Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1138248 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #240 Dátum: 2004.05.03 17:20:18 »
Idézetet írta: "whis"

De szerintem egy jó alapos konyhai mosogatószeres ápolás is sokat segít, bár azzal meg összefröcsköli az ember a karosszériát is.  :roll:


Ezt nem annyira ajánlom, mert szokott bennük lenni egy kis glicerin is, amit nehéz levakarni, és este amikor szemből világítják az ablakot szép foltos hatást eredményez.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #241 Dátum: 2004.05.03 22:31:47 »
Idézetet írta: "whis"
Nekem amikor kézi mosóban a zsíros/olajos/waxos ronggyal törölték meg az ablakot, akkor volt ilyen ablaktörlési problémám. Akkor nekiestem a Clinnel és kb 3-4x-i nekifutásra sikerült levakarni róla a láthatatlan réteget (mindig tiszta papírtörlővel és sok folyadékkal, a lapátokat is lecsutakolva).  [smilie=sm03.gif]
De szerintem egy jó alapos konyhai mosogatószeres ápolás is sokat segít, bár azzal meg összefröcsköli az ember a karosszériát is.  :roll:


Mosogatószer nem való autóra  :idea:  - lemossa a fényezésről az összes védő waxréteget , teljesen kiszolgáltatja az időjárás & környezet káros hatásai kényének-kedvének  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #242 Dátum: 2004.05.03 23:57:24 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "whis"
Nekem amikor kézi mosóban a zsíros/olajos/waxos ronggyal törölték meg az ablakot, akkor volt ilyen ablaktörlési problémám. Akkor nekiestem a Clinnel és kb 3-4x-i nekifutásra sikerült levakarni róla a láthatatlan réteget (mindig tiszta papírtörlővel és sok folyadékkal, a lapátokat is lecsutakolva).  [smilie=sm03.gif]
De szerintem egy jó alapos konyhai mosogatószeres ápolás is sokat segít, bár azzal meg összefröcsköli az ember a karosszériát is.  :roll:


Mosogatószer nem való autóra  :idea:  - lemossa a fényezésről az összes védő waxréteget , teljesen kiszolgáltatja az időjárás & környezet káros hatásai kényének-kedvének  :?


Tudod, a mosogatószernél még a nagyáruházakban kapható viaszos, vagy a nélküli autósamponok is jobbak. Bár nem értem, mia gondotok a viaszos cuccokkal. Ha jó még az ablaktörlőgumi, az ablakon nem is látod a különbséget, és a fényezésnek direkt jó (lásd fent..).
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
autómosás
« Válasz #243 Dátum: 2004.05.04 00:02:29 »
Tudjátok nekem mi okozott folyamatos fejfájást mosáskor? Hogyan szedjem le a vizet a kocsiról mosás után a legegyszerűbben. Jó a szarvasbőr, de állandóan csavargatni kell belőle a vizet. A "nagyját " az istenért nem tudtam leszedni, a tetejétől meg csupa víz lettem. Erre a feleségem, hozott egy 40 cm-s puha műanyag lapot... azóta azzal tolom le a lét róla ... és már csak cseppmentesre kell törölni ...
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Re: autómosás
« Válasz #244 Dátum: 2004.05.04 00:06:38 »
Idézetet írta: "hillar"
Tudjátok nekem mi okozott folyamatos fejfájást mosáskor? Hogyan szedjem le a vizet a kocsiról mosás után a legegyszerűbben. Jó a szarvasbőr, de állandóan csavargatni kell belőle a vizet. A "nagyját " az istenért nem tudtam leszedni, a tetejétől meg csupa víz lettem. Erre a feleségem, hozott egy 40 cm-s puha műanyag lapot... azóta azzal tolom le a lét róla ... és már csak cseppmentesre kell törölni ...


Vagy a mostani Autó+ ban vagy az AutóMotorban láttam autóápolás cikket. Na ott volt egy pont erre készült szilikon (elég nagynak tűnt, olyan 30-40 cm széles, műanyag fogórésszel) csepplehúzó eszköz. Pofásan néz ki.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #245 Dátum: 2004.05.04 11:45:24 »
Idézetet írta: "hillar"

Tudod, a mosogatószernél még a nagyáruházakban kapható viaszos, vagy a nélküli autósamponok is jobbak. Bár nem értem, mia gondotok a viaszos cuccokkal. Ha jó még az ablaktörlőgumi, az ablakon nem is látod a különbséget, és a fényezésnek direkt jó (lásd fent..).


Nekem ugyan semmi bajom a viasszal , magam is szoktam ajánlgatni , hogy akinek kedves a fényezése , az időnként waxolja le  :)  ... Csak ablakra nem való . Ha te viszed föl sk a waxot , akkor persze nem is kerül oda - de a gépi mosókban (amelyek amúgy is a fényezéssel szemben elkövetett bűncselekménynek minősülnek) igen . És utána nem lehet rendesen kilátni a kocsiból (főleg nem sötétben , ha fények jönnek szembe) , függetlenül attól , hogy milyen jó az ablaktörlő gumi  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #246 Dátum: 2004.05.04 14:40:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Mosogatószer nem való autóra  :idea:  - lemossa a fényezésről az összes védő waxréteget , teljesen kiszolgáltatja az időjárás & környezet káros hatásai kényének-kedvének  :?

A mosogatószert az előbb említett ablakhomályosodási problémára értettem.   [smilie=sm60.gif] Abból is olyan fajtát, amely nem "Sensitive", "Balsam" és egyéb hókusz, hanem egyszerű mezei. Pl.: Bip, Ultra, Pur.
Kocsimosásra nem, max rovareltávolításra az elejéről, aztán mehet rá a normál autósampon. (vagy WU2)  :wink:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Re: autómosás
« Válasz #247 Dátum: 2004.05.04 23:22:40 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "hillar"
Tudjátok nekem mi okozott folyamatos fejfájást mosáskor? Hogyan szedjem le a vizet a kocsiról mosás után a legegyszerűbben. Jó a szarvasbőr, de állandóan csavargatni kell belőle a vizet. A "nagyját " az istenért nem tudtam leszedni, a tetejétől meg csupa víz lettem. Erre a feleségem, hozott egy 40 cm-s puha műanyag lapot... azóta azzal tolom le a lét róla ... és már csak cseppmentesre kell törölni ...


Vagy a mostani Autó+ ban vagy az AutóMotorban láttam autóápolás cikket. Na ott volt egy pont erre készült szilikon (elég nagynak tűnt, olyan 30-40 cm széles, műanyag fogórésszel) csepplehúzó eszköz. Pofásan néz ki.


SZegecs!
Rákerestem, MEGVAN! Már a csepplehúzó... asszem bespájzolok még cégesen is. Köszi!!
ÁÁ  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #248 Dátum: 2004.05.05 08:24:09 »
És hol lehet ilyen 'csodalehúzót' kapni? Kézi autómosókban ilyet használnak a srácok, de én még boltban sehol nem láttam... [smilie=sm59.gif]
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #249 Dátum: 2004.05.05 09:09:57 »
hillar

Ha már spájzolsz, az árát majd mond be légyszi
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #250 Dátum: 2004.05.05 14:15:24 »
whis:
Ja-ja WU2 rulez nálam már jó ideje.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #251 Dátum: 2004.05.05 14:17:38 »
Nyári ablakmosót mit használtok? Én nemrég töltöttem rá a téli löttyömre Clin-es vizet és fényévekkel szebb lett tőle a kilátás. Ajánlom mindenkinek :!:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #252 Dátum: 2004.05.05 14:48:16 »
Idézetet írta: "squiddy"
Nyári ablakmosót mit használtok? Én nemrég töltöttem rá a téli löttyömre Clin-es vizet és fényévekkel szebb lett tőle a kilátás. Ajánlom mindenkinek :!:


WU2 kocsimosásra , Clin az ablakmosóba ... Öregem , ez egyre jobb  :D  ... Léteznek ám csakugyan autóra/autóba való megfelelői is az említett termékeknek  :wink:  ... Bár végül is ha az eredmény jó , akkor miért ne - te vállalod az úttörő szerepet , mi meg majd alkalmazzuk , ami neked bevált  8)

Egyébként Tesóban és hasonló helyeken 5-600 körül van egy ötliteres nyári szélvédőmosó , ami szerintem tökéletesen megfelel .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #253 Dátum: 2004.05.05 14:53:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
WU2 kocsimosásra , Clin az ablakmosóba ... Öregem , ez egyre jobb  :D  ... Léteznek ám csakugyan autóra/autóba való megfelelői is az említett termékeknek  :wink:  ... Bár végül is ha az eredmény jó , akkor miért ne - te vállalod az úttörő szerepet , mi meg majd alkalmazzuk , ami neked bevált  8)
Egyébként Tesóban és hasonló helyeken 5-600 körül van egy ötliteres nyári szélvédőmosó , ami szerintem tökéletesen megfelel .


Hmm, igyexik az ember fia... Valahogy amikor ilyen dolgokra volt szükségem, akkor nem volt kéznél a Tesco és így bepróbáltam pár dolgot és az eddig leírtak bejöttek!!!!
500-600 Ftért Clinnel készítek neked 10L-es mosófolyadékot, mit szólsz? :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #254 Dátum: 2004.05.05 15:05:32 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Palaczk"
WU2 kocsimosásra , Clin az ablakmosóba ... Öregem , ez egyre jobb  :D  ... Léteznek ám csakugyan autóra/autóba való megfelelői is az említett termékeknek  :wink:  ... Bár végül is ha az eredmény jó , akkor miért ne - te vállalod az úttörő szerepet , mi meg majd alkalmazzuk , ami neked bevált  8)
Egyébként Tesóban és hasonló helyeken 5-600 körül van egy ötliteres nyári szélvédőmosó , ami szerintem tökéletesen megfelel .


Hmm, igyexik az ember fia... Valahogy amikor ilyen dolgokra volt szükségem, akkor nem volt kéznél a Tesco és így bepróbáltam pár dolgot és az eddig leírtak bejöttek!!!!
500-600 Ftért Clinnel készítek neked 10L-es mosófolyadékot, mit szólsz? :)


És az habzik is ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )