Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1153963 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #345 Dátum: 2004.05.30 13:21:41 »
Tölts egy kevés glicerint  agumikba, az belülről is ápolja, meg állandó utánpótlás lesz a glicerinből :)  még a defektnél is egyszerűbb lesz a lyukat megtalálni :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #346 Dátum: 2004.05.30 19:04:56 »
Autómosót tudok ajánlani a Hüvösvölgyi úti ÖMV-nél (régen ARAL) itt szivacsok vannak a kefék helyett és elvileg épp ezért nem is karistolja szét a fényezést. Akinek útba esik érdemes kipróbálni, szerdán asszem egyet fizet kettőt kap akció van.
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #347 Dátum: 2004.05.30 19:51:01 »
Idézetet írta: "S"
Autómosót tudok ajánlani a Hüvösvölgyi úti ÖMV-nél (régen ARAL) itt szivacsok vannak a kefék helyett és elvileg épp ezért nem is karistolja szét a fényezést. Akinek útba esik érdemes kipróbálni, szerdán asszem egyet fizet kettőt kap akció van.

Érdekes, hogy autóknál sosincs ilyen akció... :lol:
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #348 Dátum: 2004.06.14 10:51:48 »
Budaörs vagy környékén nem tud valaki egy megbízható kézi mosót?

Köszi,
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #349 Dátum: 2004.06.16 08:35:16 »
Rovareltávolítással kapcsolatos tapasztalatomat szeretném megosztani veletek:
A hét végi kocsi mosás során sikerrel alkalmaztam a MOTIP gyártmányú rovareltávolítót. Korábbi kísérleteim alkalmával igyekeztem betartani a gyártó (illetve a szakfordító) előírásait. A magyarnyelvű tájékoztató szerint a kasztnira kell priccolni a szert, majd száraz ruhával letörölni. Az eredmény teljes kudarc volt. :(  Már kezdtem azon gondolkodni, hogy kidobom ezt a sze(a)rt. Most úgy próbáltam, hogy mosás előtt kb: 3 perccel befújtam a tisztítandó felületet, majd a mosás megkezdése kor erős vízsugárral leverettem. Utána jött a samponos mosás. A végeredménnyel nagyon meg voltam elégedve. :D
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #350 Dátum: 2004.06.16 13:55:05 »
Áztatni, áztatni, áztatni... No meg a megfelelő oldószer alkalmazása is szükséges. Kártány nem jön le vízzel. Sajnos....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #351 Dátum: 2004.06.16 14:52:44 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Rovareltávolítással kapcsolatos tapasztalatomat szeretném megosztani veletek...
...a kasztnira kell priccolni a szert, majd száraz ruhával letörölni. Az eredmény teljes kudarc volt. :(  Már kezdtem azon gondolkodni, hogy kidobom ezt a sze(a)rt. Most úgy próbáltam, hogy mosás előtt kb: 3 perccel befújtam a tisztítandó felületet, majd a mosás megkezdése kor erős vízsugárral leverettem. Utána jött a samponos mosás. A végeredménnyel nagyon meg voltam elégedve. :D

Nekem Sonax gyártmányú van, arra az vagyon írva, hogy spricceljem fel a bogaras részre, várjak kb 5 percet, majd mossam le a kocsit.
Nagyjából működik is. De azokat nem viszi le még ez sem, amelyek mondjuk egy-két hétig aszalódtak a kasztnin. A frissek (<1nap) viszont erős sugarú mosással is lejönnek. A szívósabbakat sokáig kell áztatni, akkor viszont normál samponnal is lejönnek.  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #352 Dátum: 2004.06.16 15:07:01 »
Idézetet írta: "whis"
Nekem Sonax gyártmányú van, arra az vagyon írva, hogy spricceljem fel a bogaras részre, várjak kb 5 percet, majd mossam le a kocsit.
Nagyjából működik is. De azokat nem viszi le még ez sem, amelyek mondjuk egy-két hétig aszalódtak a kasztnin. A frissek (<1nap) viszont erős sugarú mosással is lejönnek. A szívósabbakat sokáig kell áztatni, akkor viszont normál samponnal is lejönnek.  :roll:


Veszélyes ez a bogártemető-dolog , mert ha az ember nagyon lezser , és sokáig furikázik a hullaházzal a kocsija elején (közben azok időnként kapnak nedvességet párából meg esőből , nomeg a napocska is dolgozik) - akkor könnyen juthat arra a kellemes tapasztalatra , hogy apró kis lyukacskák maradnak a fényezésen a végül is , nagy kínnal levakart tetemek helyén  :shock:  ... A dögök azzal állnak végső bosszút , hogy a hullájuk belekorrodálja magát a fényezésbe  [smilie=sm30.gif]  ... Ja és ugyanígy lehet járni a madárszarral is , csak az még gyorsabban elérheti ezt a hatást  :pal2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #353 Dátum: 2004.06.16 15:15:31 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Veszélyes ez a bogártemető-dolog , mert ha az ember nagyon lezser , és sokáig furikázik a hullaházzal a kocsija elején (közben azok időnként kapnak nedvességet párából meg esőből , nomeg a napocska is dolgozik) - akkor könnyen juthat arra a kellemes tapasztalatra , hogy apró kis lyukacskák maradnak a fényezésen a végül is , nagy kínnal levakart tetemek helyén  :shock:  ... A dögök azzal állnak végső bosszút , hogy a hullájuk belekorrodálja magát a fényezésbe  [smilie=sm30.gif]  ... Ja és ugyanígy lehet járni a madárszarral is , csak az még gyorsabban elérheti ezt a hatást  :pal2:

Igenám, de az ember nem szaladgál minden vidéki túra után még a mosóba is  :cry:
A madárszarra meg, hogy jó szárazon legyen tartva, talkumot kell szórni a következő mosásig  :lol:  :lol:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #354 Dátum: 2004.06.16 15:26:33 »
Idézetet írta: "whis"
Igenám, de az ember nem szaladgál minden vidéki túra után még a mosóba is  :cry:
A madárszarra meg, hogy jó szárazon legyen tartva, talkumot kell szórni a következő mosásig  :lol:  :lol:


Ja , hát annyira azért nem megy ez gyorsan a bogaraknál - pár nap múlva ráér lemosni , csak hetekre ne hagyja rajta az ember  :roll:  ... A madárszart viszont tényleg nem árt legkésőbb egy-két napon belül eltávolítani , mert az nagyon csúnya és alapos munkát képes végezni - gyorsan  :shock:

Persze nem mindegy , hogy le van-e rendesen waxolva a fényezés . Ha igen , akkor egyrészt könnyebb leszedni róla a cuccost , másrészt lassabban is rágja magát bele  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #355 Dátum: 2004.06.16 15:31:43 »
Wazze, tegnapelőtt letyarta kocsit néhány madár. Megyek haza és csutakolok!!!! :newbie:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #356 Dátum: 2004.06.17 06:41:44 »
Ha már az állati "kártevőknél" tartunk: ugyanez vonatkozik a kutya és macskapisire is. Azok is elég szépen és alattomosan marnak (láttam a hatását bitumenen, műgyantán és tarketen).  :?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #357 Dátum: 2004.06.17 07:48:26 »
Mi az a tarket?

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #358 Dátum: 2004.06.17 08:13:07 »
Idézetet írta: "squiddy"
Mi az a tarket?


Igen jó minőségü műanyag padlóburkoló, hasonló mint a linóleum vagy PVC padló.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #359 Dátum: 2004.06.17 11:20:33 »
Pontosan így van! Hézagmentes burkolásra használják (össze lehet 'hegeszteni' az éleket), nagyon ellenálló, de mégsem csempe vagy beton.  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety