Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1152737 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #330 Dátum: 2004.05.17 11:23:26 »
Még sosem tettem rá műszerfal ápolót, de a legközelebbi nagyfürdetésnél kipróbálom  :)

Tegnap este még elszaladtunk a XVIII. ker-be. Az egyik utcán végig el voltak dugulva a csatornaszemek, így helyenként hatalmas tócsák álltak az úton. Annak rendje és módja szerint jól lelassítottam (a tócsa lehetett úgy 50x7 m kiterjedésű és elég mély), hátha nagy gödör is van az alján. Vagy 20-szal mehettem, de így is a kocsi tetejénél magasabbra csaptam fel a vizet kétoldalt (mint a terepjárós reklámokban). Egy köcsög Buzukis meg ott jött mögöttem vagy 50 centire. Mit gondolt, miért megyek lassan? Hogy ázzon a kerék?  :twisted:
Ebből csak azt akartam kihozni, hogy az este még elmentem lecsapatni a kocsiról a koszt nagynyomásúval. Valami olajos dzsuva lehetett valahol az úton, mert a mosó nem vitte le azokat a nagy fekete foltokat, keresnem kellett egy szivacsot és azzal letörölni. Persze sampon nem volt kéznél... Nektek is szokott lenni ilyen nagyon ragaszkodó koszfolt?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #331 Dátum: 2004.05.17 12:52:27 »
Idézetet írta: "music"
Voltam alvázmosatni. Nem jó helyre mentem, - csak pont útba esik, így legalább nem került extra benzinbe - mert szép kis árat kért. 2300 volt kiírva, de mivel számlát kértem, kiderült, hogy ez nettó ár, és 2880 volt a vége. Ehhez azért pofa kell - nem is megyek oda soha többé!



A fogyasztóvédelmi Törvény szerint, ha valaminek nem egyértelmű az ára, akkor mindíg az alacsonyabbat kell alapul venni. ERGO: ha nem volt kiírva, hogy plussz ÁFA vagy Nettó árak, stb..., akkor ez így teljesen szabálytalan. Szóval szerintem legalább egyszer még visszamehetnél, egy bejegyzés erejéig a panaszkönyvbe.
(ha kell a törvény dobj egy mélt...)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #332 Dátum: 2004.05.17 13:51:21 »
Idézetet írta: "Misi"
A fogyasztóvédelmi Törvény szerint, ha valaminek nem egyértelm? az ára, akkor mindíg az alacsonyabbat kell alapul venni. ERGO: ha nem volt kiírva, hogy plussz ÁFA vagy Nettó árak, stb..., akkor ez így teljesen szabálytalan. Szóval szerintem legalább egyszer még visszamehetnél, egy bejegyzés erejéig a panaszkönyvbe.
(ha kell a törvény dobj egy mélt...)

Á, nem ér annyit a dolog - nyilván ö is erre blazírozik, hogy mindenki így gondolja, mint én. Inkább leírom, hogy hol van, hogy még véletlenül se menjen oda senki:
Örmezön  Neszmélyi út 17, szemben van vele a 41  busz megállója.
music     

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #333 Dátum: 2004.05.18 10:17:56 »
Lassan itt a nyar. Szerintetek mennyire art az uj Corolla fenyezesenek, ha majd egesz nap a tuzo napon kenytelen allni az auto? Belso reszeknek nem fog artani ha majd lesz benne 60 fok? Ablakba napellenzot rakok, de akkor is nagyon fel tud melegedni. Cegnel sajna nincs arnyekos parkolo :(

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #334 Dátum: 2004.05.18 11:22:21 »
Idézetet írta: "Peter"
Lassan itt a nyar. Szerintetek mennyire art az uj Corolla fenyezesenek, ha majd egesz nap a tuzo napon kenytelen allni az auto? Belso reszeknek nem fog artani ha majd lesz benne 60 fok? Ablakba napellenzot rakok, de akkor is nagyon fel tud melegedni. Cegnel sajna nincs arnyekos parkolo :(

Jót tenni nem fog neki, az biztos. Belsö részeknek nem árt, de amikor beülsz a 60 fokos kocsiba, elötte szellöztess ki jól, mert felszabadulhatnak mérges gázok a napsütötte müanyag felületekböl :!:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #335 Dátum: 2004.05.18 14:05:29 »
Idézetet írta: "Peter"
Lassan itt a nyar. Szerintetek mennyire art az uj Corolla fenyezesenek, ha majd egesz nap a tuzo napon kenytelen allni az auto? Belso reszeknek nem fog artani ha majd lesz benne 60 fok? Ablakba napellenzot rakok, de akkor is nagyon fel tud melegedni. Cegnel sajna nincs arnyekos parkolo :(


A fényezésnek gyakorlatilag nem árt . Az persze fontos , hogy mondjuk ne a napon áttüzesedett autóval hajts be rögtön egy autómosóba . A beltér műanyagainak sem árt maga a hőmérséklet , inkább csak a közvetlen napsugárzás , de az is csak nagyon-nagyon lassan . Évtizedeket kell érteni ezalatt ! A tapasztalat azt mutatja , hogy -sok európai márkával ellentétben- a Toyotákban felhasznált műanyagok meglehetősen rezisztensek a napsugárzás káros hatásával szemben  :)  ... Ezzel együtt fogadd meg Music tanácsát : amíg nagyon új az autó , nem árt fél-egy percig szellőztetni indulás előtt , vagy full leeresztett ablakokkal menni az első párszáz méteren , ha előtte nagyon felforrósodott a kocsi , mert a sok műanyag-dunszttól tényleg megfájdulhat különben az (erre érzékeny , főleg nőnemű) ember feje  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #336 Dátum: 2004.05.18 14:49:19 »
Köszönöm, megnyugtattatok :)
A belső teret tuti átszellőztetem, ilyenkor lehuzom az ablakokat, maxon nyomatom a levegőt majd a legkondit, ha nagyja kiment. Direkt napsugárzástól tudom védeni a belteret, van ilyen ablakra cuppanthato fenyvedom.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #337 Dátum: 2004.05.27 07:18:16 »
No , kipróbáltam a glicerint a gumik szépítésére . Bevált , nagyon szépek lettek tőle  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #338 Dátum: 2004.05.27 10:06:30 »
Idézetet írta: "Palaczk"
No , kipróbáltam a glicerint a gumik szépítésére . Bevált , nagyon szépek lettek tõle  :D
Viszont ápolja is a gumikat ezért érdemes minkét oldalt bekenni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #339 Dátum: 2004.05.27 11:26:31 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
No , kipróbáltam a glicerint a gumik szépítésére . Bevált , nagyon szépek lettek tõle  :D
Viszont ápolja is a gumikat ezért érdemes minkét oldalt bekenni.


Hát én most ezért le nem szedem a kerekeket  :D  ... Majd ősszel , akkor úgyis lekerülnek .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #340 Dátum: 2004.05.27 22:34:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
No , kipróbáltam a glicerint a gumik szépítésére . Bevált , nagyon szépek lettek tõle  :D
Viszont ápolja is a gumikat ezért érdemes minkét oldalt bekenni.


Hát én most ezért le nem szedem a kerekeket  :D  ... Majd ősszel , akkor úgyis lekerülnek .


Nem kell leszedni  :!:

Megfelelő méretű gödröt fel kell tölteni vele, és beleállni :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #341 Dátum: 2004.05.28 01:01:16 »
Egy üzemi emelő is megteszi...
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #342 Dátum: 2004.05.28 08:54:06 »
Idézetet írta: "music"
Egy üzemi emelő is megteszi...


Azt nehezebb találni az utcán, gödör meg van bőven :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #343 Dátum: 2004.05.29 17:04:11 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "music"
Egy üzemi emelő is megteszi...


Azt nehezebb találni az utcán, gödör meg van bőven :)


De az emelős módszer kevesebb mennyiségű glicerin elhasználásával jár  :lol:

Egyébként a lelkesedésem időközben kissé lappadt , mert másnapra a gumik úgy beszívták a glicerint , hogy alig is néztek ki jobban , mint a kezelés előtt . Többször meg kéne ismételni , hogy a szép csillogó mélyfekete felület tartósnak bizonyuljon  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #344 Dátum: 2004.05.30 00:15:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Többször meg kéne ismételni , hogy a szép csillogó mélyfekete felület tartósnak bizonyuljon  :?:

Aztán vigyázz, nehogy kisimítsa "a ráncokat"! :lol:
music