Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1152623 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Macimedve

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #300 Dátum: 2004.05.10 15:29:55 »
Aztán egy cáfolat.....


http://www.vendegvaro.hu/31-9659-284


De most már abbahagyom :D
acimedve

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #301 Dátum: 2004.05.10 15:49:49 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Javarészt enzimek meg némi lúg.

Csak abból gondoltam , hogy erősen javallják a gumikesztyű használatát , ha az ember ilyen sütőtisztító cuccal dolgozik  :shock:  ... A Brigóban mi van amúgy ? Mert azt már máshonnan is hallottam , hogy ez csakugyan ***ottul környezetszennyező  :?


Azért a némi lúg igencsak komoly hatással bír. Nem tudom a pH-ja mennyi lehet, de nekünk itt van a cégnél olyan tisztítónk/zsíroldónk, aminek a pH-ja 13+.
/ehhez annyit kell tudni kémiából, hogy a pH skála logaritmikus léptékű, 7-nél van a semleges rész, 0 felé egyre savasodik, 14-ig pedig lúgosodik/
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #302 Dátum: 2004.05.10 23:39:50 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
OFF
Most már akkor beszéljük meg :)
Milyen Salamon és mikor is?
ON

Tudod, aki feltalálta a sülttököt!
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #303 Dátum: 2004.05.10 23:42:11 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Csak abból gondoltam , hogy er?sen javallják a gumikeszty? használatát , ha az ember ilyen süt?tisztító cuccal dolgozik  :shock:  

Csak támogatni tudom az ötletet: egy párszor használtam a szert kesztyü nélkül, és bizony rendesen fájt töle a kezem(en a bör)!
music     

rezol

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #304 Dátum: 2004.05.11 09:15:37 »
Naná!
A lúg az lúg,mégha csak 1-2 % is,nem beszélve arról,hogy enzimekkel meg van támogatva.Erõs zsíroldóként a bõr védõ zsírrétegét simán lekapja,onnantól pedig szabad az út.
Elkanyarodtunk az eredeti témától.
Arról volt szó,hogy mivel nem volt brigéciolom otthon (amúgy petroleum származék) ,ezzel tisztítottam ki a  motorteret.
Meg arról,hogy ez "umweltfreundlich"-abb,mint a brigo.
Mert az enzimek eleve természetes anyagok,a lúg meg a leoldott zsírral szappant képez és így már nem annyira veszélyes a környezetére mint a brigéciol.
De azért vigyázni, kell vele :!:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #305 Dátum: 2004.05.11 12:44:40 »
Idézetet írta: "Szonár"
Naná!
A lúg az lúg,mégha csak 1-2 % is,nem beszélve arról,hogy enzimekkel meg van támogatva.Erõs zsíroldóként a bõr védõ zsírrétegét simán lekapja,onnantól pedig szabad az út.
Elkanyarodtunk az eredeti témától.
Arról volt szó,hogy mivel nem volt brigéciolom otthon (amúgy petroleum származék) ,ezzel tisztítottam ki a  motorteret.
Meg arról,hogy ez "umweltfreundlich"-abb,mint a brigo.
Mert az enzimek eleve természetes anyagok,a lúg meg a leoldott zsírral szappant képez és így már nem annyira veszélyes a környezetére mint a brigéciol.
De azért vigyázni, kell vele :!:


Köszi , így már érthető ! Hejj , a Kromofág meg a Brigéciol , ezek a hagyományos jó öreg környezetbarát magyar termékek  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #306 Dátum: 2004.05.11 12:49:06 »
No,a kromofág... :D
Kloroform és metilalkohol (mindkettõ halálos méreg) 1:3-mas keveréke.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #307 Dátum: 2004.05.11 12:52:12 »
Idézetet írta: "Szonár"
No,a kromofág... :D
Kloroform és metilalkohol (mindkettõ halálos méreg) 1:3-mas keveréke.


Jaja , jó kis cucc volt az  :shock:  ... Nem is árulják már , én legalábbis egy ideje nem láttam sehol . Pedig arra , amire kitalálták (festékmarás) első osztályú volt - csak nagyon ésszel kellett vele bánni  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Macimedve

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #308 Dátum: 2004.05.11 16:56:01 »
Kromofágot még mindig árulnak. Nem is ritka cucc, minden nagyobb festékboltban, barkácsboltban kapható. Egyszerűen nincs más helyette.... Legfeljebb a benzinlámpa:-))))
acimedve

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #309 Dátum: 2004.05.11 18:19:04 »
Idézetet írta: "Macimedve"
Kromofágot még mindig árulnak. Nem is ritka cucc, minden nagyobb festékboltban, barkácsboltban kapható. Egyszerűen nincs más helyette.... Legfeljebb a benzinlámpa:-))))


Én disznópörzsölőt használtam a kerítésnél, jobb a hatékonyság mint a benzinlámpával :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #310 Dátum: 2004.05.11 20:15:21 »
Valaki írta, már nem is tudom, hogy hol; hogy a Cola jó vízköoldó. Kipróbáltam, a vízforralón és szinte semmit sem csinált, pedig fél napig állt benne. Az ecet sokkal jobb, 15-20 perc alatt leszed mindent, csak aztán az aromáját gyözd eltüntetni... :punch:
Ja, és 777! [/size]
music     

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #311 Dátum: 2004.05.11 22:28:18 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Jaja , jó kis cucc volt az  :shock:  ... Nem is árulják már , én legalábbis egy ideje nem láttam sehol . Pedig arra , amire kitalálták (festékmarás) első osztályú volt - csak nagyon ésszel kellett vele bánni  :?


Pl. óvatosan jól kifigyelve, hogy senki ne lássa mikor leöntik a zsír új BMW-t a lakótelepen  :lol:
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #312 Dátum: 2004.05.11 23:01:26 »
Idézetet írta: "S"
Idézetet írta: "Palaczk"

Jaja , jó kis cucc volt az  :shock:  ... Nem is árulják már , én legalábbis egy ideje nem láttam sehol . Pedig arra , amire kitalálták (festékmarás) első osztályú volt - csak nagyon ésszel kellett vele bánni  :?


Pl. óvatosan jól kifigyelve, hogy senki ne lássa mikor leöntik a zsír új BMW-t a lakótelepen  :lol:


Hhhhúúú , hát a Kromofággal lelöttyintés csakugyan az egyik legegyszerűbben kivitelezhető , és ugyanakkor a leggonoszabb ***ás , amit egy autóval (pontosabban a gazdájával) szemben el lehet követni  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #313 Dátum: 2004.05.12 07:40:17 »
Idézetet írta: "music"
Valaki írta, már nem is tudom, hogy hol; hogy a Cola jó vízköoldó. Kipróbáltam, a vízforralón és szinte semmit sem csinált, pedig fél napig állt benne. Az ecet sokkal jobb, 15-20 perc alatt leszed mindent, csak aztán az aromáját gyözd eltüntetni...

Pedig a Kóla tényleg jó, tele van foszforsavval, a pH-ja erősen savas (2-3 körül, bár sosem mértem, csak szóbeszéd). Ha a szévsav kimegy belőle, akkor gyengébb lesz  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #314 Dátum: 2004.05.12 08:14:27 »
Idézetet írta: "whis"
Pedig a Kóla tényleg jó, tele van foszforsavval, a pH-ja er?sen savas (2-3 körül, bár sosem mértem, csak szóbeszéd). Ha a szévsav kimegy bel?le, akkor gyengébb lesz  8)

Elhiszem, de ezek szerint az ecet mellett nem rúg labdába. Mondjuk érthetö, mert az ecetet nem szokták kortyolgatni tömény állapotában...
music