Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1152649 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #270 Dátum: 2004.05.06 14:46:14 »
Nekem nyekergett az ablaktörlőlapát (SWF kopásjelzős). Mivel majdnem egy éves volt - amúgy rendesen törölt nem csíkozott - lecseréltem, valami franszija lapátra, 2.500 .- HUF-ért. (530 mm + 500 mm)

Aztán indítottam, és ugyanúgy nyesztetett a szerkezet. Mivel még nem szedtem széjjel ablaktörlőmechanikát, így kb. egy órás tunning után széjjeldemuláltam kívülről amit lehetett, takarítás és némi WD40 használatát követően összeraktam, és mint az új!! ( Az nyiszorgás oka: az ablaktörtő hajtótengelye és a kasztni között egy műanyagpersely van, ami "kiszáradt". Tökre olyan hangja volt, mint a kopott guminak.)

Utoljára gumicsíkot a Trabimba cseréltem, azóta komplett ablaktörlőlapátpt szoktam.

Csak azért véstem be, hátha valaki hasonló cipőben fog járni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #271 Dátum: 2004.05.06 15:31:09 »
Az autó mosáshoz szólnék hozzá. A WU2-t én is kipróbáltam, nem rosz. Viszont akinek kissé mattul az autója kitűnő választás lehet a CSILLAG padló ápoló és a WU2 izlés szerinti keveréke. Korábbi autóimmal csodát művelt. Puha rongyal szárazra töröltem és ragyogott mint Salamon t..e. Ez az ötlet onnan jött, hogy a lusta testvérkém egyszer lemosta a lepukkant Trabiját a felmosóvízzel és úgy nézet ki utánna mintha lewaxolták volna. Onnantól kezdve padlóápolóval mostuk az autóinkat.
 
A nyári szélvédő mosó folyadékok állítólag tartalmaznak valamiféle rovar oldó adalékot, amit a háztartási ablaktisztítók nem valószínű. Nektek leoldják ezek a kutyulékok a szétkenődött bogarakat?
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #272 Dátum: 2004.05.06 15:43:14 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Ez az ötlet onnan jött, hogy a lusta testvérkém egyszer lemosta a lepukkant Trabiját a felmosóvízzel és úgy nézet ki utánna mintha lewaxolták volna. Onnantól kezdve padlóápolóval mostuk az autóinkat.

Ezt a padlóápolós dolgot még nem hallottam, érdekes! Nem lehet, hogy a Trabi azért fénylett úgy, mert az is fa(alapú)? :wink:  :wink:
 
Idézetet írta: "Rozsomák"
A nyári szélvédő mosó folyadékok állítólag tartalmaznak valamiféle rovar oldó adalékot, amit a háztartási ablaktisztítók nem valószínű. Nektek leoldják ezek a kutyulékok a szétkenődött bogarakat?

Állítólag van benne, de nekem nem oldotta le. Épp a hétvégén szedtem össze egy jó nagy adag bogarat az M3-ason, ami az erős menetszéltől és a 23 fok napsütésben szépen rászáradt. Majd G9ödöllőnél kaptam egy esőt, töröltem és a bogáralkatrészek mind ott maradtak még többszöri erős spriccelésre is. Egy részük meg szép vékonyan szétkenődött... :?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #273 Dátum: 2004.05.06 15:46:01 »
Na igen, jöhetne valami jó kis titkos recept :)

(ecetsav + foszforsav + sebbenzin + alkohol + tűzhelytisztító keverék biztos hatásos lenne  [smilie=sm06.gif] )

rezol

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #274 Dátum: 2004.05.06 16:18:51 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Nektek leoldják ezek a kutyulékok a szétkenõdött bogarakat?

Az IPA mindent leszed.
Annál már csak az aceton jobb,de az már a festéket is... :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #275 Dátum: 2004.05.06 17:04:36 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Az autó mosáshoz szólnék hozzá. A WU2-t én is kipróbáltam, nem rosz. Viszont akinek kissé mattul az autója kitűnő választás lehet a CSILLAG padló ápoló és a WU2 izlés szerinti keveréke. Korábbi autóimmal csodát művelt. Puha rongyal szárazra töröltem és ragyogott mint Salamon t..e. Ez az ötlet onnan jött, hogy a lusta testvérkém egyszer lemosta a lepukkant Trabiját a felmosóvízzel és úgy nézet ki utánna mintha lewaxolták volna. Onnantól kezdve padlóápolóval mostuk az autóinkat.
 
A nyári szélvédő mosó folyadékok állítólag tartalmaznak valamiféle rovar oldó adalékot, amit a háztartási ablaktisztítók nem valószínű. Nektek leoldják ezek a kutyulékok a szétkenődött bogarakat?


Kérdés : mit csinál vajon a padlóápoló az esetleges védő waxréteggel (aminek minden kocsin illik lennie)  :?:  ... Ha nem bántja , akkor voltaképpen OK  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #276 Dátum: 2004.05.06 17:05:06 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Rozsomák"
Nektek leoldják ezek a kutyulékok a szétkenõdött bogarakat?

Az IPA mindent leszed.
Annál már csak az aceton jobb,de az már a festéket is... :)


Mi ez az IPA ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #277 Dátum: 2004.05.06 19:31:26 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Mi ez az IPA ?

IzoPropil Alkohol
Amúgy a legtöbb ablakmosó spricni (clean,stb) fõ alkotó része.
Amelyikben nem ez van,abban meg általában szalmiákszesz szokott lenni,
ami ugye halálos méreg.Namármost,ha véletlenül egy járókelõre vagy gyerekre fröccsen és az benyalja...,kösz azt inkább mégsem.
Maradok az olyan dolgoknál,amikben tudom mi van és tudom,hogy nem veszélyesek.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #278 Dátum: 2004.05.06 20:53:18 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Kérdés : mit csinál vajon a padlóápoló az esetleges védő waxréteggel (aminek minden kocsin illik lennie)  :?:  ... Ha nem bántja , akkor voltaképpen OK  :)


Szerintem a padlóápoló is valami wax féleség lehet, hiszen régen a padlót waxolták - és azon is lakk van.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #279 Dátum: 2004.05.06 22:23:02 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
Kérdés : mit csinál vajon a padlóápoló az esetleges védő waxréteggel (aminek minden kocsin illik lennie)  :?:  ... Ha nem bántja , akkor voltaképpen OK  :)


Szerintem a padlóápoló is valami wax féleség lehet, hiszen régen a padlót waxolták - és azon is lakk van.


Tényleg , jogos :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #280 Dátum: 2004.05.07 00:17:46 »
Akit érdekel: Auchanban 5 literes nyári szélvédömosó löttyöt 259-ért árulnak, meg Semperit gumikat 9.390 (155) és 17.290 (195) közti áron.
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #281 Dátum: 2004.05.07 09:54:34 »
Én az IPA-t video/audio magnófej pucolásra, meg az öreg 7110-em slidejanak tisztítására szoktam alkalmazni, kocsinál még nem használtam. Elképzelhető, hogy legközelebb a Clinbe én is öntök egy kis izo-propil-alkoholt, hátha még jobb lesz a hatás.
Mondjuk, ha nincs fulllon az ablakmosótartály, akkor ez az alkotóelem el is illanhat a vízből, a tartály levegővel teli részébe,  nem?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #282 Dátum: 2004.05.07 10:33:15 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Na igen, jöhetne valami jó kis titkos recept :)
(ecetsav + foszforsav + sebbenzin + alkohol + tűzhelytisztító keverék biztos hatásos lenne  [smilie=sm06.gif] )

Az ötlet jó, de majd egy vegyész megmondja, hogy ebből mi jönne ki a végén...  :wink:
Az előre én is tudom, hogy ha a tűzhelytisztítót (ami igencsak lúgos) savval összerakod, akkor lesz belőle egy csomó büdös, mérgező gáz, majd a végén egy semleges oldat és só  :wink:  És talán a hőképződés miatt a sebbenzin be is lobbanhat, majd az alkohol is elég és a végén nem marad csak valami sós-vizes lötty  :wink:
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #283 Dátum: 2004.05.07 10:35:24 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
Mi ez az IPA ?

IzoPropil Alkohol
Amúgy a legtöbb ablakmosó spricni (clean,stb) fõ alkotó része.
Amelyikben nem ez van,abban meg általában szalmiákszesz szokott lenni,
ami ugye halálos méreg.Namármost,ha véletlenül egy járókelõre vagy gyerekre fröccsen és az benyalja...,kösz azt inkább mégsem.
Maradok az olyan dolgoknál,amikben tudom mi van és tudom,hogy nem veszélyesek.

Az IPA előnye, hogy olcsóbb, mint az etanol, hatásfoka ugyanolyan jó (vagy jobb), viszont sokkal mérgezőbb.  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #284 Dátum: 2004.05.07 10:37:13 »
Idézetet írta: "music"
Akit érdekel: Auchanban 5 literes nyári szélvédömosó löttyöt 259-ért árulnak, meg Semoerit gumikat 9.390 (155) és 17.290 (195) közti áron.

Tavaly volt ilyen löttyöm, de mailyen olcsó, olyan gagyi is. Szagosított, a bogarat nem szedi le, viszont ami a tetőre került, az a végén valami ragacsos folttá szárad be.  :cry:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety