Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1175601 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Csikili

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Waxolás???
« Válasz #2205 Dátum: 2008.03.29 10:07:55 »
Szia mindenkinek jo lenne ha valemelyik hozá értö ell magyarázná nekkem mi az a WAXOL ás mert most fogogk dolgozni ilyen területen és nem nagyon értem hogy mi is ez ellöre is kösz mindenkinek[/b]
zia mindenkinek valaki meg mondanán nekkem mi az a WAXOLÁS??? mert mos fogok dolgozni ebbe a körbe és én külfödön dolgoztam (auto mosás) és ezt a részét ki hagytuk de nagyon:) elre is köszönöm

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Waxolás???
« Válasz #2206 Dátum: 2008.03.29 13:19:06 »
Idézetet írta: "Csikili"
Szia mindenkinek jo lenne ha valemelyik hozá értö ell magyarázná nekkem mi az a WAXOL ás mert most fogogk dolgozni ilyen területen és nem nagyon értem hogy mi is ez ellöre is kösz mindenkinek


Szia! Waxolás egy felületkezelési eljárás; az autó fényezésére ilyenkor egy viaszréteg kerül felhordásra, amitõl utána szebben csillog és lepereg róla a víz. A felvitel módja megegyezik a polírozással (szét kell kenni a felületen, aztán mikor megszáradt, fényesre dörzsölni), azzal a különbséggel, hogy a wax nem tartalmaz csiszoló részecskéket. Új/újszerû, vagy polírozással felfrissített lakkfelületeken szokták alkalmazni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Waxolás???
« Válasz #2207 Dátum: 2008.03.29 13:19:55 »
Idézetet írta: "tutinet"
Idézetet írta: "Csikili"
Szia mindenkinek jo lenne ha valemelyik hozá értö ell magyarázná nekkem mi az a WAXOL ás mert most fogogk dolgozni ilyen területen és nem nagyon értem hogy mi is ez ellöre is kösz mindenkinek[/b]


GÓÓÓÓGLE.


Majd ha legközelebb fölteszel egy kérdést, én is az válaszolom, hogy góóóógle... Örülni fogsz neki :wink: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Waxolás???
« Válasz #2208 Dátum: 2008.03.29 17:45:51 »
Idézetet írta: "tutinet"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "tutinet"
Idézetet írta: "Csikili"
Szia mindenkinek jo lenne ha valemelyik hozá értö ell magyarázná nekkem mi az a WAXOL ás mert most fogogk dolgozni ilyen területen és nem nagyon értem hogy mi is ez ellöre is kösz mindenkinek[/b]


GÓÓÓÓGLE.


Majd ha legközelebb fölteszel egy kérdést, én is az válaszolom, hogy góóóógle... Örülni fogsz neki :wink: ?


Elkéstél, valaki már megtette helyetted korábban . :ordog:

Gugli ide, vagy oda, errefelé a kérdésekre MINDÍG szoktunk válaszolni, ez a módi!
Ha kell 166x is leírjuk, hogy hogyan és mint. Volt már rá példa. Alapból senkinek sem illik azt írni, hogy gugli.

Ha neked ilyen élményed volt, akkor a magam nevében is elnézést kérek tõled, ez nem szokás sem fórumon, sem a klubban.

 :!: De ettõl függetlenül nem illik alapból beírni, pláne egy friss regisztráltnak, az elsõ HSZ-re.  :!:

 :otlet: Ha beméssz egy kocsmába és a jónapot után kapsz egy sallert, az hogyan esik? :nana:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Waxolás???
« Válasz #2209 Dátum: 2008.03.29 20:47:08 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Gugli ide, vagy oda, errefelé a kérdésekre MINDÍG szoktunk válaszolni, ez a módi!
Ha kell 166x is leírjuk, hogy hogyan és mint. Volt már rá példa. Alapból senkinek sem illik azt írni, hogy gugli.

Ha neked ilyen élményed volt, akkor a magam nevében is elnézést kérek tõled, ez nem szokás sem fórumon, sem a klubban.

 :!: De ettõl függetlenül nem illik alapból beírni, pláne egy friss regisztráltnak, az elsõ HSZ-re.  :!:

 :otlet: Ha beméssz egy kocsmába és a jónapot után kapsz egy sallert, az hogyan esik? :nana:


Ehhez nincs is mit hozzáfûznöm.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2210 Dátum: 2008.03.29 21:22:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "athes"
Sziasztok. Ezen a héten szerdán Miskolcon hazafelé jövet összetalálkoztam egy szép 2-3 cm-es kõdarabbal.Szépen felhasította a festéket a motorháztetõn, és otthagyta a szignóját az ablakon is. Tudnátok ajánlani valami javítófestéket, amit neten is meg tudok rendelni, vagy valamilyen boltot Zemplénben? Félek, hogy hamarosan rozsdásodni kezd. Volt esetleg valakinek hasonló esete? Hali.


Autófényezõk kiszolgálására (is) specializálódott festékboltokban kikevernek neked fél deci színt, néhány száz forintért. Nekem legutóbb az Avensishez kb. 500 volt. Ehhez veszel egy-két százasért egy kis vékony ecsetet, és kész.

Az én színemhez olcsóbb volt a gyári javítókészlet (kis körömlakk 2 bd, egy szín és egy lakk, v fufus is van, a fújós 2e, a körömlakk ezres alatt van) színkód alapján adják, ami kis táblácskán vhol fellelhetõ a motortérben a tipuskód alatt talán :toy:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Waxolás???
« Válasz #2211 Dátum: 2008.03.29 21:25:17 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"
Gugli ide, vagy oda, errefelé a kérdésekre MINDÍG szoktunk válaszolni, ez a módi!
Ha kell 166x is leírjuk, hogy hogyan és mint. Volt már rá példa. Alapból senkinek sem illik azt írni, hogy gugli.

Ha neked ilyen élményed volt, akkor a magam nevében is elnézést kérek tõled, ez nem szokás sem fórumon, sem a klubban.

 :!: De ettõl függetlenül nem illik alapból beírni, pláne egy friss regisztráltnak, az elsõ HSZ-re.  :!:

 :otlet: Ha beméssz egy kocsmába és a jónapot után kapsz egy sallert, az hogyan esik? :nana:


Ehhez nincs is mit hozzáfûznöm.

Igen ez az a ritka fórum, ahol nincs (vagy csak ritkán és akkor sem brutál módon) anyázás :10: ezért is ragadtam itt feleségem nagy bánatára :mrgreen: (bocs az OFF-ért :oops: )
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Waxolás???
« Válasz #2212 Dátum: 2008.03.30 03:42:28 »
Idézetet írta: "tutinet"
Senkit se zavar, hogy 10 perce még 2 óra volt és most meg már 3 van. :crazy:  :banging:

Rohadtul idegesít már ez évek óta, jó lenne már ha abbahagynák ezt a világra szóló ***ágot.


fõleg hogy semmi értelme, és még szerencsétlen mexikóiak szexuális életét is kedvezõtlenül befolyásolja...  :pofa:
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2213 Dátum: 2008.03.30 08:31:24 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "athes"
Sziasztok. Ezen a héten szerdán Miskolcon hazafelé jövet összetalálkoztam egy szép 2-3 cm-es kõdarabbal.Szépen felhasította a festéket a motorháztetõn, és otthagyta a szignóját az ablakon is. Tudnátok ajánlani valami javítófestéket, amit neten is meg tudok rendelni, vagy valamilyen boltot Zemplénben? Félek, hogy hamarosan rozsdásodni kezd. Volt esetleg valakinek hasonló esete? Hali.


Autófényezõk kiszolgálására (is) specializálódott festékboltokban kikevernek neked fél deci színt, néhány száz forintért. Nekem legutóbb az Avensishez kb. 500 volt. Ehhez veszel egy-két százasért egy kis vékony ecsetet, és kész.

Az én színemhez olcsóbb volt a gyári javítókészlet (kis körömlakk 2 bd, egy szín és egy lakk, v fufus is van, a fújós 2e, a körömlakk ezres alatt van) színkód alapján adják, ami kis táblácskán vhol fellelhetõ a motortérben a tipuskód alatt talán :toy:


Akkor ezek szerint a régebbi típusokhoz olcsóbb :hmm: ... Mondjuk nemtom mennyi festék van benne, de az biztos, hogy a festékboltban fél decit kevernek ki metálból cirka 4-500-ért. És ott nemcsak kikeverik, hanem utána a kocsin le is checkolják, hogy tényleg passzol-e az autó színéhez. Fiatal kocsinál ez nem szempont, de egy annyi idõsnél mint a tiéd, bizony már lehet eltérés a kód alapján stimmelõ, és a valódi szín között - az évek múlásával adódhat árnyalatnyi eltérés, fakulás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Waxolás???
« Válasz #2214 Dátum: 2008.03.30 09:16:37 »
Idézetet írta: "tutinet"
Nincs ? Az elõbb volt, nekem is mondták ezt a gógle dolgot és ahelyett, hogy rinyáltam volna mint te megnéztem azt és a 2. találatban ott volt a válaszom. Sõt, elmondom neked , hogy erre a fórumra is éppen a GUGGLI-n akadtam rá, mikor Toyotás dolgokat kerestem.

Sõt, gyanítom, hogy a kérdezõ srác is ott akadt erre a fórumra csak mivel látta igen sok a tropik meg a hozzászólás egyszerûbb volt megkérdezni a dolgot. Én is le akartam írni mi az a WAKSZ, mert én is vettem és olvastam a teknõsbékás csodaszerrõl és írtam is itt korábban róla. csak valahogy nem volt kedvem gépelni túl sokat aztán beírtam, hogy GÓgle. Afféle pillanatnyi kényelmeskedés.....

Erre kitört a bõgés meg a kocsmai bunyó.  :crazy:


Megkérlek, hogy mellõzd ezt a stílust! Ez a Fórum (többek közt) azért van, hogy segítsünk ha tudunk, válaszoljunk a kérdésekre ha tudunk. Ha nem tudsz/nem akarsz válaszolni, hát ne tedd - de az nem elfogadható, hogy érdemi válasz helyett gúnyosan beszólsz ("GÓÓÓGLE") egy újonnan érkezõnek. És az sem elfogadható, hogy amikor erre más fórumozók figyelmeztetnek, akkor belõlük is gúnyt ûzöl ("bõgés", "rinyálás" stb).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2215 Dátum: 2008.03.30 16:06:45 »
Idézetet írta: "ferke"

fõleg hogy semmi értelme, és még szerencsétlen mexikóiak szexuális életét is kedvezõtlenül befolyásolja...  :pofa:


Nemtom, nekem bejön ez az átállítás, tovább van nappal, "hamarabb" van vége a munkának, úgyhogy jó az :nagymosoly:

Egy kis ON: tegnap lemostam a szekeret, mákom volt mert a kutas srác némi apróért kikulcsolt :sunyi:  így alaposan lemostam az alját is, hogy mi jött ki onnan gyerekek :shock:  ilyen habzó sáros-sós trugyi, ezentúl alaposabban mosom az alját is, értem ezalatt azt a mûanyag küszöbféleséget...

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2216 Dátum: 2008.03.30 16:52:01 »
Idézetet írta: "tutinet"
Olyan jó idõ van, hogy neki is állok autót mosni kaja után.

Vettem hozzá egy jó fajta kefét de autósampont nem vettem , nem tudom ezek a bevásárlóközpontokban kapható samponok nem e ártanak a festésnek. Így hideg vízzel+ szivacs, kefe mosom le a kocsit, így is szép lesz.

Autósboltban gondolom van rá esély, hogy megfelelõ állagmegõrzõ festéket kapok.

Ti használtok sampont ?

Lehet a bevásártlócsodákban wolf t(h?)urtle sonax cuccokat is kapni, én nonamet használok, ártani nem használ, akarok most venni normálisat
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2217 Dátum: 2008.03.30 19:12:32 »
Idézetet írta: "tutinet"
Vettem hozzá egy jó fajta kefét de autósampont nem vettem , nem tudom ezek a bevásárlóközpontokban kapható samponok nem e ártanak a festésnek. Így hideg vízzel+ szivacs, kefe mosom le a kocsit, így is szép lesz.

Autósboltban gondolom van rá esély, hogy megfelelõ állagmegõrzõ festéket kapok.

Ti használtok sampont ?

Sampont mindenképp, hisz az szedi le a felverõdött olajos-kormos trutyit. Plusz fellazítja a ráragadt port, sarat és nem a kefe szálaira hagyja ezt. Ha nincs más, egy-egy alkalommal konyhai mosogatószer is megteszi.
Én legutóbb párszor már csak nagynyomásúval mostam, jó bõven tettem sampont a tartályba, telecsaptam habbal a kocsit majd pár perc múlva letoltam róla meleg vízzel.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2218 Dátum: 2008.03.30 20:26:50 »
Idézetet írta: "whis"
Ha nincs más, egy-egy alkalommal konyhai mosogatószer is megteszi.


Azt inkább ne... Tökéletesen lepucol minden waxot a fényezésrõl, ezzel teljesen védtelenné teszi. Akkor már inkább a tiszta víz; egy alapos (!) elõzetes "leveretés" után egy-két alkalommal megteszi, ha nem régi, rágyógyult kosz van a kocsin.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2219 Dátum: 2008.03.30 21:30:03 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "whis"
Ha nincs más, egy-egy alkalommal konyhai mosogatószer is megteszi.


Azt inkább ne... Tökéletesen lepucol minden waxot a fényezésrõl, ezzel teljesen védtelenné teszi. Akkor már inkább a tiszta víz; egy alapos (!) elõzetes "leveretés" után egy-két alkalommal megteszi, ha nem régi, rágyógyult kosz van a kocsin.

Ha volt rajta egyáltalán wax  :kacsint: A tiszta víz meg kefe az olajjal rátpadt kosszemcsékkel jól összekarcolja a fényezést.  :nana: Akkor már inkább nagynyomású, kefe nélkül.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety