Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1179547 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #435 Dátum: 2004.07.29 11:50:00 »
Hi

Nektek van valami a kormányotokon? A fogófelületen? Csak azért kérdem, mert az új autók kormyányánaknak kis apró mélynyomása van és oda csuda jól be tud ülni a mocsok a kézről. Persze senki nem ül gépzsírral a kezén volán mögé, de izzadtság és a por jó kis masszát képez. Nem fokozom mert :vom:  

Tegnap voltam tecsóba Autolok 2000 nézőbe és ha már ott vagyok, akkor megnézem a kormány védő vagy mi neve kütyüket. Elég ocsmányok voltak. ez még mind semmi, de szerintem nem is volt ka jól kitalálva.

Szivacs: szerintem hamar szétkophat, meg hogy néz ki

Műanyag: kormányra merőleges bordázattal, amolyan új megvezetéssel, de mivel nekem pici a kezem, ezért a bordázat kifejezetten zavaró volt. fogásra még csak csak.

Velú jellegű valai: na ez az, amelyik hamarabb piszkolódik, mint maga a kormány. Igaz, hogy jó tapintás és viszonylag konszolidált színek, de szerintem ahol sokat fogják ott tuti kifényesedik hamar és megint hogynéz ki.

Jó lenne, ha hozzászólnátok, mert ez szerintem érdekes kérdés. A legjobbnak talán a bőrt tartom, de olyan autót még nem vezettem, ahol bőr volt a kormány.
Tapasztalatok, vélemények?
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #436 Dátum: 2004.07.29 11:58:21 »
Nekem bőrkormányom van, fabetéttel. Mit is mondhatnék??? :lol:

De a viccet félretéve: a bőr is megkopik, kifényesedik, ahol mindíg fogod,
igaz 15E körül már lehet átbőröztetni eladás előtt. Jut eszembe valaki közülünk kereste a bőröző szakit Kecskeméten. Találtam egy kecskeméti címet, ahol foglalkoznak ezzel. Emlékeim szerint a topiclakók közül is járt náluk valaki. Érdemes még Pestről is lerándulni, mert az árai butítottak, és álítólag 2,5 óra alatt kész a kormány, váltógomb bőrözés.

Én nem vettem észre a bőrkormány és a normálkormány között különbséget, igaz nagy a kezem, a normálkormányos Carinámra kormányvédőt tettem, mert keskenynek találtam a fogását.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #437 Dátum: 2004.07.29 12:21:58 »
Most jártam a cégessel a Kámfor mosóban, hááááát, elég tré munkát végeztek. Három, unottképű srác dolgozott a kocsin, de a szivacsot csak ímmel-ámmal fogták, helyenként nem is érte a kocsit, az ajtókeretek dzsuvásak maradtak, a kerekek sem lettek túl tiszták, pedig fizettem külön keréktisztítást is... :evil:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #438 Dátum: 2004.07.29 12:46:41 »
Idézetet írta: "kishaver"
Nektek van valami a kormányotokon? A fogófelületen? Tapasztalatok, vélemények?

Ezen nincs, az Astrán volt/van egy lyukacsos műbör huzat, kis madzaggal ráerősítve. Elsősorban a kormányra rakott bilincs miatt lett megvéve, de kellemes, puha fogása volt, nem bántuk meg.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #439 Dátum: 2004.07.29 22:29:07 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Azt viszont meg nem tudom érteni , hogy a drága sógorok miért olyanra csinálják az autópálya-matricájukat , hogy a nyomait nitrohígítóval kell lesikálni a szélvédőről - fuckfuckfuck  :pal3:

2 ötlet: nekem a piros ablakmosóval és némi sikálással lejön. Ha ez sem segít, akkor legközelebb ne az üvegre ragaszd, hanem egy háztartási fóliára (amibe ételt szoktak csomagolni), és a fóliát pedig közönséges celluxszal az üvegre!


Aha ... Aztán seggbe is *** a Gendarmerie , ha kiszúrja , hogy így applikáltad fel a szélvédőre a matricát  :nono:  ... A nehéz eltávolíthatóságnak pont az a lényege , hogy ne lehessen több kocsin használni ugyanazt a matricát .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #440 Dátum: 2004.07.29 22:30:55 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
Rex Insekten-Entferner rúúúúúlz  :D  :D  :D

És hol lehet ilyet kapni?


Intersparban vettem .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #441 Dátum: 2004.07.29 22:33:14 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Nekem MOTIP insect cleaner van, a corában vásároltam és tökéletes, bár nem az előírásos módon használom. Azt írták rá magyarul, hogy ráfújni majd száraz ruhával letörölni :bang: , szerintem: ráfújni kb. 5 perc után slaggal leveretni :10: , aztán jöhet a samponos mosás az egész verdának. :D


Sajnos a magyar szöveg nagyon gyakran baromságokat ír  :x  ! Ezen is az állt magyarul , hogy "ráfújni és néhány percig rajta hagyni" . Leszedtem a matricát , alatta németül : ráfújni és legfeljebb 3 percig rajta hagyni ... Ez azért nem egészen ugyanaz  :disgusted:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #442 Dátum: 2004.07.29 22:36:58 »
Idézetet írta: "kavarc"

Én komolyan mondom nem értem miről beszéltek...
Tegnap szedtem le a taliról maradt 4napost. Hát egy húzásra lejött egybe, és nem is maradt utána semmi az ég világon. Kb 5-6 matricát használtam el eddig a kocsiban (mind 4napos volt), de mindegyik problémamentesen jött le. Pedig nem ragasztom előtte a nadrágomra, pólomra, homlokamra stb helye. Kb 3 hetente szoktam belülről Clean antifoggal  megkínálni a szélvédőt.. lehet, gogy ez a titok nyitja? Vagy az, hogy nincs rajta 2 hétnél tovább sosem. Vagy kölünleges az üvegem anyaga... vagy 4napos matricán más a ragasztó... :) Szal nemtom, nálam mindig problémamentes az eltávolítás...


A magyar lejön nekem is simán - egy darabban , és nem is marad utána ragasztó-nyom . A múlt héten szedtem le a Carináról vagy ötöt , tavalyiak (!) voltak - mindegyik simán lejött . Az osztrák az , ami roppant ragaszkodó természetű , ha egy kicsit is alaposan lett odanyomogatva  :x
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #443 Dátum: 2004.07.29 22:42:14 »
Idézetet írta: "kishaver"
Hi

Nektek van valami a kormányotokon? A fogófelületen? Csak azért kérdem, mert az új autók kormyányánaknak kis apró mélynyomása van és oda csuda jól be tud ülni a mocsok a kézről. Persze senki nem ül gépzsírral a kezén volán mögé, de izzadtság és a por jó kis masszát képez. Nem fokozom mert :vom:  

Tegnap voltam tecsóba Autolok 2000 nézőbe és ha már ott vagyok, akkor megnézem a kormány védő vagy mi neve kütyüket. Elég ocsmányok voltak. ez még mind semmi, de szerintem nem is volt ka jól kitalálva.

Szivacs: szerintem hamar szétkophat, meg hogy néz ki

Műanyag: kormányra merőleges bordázattal, amolyan új megvezetéssel, de mivel nekem pici a kezem, ezért a bordázat kifejezetten zavaró volt. fogásra még csak csak.

Velú jellegű valai: na ez az, amelyik hamarabb piszkolódik, mint maga a kormány. Igaz, hogy jó tapintás és viszonylag konszolidált színek, de szerintem ahol sokat fogják ott tuti kifényesedik hamar és megint hogynéz ki.

Jó lenne, ha hozzászólnátok, mert ez szerintem érdekes kérdés. A legjobbnak talán a bőrt tartom, de olyan autót még nem vezettem, ahol bőr volt a kormány.
Tapasztalatok, vélemények?


Én még igényesnek nevezhető kormányhuzattal nem találkoztam , egyik gagyibb a másiknál  :disgusted:  ... Egyedüli kivétel talán az a lyukacsos , puha anyagú , habosított műanyag , amit egy szintén műanyag zsinórral neked kell ráapplikálnod a kormánykerékre - de ez is egyedül a nagyon régi kocsik belsejében mutat valamennyire , ahol a bakelit kormányt mind fogás , mind kinézet szempontjából feldobja . Modern autóban viszont ezek is nevetségesen néznek ki  [smilie=sm39.gif]

Kivétel persze a Trotter által is említett bőrözés - az tényleg igényesnek nevezhető (ha szépen csinálják) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #444 Dátum: 2004.07.29 23:59:58 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Aha ... Aztán seggbe is *** a Gendarmerie , ha kiszúrja , hogy így applikáltad fel a szélvédőre a matricát  :nono:  ... A nehéz eltávolíthatóságnak pont az a lényege , hogy ne lehessen több kocsin használni ugyanazt a matricát .

Na, ez eszembe nem jutott volna, én kis naív.  :crazy:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #445 Dátum: 2004.07.30 00:04:20 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyedüli kivétel talán az a lyukacsos , puha anyagú , habosított műanyag , amit egy szintén műanyag zsinórral neked kell ráapplikálnod a kormánykerékre - de ez is egyedül a nagyon régi kocsik belsejében mutat valamennyire , ahol a bakelit kormányt mind fogás , mind kinézet szempontjából feldobja . Modern autóban viszont ezek is nevetségesen néznek ki  [smilie=sm39.gif]

Na, valami ilyesmi volt/van az Astrán. Tényleg kirí egy kicsit az autóból, de ez nem mindenkit zavar. Viszont az a zsinór úgy 6-7 év után lejövési kényszerben kezd szenvedni...
music     

rezol

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #446 Dátum: 2004.07.30 07:09:42 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A múlt héten szedtem le a Carináról vagy ötöt , tavalyiak (!) voltak - mindegyik simán lejött .
Te is azzal "díszíted" az autódat?
A múltkor láttam egy autót a szélvédõ felsõ oldala végig volt rakva vele.(broáf!)
Én mindig le szoktam szedni.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #447 Dátum: 2004.07.30 08:07:27 »
Úgy néz ki, marad a bőrözés, csak még annyi mindent kell vennem a kis autóra, hogy az már durva. Azt se tudom hol folytassam, amit elkezdtem. A legrosszabb az egészbe, hogy hiába csinálom meg szépen az autót, eladásnál azt mondják majd, hogy nem fizetik ki azt a sok extrát és vegyem le. De az még messze van.

Sárfogóm sincs se elől se hátul. :shock: Előre szerintem jó ha valami védi az ajtót nem? Hátra meg kell tenni, ha elől van. Meg azért jó ha nem folyton betétlapokat osztogatok a mögöttem haladóknak kitört üveg néven. Ki bizonyítja, hogy nem pont az én kerekem dobálózott? Egyébként sárfogó garnitura ára 12e toyotás és utángyártott 10e. Tud valaki ettől jobb árat? Tök jó lenne.
Üdv: Kishaver 74

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #448 Dátum: 2004.07.30 08:21:10 »
Idézetet írta: "kishaver"
A legrosszabb az egészbe, hogy hiába csinálom meg szépen az autót, eladásnál azt mondják majd, hogy nem fizetik ki azt a sok extrát és vegyem le. De az még messze van.

Vagy ez történik, vagy ugyan kell nekik, de akkor sem fizetik ki, nem tudod érvényesíteni a bekerülési árát az eladásiban.
music     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #449 Dátum: 2004.07.30 08:36:09 »
Idézetet írta: "music"
nem tudod érvényesíteni a bekerülési árát az eladásiban.


....és ha én vennék használtan autót, akkor én sem fizetném ki.....
Üdv: Kishaver 74