Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1138232 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #225 Dátum: 2004.05.02 20:18:13 »
Igaz este az enyém is szürke,nomega világoskék is lehet kicsit túlzás :)
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

BPeti

  • Vendég
ablak vaxolása
« Válasz #226 Dátum: 2004.05.02 22:14:13 »
Sziasztok!

Valaki írta itt, hogy viaszozta az ablakot és zavarta, hogy apró cseppekre összehúzódik a vízcsepp és ezermillió fele töri a fényt. No ezzel én is így jártam és nagyon zavaró. (Nem én vízhatlanítottam az ablakot, de én szeretném ezt megszüntetni. :-D) Mivel lehet szerintetek?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: ablak vaxolása
« Válasz #227 Dátum: 2004.05.03 07:53:41 »
Idézetet írta: "BPeti"
Sziasztok!

Valaki írta itt, hogy viaszozta az ablakot és zavarta, hogy apró cseppekre összehúzódik a vízcsepp és ezermillió fele töri a fényt. No ezzel én is így jártam és nagyon zavaró. (Nem én vízhatlanítottam az ablakot, de én szeretném ezt megszüntetni. :-D) Mivel lehet szerintetek?


Egyszerűen most át ablakmosóval, vagy hasonló zsírtalanító üvegtisztítóval. (pl Clean stb.)  

Megjegyzem, hogy az autómosókban is viaszolnak - már ha kéred -, és a kefe sem kerüli ki az ablakokat... :-)

Viszont a fényezés meg szereti, meg a kosz sem tapad meg olyan gyorsan rajta.

Ha meg esik az eső és a csöppek gurulásznak és ez zavaró, 1szerűen ablakot kell törölni.  :oops:

Mondjuk kézi viaszolás esetén direkt az ablakot én se viaszolnám, mert minek is??? :idea:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BPeti

  • Vendég
Re: ablak vaxolása
« Válasz #228 Dátum: 2004.05.03 08:15:36 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "BPeti"
Sziasztok!

Valaki írta itt, hogy viaszozta az ablakot és zavarta, ...


Egyszerűen most át ablakmosóval, vagy hasonló zsírtalanító üvegtisztítóval. (pl Clean stb.)  

Természetesen ezzel kezdtem,  mielőtt kérdeztem. Nekem nem jött be. Javul azért, de már fél doboz clean rajta van  :roll:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: ablak vaxolása
« Válasz #229 Dátum: 2004.05.03 09:52:50 »
Idézetet írta: "BPeti"
Természetesen ezzel kezdtem,  miel?tt kérdeztem. Nekem nem jött be. Javul azért, de már fél doboz clean rajta van  :roll:

Egy szélvédöcsere biztos megoldaná a problémádat [smilie=sm27.gif]
music     

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #230 Dátum: 2004.05.03 10:49:04 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Idézetet írta: "Vektorigo"
MOst meg már nem látom a honlapon ezt a színt, viszont rengeteg (toyot aszerint) "oliva metál" színűt látok ami a madárfosra emlékeztet...és lehet hogy azt ajánlják, mint a legközelebb eső színt ez ezüsthöz?
nemtom'


Micsoda? Az en autom szine madarfosra emlekeztet?
Szerintem ez az egyik legtutibb Avensis szin.
A forgalmiban egyebkent vilagosoliv szerepel (persze ekezetekkel!!!!)


--hát Sorry :) de tényleg nem tetszik...
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #231 Dátum: 2004.05.03 12:28:13 »
Én is mostam vasárnap, kb 6 óra múlva meg is ázott, ahogy illik  [smilie=sm67.gif]

Viszont azt tapasztaltam, hogy a kátrányoldó spray egész jól leszedi az erősen ragaszkodó rovarmaradványokat  [smilie=sm48.gif]
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #232 Dátum: 2004.05.03 13:25:19 »
Megmostam a vasat,hát nem kell mondanom hogy a bogarakat fél óráig sikáltam(drótkefével :P ).De kár volt szerintem mindjárt esik az esö.
arcipán

03' YARIS SOL  50

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: ablak vaxolása
« Válasz #233 Dátum: 2004.05.03 14:40:18 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Ha meg esik az eső és a csöppek gurulásznak és ez zavaró, 1szerűen ablakot kell törölni.  :oops:



Csakhogy pont arról van szó , hogy ha wax , szilikon vagy ilyesmi van az üvegen , akkor hiába törölsz ablakot , mert a vizet nem törli le , csak szétbontja kismilliárd miniatűr cseppecskére , amelyek "meglapulnak" a törlőlapát alatt  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: ablak vaxolása
« Válasz #234 Dátum: 2004.05.03 14:43:17 »
Idézetet írta: "BPeti"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "BPeti"
Sziasztok!

Valaki írta itt, hogy viaszozta az ablakot és zavarta, ...


Egyszerűen most át ablakmosóval, vagy hasonló zsírtalanító üvegtisztítóval. (pl Clean stb.)  

Természetesen ezzel kezdtem,  mielőtt kérdeztem. Nekem nem jött be. Javul azért, de már fél doboz clean rajta van  :roll:


Esetleg tisztítsd meg az ablaktörlő lapátok gumiját is , az talán segít ;) :idea:  ... Ablaktisztítóval átitatott ronggyal . Meg fogsz lepődni , micsoda koromfekete , vastag , zsíros dzsuva marad majd a rongyon  :shock:

Ha ez sem jön be : szilikon-eltávolító spray . Értelemszerűen szintén üvegre-törlőlapátra egyaránt .

Ha ez sem jön be : szar az ablaktörlő lapátod , cseréld ki  :?  ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: ablak vaxolása
« Válasz #235 Dátum: 2004.05.03 14:44:58 »
Idézetet írta: "BPeti"
Sziasztok!

Valaki írta itt, hogy viaszozta az ablakot és zavarta, hogy apró cseppekre összehúzódik a vízcsepp és ezermillió fele töri a fényt. No ezzel én is így jártam és nagyon zavaró. (Nem én vízhatlanítottam az ablakot, de én szeretném ezt megszüntetni. :-D) Mivel lehet szerintetek?


Egyébként a vízlepergető-száradáselősegítő szrötyi okozza , amivel a gépi mosókban megszórják a kocsit . Ha meg waxos programot kérsz , még az is rátesz egy lapáttal .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #236 Dátum: 2004.05.03 15:03:54 »
Nekem amikor kézi mosóban a zsíros/olajos/waxos ronggyal törölték meg az ablakot, akkor volt ilyen ablaktörlési problémám. Akkor nekiestem a Clinnel és kb 3-4x-i nekifutásra sikerült levakarni róla a láthatatlan réteget (mindig tiszta papírtörlővel és sok folyadékkal, a lapátokat is lecsutakolva).  [smilie=sm03.gif]
De szerintem egy jó alapos konyhai mosogatószeres ápolás is sokat segít, bár azzal meg összefröcsköli az ember a karosszériát is.  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #237 Dátum: 2004.05.03 15:21:42 »
Idézetet írta: "whis"
Az enyémre meg azt írja a forgalmi, hogy :középkék.  :roll:
Végülis...


Nekem szerncsére nincs ilyen jellegü problémám:
az ótó fekete és szserencsére a forgalmiban is ez szerepel. :)
Viszont a tisztítással nem kcist szopós ez a szín. Szombaton délelött lemostan lewaxoltam, délutánra már tiszta por volt (nem sokat ér a wax sem a por ellen), tennap estére pedig már az esö segédletével pedig olyan trutyisan nézett ki, mintha még sosem lett volna mosva... :(
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #238 Dátum: 2004.05.03 16:37:03 »
Hát igen a fekete az a szín ami fél óráig szép csak mosás után.Nekem is van benne részem.
arcipán

03' YARIS SOL  50

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #239 Dátum: 2004.05.03 16:42:52 »
Nálam is megvolt szombaton a Nagy Tavaszi Mosás, viasszal-kátránnyal és persze hazafelé egyből esett az eső. (legalább 400 kátránypöttyöt írtottam ki) [smilie=sm58.gif]