Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1184206 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4110 Dátum: 2012.01.26 10:44:16 »
lol, először Szókratészt olvastam. Gondoltam is magamban: "na, erről jól lecsúsztál!" :D  [rohog]
He?  :D Lemaradtam a gondolatmenetedről...  :surrender: Mit olvastál szókratésznek?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4111 Dátum: 2012.01.26 10:51:45 »
Pontosan.
Általában egy autó kozmetikában nem nagyon szokták a polírozáson kívül mást csinálni a kocsival.
Én ezért políroztattam a kocsimat kocsi festővel.
Ő tudja hogy mennyire lehet finoman a lakk réteget vizes csiszoló pappírral megcsiszolni és így a nagyobb karcok is jönnek majd polír paszta és kész.
És szerinted a kozmetikás nem tudja, hogy mit mivel csiszoljon, polírozzon? Mindenre megvan a megfelelő anyag, és módszer; ezt a lakk állapota dönti el. Ezen belül pedig, én úgy vettem észre, hogy pont a fényezők hajlamosak nehezebb "fegyverzetet" használni, tehát mondjuk az indokoltnál erősebb polírpasztával menni végig a kocsin.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4112 Dátum: 2012.01.26 10:54:14 »
Én tényleg eljutnék valahogy az EZWashba ami a környékeden van.. a legtöbb helyen csak nekiállnak géppel... ők előtte felcsiszolják szépen és úgy csinálják, valamint a végén kap egy keménywaxot...
A géppel semmi baj. Normális munka úgy néz ki, hogy a felületet megtisztítják ezzel a gyurmaszerű anyaggal, és utána jöhet a gép + a megfelelő erősségű polír (a lakk állapota függvényében), végül a wax.

Vizes csiszolópapírra csak lokálisan, nagyon durva karcok esetén lehet szükség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4113 Dátum: 2012.01.26 10:55:23 »
szoval 5-6 éves autot tuti nem vinnék gépi polirra  :no:
Miért nem? A felhasznált anyag a lényeg - nem az, hogy kézzel vagy géppel viszik-e föl. A profi a géppel sem fog kárt tenni - a kókler pedig kézzel is kárt tehet, főleg ha túl erősen csiszoló anyagot használ.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4114 Dátum: 2012.01.26 10:59:42 »
Zsoooc, először azt döntsd el, hogy mennyire sürgős neked ez a waxolás. Mert, ha elviszed valahova, ahol géppel dolgoznak, így, télen zárt helyen kell csinálni, mert kb 15 fok minimum kell, de inkább 20 fok ahhoz, hogy normálisan lehessen dolgozni.
Nem láttam, írtad-e, hogy mit szeretnél polírozni? Egy adott karcot, vagy "csak úgy, hogy szebb legyen" az autót egészben? Utóbbi esetén én simán magam csinálom kézzel, illetve mostanában már egy barátomtól kölcsönkérem az 5000Ft-os OBI-s gépét és azzal dolgozom, így kb 1-1,5 óra alatt megvagyok az egész autóval. Az eredmény szép, a lakk, vagy festék réteg égetéséhez, pedig túl gyenge ez a gépezet, szóval, ez sem jelent veszélyt. Utómukaként annyit kell csináljak, hogy a vastagon felvitt polírt mikroszálas kendővel kézzel távolítom el. Ez rendszerint plusz fél óra.
Szóval, ha nem karcot akarsz eltüntetni, szerintem nem szükséges 20-25.000Ft-ot kiadni a políroztatásra.

A kilincseknél már nagyon karcos, azt mindenképpen kezelni kell, és a csomagtartónál is vannak rajta karcok, viszont az elején meg a tetején csak nagyon apró karcok vannak, szerintem nem is lenne muszáj hozzányúlni. Tehát nem szükséges az egész autót megcsinálni, elég a kritikus helyeken (kilincsek, csomagtartó), gondolom így 10-ből kijövök, de kérek majd árajánlatot, de ehhez látniuk kell az autót. Egyébként garázsban áll az autó, nincs bemattulva, a karcokat leszámítva szerintem jó állapotban van a fényezés.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4115 Dátum: 2012.01.26 11:05:23 »
A kilincseknél már nagyon karcos, azt mindenképpen kezelni kell, és a csomagtartónál is vannak rajta karcok, viszont az elején meg a tetején csak nagyon apró karcok vannak, szerintem nem is lenne muszáj hozzányúlni. Tehát nem szükséges az egész autót megcsinálni, elég a kritikus helyeken (kilincsek, csomagtartó), gondolom így 10-ből kijövök, de kérek majd árajánlatot, de ehhez látniuk kell az autót. Egyébként garázsban áll az autó, nincs bemattulva, a karcokat leszámítva szerintem jó állapotban van a fényezés.
Hülyén fog kinézni, ha csak egyes helyeken polírozzák :) ... Ott sokkal fényesebb lesz. Sztem dobass rá egy komplett polírt egy autókozmetikában, megéri, mert nagyon látványos a végeredmény  :yes: ! Utána azt már csak karban kell tartani, évi 3-4 waxolással. Majdani eladásnál is előny lesz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4116 Dátum: 2012.01.26 11:24:09 »
Hülyén fog kinézni, ha csak egyes helyeken polírozzák :) ... Ott sokkal fényesebb lesz. Sztem dobass rá egy komplett polírt egy autókozmetikában, megéri, mert nagyon látványos a végeredmény  :yes: ! Utána azt már csak karban kell tartani, évi 3-4 waxolással. Majdani eladásnál is előny lesz.
Én is ettől tartok, ezért lehet, hogy mégis inkább komplett polírozás lesz. :yes:
Corolla 1,4 VVT-i 2005

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4117 Dátum: 2012.01.26 12:42:03 »
A kocsi meg vételekor olyan karcos volt az egész hogy legszívesebben az egész kocsit újra fényeztettem volna.
De ezzel a polírozás, csiszolásos módszerrel nagyon ***a lett.
És egy festő nehogy már ne tudja meddig lehet csiszolni vagy meddig nem hisz ez a munkája.
ÉS nem tudom ( én vidéken élek) de nekem az egész 10.000 Ft be fájt és nagyon jó munkát végeztek rajta.
Amiket itt irkáltok hogy 20.000-25.000 ft az irreális szerintem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4118 Dátum: 2012.01.26 12:48:55 »
Nem irreális... Itt Pécsett, autókozmetikában egy normális, alapos polír egy 20-as. Fényezők közt van, aki megcsinálja olcsóbban, de 15-öt ők is elkérnek már - és láttam már olyat, hogy utána "felhős" volt a kocsi oldala, míg a kozmetikás polír után nem. Persze nyilván embere válogatja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4119 Dátum: 2012.01.26 13:01:49 »
Ez így van.
De ha felhős viszem vissza és " tesó ez agy nem jó hajrá ess neki megint"
Nekem 10.000 fájt az egész szerencsém volt akkor.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4120 Dátum: 2012.01.26 17:17:19 »
Ha a festékréteget csiszolják az már rég rossz, a lakkot viszont egy párszor azért lehet mielőtt lekopna...

A lakk is a festési technológia egy része, és bizony a gyári lakk nem olyan vastag hogy sok csiszolást kibírna. A fényezők fényezés után szívesen játszanak ezzel hogy a hibákat kicsiszolják aztán polírt neki, de az egész más, hiszen ők elötte olyan vastag lakkot fújnak rá hogy át se lehet ütni  [rohog]
Xanyi

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4121 Dátum: 2012.01.27 09:45:36 »
He?  :D Lemaradtam a gondolatmenetedről...  :surrender: Mit olvastál szókratésznek?
szkareszt :)
Gabe 254.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4122 Dátum: 2012.02.06 19:35:43 »
Mivel tegnap szinte látványosan tele volt az autó karosszériája sóval, elmentem ma az EZ Wash-ba, hogy rakjanak rá valami jó kis waxot, ami védi a fényezést ezek ellen a mostoha körülmények ellen. Végül a prémium külső tisztítást ajánlották.

A végén megkérdezem, hogy meddig bírja ez a wax, mire a muksó azt mondta, hogy 3-4 napig is bírja, de ha megyek vele sűrűn, akkor kb 4-5 alkalom után kialakul az autón egy valóban hosszan tartó réteg, ami már hosszabb ideig, akár 2 hétig (!) is kitart...Tiszta jó biznisz, nem?

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4123 Dátum: 2012.02.06 21:42:48 »
A végén megkérdezem, hogy meddig bírja ez a wax, mire a muksó azt mondta, hogy 3-4 napig is bírja, de ha megyek vele sűrűn, akkor kb 4-5 alkalom után kialakul az autón egy valóban hosszan tartó réteg, ami már hosszabb ideig, akár 2 hétig (!) is kitart...Tiszta jó biznisz, nem?
Érdekes, mert egyébként hónapokat szoktak írni...
Mindenesetre a fénye valóban hónapokig megmarad a kosz ellenére is, ezt tanúsíthatom.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4124 Dátum: 2012.02.06 22:51:36 »
...de ha megyek vele sűrűn...

Mármint ha visszajárok vele a mosóba és waxoltatom sűrűn. (Talán ez picit félreérthető volt...)