fogom otthon mosni, veszek majd egy nagynyomasu gepet, par ev alatt behozza az arat.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #488 Dátum: 2004.08.08 14:06:03 »
Idézet
Ha megerosodott a fuvem, akkor is igy fogom otthon mosni, veszek majd egy nagynyomasu gepet, par ev alatt behozza az arat.



A naygnyomásuakkal vigyázz, sok  a gagyi belőle! lehet hogy nem bírja ki, hogy behoza a z árát!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Aurelio

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #489 Dátum: 2004.08.08 21:29:08 »
A nagynyomású mosóból csak a drága éri meg, a többi hamar bekrepál!!

Pályamatrica ügyben segítség:
mielőtt felragasztjátok, óvatosan, hogy nehogy odaragadjon, a ragadós felét húzzátok végig párszor a műszerfal tetején. Jó alaposan, minden kis porszemcsét szedtjetek fel vele, majd amikor kellően "piszkos" lett, ragasszátok fel, leszedéskor könnyebben lejön.
'03 Corolla 1.6

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #490 Dátum: 2004.08.09 08:30:26 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "Palaczk"
Kézi mosóba vidd , az a legbiztosabb és legalaposabb . Gépi mosás csak végszükség esetén ajánlott , kivételesen . Benzinkutas gőzborotvás-kefés doityourself meg qrva nagy kínlódás , és ha alaposan akarod megcsinálni , alig olcsóbb , mint egy kézi mosó :x


Lenyomatom a gozborotvaval, aztan viszek vizet, ontok hozza sampont, 10 liter vizzel meg kefevel atmosom az egeszet, majd leoblitem a nagynyomasuval. 10 perc az egesz, 5-6 db szazasbol jovok ki. Utana ha megszarad at szoktam torolni az egeszet viaszos apoloval. Na ez legalabb 1 ora. Ennyit megerdemel az autom. Amiert en nem viszem kezimosoba, hogy nem vagyok benne biztos, hogy ott tiszta ruhaval, kevefel, szivaccsal fognak hozzanyulni. En altalaban 3-4 ruhat hasznalok fel az attorleshez, es utana megy a mosogepbe a fozoprogramra.
Megerdemli az autom, kozben pedig meg gyonyorkodhetek is benne, es igy lehet felfedezni az apro seruleseket is.


Tegnap este 8kor érkeztem meg a hétközi lakóhelyemre és annyira dühített pakolás közben az eső áztatta por látványa a kocsin, hogy 3 perc múlva tescoban voltam szivacsot meg viaszos sampont venni. Aztán benzinkút mosója. Itt 50 HUN Ft-al ment a borotva 60mp-ig. Volt egy kar az autó felett magasan, ami a borotva csövét tartotta az autó fölé. A kar persze mozgott, amerre én mentem, de még így is elkerülhetetlen volt, hogy ne verjem néha a csövet az autónak. DÜHÍTŐ :evil: . Oda kell figyelni, hogy gyors legyél, meg dobáld a hülye ötveneseket, + még arra, hogy ne verd szét a verdát (ez a legfontosabb). Miért nem megy 100 FT-al 2 percig? Csak egy kínlódás volt.

2 perc borotva, aztán szivaccsal, samponnal átmos rendesen, de közben persze voltak részek, ahol megszáradt (motorháztető) :evil:  Csap az volt, de nem volt rajta tekerentyű :evil: , így kimosni a szivacsot.......nehézkes volt. Aztán habot leverni 60 másodperc, és újra szivaccsal játszani a gázosabb részeken. Aztán megint borotva 2 percben. Utáltam a rendszert. Annyi, de annyi meggondolatlan rész volt a mosóban, hogy nem tudom legközelebb hová viszem, de ezt ne. Legközelebb viszek vödröt is, aztán WC-ből "lopok" 30 L vizet.

Eddig mindig kertes ház udvarán vagy gépi mosóban mostam a régi verdát. Nem gondoltam volna, hogy ilyen sanyarú a helyzet a flaszteron.

Kell vennem 1 kertes házat kutyával, fűvel, csappal. :cry:
Üdv: Kishaver 74

rezol

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #491 Dátum: 2004.08.09 12:25:39 »
Idézetet írta: "Aurelio"
Pályamatrica ügyben segítség:
mielõtt felragasztjátok, óvatosan, hogy nehogy odaragadjon, a ragadós felét húzzátok végig párszor a mûszerfal tetején. Jó alaposan, minden kis porszemcsét szedtjetek fel vele, majd amikor kellõen "piszkos" lett, ragasszátok fel, leszedéskor könnyebben lejön.
Hát...
Azokban az autókban amelyekben már ültem (Palaczk,MiCKEY,Turás Zsolti,raki,obga autói),mindben patika tisztaság volt. :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #492 Dátum: 2004.08.09 13:18:16 »
Idézetet írta: "Szonár"
Hát... Azokban az autókban amelyekben már ültem (Palaczk,MiCKEY,Turás Zsolti,raki,obga autói),mindben patika tisztaság volt. :)

Felajánlom az enyémet...
music     

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #493 Dátum: 2004.08.09 13:31:31 »
Idézetet írta: "kishaver"
Volt egy kar az autó felett magasan, ami a borotva csövét tartotta az autó fölé. A kar persze mozgott, amerre én mentem, de még így is elkerülhetetlen volt, hogy ne verjem néha a csövet az autónak.

Par mosasig kell csak figyelni, utana mar rutinbol fogod a csovet forgatni.

Idézetet írta: "kishaver"

Miért nem megy 100 FT-al 2 percig?


Az omv kutaknal 100-ert dupla annyi ideig megy.

Idézetet írta: "kishaver"

2 perc borotva, aztán szivaccsal, samponnal átmos rendesen, de közben persze voltak részek, ahol megszáradt (motorháztető) :evil:  Csap az volt, de nem volt rajta tekerentyű :evil: , így kimosni a szivacsot.......nehézkes volt. Aztán habot leverni 60 másodperc, és újra szivaccsal játszani a gázosabb részeken. Aztán megint borotva 2 percben. Utáltam a rendszert. Annyi, de annyi meggondolatlan rész volt a mosóban, hogy nem tudom legközelebb hová viszem, de ezt ne. Legközelebb viszek vödröt is, aztán WC-ből "lopok" 30 L vizet.


En eloszor lemosom samponos gozborotvaval. Viszek magammal vodrot, kannaba vizet, es azzal atmosom az egeszet. Utana pedig leoblitem a nagynyomasuval.

Par alkalom utan menni fog, eleinte en is sokat benaztam vele.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #494 Dátum: 2004.08.09 14:29:29 »
Idézetet írta: "Peter"

En eloszor lemosom samponos gozborotvaval. Viszek magammal vodrot, kannaba vizet, es azzal atmosom az egeszet. Utana pedig leoblitem a nagynyomasuval.

Par alkalom utan menni fog, eleinte en is sokat benaztam vele.


Nagyon rendes vagy. Most már kicsit jobban vagyok a tegnapi mosás miatt kialakult hisztériás rohamom után  :banging:  [smilie=sm52.gif]

Hát ez durva. Még nekem kellene vinnem kannába vizet? Miért nincs egy csap, amire pénzbedobót szerelnek, aztán 50-ért ad mitudoménmennyi vizet. Örjítő. Persze a mozdulatok majd kisimulnak és gördülékeny lesz a mosás, mint egy balett előadás, de a vizet nem tudom honnan varázsolom elő mindig. Mert, hogy a szivaccsal berohantam a benzinkút belső részében található mosdójába, az még elmegy, de hogy majd még ott vödrözök is.....szerintem azt már nem fogják jó szemmel nézni. Egy külső WC-ben ez nem okoz gondot, de a jelenlegi felállás...... :( elszomorító, akárki akármit mond.
Üdv: Kishaver 74